Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 ΝΟ16


Recommended Posts

Γεια σας κι απο εμας!

Εντάξει..τελειώσαμε με το πάρτυ μας και επειδη τα φτυσα..σήμερα δεν πήγα για δουλειά..

Σπίτι...ξανα καθάρισα το χθεσινο χαμό και τωρα προσπαθω να χαλαρώσω..

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!!

Σωσωκα χρωσταω τη συνταγη για τα ψωμακια κι εσενα Μαράκι την τούρτα..

Πρωτη φορά έφτιαξα φουστίτσες..ενταξει δεν βγηκαν σαν τις αυθεντικες ..αλλά είχαν πολύ πλάκα...

Παιδευτηκα και πολύ με την τούρτα της..δεν είχα ξαναφτιάξει και την τελειωσα στις 1 το βραδυ!!

Επανερχομαι με φωτος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 951
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευτυχως κοιμηθηκε και η μικρη και ακομα κοιμουνται!

μην τα ματιασω!

επιτελους ειδα τις φωτο της συναντησης στην Αθηνα. τι καλα!!!

Αντε βρε αλεκα, να γινεικαλα το ξωτικακι να βρεθουμε στα γεννεθλια της Μαρθας!!!

Περαστικα-περαστηκα-περαστικα!

με οποια ορθογραφια θελετε!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανουκα τυχερη , παει η πετρουλα ...

Αλεκα μου καλυτερα ναι , να σαι καλα...

Σωσω εχεις εξαφανιστει κ φοβαμαι να σε αφηνω με τις στυλιστικες σου επιλογες :roll:

Καλυψω σε εχω στο νου μου ... χτες Τελικα εστρωσα χαλι μας εδωσε η πε8ερα ενα μαλλινο τεραστιο που πιανει όλο το σαλονι σχεδον κ ετσι εφτιαξα καινουριο χωρο να κινειτε το μωρο κ οπως εστρωνα ελεγα , να ρ8ει κ το Καλυψακι με το συνομιληκο μωρε ... Εγω να ξερεις κα8ημερινες μεχρι τις 20.30 το βραδυ ειμαι μονη :)

Το μωρο ακομα μπουκωμενο ειναι , η γιατρος μου πε οχι πανω απο 3 μερες Οτριβιν γιατι προκαλει άλλεργικες ρινιτιδες , ειπε να το δωσω 5 μερες αμοξιλ σιροπι Το οποιο δεν το 8ελει με τιποτα !!! Μονο Ντεπον του αρεσει ...

Δεν ξερω τι να κανω... ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ το φαι μου ξεχασααααααααααααα :?

ΠΩ ΠΩ πολυ τσαχπινογαργαλιαρα η Τουρτα !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑαααααααααααααααααααααχ! Μου φτιαξατε το κεφι! Τι τελειααααααααααααααα!

Καλα Ισμηνη εσυ εφτιαξες τη τουρτα? Εεε εισαι χρυσοχερα! Φανταστικη! Απλη αλλα πανεμορφη!

Και ο μικυ και η μιννυ δε πανε πισω ομως! Γεια στα χερια του ζαχαροπλαστη! αχαχχαα!

Βαγκ τι τελειοι που ειστε? Καλα εισαι πολυ κουκλα! Θεα! Φτου φτου! Μια γλυκα εισαι! Τα διδυμακια μουρλια! ΝΑ ειστε παντα ευτυχισμενοι φτου φτου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ισμηνη απλα τελεια η τουρτα και ο μπουφες..... ποτε να ρθω να φαμε?

vag μου αρεσε πολυ πολυ και η δικια σας και ειδικα που ειναι η μιση με ροζ και η αλλη μιση με μπλε σαντυγι. ειμαι fun του μικυ και της μινι. φτου φτου στην vagoοικογενεια. μαναρακια μου γλυκα.

θελω φωτο της μικρης tutu-ιολης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΤΙ ΦΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ??? ΤΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΚΑΝΑΤΕ ?

Γιατι δεν βγαλατε σισιτιο ??? 8α ρχομουνα ... :lol:

παιδια ???

η tutu με την Ιολη εχουν καμια συγγενεια ? :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loipon...φωτο μαλλον το βραδυ και στρα μειλ σας...νανα δεν το δοκιμασα..δεν ηρθε ανθρωπος να μου το βαλει...

εμεις οτριβιν για 1 βδομαδα ειπε..αλλα ολο χουρ χουρ κανει..

περαστικα στο χριστινακι..γινε καλα....μανα και κορη..θα δωσω σημερα πρωτη φορα φακες...

τουρτα βαγκ...πολυ λυμπιστικη..

τουρτα ιολης..πολυ ομορφη..

ο μπουφες....μμμμμμμμμμμμμμ....ιαμμμ..μιαμ...

τι να πω..αλεκα μη βγαλεις φωτο το μπουφε μας..ρεζιλι θα γινουμερ..

αντε να σας φτιαξω λιγο..

περιληψη..πεθερα καλη ,δε συμμετεχει..γιαγια του λευτερη και αυτη καλη..ησυχη...

με παιρνει τηλ και μου λεει..θα μιλησουμε σα εγγονι προς γιαγια...το αντιθετο..καταλαβατε..

λεει θα ηθελα να βαλετε και διπλα σοτ ονομα μαρθα το ονομα αρετη..μονο να φαινεται..

μαρθα θα φωναζουμε το παιδι..

και λεω μα καλα αν κανω δευτερο να βαλουμε τηε αρετης..λεει οχι το δευτερο γιωργιοσ η γιωργια..καλα λεω οτι θελουμε θα βαλουμε..

