Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 ΝΟ16


Recommended Posts

Οταν πηγα να του την ''πω'' μου ειπε οτι μικρος ειχε πολλες ανασφαλειες κ μεχρι 5 χρονων ζηταγε να κοιμη8ει με τους γονεις του , ειχε εφιαλτες κλπ κ φοβαται κ για το μωρο ... Παναγια μου τι 8α κανω ...? :(

Απ΄οτι βλέπω όλοι τα έχουμε τα ψυχολογικά μας! b-(b-(b-(b-(b-(b-(b-(b-(b-(b-(b-(b-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 951
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Stelios γραψτε πυρετο γμτ μου

αλλα ενε λετε να καταλαβετε ω ρε κορίτσια μου

ενε φταιει το γαλα σαν γαλα

και φρεσκο δωσαμε και σκονη δωσαμε και εβαπορε δωσαμε και στις 5:30 προσπαθησαμε και στις 6:00 προσπαθησαμε μεχρι και τις 8 προσπαθησαμε συνεχως και αδιαλυπτως

δεν θελουν ουτε το μπουκαλι να δουν - ουτε νερο να πιουν

ουτε με ποτηρι - ουτε με μπιμπερο - ουτε με καλαμακι ουτε με καμια παναγια και δυναμη

με ξερεται τι μουρλη ειμαι με το θεμα φαι

το προβλημα μου ειναι τι στο καλο να δωσω το πρωι κατα τις 7 ωστε να μην μεινουν τελειως αταιστα μεχρι τις 10

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου.......

Δεν προλαβαινω με τιποτα να διαβασω ολες τις σελίδες..

Απ'οτι καταλαβα ομως η Χρυσούλα έχει γενεθλισ..οπότε..ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Να είσαι πάντα καλά και να καμαρώνεις το γιοκα σου...

Μαράκι τι έπαθες παιδί μου??Άκουσες τα καινούρια μέτρα για τους πολύτεκνους??χαχαχαχαχαχ

Σωσωκα..πότε είναι ο γαμος??

Μού λείψατε..αλλα εδω και 3 μερες καθαρίζω συνέχεια..κι ακομα δεν έχω τελειωσει..

Εστρωσα τα μισα χαλιά..τα άλλα μισα μετα το παρτυ...

Επίσης πρέπει να αρχισω μαγειρεμα..αλλα δεν προλαβαινω με τιποτα..

Ελπίζω αυριο να ξεκινησω με τα ψωμακια..

Φιλιά πολλα σε όλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκερ περαστικα...

πρόβλημα αυτο με το γάλα..

Δεν ξερω τι να σου πω..πολύ περιεργο να ειναι νηστικα ολο το βραδυ και μην πεινανε..

Μάλλον πρεπει να το ξαναψάξετε με γεστρεντερολογο...

Εχεις δοκιμασει και το advance που έχει και βανιλια μέσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπρααααβοοοοοοοοοοοοοοο! Χαμός ποιός τη πιάνει την Ιόλη!!!!!!!!!!!

Το πάρτυ σας είναι το Σάββατο? Για πες τι καλά θα κάνεις?

Εγώ ναι είπα να γίνουμε πολλοί! χαχαχαα! Ή δίδυμα ή τρίδυμα. Δε διαπραγματεύμαι για κάτι λιγότερο ή περισσότερο.

Μαρία το βράδυ είχες το πίνουνε?

Βασικά μια λύση ελαφριά κοντά στο γάλα είναι το ρυζαλευρο. Κρεμούλες με γαλατάκι. Κουάκερ με γαλατάκι. Το αυγό αλλα είναι βαρύ πρωι πρωι.

Κατι άλλο που σκέφτηκα. Ξυπνάνε μόνα τους ή τα ξυπνάτε εσείς λόγω παιδικού? Γιατί αν τα ξυπνάτε πχ στις 6 με το ζόρι ίσως γι'αυτο δεν πεινανε. Αν και τα πιο πολλα μωρα πεινάνε οτι ώρα και να τα ενοχλήσεις. Μήπως να τους δίνατε το γάλα με το πρώτο δείγμα πείνας και μετά δεκατιανό κοκ.

Αν και κατι ειχες γραψει οτι το ειχατε δοκιμασει και αυτο.

