Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 ΝΟ16


Recommended Posts

οκ ντομ..

ισμηνη να σαι καλα....δε ψηνομαι..ειναι ομορφη αλλα δε θα την εβαζα στη μικρη...

ευχαριστω παντως...

ασε που δε προλαβαινεις μεχρι το σαββ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 951
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

hello κοριτσαρες. αχ και ο δημητρης ειναι να παρει μερος στην μεγαλη παρελαση με τους προσκοπους, αλλα με τετοια βροχη που ριχνει απο το πρωι και απο οτι λενε θα συνεχιστει και αυριο... δεν το βλεπω.κριμα και ξεσηκωθηκαμε ολοι.

φιλια και καληνυχτα σε ολες. σορρυ μονο τα τελευταια διαβασα.

χρυσουλα που εισαι οεο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φροσω η νανα ειναι η θουλη..

θέλει να πει οτι η νΟνά της Μάρθας είναι η Θούλη!!!

Καλημέρα!!!

Δε θα το πιστέψετε!!!

Ο Άνθιμος ξύπνησε στις 8!!!

Πάντα ξυπνάει στις 6!!!

Με μόνο 1 ξύπνημα στις 4:30!!!

Φτου φτου φτου!!!

Το γάλα μόνο στον ύπνο του το πίνει!!

Εχθές είπιε 110 μλ!

Σήμερα γίναμε 13 μηνών!!!

Ελπίζω να γίνουν όλες οι παρελάσεις και να καμαρώσετε τα παιδάκια σας!!!

εννοείται οτι φωτό!!!

Ο Πετρής μου κοιμάται γιατί σχόλασε το πρωί και η γυναίκαι ήρθε για καθάρισμα.

Τώρα σιδερώνει.

Το απόγευμα θα έχει βόλτες!

Το παιδί μου θα με τρελάνει...

εκεί που αρχίζει να κάνει βηματάκια... σταματάει για κάποιες μέρες και μετά πάλι από την αρχή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε Ντομ... κι εγώ περίμενα να δω τίποτα οδηγίες για τα παιδιά στις πισίνες... χαχαχα!!!

Ντομ;

το δονητή το δείχνανε και πώς δουλεύει;

Απορία... ο επιμηκυντής πέους... πώς δουλεύει;

Άντε!!!

Ξυπνήστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!

Εμείς βγηκαμε τσαρκα με τον αντρεα χθες. Ειχε ερθει μια μπαντα σε ενα μαγαζι! Τελεια ητανε.

Ελπιζω να περασανε τα μωρα μα παρελαση! Εδω ενω εριχνε καρεκλες κρατησε λιγο τελικα.

Φροσω διαβασα πριν απο λιγο τι περασατε χθες! Τι να πω βρε παιδακι μου.....Κριμα.... δε ντρεπονται καθολου!Ντροπη και τιποτα αλλο να ταλαιπωρουνε μανουλες και μωράκια! Συγχύστηκα πολυ οταν τα δια βασα πραγματικα..

Θα μπω μετα ... τωρα βιαζομαι θα παμε πεθερα για φαι εφτιαξα και γλυκο για να τους παω..

Περπατησαμε και μεις! δηλαδη 5-6 βηματακια και μετα κατω! Λεει μαμα μπαμπα ξεκαθαρα πια! Μολις ξυπνάει φωναζει μαμα? μπαμπα? με ερωτηματικο! χαχαχαχαχαχαχα!

Θα σα πω μετα τα αλλα! καλα να τα περασετε σημερα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση! :)

Ο Χριστόφορος σήμερα εξακολουθεί να έχει πολλά σπιθούρια και πίνει αντισταμινικά.

Σας περιγράφω εικόνα από σήμερα το πρωί.

Είναι και οι 3 στο σαλόνι και βλέπουν τη Ντόρα. Μου λέει ο δον μαμά πεινάω.

Πάω φτιάχνω 1 τοστ για το δον κι 1 για μένα. Κάθομαι στον καναπέ έρχονται οι μικροί λέγοντας μαμ μαμ μαμ. Τους δίνω ένα ψωμάκι. Το τρώνε και μετά παίρνουν το τοστ μου κι αρχίζουν να τσακώνονται. Τους το κόβω στα 2 και σε λίγο το είχαν εξαφανίσει. Κοιτάνε το πιάτο μου άδειο. Γυρίζουν προς το δον που το λιβάνιζε κι αρχίζουν μαμ μαμ μαμ. Ααααα κλαίει ο δον μαμά θα μου το φάνε. Κρύψτο του λέω να μην το βρίσκουν. Ανοίγει τα μαξιλάρια στην πλάτη και βάζει εκεί το πιάτο. Αυτοί τώρα όρθιοι κάτω από τον καναπέ να απλώνουν τα χέρια τους, να σηκώνουν τα πόδια τους και να φωνάζουν μαμ μαμ. Ο δον να κλαίει, θα μου το φάνε =))=))=))=))=))=))=))=)) .

