Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ti na kanw me ton nono?


andria

Recommended Posts

O koumparos mas (o nonos tou mwrou mas) edw k 4 xronia exei filenada (den to epikrotw) k apofasise na figei apo tin ginaika tou giati den ta vriskane..emena i filenada tou mou to eipe k ekinos 8imwse giati i8ele prwta na to ma8oune ta mwra tou (didima-7 xronwn) k oxi kanenas allos prin, tou sizigou mou den to eipe o idios k tou to eipa egw empisteutika..O koumparos mas erxete sto spiti mas k simperiferete pws den simvainei tipota k oute mas anoi3e 8ema oxi mena estw tou koumparou tou (andra mou) k na tou pei "3ereis den menw pia me tin ginaika mou efiga" k ipokrinete pws den simvainei tipota.. Mia mera milaga sto til me tin filenada tou k tis ta eipa ena xeraki pws auta den einai filies k otan i8ele kali4i o koumparos gia ton paranomo desmo sas mas i3ere k mas ta elege ola k twra pou vrike ti lisi erxete mono gia diaskedasi k gia fagito k den mas empistevete tipota k ipokrinete? to provlima? einai pws autos 8a vaftisei to mwro mas k egw twra 4ixrana den 8elw..ase pou emena den mou milaei edw k ena mina sxedon epeidi otan ema8a pws eimai egkios 8elane na ertoun sto spiti mas gia fagito k egw tous eipa na kopiasoun alla den 8a mporw na tous kanw kanoniko trapezoma me 2 logion fagita k o koumparos mas , mou eipe ok to katalava 8a ta kanoume ola emeis me ena 8imwmeno k eirwniko ifos k egw tote 8imwsa k tou eipa"den 8a diakindine4w gia KANENA to mwro mou..me xilia zoria katafera na meinw egkios k oxi gia ena trapezi na tou kanw kako" k apo ekeini tin mera den mou milaei..

Genika 4ixraname para poli..O andras mou, mou leei pws prose3e pws kati de paei kala k pws ton vlepei poli provlimatismeno alla pws ton pernei til k rwtaei k gia mena..Alla emena den mou milaei.. Sta rantevou mas panta mas stinei k auto pou fovame einai na min to kanei me to mwro k auto to kaimeno na ka8ete na to perimenei..Einai polla ta provlimata k den 3erw pws na ta antimetwpisw..An 8elete kapoia dieukrinsi mou lete..Signwmi an sas mperde4a k gia to mege8os tou minimatos mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρια μου επειδη ειμαι ανθρωπος που σιχαίνομαι και απεχθάνομαι τα ψέμματα...μου έκανε πολυ ασχημη εντυπωση η όλη συμπεριφορα του ανθρωπου αυτου...και αν θες απλά την γνώμη μου δεν θ α τον ηθελα με τιποτα για νονο του παιδιου μου...νονος για μενα προσωπικά....δεν ειναι καποιος που απλα θα σου βαφτίσει το παιδί...ειναι κατι πολυυυυυυυυ παραπάνω...είναι ενας ανθρωπος που τον εκτιμας,τον αγαπας και θες όταν μεγαλωσει να εχει μια όμορφη σχεση όχι μονο με σενα αλλα και με το παιδί σου...ειναι μια σχεση στοργης !!!!!!!! :x:x και όχι μια τυπικη σχεση ανταλλαγης δωρων... ( εχω γνωρισει περιπτωσεις που ανηκουν σε αυτην την κατηγορια δυστυχως...)

φιλια πολλα και μην σκας...εχεις το ομορφότερο δωρο στην κοιλίτσα σου!!!!!!!!!!!! αυτο να σκεφτεσαι πάνω απ΄όλα.... ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Linaki mou simfwnw me ola auta pou les k epau3anw..3erw to swsto (k den einai na tou dwsw to mwro mas) k 3erw ti prepei na kanw aplws o sizigos mou, mou leei na tou dwsoume ligo xrono na doume an alla3ei giati pote den itan etsi (egw lew itan k twra apokalif8ike) k an sinexisei ta idia na drasoume...An itan apo to xeri mou idi 8a ton epairna til na tou ta pw ena xeraki alla dinw xrono ston andra mou (k oxi se ekeinon) na dektei poios einai o koumparos tou :shock: ..S'euxaristw gia tis simvoules sou :)

:-* :-* :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andria μου,καλησπέρα κ απο μένα κ με το καλό ναρθει το μικρό σου!Δεν είμαι αρμόδια για συμβουλές, τη γνώμη μου μόνο μπορώ να εκφράσσω.Ας μην είμαστε υπερβολίκοι.Ο ανθρωπος περνάει μια φάση στη ζωή του,ισως απο τις πιο δυσκολες,κ εχει να αντιμετωπίσει ηδη πολλά.Τα παιδιά του,τη γυναίκα του,το φευγίο κ το διαζύγιο,την τωρινή του συντροφο κ επιπλέον ολα εκείνα που είναι πάγια (επαγγελματικές υποχρεώσεις,γονείς κτλ).Με ολα αυτά στο κεφάλι του,τα οποία δεν κρίνω αν ειναι ορθά ή οχι,πιστέυεις εσύ πώς του μένει χρόνος κ φαια ουσία για να καταστρώνει σχέδια υποκρισίας?