Το βράδυ πόσο γάλα πίνουνε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο βρε ΙΟΛΗ στα γεννεθλιακια σας θα περπατατε

αλλη φαση να περπαταει το παιδι στα γεννεθλια εχει πιο χαβαλε

και αντβανσ δωσαμε - γενικα δ - δεν εχουμε προβλημα με τις γευσεις

ολα τα πινουμε - το βραδυ ή ενδιαμεσα στα γευματα εαν πεινανε ακομα - πεινουν οτι και να τους δωσεις

το πρωι δεν θελουν τιποτα

το μονο που μου μενει ειναι να τους σηκωσω στις 4 που θα ειναι τελειως κοιμισμενοι - να δουμε τι θα κανουν

αν και χθες που δοκιμασα να τους ξαναδωσω γαλα στις 12 απο τις 9 που ειχαν πιει το βραδυ

ο Στελιος τα πηρε κρανιο που του εβγαλα την πιπιλα και του αλλαξα θεση και αρχισε την γκρινια και τα πυρλιαχτα

οποτε τον ξαναφησα κατω

τι να πω βλεπεουμε - ο γαστρεντερολογος μου φιανεται η καλυτερη λυση μεχρι στιγμης εαν συνεχιστει και αυτη την εβδομαδα ολη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πρωι σηκονται μονα τους πλεον κατα τις 6:30 και το μονο που θελουν ειναι να παιξουν με τα παιχνιδια τους

το βραδυ πινουν περιπου στα 300-350γρ εκτος αρρωστιων που γενικα δεν το πολυθελουν

γενικα ολη μερα καλα μονο το πρωι - γιοκ -

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αναλογη ποσοτητα της ηλικιας τους ειναι περιπου 400ml γαλα / μερα , οποτε μάλλον το παιρνουν όλο το πρωι ...

Ομως οπως σου παν κ οι άλλες δες κ γαστρεντερολόγο να σου φύγει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει εξάντλησα όλες μου τις γνώσεις για τα διδυμάκια! χαχαχχαχαχα!

Ναι μωρε ΜΑρία πήγαινε στον παιδογαστρεντερολόγο. Να δειτε τι παιζει.

Εμένα ακόμη να περπατήσει..... χαχχαα! Αλλα παίζει πιάνο. Οπότε οκ! χαχαχαχαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες παρα πολυ γα τις ευχες σας!!!!!

και εσεις να χαιρεστε τα παιδια σας και τς οκογενειες σας!!!

Μαρια οπως τα γραφεις δεν ξερω τι να προτεινω....τουλαχιστον καλο θα ηταν να εμμεινετε σε ενα γαλα αν εναι να το συνηθισουν ..

Ισμηνη μπραβο στην Ιολη!!!!

Τζουλια τα 400 εινα ο μεσος ορος???ή το ελαχιστο????

εμες παντως εχουμε ξεφυγει σε κιλα :(:( ,αλλα δεν του φαινεται καθολου....

κανει τα κανονκα γευματα της μερας , τιποτα παραπανω, ουτε ζαχαρη ουτε αλατι ουτε κρεμες..

τουλαχιστον το περπατημα πρεπει να τον εσωσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε σας λεω εχω κουλα παιδια χα χα :lol:

και απο οτι εχω καταλαβει ο νικος μπορει και να επεινε κατι λιγο αλλα βλεπει το Στελιο που το φτυνει ή γενικα ουτε που θελει να δοκιμασει και επιρεαζεται αρκετα

το κανουν αυτο πολυ πλεον - θελουν να βλεπουν τι κανει ο ενας και κανει και ο αλλος

μαλιστα ακομα και στην σκανταλια κρυφοκοιταζουν να πανε να κανουν την ίδια :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου μαρκερ!

μηπως ειναι χορτατα με το βραδυνο γαλα ,γιατι δεν πινουνε κ λιγο απο οτι καταλαβα...

εμενα η Μαρια ,ποτε δεν επινε ,ουτε πινει το γαλα της το πρωι ...επινε λιγο κ ελεγα καλα ολοι νυχτα δεν πινασε? κ τωρα δυο γουλιες με το ζορι...το βραδυ μια κουπα γεματι γυρο στα 200,το πρωι τιποτα σου λεω!

οταν ηταν μωρακι,επινε 50 κ μετα φρουτα κ της εδινα γαλα στην διαρκεια της ημερας για συμπληρομα φαγητου!

Δεν εχει φαει κ αυγο ποτε! αναγουλιαζει...

κριμα εχουμε κ κοτουλες... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο στην ιολη...κανονικα περπαταει;;εννοω φευγει;;μπραβο της..αντε και στα υπολοιπα.παντρευομαι 7 του μηνος στις 11.30..

μαρκερ δε ξερω τι να πω...ολα καλα να πανε..

εκανα πιτα ζαμπον κασερι για την δουλεια του λευτερη να παριε μαζι του!

αλεκα 234 δε στελνεις κανενα αυγο;;εγω το βαζω στα φρουτα της..ουτε τωρα τρωει αυγο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καληνυχτα κοριτσουδια τα λεμε αυριορε

λες Αλεκα μου να ειναι κατι τετοιο; ααα με καθησυχαζεις λιγουλακι μπορω να πω

Μπραβο βρε Σωσωκα αντε με το καλο - επισημως πλεον -

φιλακια κοριτσια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΤΑ ΛΕΩ , Η ΑΛΕΚΑ ΣΕ ΚΑ8ΗΣΥΧΑΣΕ !!!???? :x:x

Μεσος όρος .

