Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 ΝΟ16


Recommended Posts

να σου πω αλεκα οτι εγω τους εχω δει;;;;και ηταν τελειοι...οταν ειχαν ερθει θεσ νικη..μιλαμε ειναι....κολαση!τελος!

εγω αν δε σε δω εδω...δε πιστευω πραμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 951
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ο παππους δεξια ειναι ο μπαμπας μου!!!!!περιπτωση!!!δεν υπαρχει ανθρωπος που να τον γνωρισει και να μην τον συμπαθησεδι.DSC01576.JPG[/attachment:39c63p6i]

post-9051-13873935224515_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις ηρθε ο αντρας μου απο την δουλεια,ρωταει για τον γιο του πως ηταν,εχω να ακουσω τωρα που τον εκανα ντα!!!!τα λεμε κοριτσαρες!!τζουλια μου,δεν θου το δεινω ειναι δικοθ μου ο βαγγεληθ μου,χαχαχαχαχα καλο παιδακι ειναι περα που εγω δεν ειμαι καλα.καληνυχτα αυριο η συνεχεια,φιλια!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω μην ανησυχεις για το σαυρακι μια φορα και εγω ειδα μεσα στο σπιτι ροζ σαυρακι πολυ μικρο και φρικαρα! :shock: Φωναζα σαν την τρελη αλλα ο αντρας μου μου λεει δεν πειραζουν καλε αυτα μην φοβασαι ειναι καλο γιατο σπιτι :shock: Αυτα η πεθερα μου του τα'χει μαθει :roll:

Κατσε να δεις και πως τα λενε...δεν θυμαμαι περιμενε να ρωτησω τον αντρα μου..Δημητρη πως λεγονται αυτες οι ροζ σαυρες???

Σαμιαμιδια :crazy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσωωωωω...κανε ενα κεικ να στειλεις κ στη ντομ..για να παω επισκεψη κ να δω πως ειναι,..χαχα'

συμπεθερα εννοειται πως θελω να μαθω..αν κ δεν πιστευω να σκοτωσουν τον πρωταγωνιστη..παρεπιπτοντως μου αρεσει κιολας..

νιουμαμα ειμαι κατα του ξυλου ειτε ειναι λιγο ειτε πολυ..κ συγγνωμη κιολας αλλα το οτι ειναι ζωηρο κ κανει σκανταλιες δε σημαινει οτι πρεπει να την πληρωσει επειδη εσυ εχεις αναγουλα απο την εγκυμοσυνη..κ παλι σορυ για το θαρρος αλλα δε μπορω να ακουω μαμα να χτυπαει το μικρο της.για μπες στη θεση του παιδιου σου που απλα ειναι ζωηρο !!!!!!!

σοφακι το ριξαμε εξω αποψε,ε???η σαυρα ειναι σαμιαμιδι...

εγω ειμαι χωρις το συζυγο αποψε..η μικρη επεσε στις 10 κ εχει ηδη ξυπνησει με κλαμα 4 φορες..κατι την ενοχλει πολυ κ δεν ξερω πως να την βοηθησω την μικρη μου..υποφερω κ εγω μαζι της..αν συνεχισει ετσι θα κανω μια προσπαθεια να την παρω στο κρεβατι μου..

δεν εχω υπνο κ η τβ δεν εχει τπτ..

νανουκα ελπιζω αυριο να εισαι καλυτερα ψυχολογικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψω οπως καταλαβες ειμαι μεσα γιατι η Λυδια μας εκανε την χαρη να κοιμηθει νωρις αποψε.

Αλλιως που να μπω βραδυ μ'αφηνει?

Μηπως τρομαζει στον υπνο της?δεν ξερω εμενα παντως οποτε κλαψουριζει στον υπνο της κατι βλεπει και τρομαζει.Χαιδεψε την λιγο να μην φοβαται το κοριτσακι μας μωρε!

Λοιπον κοριτσαρες παω να χουχουνιασω .Τα λεμε αυριο.Ενα ηρεμο βραδυ σε ολες ευχομαι...Και σε μενα :lol::lol: Καληνυχτααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφακι δεν μπορω να καταλαβω..παντως με το που θα κανει κιχ ειμαι διπλα της...

ευτυχως με εχει εκπαιδευσει απο μωρο να πεταγομαι αμεσως...

