Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 ΝΟ16


Recommended Posts

ΠΕΤΑΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΑΠΟΨΕ!

Αλεκα εισαι κορη φαρμακοποιου?

Μπορουμε να κανονισουμε κανα λεξοτανιλ? Αν εχεις ακρες ακομη.... χαχαχχαχα!

Οχι για μενα.............................................................................................

Αλλα για τη φουκαριαρα τη μανα της Λυδίας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 951
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αντε! επιτελους τα καταφερα!!!

απο την Πεμπτη το πρωι που μπηκα.... μετα φακ!!!

τα φορτωσα και τα πηγα στη γιατρο να δει το Σπυρο που εβηχε...

ειχαν γεμισει οι αμυγδαλες του πυον! και τα ειχε ξαναδει Δευτερα απογευμα!!!

εδωσε αντιβιωση. πηγα φαρμακειο, την πηρα, γυρισαμε σπιτι, τα ξεφορτωσα, ... πλυθηκα αλλαξα, ευτυχως που εβαλα τις φορμες μου, γιατι αλλες φορες τα αλλαζω ξεντυμενη γιατι με υδρωνουν με την παλη που κανουμε για ξεντυσιμο-ντυσιμο, και... την ωρα που πηγα να βγαλω το κατω της φορμας του Σπυρου... με ζορι, κλασσικα, βγαινει παλι ο @#$% ωμος μου!!!

μονη, με τα μωρα!!!

ο αντρς στη δουλεια!!!

αφησα το Σπυρο κατω, και με τα γονατα πηγα πηρα σταθερο και λινητο να τα εχω κοντα μου και εκατσα μπας και καταφερω να το βαλω μονη μου...

τα μωρα καταλαβαν οτι δεν ειμαι καλα και αρχισαν να κλαινε!!!

η Μαριαννα μου επιανε τον βγαλμενο ωμο!

τελικα αφου καταλαβα οτι δε μπορω να το βαλω, πηρα τηλ τον αντρα μου στη δουλεια...

ευτυχως το τμημα ειναι στο διπλανο χωριο!!!

ερθε σε 5΄ βριζοντας, τα οποια μου φανηκαν αιωνας προσπαθωντας να μη λυποθημισω απο τον πονο.

ηταν και η ωρα να φανε τα μωρα...

ηρθαν τα πεθερικα μου, ξεκινησε και η μαμα μου με ταξι, και πηγα με τον πεθερο στο Στρατ. νοσοκ. ΕΤΥΧΩΣ ηταν νωρις και δεν ειχαν σχολασει οι γιατροι! αλλιως θα επρεπε να παω σε εφημερευον και θα ξεμπερδευα το απογευμα...

ΕΥΤΥΧΩΣ το χερι μπηκε μονο του οταν οι κοπελες προσπαθουσαν να με ντυσουν μετα την ακτινογραφια!!!!!!!!

αλλιως τι πονο θα περνουσα παλι!!!!

ο γιατρος ειπε οτι πρεπει οπωσδηποτε να κανω μαγνητικη, για να δουμε σε τι κατασταση βρισκεται η αρθρωση μετα απο τοσες φορες που βγηκε και ποσο αντεχει χωρις εγχειρηση, γιατι καθε φορα που βγαινει, εκτως απο τους τενοντες που γινονται χαλια, κοβονται και κοματακια απο το γυαλιστερο μερος της αρθρωσης!!!!

φακ... φακ... και παλι φακ...!!!

φυσικα δεν μπορεσα να το ξεκουρασω καθολου, και τωρα με ποναει ολη η δεξια πλευρα της πλατης απο το κεφαλι ως τη μεση, γιατι προσπαθωντας να μη χρησημοποιω την αρθρωση, καταπωνω τους μυες....

σας επριξα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ας ασχοληθω και με σας να ξεχασω τον πονο μου, μχρι να παει 12 να δωσουμε στο Σπυρο την αντιβιωση...

Τζουλια... αυτος ο Δρ. Σποκ... καμια σχεση με διαστημα;;;;... :lol:

ποσο κανει το βιβλιο, να παρουμε καμια ιδεα για τιμωριες...