2 ημερησιες προσληψεις γαλακτος περιπου 200 με 240 ml ...

ΟΧΙ στο αλάτι – ΟΧΙ στη Ζάχαρη – ΟΧΙ στο Μέλι

Αλάτι ή ζάχαρη δεν προσθέτουμε στο φαγητό του βρέφους μέχρι την ηλικία του ενός έτους. Το μωρό καλό είναι να μη συνηθίσει τη γλυκιά ή την αλμυρή γεύση στο φαγητό του. Δεν προσθέτουμε επίσης μέλι σ’ αυτά. Το μέλι στο μωρό κάτω του έτους ενδέχεται να προξενήσει τοξικά φαινόμενα. Εξάλλου χαλάει εξίσου τα δόντια όπως και η ζάχαρη.

ΟΧΙ στο τσάι

Αποφεύγουμε ως αφέψημα το μαύρο τσάι-ευρωπαϊκό, έστω και αν νομίζουμε ότι έχει διάρροια. Τη διάρροια δεν την αντιμετωπίζουμε με το μαύρο τσάι. Το τσάι αυτό μπορεί να φέρνει έντονη διέγερση στο μωρό που καμιά φορά προβληματίζει σοβαρά.

@};- Μπραβο Ιολη μας εβαλες ...Marc Jacobs(gyalia) ... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Αγγελικη τωρα θα αρχησει το αυγο ,δεν ξερω ακομα αλλα μαλλον θα φαει ,οτι της εχω δωσει το τρωει ,σημερα πρωτη μερα ψαρι κ ξετρελαθηκε !!!!

Η Μαρια ποτε αυγο ουτε τωρα !ετσι ηταν ο μπαμπας της ,εφαγε αυγο 10χρονων

Κ ο κλοουν μου αρεσει σαν ιδεα!!!!!

τζουλια εισαι αστερι 8-) ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελια κοριτσια κλοουν..αμλλον ακυρο..τα παιδια που θα εχουμε χωρις τα δικα μας..αλεκας και βαγκ..

ειναι 9..τα μισα ειναι 2 χρονων και τα αλλα 5-6...

και μαλλον δεν αξιζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ποσα γραψατε παλι?

χρυσουλα μου χρονια πολλα κοριτσαρα να σε χαιρονται και να τους χαιρεσαι και οποτε το θελησεις με το καλο ενα αδερφακι στον θαναση σου.

σε ευχαριστω για τις ευχες. οι υπολοιπες ή δεν καταλαβαν τι εγραψες ή με γραψανε χεχχεεχχεχεχεεχεχε

κλεινουμε 8 χρονια γαμου σημερα.

vag μου εγω θα την εκανα την επεμβαση, να μην χειροτερεψει κι αλλο εκτος των αλλων.

περαστικουλια στα αρρωστα μωρακια και μανουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσούλα πολύχρονη και πάντα ευτυχισμένη!!!!!!!

Ο Φίλιππος περπατάει από τον Αύγουστο αλλά ο Χριστόφορος νιέντε.

Εχουν περιθώριο να περπατήσουν μέχρι τα 2! έτη.

Βλέπω ράδιο αρβύλα. Πολύ γέλιο έχουν! Μου αρέσουν πολύ.

Μάρκερ δοκίμασε να τους δώσεις 100μλ γάλα το μεσημέρι πριν κοιμηθούν. Έτσι θα έχουν συμπληρώσει τα μλ που χρειάζονται. Μην αγχώνεσαι τόσο πολύ.

Σόφη τρως και αδυνατίζεις; Πώς στο καλό το κάνεις αυτό; Γιατί δεν μου συμβαίνει κι εμένα γαμώτο;

Σήμερα ο Φίλιππος καθόταν στο διάδρομο και φώναζε ΑΑΑΑΑΑΑ. Ακούω το δον να κλαίει. Έλα να με πάρεις μου λεει. Έλα μόνος σου. Όχι γιατί φοβάμαι. Τί φοβάσαι παιδί μου; Το Φίλιππο :shock: . Πάρε με αυτό δαγκώνει :lol: . Μας έχει σακατέψει στη δαγκωματιά. Πηγαίνει και δαγκώνει το δον, αυτός τον σπρώχνει και σηκώνεται πάλι και τον δαγκώνει.

Εγώ ως προς το φρέσκο γάλα το ξαναείπα. Μόλις ρωτησα την παιδίατρο για φρέσκο γούρλωσε τα μάτια της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι (μαρκερ)

Γιωργάκης και η Αλεξάνδρα(οι γονείς μου) χαχαχαχαχχαχαχαχαχα!

αχ βρε μαρακι σε ευχαριστω το δικο μου και του αντρα μου θα δωσεις ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...