Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 ΝΟ16


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 951
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ε να σας πω...δε ξερω..αυτη η σονυ...με ολους εχει γινει φιλους κι θελω να την διαγραψω..και να κανω και ξεκαθαρισμα...

εγω κρυωνω η χαχη..εφγα και 4 σιροπιαστα..ε μα μου μιλουσαν ...πολυ ωρα τωρα!

σοφη τι ακριβως να κουνησω και που;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα 1 και 'γω τρελενομαι για χειμωνα αλλα εμεις εδω ειμαστε σε αλλο πλανητη.

Σωσω νομιζω πως για σας αυριο ειπε βροχουλες...ζηλευωωωωω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε..βλεπω...καλο βρασυ σοφη...η μικρη τι ωρα κοιμηθηκε;;σοφη δεν εχεις σκοπο να πας δουλεια;;η τελειωσες απο δουλεια;;διαφωτισε με..

αλεκα οκ τα τικερ..καλε που πηγαν οι αλλες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας αφηνω κ εγω ..εχθες ..βγηκα με κοριτσοπαρεα σε σπιτι!κατι το κρασι..κατι το πρωινο της Αγγελικης ειμαι πτωμα...θα φαω κρεμουλα κ τεζα!εχουμε κ σχολειο αυριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω απο την δουλεια μου παραιτηθηκα ατις 28 Σεπτεμβρη.Θα κατσω με το Λυδιακι.Ετσι αποφασισαμε με τον Δημητρη.Το θελω πολυ και δεν μου λειπει η δουλεια προς το παρον.12 χρονια δουλευω ασταματητα.Τωρα θελω να χαρω το παιδακι μου.Αντε να κανω κανενα ραντεβου εξω επιλεκτικα που και που.

Θα κανω αυτο που ειπε η Νανα μαλλον .Με την προσληψη απολυση για να βγω ταμειο για ενα χρονο.

Αυτα...αντε καληνυχτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα!!!!

καλα θα το σπασω το λαπτοπ πρωινιατικα...

χτες εμεις δεν πηγαμε στη συναντηση..ειμαστε αρρωστοι οικογενειακως...

αλλα την παλευουμε....

τα γενεθλιακια μας ηταν σουπερ..βεβαια σαν να το διαισθανοταν η αγγελικη οτι ειναι η μερα της...δεν κοιμηθηκε καθολου μεσημερι..ξερασε ολη την ψαροσουπα στο κρεβατι της..κ φυσικα ηταν μεσα στη γκρινια την ωρα που εγω ηθελα να ετοιμασω το σπιτι κ τα φαγητα,,,

any way μια χαρα πηγε...μας φερανε 3 μπουφαν!!!!πολυ μεγαλη πρωτοτυπια..

φιλακια κ παλι καλη εβδομαδα να εχουμε..εδω βρεχει παντως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ξαναγράφω γιατί με πέταξε...

Καλημέρα!!!

Σωσώ πολύ όμορφη η τούρτα και νομίζω οτι κατάλαβα πώς φτιάχνεται...

Τυλίγεις μία μία τις πάνες... τις βάζεις σε κύκλο και μετά τις πιάνεις όλες μαζί με μία κορδέλα...

Για βάση τι έβαλες;

Πώς ένωσες τους ορόφους;

Αλέκα κι εμένα μου αρέσει πολύ ο χειμώνας... αλλά όπως λέει και το Σοφάκι... είμαστε σε άλλο πλανήτη εμείς...

Πότε θα σταματήσει να ξυπνάει τη νύχτα;

Οεο;

Μας έχει κουράσει λίγο...

Ξυπνάμε κουρασμένοι κάθε μέρα...

Αφήστε που θέλει να έρχεται στο κρεβάτι μας... αλλά... όταν χώνει τη μουρίτσα του στη δική μου και με κάνει και αγκαλίτσα από τη μέση... γίνομαι λιώμα...

Σωσώ... που είπες οτι σου μίλησε το σιροπιαστό ... μου θύμισες τη θεία μου...

Γύρω στα 65... με ζάχαρο και διάφορες άλλες αρρώστιες...

Τρελοκομείο και πολύ λέμαργη!!!

Όταν ήμουν φοιτήτρια, είχε κάνει 3πλο μπάι μπας...

Την είχαμε στο σπίτι μας για να την προσέχει η μαμά μου.

Ήταν Πάσχα και είχαμε κανταϊφι στο σπίτι...

Με τηλ ο Πετρής μου και διαμαρτυρήθηκε οτι πονάει πολύ το κεφάλι του...

Είπα στη θεία να τον ξεματιάσει...

Τον ξεμάτιασε και με κορόιδευε για την απόσταση που μας χώριζε...

Μετά από λίγο άρχισε να πιάνει την καρδιά της... να πηγαίνει πέρα δώθε... και να λέει οτι έχει δισφορία... έλεγε οτι δε θα ξεματιάσει άλλη φορά γιατί παίρνει αυτή το μάτι...

Εν τω μεταξύ... στο πέρα- δώθε... φλέρταρε με το κανταϊφι...