οχι σαν αλλες εδω μεσα που δεν ακουνε κ σηκωνονται οι αντρες τους!!!!

χαχαχα να μην λεμε ονοματα!!!!!!!

φιλακια κοριτσαρες τα λεμε το πρωι..

ακομα δε νυσταζω κ ολες ειστε οφ λαιν..θα δω τον επιμονο κηπουρο..παλι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

πώς κοιμηθήκατε;

εγώ αρκετά καλά.

ξύπνησε μία φορά κατά τις 12 παρά, αλλά δεν τον έδωσα σημασία και ξανακοιμήθηκε...

μετά ξύπνησε κατά τις 6 παρά... τον θήλασα και κοιμήθηκε άλλη μία ώρα...

Μια χαρά!!!

Τώρα παίζει με τα παιχνιδάκια του και τους μιλάει!

θα πάμε εκκλησία και μετά θέατρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημερα και απο μα.ς...σηκωθηκαμε στισ 9..φακ...

χρονια πολλα ειρηνουλα...σημερα εχει γενεθλια η ριουλα μας....και ο νατρας της ελενης ο βαγγελης...

να τα χιλιασουν και οι 2...

σαμιαμιδια..καλα το λες σοφη και καλυψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια

εχω να μπω λιγες μερουλες οποτε αν και λιγο καθιστεριμενα

\Χρονια πολλα στα μωρακια που γενεθλιαζονται

και τι εγινε εδω περα βρε κοριτσια

νευρα βλεπω στον οριζοντα

γενικα κι εμεις δεν ειμαστε στα καλυτερα μας

εκοψαν το πορωινο γευμα οι μπομπιρες και δεν ξερω τι στο καλο να τους δινω το πρωι

σημερα αλλαξα λιγο την σειρα τον γευματων

αλλα τζιφος ρε γμτ

δεν φαγανε ουτε το φρουτο -ουτε το γαλα ηπιαν

νιουμαμα μου σε καταλαβαινω κουκλα μου

εγω πλεον το βλεπω απο την καλη μερια το κλαμα τους και την γκρινια :lol:

λεω απο μεσα μου "Φαντασου Μαρια οτι τραγουδανε"-τα φηνω να ουλιαξουν για καν 5λεπτο να ηρεμίσουν και μετα τα περνω αγκαλιτσα και παμε για παιχνιδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα

εχω αρχισει το βιβλιο κι εγω για τον υπνο

αντε να δουμε τι θα γινει

το βραδυ παει αρκετα καλυτερα

ο Στελιος εχει 3 μερες να ξυπνησει ενδιαμεσα

θα ανοξω θεματακι με τα γευματα να δω τι θα μου πουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα!!

τι μου κάνετε?

εδω βρέχει απίστευτα..

Νανούκα εμεις χθες βράδυ δεν κοιμηθήκαμε καθόλου :(

άτιμα δόντια :?

πολύ ανήσυχα βρε παιδί μου..μάλλον πόναγαν..

αλλά ενταξει την παλεύω..με καφέδες :D

Ελένη μου να χαίρεσαι το Ρινιώ σου και τον αντρούλη σου!!

και συ Αλέκα μου να χαίρεσαι τον Δημητρακη σου, χιλιόχρονος!!

δεν κατάφερα να μπω χθες να σου ευχηθώ..

εμεις χθες ανάψαμε τζάκι και ψήσαμε και σουβλάκια χαχα

τρελαίνομαι για αναμένο τζακι..

βεβαια όλο μη και μη ημουν..δε ξεκόλαγαν τ' αγόρια απο κει χαχα

Νιουμαμα είναι προτιμότερο να τον βάζεις στο πάρκο του ή στην κούνια του και ας κλαίει, μέχρι να ηρεμήσεις, παρά να το χτυπάς.. είναι πολύ μικρούλη μωρε..

εγω εχω 4.. φαντάσου τι γίνεται..

ενας πανικός ολη μέρα..

τ' αυτιά μου δε σταματάνε να βουήζουν απο τα ουρλιαχτα..

τι κάνω λοιπόν.. τιμωρίες

2 φορές μόνο χτύπησα τη μικρη μου στον ποπο, που είναι απίστευτα ζωηρη και πεισματάρα και δεν μπορείς να φανταστείς πόσο ανίκανη μανα ενιωσα..

όλα θέμα μυαλού είναι..