Καλά μιλάμε για το απόλυτο γέλιο....

Τελικά βρήκαν ένα κουτί, το τραβήξανε μαζί και οι 2 και ανέβηκαν στον καναπέ :shock::o για να πάρουν το τοστ. Το χώνει κι ο δον όλο μέσα στο στόμα, γούρλωσε τα μάτια. Πήγε να πνιγεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μωρα μου

ρε συ φροσω για τα καναλια ηταν ο γιατρος και η νοσοκομα. τους μιαλακες

νανουκα πως εισαι? καλυτερα?

εμεις αν δεν εχουμε πυρετο 40 αυριο καλα θα ειναι

το καμαρι μου το μεγαλο και ολα τα λυκοπουλακια του συστηματος του κανανε τελικα παρελαση μεσα στην βροχη και στον αερα με 8 C, χωρις μπουφαν, ενω αρχικα ειχαν πει οτι τουλαχιστον τα μικρα θα φορουσαν....... και οι γονεις φυσικα απο διπλα λουτσα.

τα καταχειροκροτησαν, ηταν τα πιο μικρα σε ολη την παρελαση.

πιασμενα χερακι χερακι, προχωρουσαν τα καημενα με το κεφαλι ψηλα.

τα μικρα μαναρακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μενα.

Οι αντρες κοιμουνται!

Αλεκα μην ανησυχεις!Δεν ησασταν φανταζομαι και πολλες ωρες βρεγμενοι για να κινδυνευετε.Λιγο κρυο φαγατε.

Φροσω πολύ φαταουλες τα διδυμα ετσι;Ο δον ετσι ηταν πιο μικρος;Τραχαναδες, τοστ, κι εχουν κορμαρες παρολαυτα!Αποσο μπορω να δω στις φωτο τους κατα καιρους κανονικους τους κοβω.

Νανουκα δεν μπορω να σου περιγραψω τον επιμηκυντη παντως στη διαφημιση τον περιεγραφε κανονικοτατα και ειχε και ραβδογραμματα ποσο μακραινει ανα εβδομαδα!

Αντε παω να ξαπλωσω κι εγω λίγο...αν και όποτε ξαπλώνω ξυπνάει ο Βασιλάκης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Αλεκα! Α χου τα πουλακια μου! Φανταζομαι ποσο περηφανη ησουνα! Ο Δημητρακης σου σε παρελαση! Το μωρο σου!

Φροσω καλα ειναι φοβερο ντουετο τα μικρα! Θα τον φανε τον Δον στη στροφη! Μου φαινεται βρηκε το δασκαλό του επι δύο! χαχαχαχχαχαχαχαχαχχαα! Δε τη παλευει μαζι τους! χαχαχαχαχαχα! Ποιος ο δον!

Εγω καλα κρανιωμενη ειμαι.

Ενα θα σας πω! Εδωσε η πεθερα φωτακια χριστουγεννιατικα να παιξει το παιδι! Στη πριζα ετσι! Εννοειται! Καραφλιασα. Λεω μια φορα ησυχα και ομορφα μπορειτε να του τα παρετε σας παρακαλω? Με εγραψε! Ξανα,ηανα, ξανα μεχρι που αγριεψα και πηγανε και της τα πηρανε γιατι δεν τα αφηνε. Ειχε το παιδι στην αγκαλια της με τα φωτακια! Πως να την εμπιστευτω παναγια μου?Τα νευρα μου παλι! ΚΑι το κορυφαιο? Τα εβαλε και στο στομα! Και οι άλλοι οι χαλβάδες συζηταγανε αν ειναι 12βολτα ή 220! Τελικα ητανε 220.... αυτο ητανε το πορισμα! Αντι να της αστραψει κανεις κανα χαστουκι! Αν ελειπα? Αν συνεβαινε κατι?παναγια μου... ουτε να το σκεφτομαι!