αλλα ειναι του 1987 Σωσω;;; λιγο παλιο... μερικες απο δω δεν ειχαν γενηθει...

Μαρακι ξαλαφρωσες!!! μπραβο κοπελα μου!!!

Φωτεινη ασε τα χαζα και τις ενοχες! ολες, ολο και καμια σφαλιαρα, το λιγοτερο φαγαμε απο τους γονεις μας, και μια χαρα παιδια ειμαστε... λεμε τωρα...

Μαρκερ μπραβο που αρχισες τη μεθοδο!!!

κουραγιο τις πρωτες μερες... το βραδυ κοιμουνται ευκολα;; γιατι δεν τα διαβασα ολα. η μερα ειναι πολυ πιο δυσκολη... θελει κανενα 10ημερο... οτι θες ρωτα.

Ελενη Χρονια σας πολλα!!

Σωσω, Ντομ, Χαρα, Αλεκα, Φροσω, Σοφη, καλυψω ποια ξεχναω;;;

Φιλακια!!!!

και αλλο κακο να μη μας βρει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μη σας βρει ρε βσγκ...ελεος...παθετε τωρα οτι παθετε...γιατι σας περιμρνουν γενεθλια και γαμοβαφτιση...

ακους και συ κορη φαρμακοποιου;;;

ρε σ βαγκ αφου εχεις τισ ντανταδες αμεσου δρασης..τι αλλο θελεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν λες εχω τις ντανταδες αμεσου δρασεως, εννοεις το βιβλιο ή μανα-πεθερικα;;;

γιατι ο πονος με εχει βαρεσει και στον εγκεφαλο! :?

αντε καληνυχτα γιατι θα με φαει το στεφανι μου... ειναι με την αντιβιωση και το τσαι του μικρου στο χερι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε ξερω ρε βαγκ..εσυ δε μου ειπες οτι το εχεις η καποιος αλλος;;

δε ξερω..παιδιακια λεω να την πεσω και γω..απο αυριο ο λευτ πρρωινα..φακ..10-6..

σοφη ακομα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νευρα μου αποψε θεε μου βοηθα!

Ακομα, ε λ ε ο ς δηλαδη ..δεν αντεχω αλλο ρε κοριτσια τα ποδια μου ,η μεση μου τιποτα δεν αισθανομαι...

Σας ευχομαι καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη βδομαδα σε ολες.

Η Λυδια εχθες κοιμηθηκε παλι στη 1.Σημερα ξυπνησε δεν ξερω τι ωρα ,αληθεια κοριτσια πρωτη φορα που ξυπνησε και δεν την καταλαβα,φανταστειτε ποσο κουρασμενη ημουν.Ξυπνησα καποια στιγμη και ειχα επανω μου το πορτατιφ ,το επιθεμα μου στα χερια της αυτη ορθια στην κουνια.Πως δεν επεσε παναγια απο το κρεβατι.Το εχω κολλημενο στο δικο μας για να θηλαζει την νυχτα.

Εχω αρχισει και γινομαι και επικυνδινη τωρα?χαμπαρι δεν την πηρα...τεσπα.

Ποναει ολο μου το κορμι και οι κληδωσεις πισω απο τα γονατα στα ποδια μου...

Ο καιρος μουντιλα μεχρι το πατωμα σε λιγο θα ανοιξω φωτα.Αερα πολυ εχουμε και απ'οτι ακουσα και στις ειδησεις θα ριξει τα κερατα του σημερα σε μας και αυριο.Αυτα...

Παω να φαω τα κορν φλεικς μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες μου!!!

Καλή βδομάδα να έχουμε!!!

Ρε Αλέκα, πώς και δε συνέχισες τη δουλειά του μπαμπά σου;

Βαγκ, πάνε να κάνεις την εγχείρηση να ηρεμίσεις με τους πόνους!!!

Να κάνετε υπομονή 2- 3 μήνες τις μαμάδες σας... και να ησυχάσεις από αυτούς τους πόνους!!!

Εμείς είχαμε δύσκολη νύχτα...

πονούσε ο μικρούλης μου...

