Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 ΝΟ16


Recommended Posts

Sωσω κα 8α το διαβασω κ αν οντως αξιζει 8α στο στειλω , αλλιως παραλληλα 8α ψαχνω κ κατι πιο καινουριο αντιστοιχο κ 8α σε ενημερωσω κ παλι.

Μιλαμε για πολυυυ μυξα , του βαζουμε όρο κ παει να κανει εμετο κ βγαζει φλεμμα σαν να πνιγεται , να παρω την Ελενη (γιατρο) να μου πει κανα σιροπι η 8α με κραξει παλι ?

εχω λιγο οτριβιν απο το καλοκαιρι δικο του , 8α χει ξε8υμανει λετε ? :mrgreen:

Τον λυπαμαι...

Εγω τον μικρο τον εβγαλα πριν κανα 2 μηνο απο την κρεββατοκαμαρα , αλλα οποτε ειναι αρρωστουλης τον παιρνω μαζι μου κ ειναι πολυυυ ηρεμος, 8υμαμαι τον εαυτο μου οποτε ημουν αρρωστη που η8ελα μανουλα ... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 951
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ μαζί σου Σωσώ!

Οι δυσκολίες σε δυναμώνουν ως άνθρωπο... και σε ωριμάζουν!!!

Αλλά... δε θα βαρύνω άλλο το κλίμα!!!

Ούτε μία δε σχολίασε τον Ανθιμούλη μου που ήτανε τόσο καλό παιδάκι στο θέατρο...

Σήμερα θα τον πάω στο 4ο φεστιβάλ κουκλοθέατρου!!!

Θα δούμε μία παράσταση με μαριονέτες από τη Βουδαπέστη!!!

Θα πάμε και γιατρό... είμαι περίεργη για το βάρος του...

Σχολάω σε λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξανακοιμηθηκαν....

ελπιζω να μη χρειαστει σαν χθες να κανουμε επιτηδες θορυβο να ξυπνησει η Μαριαννα... χθες κοιμηθηκε για μεσημερι 2ω15λ!!!! απο εκει που τα παρακαλουσα να κοιμηθουν.....

Σωσω γιατι βαζεις μονο ορο για το μπουκωμα;; δε ρουφας με το ρουφιχτιρι να φυγουν οι μυξες;;; εγω βεβαια δε μπορω, ο αντρας μου ρουφαει. αδιαζει η μυτη και το βραδυ τους εριχνα και οτριβιν για να κοιμηθουν ηρεμα...

Τζουλια το οτριβιν το παιδικο, ανοιχτο, κραταει ΜΟΝΟ 2 βδομαδες!!! πετα το και παρε αλλο!!! η παιδιατρος μας το ειπε.

επισης Σωσω νομιζω παλι δεν καταλαβαινομαστε... το βιβλιο της νταντας που εχω ειναι για 2+ (εχει βγαλει και αλλο για 0-1 που το π[ηρε η φιλη μου πριν λιγες μερες), οι γιαγιαδες-ντανταδες ειναι all weather! 0-...... κυριως η μαμα μου φυσικα... το λεω γιατι μπερδεψες στο ποστ ντανταδες και γιαγιαδες..... και ... με μπερδεψες και μενα...

παω να ζεστανω τον μουσακα που περισεψε απο χθες.... αλλα δε φτανει και θα κανω και ομελετα... τον κανω πολυ ελαφρυ γιατι δεν τηγανιζω τιποτα και βαζω ελαχιστο λαδι και ο αντρας μου εφαγε το μισο πυρεξ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω, εκτως απο τον κλόουν, θα εχουμε γελιο σιγουρα....

σκεφτηκα και κατι αλλο τρελλλλλλο για το γαμο σου...

