Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 ΝΟ16


Recommended Posts

γεια και απο μένα!

Χρόνια Πολλά στο Δημήτρη της Αλέκας, στη Δημητράκη και στον άντρα της Σόφης!

οτι επιθυμείτε!!

και μεις μύξες ρε γμτ..

σε συνδυασμό με τα δόντια, ο Παύλος βγάζει 3 μαζί και ο Νικόλας 2..

καλά για χθες βράδυ τι να πω..

κατα τη μια ξυπνά ο μικρός με ουριαχτά, τον κάνω με φυσ. ορο στη μύτη και του εδωσα και ντεπόν γιατί έκλαιγε πάρα πολύ και δεν ηρεμούσε..

δεν ηθελα να πω την αλήθεια να ΄δωσω ντεπόν αλλά δε γινόταν αλλιώς και όντως ηρέμησε μετά και κοιμήθηκε..

Αλέκα1 τι ωραία που θα πουν ποιηματάκι και μένα η δικιά μου Μαρία προνήπια είναι αλλά δεν τους έδωσαν ποίημα και τη γιορτή την έκαναν μεταξύ τους, τα παιδάκια και οι δασκάλες :(

και γω αύριο θα τις πάω στην παρέλαση, ελπίζω να εχει καλή μέρα..

Νανούκα μου υπομονή!

και γω στη μεγάλη μου αποθήλασα οταν ηταν 13 μηνών γιατι είχα μείνει εγκυος στη δεύτερη

οπως λέει και η Φρόσω βγάλε και απο λίγο κάθε μέρα, μετα μέρα παρα μέρα, μετά καθε 2 μέρες..

εγω δε στεναχωρήθηκα που αποθήλασα, ενιωθα πολύ περήφανη που κατάφερα τόσο καιρό να τη θηλάζω

ασε που ηρέμησα κιόλας

περιττό να σου οτι μετά η μαρία δεν επιασε καθόλου μπουκάλι..

με το καλαμάκι της το έδινα, οπως και το νερό

φακές εφτιαξα σήμερα αναγκαστικά για τα παιδιά..

με τοστ μάλλον θα τη βγάλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 951
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα καλησπερα...

Τι μου κανετε κουκλαρες μου?

Καταρχας να ευχηθω χρονια πολλα στο Ιολακι μας να τα εκατοστησει παντα με υγεια ,Ισμηνακι να την χαιρεσαι την κουκλα σου.

Αλεκακι να χαιρεσαι τον Δημητρακη σου και την ομορφη οικογενεια σου.

Εμεις ειμαστε καλα, εχθες γιορταζε ο αντρουλης μου και επειδη ειχε ρεπο λογω εορτης ειμασταν ολη την ημερα εξω.Το πρωι για καφεδακι και το απογευμα ψωνια.

Εδω ο καιρος ειναι βροχερος,μουντιλα και λιγο ψυχρα.

Στρωσαμε χαλακια και ετσι ειμαστε στα ζεστα ας κανει εξω οτι θελει.

Νανουκα μου μην στεναχωριεσαι για τον αποθηλασμο εφοσον το επελεξε μονος του.Σημαινει οτι δεν θελει αλλο και οτι ειναι επιλογη του δεν φταις εσυ, αρα ολα καλα.

Σωσωκα προχωρανε οι προετοιμασιες για τον γαμο?

Ισμηνη ολα πολυ ομορφα την Ιολη μονο δεν ειδα.Καλα οι φουστιτσες τουτου ειναι πολυ ομορφες,ειδα αυτη που εφτιαξες για το Χριστινακι εγω δεν τις ηξερα απο εσας τις εμαθα.Θελω και εγω μια τετοια για το Λυδιακι μου απο που μπορω να παρω?Σε ροζακι νομιζω θα ειναι πολυ ομορφη.

Τζουλια φιλια.

Επανερχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα σημερα οκαιρος ολα τα εκανε...

μουντηλα, βροχη, αερα και ηλιο! τωρα παλι συννεφια με αερα...

Τζουλια εγω τρυπες εκανα στην αρχη με καρφιτσα και μετα πηρα το εργαλιο απο τζαμπο. καλο ειναι καλε γιατι δε σ'αρεσει1;

και εγω εχω τα χερουλια της κικο αλλα ουτε να τα φτυσουν!

με τιποτα δεν κρατανε το μποκαλι! εχουν τη δουλαρα!!!

Σοφη να χαιρεσαι τον αντρα!