Νομίζω πως απλά το χρόνο του θέλει,κ απο την αλλη είναι αντρας κ οχι γυναίκα,που είμαστε πιο αυθορμητες κ εκφραστικές,για να μην σας εχει μιλήσει ακόμη γιαυτό το θέμα που τον απασχολεί πιθανόν να ειναι επειδή δεν είναι ετοιμος ακόμη,στην τελική το εχει μπροστά του ο ιδιος κ πρε΄πει εκεινος να το διαχειριστεί με τον εαυτό του.Είναι τοσο ευκολο ταυτόχρονα να εχεις κ τους τρίτους να το συζητάς?...Δώστε του λιγο χρόνο κ χωρο.Ανάμεσα στις φιλίες αυτές οι καταστάσεις ειναι που δένουν τους ανθρώπους,οταν νιώσει ετοιμος θα σας μιλήσει.Ισως με τον αντρα σου ηδη να το εχουν συζητήσει.

Οπως θα καναμε κ εμείς αλλωστε με τη κολλητή μας.Αν ειστε κοντά,ως ανθρωποι, σεβαστείτε την επιθυμία του κ πατε με τον δικό του χρόνο...οταν νιώσει εκείνος ετοιμος.Ας μην ανοιχτεί αλλο ενα μέτωπο στα ηδη πολλά που εχει ανοιχτά.Ισως αυτή να ναι κ η βοηθεια που επιζητεί απο σας,στη παρούσα φάση,με το να μην το συζητάτε...

Μην κακιώνεις,ολοι εχουμε περάσει φασεις ασχημες που ισως να μασταν κ πιο απρόβλεπτοι από,τι συνήθως.Μην ανησυχείς εσυ κ κυρίως να μην αναστατώνεσαι...Πολλά φιλάκια στην κοιλίτσα!

!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό το έθιμο να βαφτίζουν ο κουμπάρος ή η κουμπάρα το παιδί, δεν μπορώ να το καταλάβω. Είναι δύο διαφορετικά πράγματα, δεν καταλαβαίνω γιατί τα έχουν συνδέσει τόσο αξεδιάλυτα.

Όταν έμεινα έγκυος εγώ, ούτε για μια στιγμή δε σκέφτηκα να δώσω το παιδί στον κουμπάρο ή στην κουμπάρα μας να το βαφτίσουν. Ο κουμπάρος μένει στη Θεσσαλονίκη και, παρ' όλο που είναι καλό παιδί, δεν είναι να τον παίρνεις σοβαρά γιατί είναι πάρα πολύ εκκεντρικός. Όσο για την κουμπάρα, έχει αλλάξει αφάνταστα, δεν μπορώ να κάνω μια νορμάλ συζήτηση μαζί της, αφού ό,τι πω λέει το αντίθετο και μου σπάει τα νεύρα, πριν ένα χρόνο περίπου μου αποκάλυψε στο άσχετο ότι έχει σχέση δύο χρόνων και τότε χώριζε, και δε μου το είχε πει, επειδή δε με εμπιστευόταν και φοβόταν ότι θα το διαδόσω παντού!!!!!!!

Οπότε, ούτε να διανοηθώ να δώσω το παιδί μου να το βαφτίσει αυτή.

Το είχαμε υποσχεθεί σε ένα φιλικό ζευγάρι, και μάλιστα ο άντρας μου είχε αρχίσει να τους αποκαλεί "κουμπάρε" και "κουμπάρα" κι εγώ του έλεγα να σταματήσει γιατί είναι πάρα πολύ νωρίς και το γρουσουζεύει. Καλά, δεν το έχασα γι' αυτό, βέβαια, αλλά αυτό που θέλω να σου πω είναι, μην προτρέχεις. Είναι ακόμα νωρίς. Μην ασχολείσαι με κουμπαριές και τραπεζώματα.

Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου, παρέμεινε ψυχραμένη με τον κουμπάρο αφού αυτό σου βγαίνει, και όταν με το καλό γεννηθεί το παιδί, αποφασίζετε σε ποιον θα το δώσετε να το βαφτίσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...