θα ειναι μερα εκλογων. σωστα;;;

1) γιατι δε βγαζετε και μερικες φωτο σε εκλογικο κεντρο;;;

2) αν εχεις τα εκλογικα δικαιωματα στην Τριανδρια, γιατι δεν πατε μετα την εκκλησια να ψηφισετε;;;

δε θα εχει τρελο γελιο;;;;

και σιγουρα δε θα ξεχασετε αυτες τις εκλογες...

ουτε ο κοσμος που θα ψηφιζει θα το ξεχασει!

μπορει να ερθουν και καναλια και να σε δουνε ολες να ψηφιζεις νυφη!!!!!

και ΟΧΙ... δεν ειμαι σουρωμενη... απλα ωρες ωρες εχω κατι ιδεες η ρουφιανα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vag περαστικα και με το χερι ξεχασα να σου πω.

Θα δω τι θα κανω και με το αλλο θεμα.Θα σας ενημερωσω.

Εχω φυγει απο το σπιτι μου στα 19.Απο Ξανθη στη χαοδη Αθηνα χωρις να ξερω κανεναν περα του Δημητρη,αγαθιαρο που λεει και η Σωσω και να δουλευω απο την επομενη μερα παρακαλω.Αλλα ηθελα να ακολουθησω τον ερωτα μου.Ηταν πολυ δυσκολα στην αρχη...αλλα δεν το μετανιωνω λεπτο.Παρατησα ολη μου την ζωη,οικογενεια,φιλους ,δουλεια,το αυτοκινητακι μου που μολις ειχα αγορασει,την πολη μου ,τις συνηθειες μου τα παντα μου...και ξεκινησα στην Αθηνα απο την αρχη.Ανεξαρτησια πληρης αλλα αυτο με εχει κανει τοσο δυνατη και με τοσο φοβερη υπομονη...

Απο τα δυσκολα ξεκινησαμε με τον αντρα μου,καταφεραμε οτι καταφεραμε μονοι μας,οι δυσκολιες μας κανανε ενα και τωρα απολαμβανουμε την ομορφη οικογενεια μας με ολα τα καλα.Δεν γινομαι μελο ειναι η αληθεια.Βεβαια τωρα αν με ρωτησετε ποσες φορες εχω κλαψει μακρια απο το σπιτι μου αυτο ειναι ενα αλλο κεφαλαιο αλλα σημασια εχει το αποτελεσμα.

Ημουν πολυ τυχερη ,ο Δημητρης με εχει στηριξει ολα αυτα τα χρονια τοσο πολυ και το εχω πει οτι μακαρι ολες οι κοπελες να εχουν την τυχη μου.Με σεμνοτητα και ταπεινοτητα το λεω μην παρεξηγηθω.Αντε φτανει δεν ειναι και του τυπου μου αυτα...Απλα ετσι για την ιστορια τοσα και τοσα λεμε εδω μεσα να μην ξερουμε και 5 πραγματα η μια για την αλλη?

Ξυπνησε το νινι μου.Παω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bαγκ άκουσα μουσακά; μμμμμμμ κερνάς;

Περαστικά με τον ώμο σου. Μιλάμε ανατρίχιασα. Να πονάς, να κλαίνε και τα μωράκια.....

Κάνε την εγχείρηση όχι ότι κι αυτό είναι εύκολο αλλά τί άλλο να κάνεις;

Σόφη τα ίδια έκανε κι εμένα ο Χριστόφορος και γιάυτό τον αποθήλασα. Δεν άντεχα άλλο την αϋπνία.

Από την ημέρα βέβαια εκείνη έχει κολλήσει την βροχιολίτιδα και δεν λέει να γίνει καλά. Τυχαίο;

Σκέφτομαι μήπως η αλλεργία που είχε στο αγελαδινό δεν του πέρασε όπως νομίζαμε και κάνει αλλεργική ρινίτιδα.

Κι εγώ τα δίδυμα στο δωμάτιο μου τα έχω! :lol:

Τους είχα χωρίσει, τώρα τους έβαλα πάλι μαζί αλλά θέλουν να με βλέπουν. Προκειμένου να κοιμηθώ ας με βλέπουν.