ηρθε ο δικος μου. οχι απο δουλεια, το πρωι γυρισε. στο κεντρο για δουλειες ηταν.

αντε να φαμε με την ησυχια μας αφου κοιμουνται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μας..εννοειται θα χαιρομουν πολυ αν εμπαινε και τη μερα του γαμου μου..

κανω κοτοσουπα..

βαγκ απο μας δε θα κολησετε..μειωθηκαν οι μτξες..αλλα νομιζω ουτε και απο την αλεκα..γιατι βαζει ορουςε και πηγε παιδιατρο και δεν της ειπε τιποτα...

ετσι δεν ειναι αλεκα;;

εμεις καλα..πηγαμε μιλησαμε με λυραρη..αυριο θα παμε σιδηροκαστρο..στο ψωριο του μπαμπα..

το απογ σημερα ΓΙΑ ΚΑφε..

παρασκ θα παω για λαδοπανα..και κουτια και καλτσες..

νανα που θα παει καλο μου..θα φαει..

εγω τζουλια πηρα τηες μαμ τις θηλες που ειναι 3 μαζι και τρχουν παρα πολυ..

δε χρειαζεται τρυπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μας..

σωσω κ εμεις ενα μπουκωμα μονο εχουμε-κ οι 2μας-αλλα βαζω ορο κ τραβαω κ δεν εχει μιξα.απλα τωρα που θα χαλασει παλι ο καιρος φοβαμαι μην ξανακυλησουμε...καλα μαρη ακομα δεν πηρες λαδοπανα κλπ??κοιτα μην ξεχασετε τπτ!!!

τζουλια απο βδομαδα στανταρακι θα βρεθουμε!!!οσο για τις τρυπες...τις ανοιγεις με καρφιτσα...

σοφακι να χαιρεσαι τον αντρα σου,αντε καλε,ανησυχησαμε!!!!πως πανε τα νυχτερια κοριτσακι μου???

ισμηνακι σοβαρα μονη σου τις φτιαχνεις αυτες τις φουστες??να τις πουλας κιολας καλε!!!!

νανουμα θα πιει γαλα καποια στιγμη,μην αγχωνεσαι..αλλα σου ειπα οτι μπορει να θελει καποιο αλλο..μηπως να πεις στον παιδιατρο να σου δωσει δειγματα απο μερικα γαλατα για να δεις ποιο θα του κατσει καλα?κ εμεις θυμαμαι ειχαμε αλλαξει αρκετα αλλα τελικα πηγαμε αναγκαστικα σε υποαλλεργικο..παντως 3-4 ειχαμε δοκιμασει σιγουρα μεχρι να βρω ποιο της αρεσει..

εμεις αποψε ειμαμε παρτι χαμομηλιου 4.30-5.30 που τελικα το πηρε αποφαση.

αλλα θελω να σας ρωτησω γτ εχω τυψεις..μηπως το βασανιζω το παιδι που δεν το ταιζω ο,τι ωρα θελει???μηπως την ταλαιπωρω κ κοιταω την παρτη μου???ειπα στον αντρα μου να παει λητω να παρει αυτο το μπουκαλι της αβεντ που μου ειπε το μαρακι οτι χωραει περισσοτερο γαλα απο τα κανονικα,ωστε στις 10 που πινει γαλα να τρωει λιγο παραπανω κ να μην πειναει γρηγορα..

τι λετε??ενταξει,δεν ειναι οτι την αφηνω να κλαιει..απλα μουρμουραει λιγο κ αμα αρχισει να φωναζει την σηκωνω,της δινω λιγο χαμομηλι,εννοειται οτι δεν το πινει,κ την βαζω κατω..μετα απο 20 λεπτα μουρμουραει παλι.κ ξανα κ ξανα.τελικα στη μια ωρα κοιμηθηκε χτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά στο Δημήτρη της Αλέκας, στη Δημητράκη, στον άντρα της Σόφης, στον πατερα της Καλυψούς, στον αδερφό της Νανούκας κι αμα ξεχασα και κανενα-καμία, συγχωρηστε με.

Αλεκα1 ελπίζω να προλαβατε την παρελαση χωρις βροχή γιατι τωρα βρεχει εδω Αθηνα τουλαχιστον.Γιατι καλε τη μικρή τσολιαδάκι κι όχι Αμαλία; :lol:

Σωσω, Αλέκα περαστικά στις κόρες!Πολύ μύξα ρε παιδιά έχει πέσει τελευταια!

