Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 ΝΟ16


Recommended Posts

Καλημέρα!

Σήμερα είχα συνεδρία πάλι και γι’ αυτό δεν άνοιξα το μαγαζάκι...

Παλιά που το είχα ψάξει... τα mothercare, δεν στέλνανε Κύπρο...

Πάντως, στην Κύπρο είναι πιο φθηνά από της Ελλάδας...

Δεν ξέρω τι ακριβώς θέλεις, πάντως αν θα στείλεις λεφτά στην Κύπρο... θα χρεωθείς κανά 30ευρω... κι ας είναι ίδια τράπεζα...

Πρέπει να το ψάξεις πολύ καλά για να δεις αν σε συμφέρει...

Αλέκα κάτι πολύ εύκολο και νόστιμο είναι αυτό που θα σου πω...

είναι κάτι σαν κις λορέν...

θα ανοίξεις 1 φύλλο σφολιάτας.

θα κόψεις μανιτάρι, ζαμπόν και μπόλικο τυρί!!!

θα κλείσεις τις άκρες και θα βάλεις 1 μεγάλω κρέμα γάλακτος!!!

Ψήνεις και είναι έτοιμο.

Επίσης...

μπορείς να βράσεις πατατούλες σε κυβάκια...

βάζεις σε πηρέξ και ανακατεύεις με λίγο κασέρι...

βάζεις μπόλικο κασέρι από πάνω, ψήνεις και είναι έτοιμο...

μπορείς να κάνεις μία σαλάτα του σεφ ή σίζαρ...

αυτά μου ήρθαν προς το παρόν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 951
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πωπω...

με συγχισε μια....@#$%^ στο "καταρεω"

τοσους μηνες πολλες ειχανε διαφορετικες αποψεις, φυσικα για το πως να τα κοιμησουμε τα θηρια μας αλλα καμια δεν εβαλε και σκιτσο με γρια μαγισσα που εκανε οτι εγω και πολλες αλλες για τον υπνο!

ενω θεωρει το τελειο που κοιμαται στρωματσαδα με τον αντρα και την κορη της μαζι!

ποσο @#$%^ ατομα υπαρχουν τελικα!!!

ειναι οι Θεοι! οι ξερολες και ολοι αλλοι ειναι απλα θνητοι ή στην περιπτωση της... μαγισσες!

σιγουρα θα απαντουσε και στα μαλωματα για το θηλασμο, αλλα επιδη δεν τα παρακολουθουσα δεν ξερω.

τελικα μονο τα μανουλομανουλα αξιζουν... καλα εκανα και δεν εμπαινα σε αλλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου.....τι μου κανετε πολυ καιρο εχω να σας γραψω γιατι δεν προλαβαινω.,..εμεις ολα μια χαρα ..Σοφιμπελ και εγω πηρα καινουργιο σιδερο φιλιπς...πρεσοσιδερο μιλαμε τελειο σε μιση ωρα εχω τελειωσει τρια πλυντηρια...δεν ξερω αν το σιδερο αυτο λεγεται πρεσοσιδερο απλα ετσι μου το ειπαν ..ειναι το σιδερο που εχει ενα κουτι μεγαλο χωριστα και το γεμιζεις νερο και σιδερωνεις..ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω...εμεις βγαλαμε και δευτερο δοντι ο δικος μου κοντευει να περπατησει...31 εχουμε και τα γενεθλια του παιδιου μουυυυυυυ...τελικα παραγειλα καιτερινγκ γιατι κυριακη ειναι τα γενεθλια και σαββατο δουλευω μεχρι αργα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφη 8α σου λεγα τωρα...

Φιλη εισαι εσυ ? αντι να δωσεις κανα γιατρικο , βαζεις ρουφιανιες ???????

Δηλαδη εγω τι να πω που ο αντρας μου ροχαληζει σαν ρινοκερος ??? (τον εχω πε8ανει στο σκουντημα)

Αμαν με τις συνταγες πρωι πρωι ΠΕΙΝΑΣΑΑΑΑΑΑ :lol::lol::lol::lol:

VAG χαλαρωσε καλε ...εβαλες σκιτσο με γρια μαγισσα ? :shock:

Νανουκ τι συνεδριες κανεις καλε ? δεν εχω καταλαβει ...(μονο αυτο δεν εχω ? λεμε τωρα)

8ελω κ γω κομμωτρια (κατ οικον) κ μανικιουρ αλλα ποτε ??? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ρε Σουζανιτα παραπονιαρα!!!Δεν σε γραφουμε καλε!που χαθηκες εσυ?Σ'εφαγε η πολλη δουλεια???

Εχω δοκιμασει τα παντα...δεν γινεται τιποτα!ας μπει η μαστερ τικερ Μαρια να μας πει τι μπορει να παιζει :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Τζούλια... τι θα γίνει με την περίπτωση σου;

Άλλα λένε και άλλα καταλαβαίνεις...

Έλεος πια... χαχαχα!!!

αναφέρομαι στο σκίτσο με τις μάγισσες...

Σουζανιτάκι, πού χάθηκες;

Η πολύ δουλειά τρώει τον αφέντη!!!