Ο Χριστ. όσο θήλαζε κοιμόταν στο κρεβάτι μαζί μου. Θήλαζε κι εγώ αποκοιμιόμουν. Αλλά μου έπεσε 2-3 φορές από το κρεβάτι και εκεί είπα τέρμα.

Τώρα οι δικοί μου κοιμούνται 2-5 το μεσημέρι και 9-9 το βράδυ. Ο Φίλιππος ξυπνάει 8 το πρωί.

Μια χαρά είμαστε.

Μαράκι δεν νομίζω ότι φταίει ο ύπνος για το ότι είσαι δεμένη με τους γονείς σου και ανασφαλής (που τελικά αποδείχτηκε ότι δεν είσαι καθόλου).

Τη μαμά σου τη ρώτησες; Μήπως της άρεσε και εκείνης που κοιμόσασταν μαζί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thn πηρα τελικα την Ελενη , λοιπον μου ειπε οτι

το trivin δεν ειναι για μακροχρονια χρηση , 3 μερες να βαλω κ να την παρω τηλεφωνο , αμα συνεχιστει τοσος βηχας παραγωγικος με ''πρασινακια'' μαλλον αντιβιωση 8α παρουμε. :mrgreen:

Βαρυνε το κλιμα λιγο εδω ...

αλλα εγω δεν 8α του δωσω το τελειωτικο χτυπημα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μυξες εχουμεαλλα οτνα ρουφαω δε βγαινει τιποτα...ειναι κλειστη η μυτη γι να το πω καλυερα...ποσο παει το οτριβιν;;ξερει καμια;;η δικαι μου η παιδιατρος το δινει με γκαραματ..κορτιζονη...

αλλα προς το παρον σκετο το βαζω...

νομιζω 3 φορες την ημερα αφου εχει καθαριστει καλα η μυτη..

βαγκ...τι να σε πω...

ακυρο..καλη η ιδεα σου αλλα για τη βουγιουκλακη καρεζη κ τετοια..οχι για μενα..

ρε παιδια εχω 1 ενδοιασμο..για να μου πειτε..εγω εκλεισα κλοουν..αλλα..λεει η θουλη..

καλα με ποντιακα φουλ τι θα ακουσουν τα παιδιακια απο τον κλοουν;;μονο να φουσκωνει μπαλονια;;;

τι λετε;;;μηπως βλεκεια ;;να τον ακυρωσ..θελω να πω οτι η μουσικη θα ειναι στο διαπασων...

και κατι αλλο;..με το βαφτιστικο το ασπρο παει ασημι παπουτσι;;η ασπρο;;ειδα 1 παπουτσι για πριν με το κροζ γκρι φορεμα...τι λετε;;

post-11373-13873935237437_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:shock: Εισαι σιγουρη οτι Κορτιζονη σου δινει κα8ε φορα που βουλωνει απλα η μυτη ? Η εχει κανει διαγνωση ?

Καλο , ωραιο το παπα για πριν .

Αν παρεις αυτο ασημι μην παρεις κ βατιστικο ασημι παπα ...

Κλοουν με ποντιακα ??? χμ... δεν μου πολυκολλαει ...

Δηλαδη δεν 8α παιξουν κ 2-3 παιδικα τραγουδακια να 8υμισει βαφτιση ? όλα για την παρτη σου ? :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε συ...και αντε παιζει 2-3 παιδικα..και μετα;;;δε ξερω ρε ..τι λετε..οχι καλε..τα βαφτστικα θα ειναι ασπρα...ασημι ασπρο και λιλα που ειναι το οφορεμα δε πολυ κολαει:::

παιδικα δε θα παιξει..δε νομιζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσωωωω

Τί δίνουμε στα παιδιά που βήχουν

Έτσι οι γονείς μπορούν να χρησιμοποιούν για να ξεπλένουν την μυτούλα του παιδιού μη συνταγογραφούμενα σκευάσματα φυσιολογικού ορού όπως το N.S. Fysiomer (οι διάφορες μορφές κοστίζουν από 8,85 έως και 9,65 Ε), το N.S. Athomer (οι διάφορες τιμές κοστίζουν από 6,75 έως και 7,4 Ε) , το N.S. N-spray (8,7 Ε)από τα οποία μπορούμε να δίνουμε π.χ. 2 ψεκασμούς σε κάθε ρουθούνι x 3 - 4.