Σόφη, ακόμη φοράς επιθέματα;

Εμένα δεν τρέχει το στήθος μου...

Σόφη;

Γιατί δε δοκιμάζεις να την πας σε δικό της δωμάτειο;

Μπορεί να την ξυπνάτε εσείς με τις κινήσεις σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα!

Και δω χειμωνιάτικο το τοπιο.

Εγω χαλια. Στομάχι χάλια. Απο το χθεσινο.

Σόφη μου..... κομμάτια ε? Να σε ρωτησω. Ακομη μαζι σου στο δωμάτιο της έχεις? Ετοιμάσου να την έχεις μέχρι να τη παντρέψετε! χαχχα!

Και μη πέσουνε να με φανε όλες οι εξυπνοπούλες οτι και καλά το co-sleeping και να εχεις το παιδι στο δωματιο ειναι καλό. Μέχρι 6 μηνών είναι οκ. Εγω θα πω και μέχρι 8. Δε καταλαβαίνουνε πολλα και μπορεις να τα εχεις μαζι σου. Αλλα μετά δε ξεκολάνε με τιποτα. Θέλουνε να μυρίζουνε μανούλα. Ειναι γλυκια η Μυρωδίτσα.

Εκτος αυτού το παιδί και που γυρνας πλευρό κάνει ανυσηχο υπνο. Δηλαδή αν υπήρχε μια περιπτωση να κοιμηθει σερι το βραδυ εσυ του τη σπας. Λίγο τα σκεπάσματα που ακούγονται λίγο οι ψιθυροι ξεσηκώνεται.

Υπάρχουνε πολλές θεωρίες. ¨Οτι το να κοιμάται μόνο του το μικρό και μεις να κοιμόμαστε με το συζηγο ειναι απάνθρωπο κλπ. Γιατι να το απομονώνουμε απο τη στιγμη που βλέπεις οτι όλα τα πλάσματα στη φύση τα ζωάκια κοκ κοιμούνται παρεούλα. Γιατι πολύ απλά δεν είμαστε ζώα. Είμαστε εξελισσόμενο είδος. Σε λίγο θα μας πούνε να κρεμιόμαστε απο τα κλαδιά.

Δεν τα λεω αυτα για σενα σοφη. Απλα κουβεντα ανοιξα.

Πάντως θα σου και κατι. Η μαμά μου με θηλαζε μεχρι 1 1/2 χρόνων με μεγάλη επιτυχια. Ανετα χωρις συμπληρωματα . Εγω κολλημενη με το βυζι. Αυτα μου τα λενε η μαμα μου και γιαγιά,θείες. Με είχανε μέσα στο δωμάτιο τους. Ενα θα σου πω. Κοιμόμουνα μέχρι να βγάλω το λυκειο μαζι της!

Πότε το κάνανε με τον πατέρα μου δε ξερω! χαχαχα! Ειχα κατσικωθει στο σβέρκο τους.

Βρε τι δωμάτιο μου φτιάξανε. Βρε τι καινουρια επιπλα το ενα το αλλο.

Α και να διορθωσω. Θηλασε το παιδι οσο θελεις. Δεν το συνδεω. Με ειχανε μεσα στο δωματιο απο ανασφαλεια μη μεινω μονη δεν εχει να κανει με το θηλασμο. Μοναχοπαιδι κιολας. Στην πολυ αρχη που ημουνα μωρακι μεναμε και σε μικρο σπιτακι. Η μαμα μου ειχε αποφασισει οτι ηθελε και καθιστικο εκτος απο σαλονι αντι να μου κανουνε ενα δωματιακι. Μετα ητανε πολυ αργα! χαχαχα! Εγω ηθελα μανουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalημερουδια !

Χαζευα στον αντ1 τον ... Τουρκο μου...

Vag μου περαστικα σου ...

Σωσω ναι εχεις δικιο του 87 ειναι αλλα για μενα οι κατευ8ηνσεις οι βασικες δεν άλλαζουν (ας πουμε λεει δεν λες ποτε 8α ερ8εις να φαμε ? τα πραγματα που ειναι αυτονοητα τα επιβαλλεις - Ωρα φαγητου , ελα να φαμε / Τωρα 8α κανουμε μπανιο κλπ κλπ . Ε, 8α χει κ τιποτα πιο παλαιολιθικο , 8α ερευνησω κ πιο συγχρονα να βρω ...