είπα τέλος δεν είναι διαπαιδαγώγηση αυτή, υπάρχουν και άλοι τρόποι..

και δεν χρειάζεται να μας φοβούνται τα παιδάκια μας ;)

παρεπιπτόντως είναι κούκλος, να τον χαίρεσαι και με το καλό το νέο νινι!

τα φιλιά μου σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι γινεται καλε οταν ειμαι εγω μεσα λειπεται εσεις;

ααα θα σας μαλωσω

και ενταξει μην την περνεται απο τα μουτρα

ανθρωποι ειμαστε και ξεφευγουμε καποιες φορες

και μην ξεχνατε οτι ειναι και το πρωτο της παιδακι

οποτε δικαιολογουνται μερικα λαθακια :P

θα συμφωνησω με την πολυτεκνη μανουλα της παρεουλας μας

αστον να κλαιει και να οδυρεται και κατσε λιγο να παρεις 2-3 ανασουλες - σου λεω φαντασου οτι ακους το αγαπημενο σου τραγουδι οταν κλαιει :lol:

Αλεκα θα σε μαλωσω :lol:

ανοιξες το θεμα και εχουμε γκρίνιες εντάξει!!!!! :lol:

και ολα αυτα γιατι;;; ξέρεις;;;;;

Δεν έβαλες το ΜΜΜΜΜ στον ΟκτώΜβρη

:lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΚΑΤ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ!!!!!!!!!

Εγω το χω πει! Ηρωίδα! Δε παίζεσαι!

Κακα τα ψεματα κοριτσια θελει γερα νευρα στομαχι και υπομονη γαιδαρου το θεμα!

Η αληθεια ειναι οτι και γω εχω καθιερωσει παρκακι και τραγουδακι τριαλαρο τριαλαρα για να μη ξεφυγω! Βεβαια οταν μεινω εγκυος θα ειναι και τα ορμονικα αλλα γι'αυτο δε μενω τωρα για να τα αποφυγω ολα αυτα. Ειμαι και εντελως μονη. Δε θελω να πεσω και στη βοηθεια της πεθερας. Αν ειχα πιο ηερμη παθερα θα εκανα αμεσως. αλλα ειναι πολυ νευρικος ανθρωπος και γι'αυτο δε μπορω να τακιμιασω μαζι της. Δεν μου λεει εμενα κατι ειναι πολυ σωστη απεναντι μου κακα τα ψεματα αλλα ειναι υπερκινητικη νευρικη πολυ και ασυχαστη. Αυτο εμενα με ταραζει.... Δε μου ταιριαζει. Γι'αυτο και κρανιονομαι πολλες φορες. Ενυγουει παλι στη πεθερα το πηγα το θεμα! χαχαχαχα!

Μαράκι(μαρκερ) το καλο με το φορουμ ειναι οτι δεν γνωριζομαστε προσωπικα και ετσι μπορουμε "να τα ακουσουμε " οταν εχουμε κανει κατι στραβα. Οταν χανουμε τη μπαλα κλπ. Εδω μεσα λεμε ή μας λενε πραγματα που μπορει να μη τα ανεχομασταν απο μαμα,πεθερα,αντρα κλπ. Ειμαστε αμεροληπτες και δινουμε συμβουλες. Αφου μας λεει ή λέμε τον πόνο μας! Γιατι να μη συνεφερουμε τη Φωτεινη,τη μαρια,την α,την β κοκ? Δεν ειναι κακο. Ο γονιος που αποδεχεται τα λαθη του τα αναγνωριζει δε θεωρει τον εαυτο του τελειο γονιο και νιωθει και καποιες ενοχες που και που ειναι πιστευω σε καλο δρομο.

Δεν ειναι ταμπου τέτοιες συζητησεις. Ενταξει η Φωτεινη εκνευριστηκε και ε4νηργησε εντελως παρορμητικα. Αλλα δεν ειναι κακο να συζητησουμε. Αρκει να μη κρινουμε. Υπαρχει διαφορα.

Εγραψα λιγο γρηγορα γιατι κυνηγαω και τον μπομπιρα. Ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω.

Ριχνει παλι μια βροχα! Τελεια!

ΚΑι τι φτιανωωω?

Κοτοσουπα αυγολέμονο! ΧΑχαχ! Κοπιαστε φιλεναδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες μου.Τι κανετε?