Από κει και πέρα για να αποσυμφορηθεί η μύτη μπορούμε να δίνουμε και τις συνταγογράφομενες Nasal Drops Otrivin 1-2 σταγόνες x 2-3 άμφω για 5-7 ημέρες(για παιδιά 1-10 ετών την μορφή 0,05% (Λ.Τ. 1,15 Ε) και για άτομα άνω των 10 ετών τη μορφή 0,1% (Λ.Τ. 1,25 Ε). Λίγη ώρα αφού δώσουμε τις σταγόνες Otrivin μπορούμε να στάζουμε με μια βατονέτα βυθισμένη σε ελαιόλαδο, μία ή δύο σταγονίτσες ελαιόλαδου επιφανειακά στα ρουθουνάκια του παιδιού για να μην ξεραίνεται ο βλεννογόνος της μύτης. Το Otrivin μπορούμε να το χρησιμοποιούμε παράλληλα με τους παραπάνω φυσιολογικούς ορούς.

Επίσης για την ρινική συμφόρηση, και έμμεσα για τον βήχα, βοηθά και το Sol. Oral Xozal 5 mg/ml σε μπουκαλάκι των 200 ml (Λ.Τ. 9,02 Ε). Τότε για παιδιά 2-6 ετών δίνουμε 2,5 ml x 2 φορές την ημέρα, και για παιδιά άνω των 6 ετών 10 ml x 1 φορά την ημέρα.

Αν ο βήχας είναι παραγωγικός προτείνουμε στους γονείς να δίνουν στο παιδί υγρά π.χ. χαμομήλι, και αν το παιδί του αρέσει το μέλι, και λίγο μέλι μέσα στο υγρό. Σε περίπτωση παραγωγικού βήχα καλό είναι οι γονείς να αποφεύγουν το γάλα.

Αποφεύγουμε να δίνουμε σιρόπια για τον βήχα (θεωρείται πλέον ξεπερασμένη μέθοδος κατά του βήχα). Αν οι γονείς πάντως επιμένουν για σιρόπι τότε είναι ίσως προτιμότερο,για παραγωγικό βήχα, να δώσουμε Susp. Trebon 200 mg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!111

με εστειλες τωρα..αλλα εγω την ακουω να αναπνεει με το στομα και ακουγεται και απο μεσα χαρ-χαρ...και μυξα δε βλεπω με το ρουφηχτηρι..η δικια μου συνηθως ετσι το δινει..οτριβιν με γκαραματ...

δε βαζω γκαραματ εγω..

δεν ηξερα οτι υπαρχει φυσιολογικος ορος σε σπρευ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοβαρα μιλας ? Ρε ειναι πολυυυ καλοοο Μονο τετοιο περνω ...

βαζω ενα ενα ρου8ουνι , το γυρναω στο πλαι λιγο κ πριν την αναρροφηση σωρος φευγει η μυξα κ μετα βαζω τον αντρα κ ρουφαει ... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε σας διαβασα αν κ ειδα οτι η συζητηση ειναι για μυξες κ βηχα..

join the club λοιπον..εχουμε αρχη ωτιτιδας,πολυ ερεθισμενο λαιμο κ λιγη βρογχιτιδα...σουπερ!!!!

κ ολα αυτα μεσα σε μια μερα...επιδεινωση ραγδαια..