Βαγκ την σειρα εννοω την ξενη που την ειχε το σκαι κ τωρα το βαζει κ στον αντ1 νομιζω , με τις Εγγλεζες Ντανταδες καλε... Φανταστικες τιμωριες κ πολυ καλες κ εξυπνες επιβραβευσεις.

Ε, οχι κ πολυ παλιο , η σφαλιαρα εχει καταργη8ει απ το ΄60 :lol: ... (Επισης Σωσω το 87 οπως λεει μεσα '' τα παιδια μιμουνται ολες τις κινησεις μας ,, το παιδι που 8α φαει σφαλιαρα 8α δωσει κ σφαλιαρα ... ;) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλη βδομαδα....

εδω αν και ξεκινησε μουντα, τωρα εβγαλε ηλιο!!!! επιτελους!!!! να φωτοσυνθεσω λιγο...

Σωσω εχω το νταντα αμεσου δρασεως, αλλα οι τιμωριες που εχει, με το χαλακι-σκαμνακι κλπ τιμωριας ειναι απο 2 χρονων και πανω. τωρα τι κανω που αρχισε τις σφαλιαρες ο Σπυρος! τη Μαριαννα τη ριχνει κατι ξεγυρισμενες! και εμενα! μερικες πονανε κανονικα! τον μαλωνω ή τον διωχνω και γελαει! εμ βεβαια... αφου οταν ερχεται ο πεθερος τον κρατσαει μπροστα του και του λεει, χτυπα Σπυρο, χτυπα! τα νευρα μου τσαταλια!!! ευτυχως του τη λεει ο αντρας μου, αλλα εκεινος το χαβα του! μη γινει , λεει, χαζος και τις τρωει απο τα αλλα παιδακια!! ακουσων ακουσων!!! θα πατησουμε τρελο καβγα γι'αυτο το θεμα!

απο τη μια να τον παροτρυνει ο παππους να χτυπαει, και εμεις να τον τιμωρουμε; θα χαζεψει ο μικρος και με το δικιο του.

προς το παρον, οταν δε σταματαει τα χτυπηματα, τον βαζω μεσα στο παρκο μονο του. να ηρεμισει. το εχουμε ακομα ανοιχτο το παρκο, μπροστα στο (σβηστο)τζακι για να μη πανε να ανεβουν μεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου δεν την εχω στο δωματιο μας επειδη την "λυπαμαι" να κοιμηθει μονη της στο δωματιο της.Καμια σχεση.Την εχω απο θεμα πρακτικοτητας και μονο.

Η Λυδια το βραδυ δεν ξυπναει οταν θελει να φαει,ανοιγει το στομα και ψαχνει,κουνιεται και ψαχνει μεχρι να της δωσω.Οταν τησ δωσω τρωει κανα 5λεπτο και μετα απο μονη της μου γυρναει την πλατη,που σημαινει οτι δεν το θελει για πιπιλα,τρωει και φευγει.Αν δεν της δωσω την ωρα που ψαχνει θα ξυπνησει τελειως.Να σας πω οτι οταν την θηλαζω δεν την σηκωνω,αυτος ειναι και ο λογος που εχω κολλημενο το κρεβατι μας,παω προς το μερος της τρωει και συνεχιζουμε τον υπνο μας.

Το θεμα ειναι τωρα πες και την βαζω στο δωματιο της καθε 2ωρο θα πρεπει να σηκωνομαι να την θηλαζω?κααι πως θα την καταλαβαινω που δεν φωναζει απλως ψαχνει?γιατι αμα ειναι να ξυπνησει τοτε την εκατσα αφηστε το βλεπετε τι τραβαω για να την κοιμησω αμα ειναι να μου ξυπναει και καθε δυωρο χεσε μεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω βρε Μαράκι μου...