Οπότε, της λέω... ’’Ρε θεία... μήπως δεν είναι από το μάτι και έπαθες καμιά υπογλυκεμία;’’

Και μου απαντάει... ’’Λες; Φέρε το κανταϊφι!!!’’

Το έκανε 2 μπουκιές και στάνιαρε!!!

Χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmeroydia σε όλα τα μανουλομάνουλα :lol:

Νανουκα τέτοιο μάτι κ μένα πιάνει ! :lol:

εσυ α8ηνα 8αρ8εις ποτε?

sofi μου ,Τελεια που 8α αραξεις με το νινι σου

, μπραβο! τι κα8εσαι κ παιδευεσαι κ δε ριχνεις μπισκοτα νουτριτσια που χουν κ

ασβεστιο κ ειναι χωρις ζαχαρη? (καλα λεω εγω τωρα...) :P

Σωσω ωραια ''τα κανες'' δε λέω ...

Τελικα για την συναντηση 8α πει καμία ???

Αυτη η μαρκερ μας ξεχασε ??? :x

Καλυψ περαστικα σας ρε ... πεφτε η μυξα βροχη στο σπιτι ε ? :lol:

Σημερα το μενου του μωρου (το βιολι μου εγω , παλι ξεχωριστα μαγειρευω...) μοσχαρακι με φασολακια !

εγω μαλλον κοτοπουλο με μουσταρδα κ πορτοκαλι ...

εχει ηλιο εξω ... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα απο την ηλιολουστη Κω :evil:

Βροχη διαβαζω στην Αθηνα ε?Θελω και'γωωω....

Εμεις καλα ξυπνησαμε 9.Τωρα περιμενω να παει 10μιση να της δωσω την αντιβιωση και να την ξανακοιμησω γιατι γκρινιαζει.

Καλυψουλα περαστικα σας.Παλι αρρωστουλια και'σεις να προσεχετε!!

Νανουκα μου δεν εισαι η μονη...εμενα θηλαζει την νυχτα καθε 2 περιπου ωρες...

jouliax εχω κολλημα με τα σπιτικα ασε μην το ψαχνεις..

Αντε καλη βδομαδα να'χουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κόρες!

Σωσω σούπερ η τούρτα..

Θα κάνω σε μια φίλη που γέννησε εχθές...

Νανά στο blog της Ολίβια έχει βιντεάκι που σου δείχνει ακριβώς πώς το κάνεις...

Κι έτσι μπορείς να βάλεις και διάφορα μικρά χρήσιμα δωράκια αντί για ένα που θα πέρναμε κανονικά..

Εμείς εχθές περάσαμε όλη τη μέρα στο Αττικό πάρκο..και ο μικρός τρελάθηκε..ήταν σούπερ..

Το πιο ωραίο ήταν η επίδειξη με τα δελφίνια..μέχρι κι η μικρή χάζεψε..την είχαμε βάλει μπροστα στην πισίνα..

Αχ..ωραία ήταν αλλά τώρα δουλειά..

Ελπίζω να περάσατε ωραία στη συνάντηση..περιμένουμε φωτο..

Αλέκα τέλεια τα δωμάτια..

Νανά έτσι είναι τα αγοράκια τέτοια θέλουν απο μια ηλικία και μετά..

Κι εμενα δεν μου πολυαρέσουν αλλα τα συνήθισα....

Ευτυχώς έκανα αυτά που μου αρέσουν στο δωμάτιο της κόρης μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν κοιμηθηκε και εδωσα φρουτα τωρα.

Ισμηνη μου ειμαι σιγουρη πως στο δωματιο της Ιολης θα ζωγραφισες παλι!Βαλε μας καμια φωτο.Θα βαλω και'γω απο το δικο μας.Αξιοποιησα τις γαζες απο την βαφτιση και τα αεροστατα μπομπο.Βγηκε πολυ ομορφο.

Αντε γκρινια παλι.Παω να την κοιμησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλη βδομαδα..εμεισ καλ..σηκωθηκε 8 και το μουλικο..και τωρα κουτουλαει..κατεβηκα και της πηρα και 1 ωψιλοαθληυικοτζεοξ..52 ευρω..καλα ειναι..ισμηνη πως μπορουμε να βρουμε το βιντεακι της ολιβια;;;

νανα μπιμπερο βαζεις και υις κολας..θα το δεις στο βιντεο..πηγα ειδα γι μπολερο..τι μαλακιες υπαρχουν,..1 πλεκτο ζΚΕΤΑΚΙ ΑΣΧΗΜΑ ΘΑ ΗΤΑΝΕ..;;;ΚΑΙ ΝΑ ΣΑς ΡΩΤΗΣΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.;ΑΑ

Το ζακετακι που θα παρω α το βαλει η μικρη μεσα στην εκκλησια;;το μπολερο η το γουνακι;;ε θα χαθει το βαφτιστικο ρουχακι ρε παιδια..

και γω ειμαι υπερ των σπιτικων..