δε θα σας περιγραψω πως κοιμηθηκαμε χτες...καταλαβαινετε νομιζω...

\πηγαμε παιδιατρο..

ξεκιναμε αντιβιωση αμοξιλ,εισπνοες κ σιροπι αεριους..

φακ!!!

κατα τα αλλα ειμαστε 10.100γρ κ 78εκ..

κ πολυ ζωηρες!!!!!!

πινω καφε..παλι..για να αντεξω κ να βγαλω τη νυχτα αυπνη..

οποτε βαζουμε ορο κ βγαζουμε μυξες η οποτε κανουμε εισπνοες μας ακουει ολη η γειτονια..εξ ου κ ο ερεθισμενος λαιμος...

μεχρι παρασκευη πρεπει να ειμαστε καλυτερα για να μην συνεχισουμε τα φαρμακα..

μακαρι~!!!!

περαστικα σε ολα τα αρρωστα μωρακια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσω μαλλον μολις παει 18 θα ηρεμησω...νωριτερα δεν το βλεπω...

τζουλια εσυ τι φαρμακα δινεις εκτος απο ορο?

δηλ το σιροπι ειναι μαλακια που μου το εδωσε?κ πως μαλακωνει ο λαιμος αφου οποτε της βγαλω μυξες η της δωσω εισπνοες ουρλιαζει κ κλεινει τελειως??????

εγω της βαζω τον ορο σε σπρει κ μας βολευει αρκετα..αλλα κ ο απλος με συριγγα καλος ειναι..μετα σπρωχνω κεφαλι μπροστα για να φυγουν τα ζουμια κ καπακια οτριζαλιν αναρροφητηρας..με κεφαλοκλειδωμα γτ αλλιως δεν καθεται...

αχ ρε κοριτσια τι ειναι αυτο το πραγμα...εχει αρρωστησει τοσες πολλες φορες...

κ δε θελω να δινω συνεχεια εισπνοες..εχω ακουσει απο πολλες μαμαδες οτι η παιδιατρος μας δινει πολλα φαρμακα..αλλοι αφηνουν την ιωση να περασει ετσι..

αλλα τι να κανω που ειναι τοσο μικρουλα κ υποφερει?

δεν ξερω αν σας το εχω πει αλλα εγω απο το πολυ αμοξιλ μικρη πλεον κανω αλλεργικη αντιδραση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχας!

Μπραβο στον Ανθιμούλη Νανα εχεις δίκιο! Πραγματικά είναι πολύ δύσκολο μωράκι σ'αυτητην ηλικία να καθήσει να δει παρασταση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να το καθιερώσετε!

Καλε τωρα διάβασα για τον ωμο σου βαγκ! Πηδηξα μια σελίδα μάλλον! Περαστικά βρε παιδί μου! πωπω μανικι! Και με διδυμα κιολας. Αχ βρε κοπελα μου!

Σε όλα τα αρρωστουλια μας ΠΕΡΑΣΤΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Συμπεθερα δε τη γλιτωσατε ρε γμτ! Φιλακια στην αγγελικουλα μας!

Σωσω δίκιο εσύ!

Σόφη μπραβο κορίτσι μου! Καλα εκανε και εγραψες.

Βασικα οταν γράφεις με το μωρο να κρέμεται απο τα ποδια σου γράφεις συνηθως μαλακιες....

Δεν εννοουσα αυτο ακριβως....

Βασικα έγραψα για τη θεωρια του co-sleeping. Οτι δε συμφωνω κοθολου και εφερε ενα χοντροιδέστατο παράδειγμα και άλλα καταλάβατε.

Βασικά καθόλου ανασφαλής δεν είμαι στη ζωή μου γενικά.

Αλλα μιας και ειχα συνηθισει να κοιμαμαι με τη μαδερ μου πχ φοβόμουνα το σκοταδι.