πολυ ερυγρενικα το ειπε και γω ευγενικα απαντησα αληθεια..

και καλο ειναι να ακουστει γιατι βοηθαει..και τετοια..και λεω αν κανω κορτιδισ το δευτερο ειναι χαζο να μην ακουστει το ονομα τηε..και θα την φωναζουμε και ετσι..τεσπα..μιλουσε κανα 10λεπτο γι αυτο..

λεω θα το συζητσ με το λευτ..

παιρνω το λευτ..

τα παιρνει κρανιο και λει..καλα εσενα πηραν τηλ;;

λεει οχι..δε θελω 2 ονοματα στο παιδι..

εγω δεν εχω προβλημα αληθεια...αλλα 2 βδομαδες πριν τη βαφτιση;;

ασε που να σας ρωτησω..οτν εχει 2 ονοματα το παιδι ,πρεπει να τα γραφει παντου ετσι δεν ειναι;;;

και εμεις καναμε ηδη ονοματοδωδια στα κεπ για το διαβατηριο...δε ξερω αν πρεπει να αλλαξει...δεξερω.ο λευτ ειναι καθετος...ΟΧΙ..και του ειπα θα το ζυζητησουμε

το ζυγουρι δεν ειναι παχυ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια ...τι βλεπουνε τα ματακια μου???? :shock: πειναω :o

μπραβο στην Ισμηνη για την υπεροχη τουρτα!επαγγελματικη δουλεια!

βανγ εχω παθει με τις διδυμοφαστουλες σου ,να τα χαιρεσε ,να τα δεις να μεγαλονουν γερα κ δυνατα!!!!!!!!

χαλασε ο καιρος...αλλα δεν με πιραζει...μολις τελειωσα τις δουλειες,εστωσα χαλια αναψα τζακι κ περημενω τον Γιαννη να ψισουμε μπριζολες!!!!

Η Αγγελικη σημερα ηταν στην πεθερα ολο το πρωι λογο καθαριοτητας...την τρελανε :D της εκανε ενα σπιτι.... :lol::lol: :lol

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω ο Λευτερης γιατι να αλλαξει όνομα ? ξενος είναι ?

Τωρα γνωρισες την μαμα του ? το ονομα της δικης σου δεν παιζει στο δευτερο αν ειναι κορη ?

Στις φακες βαλε κ λιγο ρυζι κ λιγο τυρακι (απλα προτεινω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ακυρο... τωρα κτλαβα...

Ναι ρε οχι 2 , σιγα... εκτος αν ειχες ταμα (που δεν ειχες) ;)

Αχ ναρ8ω να φαω καμια μπουγατσουλα κρεμα ?

Κ ο Λευτερης απο Σαλλονικα ? ποσα χρονια μαζι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζουλια! Ελα επιτηδες το κάνεις ή έχεις συγγενεια με τη μενεγακη! Δεν υπάρχεις ωρες ωρες! χαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχχα!

Εμεις σωσω δυο ονοματα δωσαμε. Διονυσιος-Ανδρεας. Και τα δυο ονοματα μπεινουνε παντου. Αλλιως θα εχει προβλημα το παιδι. Και αργοτερα εννοω σαν ενηλικη. Τωρα για το διαβατηριο και τα δυο θελει αλλα ξερω και γω ρωτα για καλο και για κακο. Ο Λευτερης δικιο εχει..... Αλλα το ξερω οταν ειναι διακριτικοί γενικως δε χαλας τις καρδιες τους. Αλλα λιγο νωριτερα βρε παιδι μου.....

Εγω περιμενω φωτο μαλλι εεεεεεεε?

Περαστικα βρε Αλεκακι! Αχ βρε γμτ! Ελπιζω να περασει γρηγορα.

Βαγκ και Αλεκος θα πατε στο γαμο? Ζηλευω να το ξερετε! Θα ηθελα πολυ να ημουνα εκει!

Ναναουκα εγω εχω παντοφλιτσες για ολους. Χαχαχαα! Δε μπαινει κανεις εχω βαλει διοδια.

Αλεκα νησιώτισσα! Εβαλες και χαλακια! Σουπερ! Και γω περιμενω να ερθουνε τα υπολοιπα! Πιστευω σημερα αυριο. ΤΑ αγορασαμε και τα στειλαμε για καθαρισμα βασικα. Και τα περιμενω απο το καθαριστήριο.

Και μεις κωλοκαιρο αλλα γουσταρω. Μόλις εφαγα ψαροσουπα. Ειχα φτιαξει για τον μικρουλη μας και εκανα πολυ και για μας. με ροφο. Τον ψαρεψε ο κουνιαδος μου.

Και πινω και κρασακι και εχω γινει γκολ.

Σας αφηνω να παω να ξεραθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι παιδι ειναι αυτο? Ισμηνη μου! Πωπω! μεγαλωσε! Καλα η τουτου(χαντμειντ μπαι μαμμυ) τα σπαει! Ειναι φοβερη!

Της κανεις και αλογοουρά τα μαλλακια? αχ θα τρελάθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Μαράκι!

Αλογοουρα της τα πιάνω σχεδόν από τότε που γεννηθηκε... :D

Κορίτσια όποια θέλει tutu να μου πει..έχω παρει τούλια σε όλα τα χρώματα..χχαχαχαχαχααχχα

Και βρηκα το νουμερο 1 σε σβαροφσκι και της το κολλησα-σιδέρωσα πάνω στο κορμάκι..χιχιχιχι πολύ πλάκα είχε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...