Εμεις καλα ξυπνησε 10μιση απο 9μιση που κοιμηθηκε το βραδυ. [smilie=hello2.gif] Ενταξει ξυπνησε 5 φορες για μαμ αλλα ολα καλα.

Καιρος συννεφα με λιγο ηλιο.Βροχη γιοκ ακομα τουλαχιστον.

Μαγειρευω για την μικρη κοτοπουλο με τραχανα και για μας εκανα μοσχαρακι κοκκινιστο με μακαροναδα.Περιμενω τον Δημητρη να ερθει να φαμε.

Μετα ενα μπανακι και θα παμε για καφε στους κολλητους μας.Οι οποιοι εχουν και αυτοι ενα αγορακι 7μηνων.

Οσον αφορα το θεμα που συζητατε ειπα να μην το σχολιασω απο χθες ακομα αλλα μιας και το συνεχισατε θα πω οτι συμφωνω με οσα ειπε η Τζουλια.Συμφωνω απολυτα μαζι της.Οι σκεψεις μου αποτυπωθηκαν με τον λογο της επ'ακριβως.

Αυτα για την ωρα.Θα τα ξαναπουμε βραδακι μαλλον φιλια κοριτσαρες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Μαράκι... δεν μπορώ να έρθω... τρώω το φαγητό της πεθερούλας μου!!!

χαχαχα!!!

Μας έφτιαξε και μπισκοτάκια και μηλόπιτα!!!

Χρόνια πολλύ στο Ρηρί μας!!!

Σωσώ να μεταφέρεις τις ευχές μας!!!

λοιπόν, κορίτσια!!!

Πήγαμε θέατρο!!!!!!!!!!!!!!!!

Γιούπι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το θέατρο ήταν υπέροχο!!!

Πολύ καλή και προσεγμένη δουλειά!!!

Ο Ανθιμούλης μου;

Το καλύτερο παιδάκι!!!

Παρακολουθούσε με τρομερή αφοσίωση!!!

Κουνιότανε στα τραγουδάκια... χειροκροτούσε... γυρνούσε να μιλήσει και ξαναγύριζε στο έργο...

Θα το καθιερώσουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο εμας

ειμαι μεσα απο το πρωι αλλα μολις μπηκα εξαφανιστηκα απο το pc. οχι το ενα οχι το αλλο πηγαμε και βολτουλα και τωρα γραφω.

στο θεμα μου ανοιχτηκε χθες, θα πω οτι μην ειστε απολυτες. δεν ειπαμε και να τα ξυλοφορτωνουμε αλλα καμια στον πωπω δεν κανει κακο. ξερει η καθε μανουλα να κρινει για αυτο.

ας μεγαλωσουν λιγο ακομα και θα σας πω εγω. να εχετε τον δημητρη μεσα σε μαγαζι να του μιλας γλυκα και επειδη δεν του παιρνεις αυτο που θελει να σου λεει δυνατα ΒΟΥΛΩΣΤΩ. ε εκει του δινεις μια στον πωπω, αφου εδω και ποση ωρα δεν παιρνει απο λογια.αρκει να εισαι στα μαλακα και οχι πουθενα αλλου.

πεστε με κακια μαμα και οτι αλλο θελετε αλλα εδω που ειμαι θα ρθετε.

anyway για να μην ξεχνιομαστε.....

ελενη μου χρονια πολλα να τους χαιρεσαι

post-2060-1387393522539_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ρε Αλέκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ έλεγα ότι καλύτερα να μου κοπεί το χέρι παρά να δείρω το δον.

Μεγάλα λόγια! Έχει φάει μπόλικες και αυτό δεν με κάνει κακιά μάνα.

Μην φανταστείτε ότι βάζω όλη μου τη δύναμη και τον χαστουκίζω αλλά καμιά στον κώλο, ή στο χέρι ουυυυυυυυ.

Καθίστε να μεγαλώσουν τα μωρούλια σας και το ξανασυζητάμε.

Εδώ γίνονται μάχες όχι αστεία. Ο Φίλιππος δαγκώνει με δύναμη και τραβάει μαλλιά.

Έχει φάει κανα 2 στο χέρι πιο πολύ σαν σπρώξιμο. Ε ναι και πλάνταξε στο κλάμα όχι γιατί πόνεσε αλλά γιατί προσβλήθηκε.