Εγω εχω που εχω τις ναυτιες μου, με πηρε χτες η πεθερα μου να μου πει οτι οταν θα ανεβουμε στο χωριό για να με περιποιηθει θα μου φτιάξει μια συνταγή που ξεπατηκωσε απο το Μαστερ Σεφ.Και τι μου περιγραφει;¨Καλαμαρακι γεμιστό¨-πρώτο κύμα ναυτίας-¨με κιμά¨-δεύτερο κύμα ναυτίας-¨και σως σοκολατας¨-ισοπεδωτικό τσουναμι ναυτίας :ymsick:

Της λέω να με περιποιηθείτε θελετε ή να με ξεκανετε;;; :o

Νανούκα...βρε τι περνατε ρε παιδια για να αποθηλασετε!!!Δηλαδή ημουν τυχερη που κοπηκε το γαλα μονο του :shock:

Κι εγω χτες δεν κοιμηθηκα καθολου καλα.Ολη την ωρα στο ποδι,γκρινιαζε, μαλλον τα πλαινα του ματιου εκ των οποιων το ενα εχει σχεδόν βγει όλο, το αλλο οχι ακομα αλλα εχει πρηστει και σχεδόν βγηκε και το πλαι αριστερα κατω.Εν τω μεταξυ αγχωνομαι κιολας μηπως εχει ξεσκεπαστει και παω ολη την ωρα και τον τσεκαρω, αφου σηκωνομαι που σηκωνομαι για κατουρημα :?:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλυψω καλο μου..μην αγχωνεσαι...ειναι ενα παιδι....ντενις ο τρομερος..μη νομιζεις οτι δε κανεις καλα..θα ακολουθεις το ενστικτο σου και τιποτε αλλο...

ντομ κυμα ναυτιας η σοκολατα;;;βρε μηπως πρεπει να ξανα μεινω ργκυος;;

ρε παιδια ..ασχετο..αλλα με τη κυστη που εχω..ξεκινησα αντισυλληπτικα και συνεχιζω εδω και δεκα μερες να εχω αιμα..

δε ξερω τι σκατα..

λιγο αιματακι..αλλες φορες με σερβιετακι και αλλες φορες με σερβιετα..δε ξερω αν ειναι νορμαλ..αν συνεχιστει θα πατω γυναικολογο αυριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας κ απο μενα!!!ημουν θεσσαλονικη αυτες τις μερες πγα στο γιατρο,ο γιατρος λεει οτι ειναι κοριτσακι και θα γεννησω 1 μαιου,ολα ειναι καλα και ο μικρος πλεον περπατει πολυ καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νιου μαμα!Συγχαρητηρια!!!!

Αααααααααααααααααχ!Εγω αργω ακομα για φυλο.Αλλα ελπίζω να συμπίπτουμε!

Σωσω δεν ξερω αλλα ψιλο υποπτο το αιματακι.Τηλεφωνησε του τουλαχιστο, γιατι εσυ πιανεις ευκολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντομ ευχαριστω!!!κι εσυ με το καλο!!!εγω ειμαι 12 εβδομαδων.κ εγω εχω αναγουλες και ζαλαδες που κ που κανω κ εμετους.ενταξει κ για μενα ειναι νωρις για φυλλο αλλα ο γιατρος ειπε μαλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι κουρασμένη, τσακισμένη και πολύ πολύ συγχισμένη.

Περάσαμε ένα ολόκληρο πρωινό στο Παίδων.

Είχαμε ραντεβού 8:30 με παιδοαλλεργιολόγο. Πάμε εκεί, έρχεται ο γιατρός και ....φεύγει για 2 ώρες.

Πήγε λέει στην τράπεζα για μια δουλειά :shock: [smilie=angryfire.gif] .

Παίρνουν στο μωρό αίμα και σε λίγο μου λένε α θα του ξαναπάρουμε. Γιατί ρωτάω; Γιατί λέει είναι λίγο δεν το προσέξαμε [smilie=angryfire.gif] . Όχι λέω ΔΕΝ θα το ξανατρυπήσετε. Αφαιρέστε εξετάσεις δεν με νοιάζει.

Έρχεται ο γιατρός στο 2ωρο. Πάμε με τη νοσοκόμα για τα ραστ τεστ και τον περιμέναμε άλλη 1 ώρα [smilie=angryfire.gif] , μήπως λέει κάνει το μωρό αλλεργικό σοκ πάλι, να είναι κι αυτός παρών.