χαχαχα!!!

το πόστο μου είναι οι χορηγίες για νέες επιχειρήσεις.

έρχονται οι αιτητές για να βαθμολογηθούν...

Ελπίζω να κατάλαβες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μας!

χαχαχα Τζούλια αντέχω..ακόμη..

και όχι δε θέλω αλλο, έλεος..φτάνει..

εκτός και αν ξαναπαντρευτώ...χαχαχ...εντάξει πλάκα κάνω..

Νανούνα μου δε νιώθω διαφορετικά με τ' αγόρια απ' οτι με τα κορίτσια..

παρα μόνο η κούραση είναι μεγαλύτερη με τα δίδυμα..

τα κορίτσια ηταν πολύ βολικα σαν μωράκια και τώρα καλές είναι

εντάξει μου σπάνε τα νεύρα μερικές φορές, αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια..

δεν έχουμε τρελές απαιτήσεις..

Αλέκα ωραίο το μενού!

αλήθεια την κοτόπιτα με τα τυρια και τη μπεσαμέλ πως την κάνεις?

ξέρετε έχω ένα κόλλημα με τα κοτόπουλα :lol::lol:

Βαγκ σας διάβασα στο καταρέω..

δλδ αυτή έχει ενα διπλό και ενα μονο στρώμα στο πάτωμα και ετσι κοιμούνται?? :shock::shock:

μετα τι τα κάνει? πωπω φασαρία?

και νομίζει πως οταν μεγαλώσει το παιδι θα συζητήσει το θέμα μαζί του για να βρουν μια άκρη? :shock:

τι να πω βρε κορίτσια.. :?

ήρθε ο αντρούλης μου

πάω να ετοιμάσω το τραπέζι

σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι γύφτοι κοιμούνται κάτω σε στρώματα στα τσαντίρια! Χιούμορ κάνω έτσι ας μη παρεξηγηθεί.......

Όπως κάνει χούμορ και αυτη με τις υπόλοιπες μανούλες. Δίκαιο νομίζω.....

Σόφηηηηηηηηηηη! Όταν φτιαχνεις το τικερακι έχει επιλογές απο κάτω στο λιλιπιε που σου λέει κατι bbcode κλπ. Εκει πάτα. Θα σου βγάλει το σωστο κωδικο. Κάνε κοπυ πέιστ και βάλτο στην υπογραφξη εδω στο φόρουμ. οκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μπηκα χθες. Εγραψα σε κάποια φαση το εσβησα κατα λαθος ητανε και μεγαλο για τις δίαιτες μαμιμου κλπ. Νανουκα μου με κάλυψε η Τζουλια. Όσο για τη συναδελφισσα τι ναπω... Νόου κόμμεντ...... Τελικά βρίσκουνε και τα κάνουνε οι κομπογιαννίτες.....

Τεταρτη χθες και ημασταν με μπαμπα ολο το απογευμα μιας και δε δουλευει. Τις υπολοιπες μερες ειμαστε ολομόναχοι γιατι δουλεύει σπαστο και πολλές φορες τρωει και τα μεσημερια στη δουλεια. Η οποια ειναι απο κατω απο το σπιτι! Καλο? Οποτε τις τεταρτες ειναι ολος δικος μας! Βέβαια μας τα χαλασε ο παναθηναικος το βραδυ αλλα οκ! Να μην εχω και παραπονο.... Καλυετρα να τον εχω διπλα μου και να βλεπει ποδοσφαιρο παρα να γυρναει απο δω και αποκει.

Παντως παλια δε στρωναμε κωλο κατω. Ολο εξω ημασταν. Και τωρα δηλαση για ζευγαρι που ειμαστε με μωρο παλι ερκετα δραστηριοι ειμαστε. Αλλα μας αρεσει πλεον και το χουχουλιασμα σπιτι το χειμωνα ειδικα.

Ααα και γω μονο στα μανουλομανουλα μπαινω. Δε γουσταρω αλλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maraki αυτον τον κωδικα παιρνω και δες πως μου το βγαζει στα ποστ μου.

Μηπως ειναι και κατι αλλο που πρεπει να ρυθμισω?απο το 7910τικερ που εβαζα τοσο καιρο δεν ειχα προβλημα εμπαινε κανονικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιες διαιτες μαμιμου ? αυτες δεν τις ξερω ...

Suz εισαι πολυ παραπονιαρικο γκομενακι ... :lol:

Μαρκατ μου δεν εχω λογια... Αξια...(και σπανια...)

Νανουκα -Μανταμα ? πως να μην μπερδευομαι αφου μιλαμε 10 ατομα ταυτοχρονα ?