Πάντως νιουμαμα ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ στην άποψη σου ότι θα δείρεις το 12χρονο. Πάει την έχασες την μπάλα........ Αν φτάσει ο 12ος να σου πει βούλωστο κάτσε και προβληματίσου.

Είναι μεγάλη προσβολή να δέρνεις το παιδί σου σε αυτή την ηλικία και του μειώνεις απίστευτα την προσωπικότητα.

Τλσπ. Χρόνια πολλά στην Ειρήνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα έλεγα να σταματούσαμε αυτή τη συζήτηση...

δεν οδηγεί πουθενά!!!

Η κάθε μια από μας ξέρει τον καλύτερο τρόπο για τη διαπαιδαγώγιση του δικού της παιδιού!!!

Και... ποτέ μη λες ποτέ!!!

Περιμένω την κουμπάρα μου για να παίξουν τα μωρά μας!

Σε κάνα 2ωρο θα έρθει...

Ως τώτε... θα μαγειρέψω το φαγητό του Ανθιμούλη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε?????

ευχαριστω πολυ πολυ για της ευχες σας!!!!!!

ετοιμαζομαστε γισ το παρτυ μας και τρεχουμε λιγακι...

πωπω πως περασε ενας χρονος..δεν μπορω να το πιστεψω....

ελπιζω να περασουμε τελεια αποψε..φιλια πολλα πολλα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου,το ξερω οτι εκανα φοβερο λαθος εκεινη την στιγμη,ματωσε η καρδια μου οταν αρχισε να κλαιει.δεν τον χτυπησα δυνατα,μια στο χερακι εφαγε.δεν αντεχα,εχθες ημουν πολυ χαλια.λιγο η εγκυμοσυνη<εμετοι ζαλαδες,πονοι>λιγο που ειμαι τελιος μονη μου δεν εχω κανεναν εδω ουτε να πιω εναν καφε,ολη μερα μεσα στο σπιτι δεν εχω καμια φιλη εδω η εστω καποια να πινω ενα καφεδακι να τα λεμε να ξεσκαω κι εγω.δεν θελω να δικαιολογουμε.λιγο η ατυχια μας εδω στο χωριο απο αποψη οικονομικο,αλλα τον ταξανε τον αντρα μου και αλλα κανανε.εχθες ολη μερα εκλαιγα.το πιστευεται οτι εσας εχω για παρεουλα?και ειμαι συνεχεια με το τηλ στο χερι να περνω τις φιλες μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαγκ γουερ αρ γιου;

ρε γμτ μου

το πρωι με το βιβλιο κοιμηθηκαν

τωρα τιποτα

ειναι στο κρεββατι αφου εκλαψαν οσο ηθελαν και ενω νυσταζαν -ειδικα ο <νικος

τωρα καθονται και μιλανε ρε γμτ μου και που και που θυμαυνται και κανουν κανα ουυυυ

πω πω δυσκολο αυτο το βιβλιο δεν αντεχεται ρε γμτ μου να τα ακους να κλαινε για τοση ωρα

παντως οταν πας μεσα τα σκασμενα σταματανε και μετα βουρ παλι κλαμα εαν δουν οτι γυριζεις την πλατη

αλλα πλεον βρε κοριτσια ξεμεσιαστηκαμε με αυτο το κουνα πανω κατω μεχρι και 1 ωρα κουνημα θελουμε για να κοιμηθουν - τα χερια μου δεν κρατανε πλεον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως κοριτσια το αν μια μανα χτυπησει το παιδακι της αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κακια κ αναξια μανα απο αυτες που δεν χτυπανε τα παιδια τους.ας μεγαλωσουν τα παιδακια μας κ θα καταλαβουμε!!!!!!ακομα ειναι μικρα!!!δεν συμενει οτι δεν αγαπαω τον γιο μου,4 χρονια προσπαθουσα γιαυτο το μωρο,χαρη στη ζωνη της παναγιας εγινε αυτο το μωρο,μου παρουσιαστικε στο ονειρο κ ειπε οτι ειναι δικο της κ εγω θα του κανο κακο??????ειναι η ζωη μου,ευτυχως που υπαρχει και ομορφενει την καθημερηνοτητα κ την μοναξια που ζουμε εδω στο χωριο.αυτα κ εγω πρωσωπικα βαζω τελεια σε αυτο το θεμα.κρινετε με οπως θελετε εγω τα δεχομαι.φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...