Στην ώρα πάνω έρχεται και κλειδώνεται στο γραφείο του. Μου κάνει η νοσοκόμα τα ραστ. 3 μόνο. Τί κάνεις της λέω; Μου λέει τον κρόκο και το ασπράδι του αυγού και το γάλα. Χαλοου της λέω αυτές είναι γνωστές οι αλλεργείες στα άλλα να κάνετε. Καλά λέει θα μιλήσετε με το γιατρό. Κάνει αυτά, και όπως το περίμενα φουντώνει πάλι ολόκληρο το μωρό [smilie=angryfire.gif] . Α λέει θα πάθει αλλεργικό σοκ, το πλακώνουν στα φάρμακα, οκ σε λίγη ώρα λίγο καλύτερα. Μου λέει μέχρι να γίνει καλά το μωρό δεν θα φύγετε [smilie=angryfire.gif] . Έμπαινε έβγαινε από το γιατρό. Περιμέναμε. Σε κανένα 2ωρο, ο Χριστόφορος έφαγε γιαούρτι, αν και αλλεργικός βεβαίως βεβαίως, και κοιμήθηκε.

Βγαίνει η νοσοκόμα πάλι εντάξει λέει φύγετε :shock: . Ο γιατρός; Δεν θα μιλήσουμε; Α λέει θα τα πείτε τηλεφωνικώς :shock::evil: .

Μου ήρθε.........κόλπος.

Κατά τα άλλα ο δον σήμερα είπε το ποίημα του αλλά μεταξύ τους γιόρτασαν.

Ο Φίλιππος από την ώρα που ήρθα είναι πάνω στο κεφάλι μου και με δαγκώνει.

Θέλω να ξεκουραστώ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήνυμα 2ο.

νιουμαμα είναι πολύ νωρίς ακόμα για το φύλο.

Καλυψώ τί έγινε με τους αποπάνω; Κάνανε τελικά λιγότερη φασαρία σήμερα;

Σόφη να χαίρεσαι τον άνδρα σου.

Αθηνά όλα εντάξει; Συνέχισε έτσι να βγάζεις μόνο για να ανοκουφίζεσαι όχι πολύ.

Αλέκα χρόνια πολλά για το Δημητράκη κι από δω.

Ντομ άρχισαν οι ναυτίες; Πόσο χαίρομαι που δεν είμαι έγκυος :mrgreen: .

Σωσώ καλά η νονά σας τί θα πάρει; Δεν έχει φροντίσει γι'αυτά;

Η κύστη θα συνεχίζει να δίνει αίμα για λίγο καιρό ακόμα. Δεν νομίζω πώς πρέπει να ανησυχείς.

Βάγκ σοβαρά τους κρατάς τα μπιμπερό; Οι δικοί μου μόνοι τους πίνουν κι όταν τελειώνουν τεντώνουν το χέρι και φωνάζουν ΜΑΜΑ να το πάρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX frosoyla ta δες όλα ε ? ξεκουρασου ...

Ζαλαδα στο Παιδων ... ο 8εος να φυλαει ολα τα μωρα μην χρειαστει να πανε ποτε...

Φιλια Σοφακι

Καλα ουτε εμενα το κραταει , δεν με νοιαζει μωρε δεν 8α μας εχουν για πολυ αναγκη να τους τα κραταμε , εγω το φχαριστιεμαι πολυ ...

Ωχ εχει τον Κεναν ... Τα λεμε μετα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λες ρε Φρόσω!!!

Με φούντωσες τώρα!!!

Ήμουν που ήμουν φουντωμένη με το προϊστάμενο μου... με αποτελείωσες!!!

Μα τι γαϊδούρι ο γιατρός!!!

Αλλά και η νοσοκόμα... άλλο βόδι!!!

Τι είναι το μωρό;

Τρυπιτήρι;

Α στο καλό...

Δε μου είπες... να δένω ή όχι το στήθος μου;

Ντομ μου, είναι πολύ διαφορετικός ο αποθηλασμός σε 1 βρεφάκι απ’ ότι σε πιο μεγάλο μωρό.

Στο βρέφος, προσφέρεις το στήθος σου στο μωρό και πίνει όσο έχει και σιγά σιγά τελειώνει...

Ο Άνθιμος το έκοψε μόνος του!!!

Το στήθος, όμως, γεμίζει και πρέπει να βρίσκουμε τρόπους να το αδειάζουμε...