Φυσικα μολις φυγαμε αμεσως του ειπα του ανδρεα καλα τι ητανε αυτο με τα φωτακια? Και μου ειπε το εξης απλο λιτο και απέριττο...εχεις δικιο! Αμ δε θελω να εχω δικιο! Γαμω τη τρελα μου! Εμπιστοσύνη θέλω να χω!

Να γιατι δεν θελω 2ο μωρο ακομη! να πεσω στην αναγκη της? Ουτε να παω μια βολτα δε μπορω! Εγκυος θα μεινω?

Και το κορυφαιο? Εχουνε μαγαζι με ηλεκτρολογικα! Υποτίθεται εχουνε γνωση. Σκατα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε Μαρακι..πώς της ήρθε με τα φωτακια???

Έλα Χριστέ και Παναγία!

Φρόσω έχετε πολύ πλάκα..συμμορία ολόκληρη μεγαλώνεις..άκου εκεί να ψάχνουνε το τοστ!!χαχαχαχαχ

Αλεκάκι σε καταλαβαίνω πώς ένιωσες...σήμερα έριξα πολύ κλάμα!

Το μαναρι μου μαζί με ένα κοριτσάκι κατεθεσαν στεφάνι για το νηπιαγωγείο και είπε και ποιήμα..

Και το αντράκι μου δεν είχε καθόλου άγχος..

Μετά στην παρέλαση κρατούσαν όλα μαζί οριζόντια μια μεγάλη σημαία..

Η αδερφή του τον χάζευε...η απόλυτη ευτυχία κορίτσια..και στα δικά σας οι μανούλες με τα μικρότερα μωράκια..

Βέβαια παγώσαμε..ήρθαμε σπίτι και αναψαμε τζάκι..ψήσαμε και παιδάκια και λουκάνικα..ήπιαμε και κρασι..και τώρα ο άντρας μου με το μικρό ροχαλίζουν κι εγώ απολαμβάνω την ησυχία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E ρε περήφανες μανάδες!

Ααααχ!Μπορώ να υποψιαστώ...Εδώ εγώ...μη γελάσετε...τον ονειρεύομαι ώρες ώρες άντρα και τον φαντάζομαι όμορφο και λεβέντη και καμαρώνω! :D:oops: Και λέω ποπο τι άντρακλα έβγαλα εγώ! :P

Πόσο μάλλον εσείς που τα βλέπετε χρόνο με τον χρόνο πώς μεγάλωσαν κι έγιναν σωστά αντράκια!

Αλήθεια...άσχετο...χρησιμοποιήσατε τα πρώτα τους φορμάκια, φανελάκια κλπ.-αν τα κρατησατε-στα κοριτσάκια σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να κοροιδεψουμε ρε συ Δομ..

Χαζεμενες είμαστε όλες!

Πάντως επειδή σε βλέπω και θέλεις κοριτσάκι..να σε ενημερωσω οτι και κοριτσακι να κανεις τωρα..στο γιοκα σου θα έχεις αδυναμία... ;)

Όσο για τα φορμακια..εγω τα περισσοτερα ρούχα του Ορεστη τα έδινα..και κρατούσα μόνο τα πολύ καλα..αλλα τελικά τιποτα σχεδόν δεν χρησιμοποίησα στη μικρη..μονο κατι εσωτερικα φανελάκια..

Και τωρα θα τα δώσω όλα του Ορεστη σε μια φιλη που εκανε αγορακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moy λειψατε μανουλομανες!

Dom κ βεβαια 8α χρησιμοποιησεις τα ιδια φορμακια ! αγορι 8α ειναι ... :lol:

Μαρακι οχι πολλα πολλα με πε8ερα γιατι προβλεπω να γυρνας κανενα βραδυ κ να το χουν βαλει να κανει το πορτατιφ με καπελο , λαμπα κ διακοπτη... :shock::D ασε εχω κ γω 8εμα 8α σας πω αλλη ωρα ...

Σωσω δεν ρωτησα για την ...''νανα'' με εχετε κανει να χασω τον αυ8ορμητισμο μου κ το χω βουλωσει παλι ...

Ισμηνη ενα πακετο παμπερς που καμαρωσες το μπουμπουδι σου ε ?

αφησα το μωρο λιγο την μανα μου κ μου ειπε οτι ειχε παει στην πορτα την χαιδευε και ελεγε ''μαμααα ελιααα ελιαα'' ΠΕ8ΑΙΝΩΩΩΩ

προχτες καναμε 3 βηματακια , πιασαμε το αλογακι κ τελος ... του χρονου παλι :lol::lol:

αχου κ δεν με νοιαζειιι αχου κ δεν με νοιαζειιι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γρεια και απο μας..να ναοιζχτει παρακαλαω πολυ το νουμερο 16 απο τη τζουλια με 1 εξυπνο τιτλο/..ευχαριστω...εμεις καλα..πηγαμε σερρες..φαγαμε..μετα καφε θερμη..