Και μετά αναρωτιέσαι γιατί είσαι μοναχοπαίδι;

Φαντάζομαι οτι όταν έφυγες για σπουδές, ξανανιώσανε οι άνθρωποι!!!

Σόφη μου, μήπως δεν πεινάει και απλά της έμεινε συνήθεια;

Αν δε θα βρίσκει το μεμέ μπορεί να κοιμάται...

Εγώ θα έλεγα να το προσπαθήσεις...

Σε καταλαβαίνω γιατί είχα τις ίδιες ανησυχίες με σένα...

Πίστεψε με... είναι πολύ καλύτερα έτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφη μπορει να μην ξερω απο θηλασμο, αλλα ακομα τρωει καθε 2ωρο τα βραδυα;;;;;;; :shock:

της ξαδεφης μου που ειναι 3 μηνων και θηλαζει, την αρχισε και λιγο τη μεθοδο του βιβλιου για τον υπνο γιατι μονο με κουνημα κοιμοταν, και θηλαζει 20:30 και ξανα 4:30 με 5.

σιγουρα καθε παιδι ειναι διαφορετικο αλλα.... ας μιλησουν οι θηλαζουσες που ξερουν και καλυτερα...

και οι κουμπαροι μας δεν την εβγαλαν απο το δωματιο τους, γιατι ολο ελεγαν θα αγοραζαν σπιτι και θα της εκαναν παιδικο κλπ, και εχουν προβλημα...

ειχαν ετσι κολημενο το κρεβατι, η μικρη αρχισε να πηγαινει μονη της να κουρνιαζει διπλα τους και τωρα που ειναι 3 χρ κοιμαται ΜΟΝΟ αναμεσα τους και ιδρωκοπαει που αναγκαστηκα ειναι σκεπασμενη με την κουβερτα τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα το εχω τσεκαρει αυτο που λες δηλαδη να μην της δωσω και ξυπναει.Εχω προσπαθησει και με νερο παλι ξυπναει.Τι να κανω?Αμα ξυπνησει μετα απο 2ωρο ξανακοιμαται...δεν εχω αντοχες για συνεχομενα μεταμεσονυχτια παρτυ.

Το ξερω οτι σας ακουγεται περιεργο γιατι ολες τα εχετε παει στα δωματια τους αλλα πραγματικα δωστε μου λυσεις...στα λογια ειναι ευκολα ολα αλλα οταν ξυπναει στις 4 τα ξημερωματα και μενει ξυπνια μεχρι τις 6 εκει σε θελω...και μιλαμε για ενα παιδι που κοιμαται στη 1 .Ποσες αντοχες να εχω? :?:

Vag και εμενα οταν ητανε 3 μηνων 2 φορες ξυπνουσε την νυχτα...Τα μωρα που θηλαζουν αλλαζουν συνεχως και πολυ ευκολα προγραμμα και συνηθειες στο φαγητο τους.3 μηνων και του κανει το προγραμμα με το βιβλιο?δεν ειναι λιγο μικρο?Γιατι πρεπει να κανουμε το οτιδηποτε για να μην τα εχουμε αγκαλια?τοσο μικρα νομιζω οτι εχουν αναγκη την αγκαλια μας ακομα και για να κοιμηθουν.

Και'γω ακομα με κουνημα την κοιμηζω,Πως θα γινει αλλιως?αφου δεν εχει πιασει ποτε πιπιλα?και την βαζω στο κρεβατι της για να κοιμηθει και αυτη παιζει.Την εχω αφησει μεχρι και 2 ωρες χωρις να την πειραξω και δεν κλαιει ,δεν διαμαρτυρεται που ειναι στο κρεβατι της απλα παιζει.Καθε παιδι ειναι διαφορετικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σόφη μου, μπορεί να ξυπνάει γιατί σε νιώθει δίπλα της και έχει μάθει οτι με το που ανοίγει τα ματάκια της, θα έχει έτοιμο μεμέ...

Εγώ τον είχα πάει στο δωμάτιο του όταν ήταν 8 μηνών.

είχα μείνει μαζί του για 10 μέρες και μετά ο καθένας στο κρεβατάκι του...