Τωρα.... διεκοψα τις σπουδες μου γιατι είχε προβλημα υγειας η μητερα μου. ϊσως κάποιος άλλος να μη το έκανε. Εγω το εκανα. Φυσικα δεν εφταιγε το οτι κοιμομουνα μαζι της. χαχχαα! Γι'αυτο σας λεω εγραφα λίγο παρορμητικά.

Φροσω φυσικα και της αρεσε. Και σε ποιον δεν αρεσει? Αλλα..... οταν μεγαλωσα και στριμωχτηκε εκει δεν της αρεσε καθολου.

Στο λυκειο που ειπα πριν οτι κοιμομουνα μαζι της απλα το απολαμβανα κουβεντιαζα μαζι της και με επαιρνε υπνος. Ο πατερας μου στο δωματιο μου αναγκαστικα γιατι ερχοτανε να με σηκωσει και γω εκανα τη παπια. Οχι καθε βραδυ αλλα συχνα.

Στο δημοτικο ομως καθε βραδυ! Σα τον χαρο πηγαινα πανω απο τα κεφαλια τους τη νυχτα..... Μαμααααααααααααααααα θελω να κοιμηθω εδω. Αλλες φορες με επαιρνε αμεσως αλλες φορες με πηγαινε στο δωματιο και μου ελεγε παραμυθια μου εξηγουσε οτι πρεπει να κοιμαμαι μονη αλλα εγω βραχος!χαχαχχαχαχαχα!

Ανασφαλειες απεκτησα οσον αφορα τον υπνο και οχι τη προσωπικη μου ζωη. Λιγο στο κομματι των σπουδων οπως προειπα ισως να επηραστηκα λιγο αλλα παιξανε και αλλα πραγματα πολυ σημαντικα ρολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου και γω τα ιδια κανω οταν χρειαστει. Ορο(αμπουλα) ριχνω στο ενα ρουθουνι και βγαινει απο το αλλο ρουθουνι μυξα τρελη. Το κανω με αποφασιστικοτητα για να πετυχει. Μετα οτι περρισεψει οτριζαλιν και αγιος ο θεος.

Εξαρταται για το αλλο που λες. Αν πρασσινισει ή κιτρινισει η μυξα δίνουνε αντιβίωση. Είναι ένδειξη μικροβίου γι' αυτό. Αν η ιωση ειναι απλη ιωση την αφηνουνε ετσι. Εσεις με αρχες ωτιτιδας και ολα τ'αλλα δεν αποφευγεται την αντιβιωση δυστηχως.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω καλε μονο με κεφαλοκλειδωμα .

Καλυψουλα μου ειμαστε σε αναμονη με ορο κ οτριβιν κ 8α περιμενω 2 μερες ακομα για να δω αν 8α παρει αντιβιωση ...

maraki78 οπως τα λες ακριβως , αναλογα αν ειναι δεν ειναι λευκα 8ελει αντιβιωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοτε λοιπον φακ!!!!!!

εμενα με νοιαζει να σταματησει λιγο αυτη η μυξα να τρεχει ρε κοριτσια...καθε 5 λεπτα της τρεχει μεχρι κατω..κ βηχει περισσοτερο απο χτες...μακαρι να γλιτωσουμε τα χειροτερα...εντωμεταξυ δε με αφηνει δευτερολεπτο..τωρα που σας γραφω με κοιταει με ενα παραπονο.......

να σας πω κ για την πεθερα γτ θα σκασω..ηρθε για λιγο σημερα..ειχε συνεχεια τη μικρη αγκαλια..κ ετρεχε η μυξα της ρε κοριτσια κ εβηχε!!!με τη μικρη αγκαλια..αν της πεις τπτ θα πει το κλασσικο:εχω ρινιτιδα...δηλαδη η ρινιτιδα οταν σου τρεχουν οι μυξες κ βηχεις στη μουρη του μωρου δεν εχει μικροβια????