Και επίσης, η γαλουχία εδραιώνεται για τα καλά και θέλει περισσότερο χρόνο για να πάρει την εντολή οτι το μωρό δε θέλει άλλο γάλα!!!

Σοφάκι μου, έχεις δίκιο!!!

Είναι πολύ καλό που αποθήλασε μόνος του... απλώς, ταλαιπωρούμε εγώ...

ε δεν πειράζει...

είσαι η τελευταία θηλάζουσα της παρέας μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!

Καλα Φροσω δεν έχω λόγια..

Σε ποιο Παιδων πήγες?

Το Παίδων Πεντελης είναι πολύ καλύτερο από το άλλο..

Απαραδεκτη συμπεριφορα :x

Και τωρα τι σκέφτεστε να κάνετε???

Σοφακι της Χριστινας και της κόρης μου ήταν οι πρωτες φουστιτσες που έφτιαξα..

Βρηκα οδηγιες στο ιντερνετ..

Αν θελεις μπορω να φτιαξω και για το Λυδιακη..

Θα σου βαλω και της Ιολης να δεις τα χρωματα..αν θες ροζ θα σου αρεσει...

Παω να τη βαλω για υπνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου.

Κοιμηθηκε η Λυδια δεν το πιστευω...

Καλα Φροσω οντως απαραδεκτοι γιατροι.Α ρε γαμωτο εχουμε την αναγκη τους καταλαβες?

Ισμηνακι θελω μια τουτου!!και φωτο της Ιολης βεβαιως.Θ ατο κανεις αυτο για μας?ευχαριστουμε παρα πολυ!!!αληθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελεια η ιολη..και γαμω τα γκομενακια...

τι λες ρε φροσω;;;πωπωπω!!πουτ..νοσοκομες ωρες ωρες....τι νασ πω...

καλα και ο γιατρος..ξυστα τα ...με γκαζμα..

πηγσαμε βολτα..πολυ ωροχη ρε παιδια..τι να πω..

ρε παιδια τα παναντολ φλου η καπως ετσι ειναι ιδια με τα κομτρεξ;;

ρε παιδια μου ειπαν οτι και τα κομτρεξ ειναι επικυνδυνα..δε κανει να τα παιρνουν ατομα με θυρεοειδη..καρδιακες δυσλειτουρεγιες και τετοια..

εχετε ακουσει καμια παρενεργερια;;;

αυτριο θα παμε σερρες...ημερησια τυπου..

φροσω η νανα ειναι η θουλη..ειναι εγκυος..αλλα και να μην ητανε νομιζω παλι εγω θα πηγαινα γιατι ειμαι λεει δυσκολη...

χαχαχαχ!!!

ρε σοφη μηπως σου κανει πλακα;;για τσεκαρε..

χρυσουλα που εισαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι όταν την έχω έτοιμη θα σου πω να μου στειλεις τη δ/νση σας...

Σωσωκα να φτιάξω και μια για τη Μαρθούλα?

Μπορώ να την κάνω μαυρο με φούξια..είναι τέλειος συνδυασμός..χαχαχαχχα

Για τα φαρμακα δεν εχω παρει για να ξερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φροσω αυτα ειναι απιστευτα πραγματα!Ουτε στην Ουγκαντα να ημασταν!Χαρα στην ψυχραιμία σου!

Μαράκι σορυ ρε αν σου ηρθε αποτομο!Αναψες ε;Καλά δεν ηταν και ακαταλληλο!

Α!Τωρα που ειπα ακαταλληλο, χτες με το παιδι που ξενυχτησα εκανα ζαπινγκ στη τιβι και πετυχαινω διαφημισεις στυλ τελεσοπινγκ στο εξτρα3 με σημα ακαταλληλο κατω των 18 και λέω ακατάλληλη διαφημιση;μπα!λάθος!Και βλέπω διαφημιση δονητη, διαφημιση επιμηκυντη πέους κλπ κλπ.

Το τι γελιο εριξα η γυναικα νυχτιατικα δε λεγεται!

Ιολη δε προλαβα να δω αλλα εχω δει το γκομενακι με το μπαλαρινε φουστακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Σωσω καλύτερα απόφυγε το κομπρεξ γιατι εχει μεσα ψευδοεφεδρινη και θα σου κανει αϋπνίες!Για θυρεοειδή δε ξερω αλλα ξερω οτι ο αντρας μου το ειχε παρει παλια για 3 μερες και 3 μερες δε μπορουσε να κοιμηθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...