Μη νομίζεις, και ο δικός μου ξυπνάει πολύ συχνά... όχι για γάλα... αλλά νερό...

έχει τύχει κάποιες φορές που απλά γκρινιάζει, να μην του δώσω σημασία και να κοιμηθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε και μενα τα ιδια εκανε. Ξυπναγε επαιζε εκανε διαφορα. απλα εκανα δρομολογια σα τον βεγγο. Μην ανυσηχεις. Θα ρολαρει χωρις να το καταλαβεις. Πηγαινε το στο δωματιο το παιδι. Θα ειναι δυσκολα στην αρχη αλλα θα τα καταφερετε.

Εγω 4 μηνων τον πηγα.Οταν τον ειχα στο δωματιο μας. Τα ειχα ολα διπλα μου. Θερμαντηρες μπιμπερο αποστειρωμενα γαλατα. τσακ τσακ ετοιμαζα το γαλα με το ενα ματι κλειστο ή και με τα δυο πολλες φορες. χαχααχ! Το ξερω ειναι πρακτικο ποσο μαλλον οταν θηλαζεις. Αλλα δυστηχως τα γευματα τη νυχτα τωρα πια ειναι κακη συνηθεια και τιποτα αλλο.

Αποφασισα σε καποια φαση που ητανε καλος ο υπνος του να τον παω μεσα. Τι το θελα με διάλυσε! Ο ανδρεας με λυποτανε. Περα δωθε περα δωθε. ΜΟυ λεει ξαναφερτον μεσα. Τι λες του λεω. Μια απο δω μια απο κει θα μας καβαλησει αργοτερα. Το πηρα αποφαση τελος. Δε πρεπει να κανεις μια το ενα μια το αλλο. Ειχα και ενδιεπικοινωνια. Μια χαρα. Τον ακουω απο χιλιομετρα αν αυτο φοβασαι. Η μανα ολα τα ακουει τελικα.

Εχεις κανει το δωματιακι της βαλε και φωτο να το δουμε!!!!!!!!!!!!!!!! Μια μερα απο αυτες που θα νιωθεις ετοιμη κανε το μεγαλο βημα! Βαλτης και εναν αγκαλιτσα μεσα κατα προτιμηση τον ιπποκαμπο που κραταει ωρα. Θα δεις μια χαρα θα πανε ολα.

Νανουκα ασε..... Δεν εφταιγα εγω ομως........χαχαχαχαχχαχ !

Α και κατι τελευταιο. Οι υπερμαχοι του co-sleeping υποστηριζουν οτι τα παιδια που κοιμουνται με τους γνεις ειναι πιο σιγουρα για τον εαυτο τους και οτι τα αλλα παιδακαι γινονται ανασφαλεις ενήλικες μπλα μπλα. Επειδη εχω εμπειρια σα παιδακι που κοιμοτανε με τους γονεις ημουνα πολυ ανασφαλές άτομο λόγω του οτι ηθελα να τους εχω συνεχεια κοντα μου. με επηρεασε και σε θεματα οπως σπουδες κλπ. Το καταπολεμησα οταν πηρα τη ζωη στα χερια μου και ηρθα Ζακυνθο. Σας τα λεω εν τάχει τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας..ναρκωτκα ο καιρος..το ξαναλεω...

μουνταμαρα στην αρχη..ψιχαλα,ηλιο.ξανα ψιχαλα..και τωρα δε ξερω..σοφη μου ...καλη μου σοφη..πρεπει να βρεις 1 λυση και απο οτι βλεπω εχεις ολη την καλη διαθεση..για να σου δωσω θαρρο; ο θοδωρης της θουλης μεχρι και πριν 3 μηνες τωρα ειναι 18 μηνων ξυπνουσε ανα 2 ωρο...τον ειχαν μεσα στο δωματιο τους..και τωρα εχει κανενα μηνα που το βαλαν στο δικο του..αλλα και παλι καμια φορα το παιρνουν στο κρεβατι τους..δε ξερω τι ειναι σωστο και τι λαθος αλλα σου λεω την περιπτωση της ΔΕΡΦΗς ΜΟΥ..