και αυριο ξεκιναω δουλεις..λαδοπανα,κουτι,λαμπαδα..

δε ξερω καν τι χρει;ζεται..θα μου τα πει η κοπελα..

κρασι για την εκκλησια χρειαζεται για το γαμο;;ξερετε;ςκαι καλτσον για μενα..του δσερματος θα παρω χωριε ραφες ετσι;;

και κανενα σκουφακι για τη μικρη..τον δαγκωσαμε..

μπραβο στα παιδια που καναν παρελαση..

φροσω περαστικα..τελεια περιγραφη του..τοστ...

μαρακι..λαμπακια.;;ουτε εγω δε πηρα ακομα...

η μικρη καλα.

αλεκα αν σαυριο δεν ανεβασετε πυρετο,θα ερθετε σαββ..

βαγκ αλλαξε κατι;;

πρεπει να παω να μιλησω και με το κεντρο αυριο,να παω λιντλ να ψωνισω..

να κατεβω κεντρο..

αχ!!

καλε ολο βαριεμαι να βαλω το φορεμα ραμμενο..καλε λετε να μη μπαινω;;φοβαμαι να το βαλω! :lol::lol::lol:

εμενα η δικη μου ελπιζω να μη κανει παρελαση..την συχαινομαι..αληθεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moy λειψατε μανουλομανες!

Dom κ βεβαια 8α χρησιμοποιησεις τα ιδια φορμακια ! αγορι 8α ειναι ... :lol:

Μαρακι οχι πολλα πολλα με πε8ερα γιατι προβλεπω να γυρνας κανενα βραδυ κ να το χουν βαλει να κανει το πορτατιφ με καπελο , λαμπα κ διακοπτη... :shock::D ασε εχω κ γω 8εμα 8α σας πω αλλη ωρα ...

Σωσω δεν ρωτησα για την ...''νανα'' με εχετε κανει να χασω τον αυ8ορμητισμο μου κ το χω βουλωσει παλι ...

Ισμηνη ενα πακετο παμπερς που καμαρωσες το μπουμπουδι σου ε ?

αφησα το μωρο λιγο την μανα μου κ μου ειπε οτι ειχε παει στην πορτα την χαιδευε και ελεγε ''μαμααα ελιααα ελιαα'' ΠΕ8ΑΙΝΩΩΩΩ

προχτες καναμε 3 βηματακια , πιασαμε το αλογακι κ τελος ... του χρονου παλι :lol::lol:

αχου κ δεν με νοιαζειιι αχου κ δεν με νοιαζειιι :P

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΑΙ ΜΙΛΑΜΕ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dom φυσικα και τα χρησιμοποιησα τα κορμακια, τα εσωρουχακια,φορμες, παντελονακια, μπλουζακια κτλ. ακομα και κοριτσακι να ειναι δεν πειραζει να φορεσει γαλαζιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kale sta 100 δεν αλλαζουμε η δεν πειραζει ?

να το προσπα8ησω ... και οτι βγει... :lol: τιτλο εχω...

Σωσω το κραγιονακι σαν της 8ειας της Μελπωμενης της συνταξιουχας ητανε ... :lol: (σε καλο μου , ειδατε κεφια η προσεχως συζηγου ανεργου =)) )

Μαρεσε το μακιγιαζ ! τωρα αν λειπανε κ τα σκουληκια (δεν τα παω καλα με τα ερπετα , μονο τα σαλιγκαρια τρωω)

Κατα τα αλλα καλη 8α σαι ειμαι σιγουρη ! Αντε να σε δωσουμε να υσηχασουμε...

Αλεκα 00 εσυ μαζι μου εισαι το νιωθω...(αμμαχος πλυ8ησμος μανα μου οι ζαβες... :lol: )

Ισμηνη εχασα τον αυ8ορμητισμο γιατι μου την λενε , Μενεγακη κ τετοια ... Οχι ρε φιλε κ ετσι ... ειπαμε πηρα πουροτζοβενο αλλα δεν εχει τον αντεννα ! :lol::lol::lol:

σε καλο μου σημερα ...

Παω να πειραματιστω ... αμα δεν το πετυχω 8α χω γραψει σε αλλο φορουμ ... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...