τζουλια καλα κανεις και μαγειρευει ακομα χωρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα η ζαχαρη δεν ειναι απαραιτητη κ δεν προσφερει κ κατι (γκρινιαζω οπως καταλαβατε)

κ απλα τα παιδικα εχουν ελεγχομενες βιταμινες που τα σπιτικα δεν έχουν ...(οπως το φρεσκο γαλα με την σκονη που λεγαμε...) Τεσπα οτι 8ελει η κα8ε μια κανει...

Καλα 52 για geox ??? :shock: τα αdidas που χω σταμπαρει καπου 40 το πολυ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω αν δε διαβαζα Τζουλια δεν υπηρχε περπτωση να καταλαβω τι αγορασες στη μικρη!!!

ακριβα ειναι αλλα καλα...τα δοκιμασα το καλοκαιρι..nike πηρα 55 ευρω..ομως εστελε κατι μποτακια η νονα απιστευτα..prada!!!πολυ καλο το κεικ Σωσω!!!

Τζούλια και εγω ακομα χωρια μαγειρευω...αλλα του δινω και κατι απο το δικο μας..παντως ζαχαρη και αλατι δεν εχει δοκιμασει ακομα...ειναι και λιγο παχυς :lol::lol:

δουλεια παλι σημερα...δεν παραπονιεμαι..αν δε δουλευα θα ημουν σιγουρα με προβλημα!!!! :mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσουλιτσα τα nike που μου χαν φερει στη βαφτιση ειναι 2 νουμερα μεγαλυτερα κ ειναι σα παπουτσωμενος γατος ... :lol:

χωρια κ εσυ έ ? κ γω του δινω κ δοκιμαζει 1-2 μπουκιτσες απο άλλα φαγητα δικα μας...

του αρεσει κ η άλαδωτη πιτα απο σουβλακι πολυ :lol: άλατι ουτε 'εγω , ουτως η άλλως το λιγο τυρακι που βαζω εχει το αλάτι που πρεπει...

Ξεκιναει κ το νησι σημερα ευτυχως 1 φορα/βδομαδα παλευεται ... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tζουλια ειναι που τα τρωμε και εμεις σχεδον αναλατα λογω πιεσουλας αντρα..οχι πολυ αλλα καλυτερα να φυλαγομαστε...

φαντασου τα nike που του φοραω εδω και κανενα μηνα μας τα ειχανε φερει δωρο τα Χριστουγεννα..τοτε μου φαινονταν τεραστιααααα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλως εκτος απο τις βιταμινες που περιεχουν διαβαζω επανω στις συσκευασιες και αλλα πολλα που δεν μου αρεσουν...Δεν ειπαμε οτι δεν θα φανε ποτε αλλα για οσο μπορω να χειριστω εγω την διατροφη της θα προσπαθησω να τα αποφυγω.

Αλλα οπως ειπες Τζουλια η καθε μια κανει οτι θελει...χωρις παρεξηγηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ καλή η πανότουρτα αλλά νομίζω πώς πρέπει να βάλεις τα σελτεδάκια γιατί όπως την βλέπεις παραπέμεπι σε χαρτί υγείας :D .

Νανούκα βάλε στο youtube diaper cake και θα σου βγάλει πολλά ωίντεο για το πώς φτιάχνεται.

Κάποια είπε ότι είναι άχρηστη. Κάνει λάθος. Είναι γεμάτη, εκτός από πάνες με σελτεδάκια, σαλιαρίτσες, μπιμπερό που δεν φαίνονται, κουδουνίστρες και μπορείς να βάλεις φορμάκια, κουβερτούλες ότι θες.

Στη συνάντηση δεν ήρθαμε γιατί δεν ήξερα αν θα γίνει. Ζήτησα να μου στείλετε κινητά, δεν μου στείλατε οπότε... :? μην ερχόμουν τζάμπα.

Εχθές το πάρτυ μας είχε πολλή μεγάλη επιτυχία. Τα ζουζουνάκια μου πολύ το χάρηκαν.

Θα σας βάλω φωτό ή θα σας στείλω με μέιλ.

Ισμήνη στο αττικό πάρκο είχαμε πάει και μεις πριν 2-3 Κυριακές. Ο δον είχε καταενθουσιαστεί με τα δελφίνια.

Αλέκα το δωματιάκι της μικρής πολύ πολύ γλυκό όπως και η ίδια. :-*

Του Δημητράκη ασχολίαστο, αχ τί με περιμένει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alhueia ρε παιδια τα παπα εινα ιακριβΑ;;ΑΣΤΟ ΚΑΛΟ...και γω νομιζα τα πηρα μπερεκετ...

καλε εννοειται κανει οποια θελει οτι θελει για τα φαγητα των παιδιων...

και γω θα φτιαχνω οσο μπορω...το ειπα και πιο πανω,ε;;οποια εχει φωτο απο την συναντηση ας στειλει στο μειλ..

ε οχι και χαρτι υγειας ρε φροσω.....εχεις δει πολλα χαρτι ηυγειας με κορδελα και φιογγο;; :shock::shock::shock::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...