Η σωσω που ειναι την πηρε η μυξα ? :lol:

Πωω η Γυναικα του Γιαννη του Πλουταρχου εκανε 5 παιδι ... δεν εχει ομως αυτη αναγκη...αν ειχα κ γω 34 μανταμες 8α το σκεφτομουν αλλιως ... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια μου να στε καλα τωρα που ρωτησατε..συγνωμη που το ειπα αποτομα αλλα στεναχωρεθηκα που δεν μου ειπατε τιποτα...Εγω σπιτι δουλεια σπιτι...και δεν μπαινω ιντερνετ γιατι οση ωρα εχω ελευθερη κανω δουλειες στο σπιτι , παιζω με το μωρο μαγειρευω και μετα ετοιμαζομαι και παω στην δουλεια...φανταστειτε εχω αρχισει και πινω καφε..που πιο πριν ποτε δεν επινα..Τζουλια γελασα πολυυυυυυυυυυ με αυτο που ειπες χαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιμου καλε πως το λενε! Φέικ!

Α και γω σουζανιτα και ολες μας δηλσδη μπαινουμε λεμε τα δικα μας και μπορει να μη μας απαντησουνε... χαχαχαχχαχαα!

Σόφη μηπως πρεπει να ξετσεκαρεις το ββκοντ κατω απο κει που θα βαλεις τον κωδικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειχα το πεγκ περεγκο και το καλοκαιρι πήρα το σιλβερ. Τωρα ξαναχρησιμοποιω το πεγκ περεγκο. Βολεύεται καλυετρα κιολας εκει γιατι εχει καθεται πιο καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααα!!!!!!!

αρρωστησαμε λιγουλακι και εμεις...μυξακια πολλα....δεν κοιμηθηκε ολο το βραδυ καθολου, δεν ηπιε σταγονα γαλα μεχρι το πρωι και ειμαστε με εναν ορο ολη μερα..και δεν καθεται και κανει σαν να τον σφαζουν...

ευτυχως καθολου πυρετο και τιποτα αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κ εγω..

ειμαι αρρωστη αρκετα,με κολλησε ο τυραννος..αλλα δεν το αφηνω να με παρει απο κατω..ας κανω κ αλλιως...μονη μου τα βγαζω περα...σιγα μην κατσει η πεθερα να βαλει ορο κ να τραβηξει μυξα...

σημερα με πηρε τηλ να ρωτησει τι κανουμε κ αμα θελω κατι να της πω..

αφησα τη μικρη σπιτι της για μια ωρα να παω τζαμπο κ γυρισαμε ..

η πεθερα δεν παιρνει το μηνυμα...ακομα βηχει κ η μικρη εκει,στην αγκαλια...μιλαμε για ξερο κεφαλι!!!!

περαστικα σε ολα τα μικρα,γμ τις κωλοιωσεις γαμω!!!εμενα η μικρη 4η μερα αμοξιλ κ ακομα κατεβαζει πολλυ μιξα..κ δεν καθεται να τις βγαλω ρε πουστη μου κ πλανταζει.....

ευτυχως βρηκα κολπο κ καθεται στις εισπνοες...

αλλα δεν ειναι ακομα καλα κ αυριο εχουμε επανεκτιμηση..

βλεπω κ 2ο μπουκαλι αμοξιλ..φακ!!!!

συμπεθερα........

σωσω εμεις τα ειπαμε χτες..

εχετε κ πολλα φιλια απο τη χαρα...ειναι σχεδον οκ το νεο σπιτι κ ειναι πολυ ευχαριστημενη,ειναι λεει καλυτερο απο ο,τι περιμεναν...

αν ειμαστε καλα θα παω απο βδομαδα να την δω..

σας εχω πει οτι μενει κοντα στους δικους μου..

βαγκ εγω της τα εχωσα στο καταρρεω..

γτ να πρεπει καθε φορα καποια να μας αναστατωνει???

αλεκα μου τρεχουν τα σαλια μωρη!!!!!!σταματα γτ εφαγα μια μπουγατσα για μεσημεριανο!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κριμα δε σε προλαβα να σε χαιρετισω μπιζνες γουμαν Σουζαν! φιλια!

Τζουλια μαλλον θες μια αναδιοργανωση δισκου! καταρεει που και που!!! τιποτα δεν καταλαβαινεις με τη μια!

καλε η αλλη εβαλε σκιτσο με μια γρια μαγισσα που λεει σε μια μανα να το αφησει να κλαψει για να κοιμηθει, γιατι και αυτη ετσι εκανε ή καπως ετσι τελος παντων...

δηλ. εγω και οσες τα αφησαμε να κλαινε ειμαστε ετσι! και μετα με ειπε οτι και η γρια μαγισσα δεν το καταλαβαινει ή δε βλεπει τον εαυτο της πως ειναι! αν δεν εβαζε το σκιτσο δε θα την εδινα σημασια. ας εκανε οτι γουσταρει. παιδι της ειναι. αλλα οχι και να μας τη λεει ετσι!

Περαστηκα Καλυψω και Χρυσουλα...

μας βλεπω παλι ολο το χειμωνα με μυξες να ασχολουμαστε!!!

Παω για ντουζακι, τάισμα και βουρ στην αισθητικο για ξετριχιασμα!!!

Α! ο αντρας μου ειπε τη φιλη μου-κομμωτρια, την αλλη φορα να με κανει πιο ξανθια!!!

εχει ορεξεις για ξανθες τρελιτσες!!! ριξαμε πολυ γελιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...