καλα καλε μαρακι αληθεια λες;;μεχρι το λυκειο;;δε πας καλα;;τοτε απογαλακτισες;;πωπωπω!!

ε που να πιασουν δευτερο παιδι με σενα αγκαλια..

τζουλια να το παραγγειλω το βιβλιο η θα το διαβασεις και θα μου το στειλεις;;λεγε..η θα μου βρεις καινουργιο.;;;

βαγκ δεν ηξερα οτι ηταν οι νταντναδες απο 2 χρονων και πανω..

καμια φορα ετσι πως ειναι τα πραγματα με παπουδες και γιαγιαδες ,που ακουω απο εσας...

λεω..καλυτερα μονοι..βεβιαια πολλες φορες νομιζω θα αναζητησω το παπου και τη γιαγια οσον αφορα σοτ να το κρατησουν το παιδι..

βλεπουμε..

εκλεισα και κλοουν στο γαμο..ακους αλεκα βαγκ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε σας ειπα;;το παιδι μου ανεπνευσε μετα απο 4 μερες..

1 θα σας πω..1 5οοαρακι φυσιλογικο μεσα σοτ σκ..και ολο κλειστη η μυτη..και σημερα ξεκινηα οτριβιν..δε πηγαινε αλλο...φτανει πια..φοβαμαι παλι μου μου κανει πυωδη ρινιτιδα οπως την αλλη φορα που ειχει 3 βδομαδες μυξα και ην ειχα μονο με ορο..

και κατι ακομα..οσες φορες την βαζω ορο στη μυτη...πανω απο 10 την ημερα..παιδια δε κανει κιχ..οταν σας λεω κιχ..το εννοω...

και επισης ειδαμε ακομα 2 δονττακια διπλα απο τα πανω...εχουν μελλον απλα τα ειδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μραβο μαρια που πηρες τη ζωη στα χερια σου.!!!ξαι δε κοροιδευω..απο μαμαοθρεφοτ να φτασει να μενει μονη...με αντρα και παιδι...

μπραβο!!για υτο σε λεω τελικα εγω αγαθιαρω!!!

οποτε εννοειται θα κανεις και αλλα παιδια...δε θα αφησεις το νιονιο μονο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχχα! Απο 18 χρ μένω μόνη βρε τρελογκα!

Καλα ετσι οπως τα εγραψα πως να καταλαβετε... χαχαχαχα!

Απλα τη κινηση που εκανα και εφυγα τοσο μακρυα απο γονεις ετσι τη ερμηνευσα. Οτι ηθελα να "απογαλακτιστω" οπως πολυ σωστα ειπες. Ειχα εγκαταλειψει τις σπουδες μου εξωτερικο εξαιτίας τους. Παρολο που αυτοι επέμεναν να κάτσω εκεί που είμαι εγω γύρισα γιατι δεν άντεχα. Βέβαια ειχε και η μαμα μου ενα προβλημα υγειας και επαιζε και αυτο ρολο. Στη ουσια γι'αυτο δεν εκανε 2ο παιδακι. Οπότε μετα που αποφάσισα για Ζακυνθον στο άσχετο στην ουσία ήτανε κάτι σαν αντίδραση που μου βγήκε ευτυχως σε καλό.

Τεσπα μεγαλη συζητηση και σοβαρη. Για την επιδραση των γονιων στα παιδια. Ημουνα και ειμαι πολυ δεμενη μαζι τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και παντα να εισαι ρε μαρια..απλα μεχρι ενα σημειο ....λεω εγω...

εγω παλι..απο νικρη ανεξαρτητη..ποτε κολημενη με κανεναν..

καλα πεθανε και η μαμα οταν ημουν 17..εκει να δει γουστα...

απο 17 μαγειρευω πλνω σκουπισω..η μεγαλη ξεκινουσε σπουδες ξανθη, η μικρη ηταν..μικρη..

αλλα ηταν 1 πολυ καλο σχολειο ομολογω..

τα βλεπεις αλλιως τα πραγματα..μαζευεις εμπειριες..συνετιζεσαι..

χρουσουλα που εισαι καλε;;γυρισατε;;πως περασατε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...