δεν της ειπα τπτ αλλα πηρα τηλ τον αντρα μου κ του ειπα να της μιλησει κ οτι δε θα ξαναπατησει το ποδι της εδω μεσα!!!!!!!για την ακριβεια του ειπα να παει να γαμηθει(οχι αυτος,αυτη αλλα το δικαιολογησα κ καλα οτι το ειπα για την κατασταση γενικα.....) τσαντιστηκε βεβαια αλλα δε μιλησε...

ε ναι ρε πουστη μου,εμεις εχουμε λιγη ενοχληση στο λαιμο κ την εχουμε απο μακρια κ η αλλη η ξυπνια ερχεται κ σκουπιζει τις μυξες με το χερι!!!

ε αντε κ γαμησου λοιπον !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι.

Αμαν ρε Καλυψουλα παλι αρρωστουλα η Αγγελικη?περαστικα σας βρε κοριτσι μου!αυπνια ε?κουραγιο θα περασει και αυτο...καλα να γινει το κοριτσακι σου και εσυ θα την παλεψεις...

Μαρακι ολα στη θεωρια ευκολα ειναι αλλα να δουμε και στην πραξη.Εσυ που σπουδαζες καλε στο εξωτερικο?

Εδω ο καιρος θυμιζει θριλερ αερας και ερχεται παλι πολλη βροχη, ο ουρανος ειναι φορτωμενος...μαλλον θα ριχνει ολη νυχτα.

Σημερα εχει νησι και μαστερ σεφ.

Ο Δημητρης πηγε σουπερ παλι θα σαβουριασω,του ειπα να φερει οτι βρει μπροστα του. :roll:

Λοιπον παω να μπανιαρω την μικρη,να δουμε τι θα γινει παλι αποψε.Μακαρι να κοιμηθει νωρις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σόφη καλά που μου θύμισες το νησί... αλλά... νυστάζω ρε κορίτσια... θα αντέξω να το δω;

Το να καταφέρνουμε πράγματα μοναχούλες μας είναι ό,τι σημαντικότερο!!!

Ρε κορτίτσια... ζαλίστηκα με τα οτριβίν και τα ορτιζαλίν... δε σας κρύβω οτι δεν έχω ιδέα από αυτά... ποτέ δε ρούφηξα μύξες...

Δόξα τω Θεώ... πάμε πολύ καλά!!!

Θεωρώ οτι βοηθάει πολύ ο θηλασμός...

Φρόσω... φτου φτου για τον ύπνο σας!!!

Ούτε του παπά...

Μαράκι μου, γλυκό!!!

Σε ευχαριστούμε...

Σήμερα πήγαμε και στο 4ο φεστιβάλ κουκλοθέατρου και παντομίμας...

Παρακολουθήσαμε τις μαριονέτες από τη Βουδαπέστη...

&πάλι ήταν πολύ καλό παιδάκι και παρακολούθησε όλη την παράσταση!!!

Χαμογελούσε σε όλον τον κόσμο!!!

όλοι μάθανε το όνομα του και όταν τελείωσε η παράσταση μας χαιρετούσανε όλοι!!!

χαχαχα!!!

Είναι πολύ κοινωνικό το παιδάκι μου!!!

Ευτυχώς δε μου έμοιασε!!!

χαχαχα!!!

Θα πηγαίναμε και παιδίατρο αλλά της έτυχε μία γέννα και μου του ανέβαλε για αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφήστε που μου έχετε σπάσει τα νεύρα [smilie=angry4.gif] οι περιγραφές σας για τον καιρό...

Ακόμη με τα κοντομάνηκα είμαστε!!!

Με κούρασε το καλοκαίρι!!!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΕΙΜΩΝΙΑΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας είπα;

Αύριο έχω συνεδρία πάλι... πάλι θα κάνω 1 κεφάλι καζάνι...

Το μόνο καλό είναι οτι ο προϊστάμενος μου άρχισε να αντιλαμβάνεται πιος δουλεύει και ποιος όχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...