Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 ΝΟ16


Recommended Posts

χαχαχα!!!

Μου έμεινε στο μυαλό ο Στεφανάκος, που θα περνάει καλά με το Λυδιάκι... χαχαχα!!!

Ρε κορίτσια... σήμερα νιώθω ένα τρέμουλο... τι να είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 951
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σωσω μου γραφω πολυ καιρο κ στο καταρρεω,ειναι για μαμαδες με μωρα που ξυπνανε 300 φορες το βραδυ κ πραγματικα συμπασχω γτ αρχισαμε παλι τα ιδια!!!!χτες μεχρι να πεσω για υπνοξυπνησε με κλαμα 2 φορες για πιπιλα..κ στις 5 παρα για φαι..μου ζητησε αγκαλια..την εκανα..μου εδειξε προς το σαλονι..την πηγα..μου εδειξε προς την κουζινα κ μετα μου εδειξε το μπιμπερο..

τυχαιο??δε νομιζω!!!την ταισα λοιπον κ την ωρα που παω να την ξαπλωσω ριχνει ενα ρεψιμο σα γελαδι κ μετα με ξερναει....

τρελο κεφι!!!!την καθαρισα,καθαριστηκα κ εγω..κ μετα που να κοιμηθει...αρχισε τη μουρμουρα μεχρι τις 6..

κατα τα αλλα καλα..την εχει παει η πεθερα κουνιες...η μεση μου ακομα με πεθαινει..

αυριο φευγει ο αντρας μου με τον πατερα μου χωριο..θα ειμαστε τα 2 μας...φακ!!!

\

σοφακι υπομονη..κ εγω βλεπω το σπιτι κ θελω να κανω γενικη αλλα δεν γινεται...η μικρη με εχει στην τσιτα ολη μερα..τι να πεις κ εσυ καλο μου..ακου εκει μια παρα!!!!!!!!εγω θα την εβαζα στην κουνια κ ας κανει ο,τι θελει!!!!!!!

νανουκα μηπωσ εισαι απλά κουρασμενη???

συμπεθερα........θα σου πω την αμαρτια μου..την συνταγη δεν την αποθηκευσα αν κ μας την ξαναεδωσε η ντομ κ ηθελα πολυ να την κανω αλλα δεν την εχω!!!!!!!ντροπη μου!!!!!!

χαρααααααα..θα σου κανω επισκεψη στο νεο σου σπιτι!!!!!!!!!!

ντομ μου κ εγω με τη σειρα μου θα σου πω να μην ψαχνεις στο ιντερνετ..εγω ετσι ολο νομιζα οτι κατι εχει το μωρο κ τελικα ηταν απλα βραδινος τυπος κ την υπολοιπη μερα δεν πολυκουναγε..επειδη ειχα διαβασει για την ιστορια της μαμα χηνας εδω μεσα....φακ!!!!ολα θα πανε τελεια κ αυτο να σκεφτεσαι!!!!!!

η βαγκ που ειναι καλε????

καλα η μαρκερ θα εχει κανει φονο..των πεθερικων,του αντρα της...καποιου!!!!!! :lol::lol:

τζουλια.....πως ειστε σημερα???

φροσω μακρια απο τα αυγα......κ τα σοκολατενια!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmeroydia kαι απο μας ...

Α ΠΟΥ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ που αρρωστησε το νινάκι μου κ απορώ με 38 .2 πυρετο που έπρεπε να ειναι σαν μαραμένο μύδι , που εβρισκε τη ενεργεια να παιζει , να γελαει κ να μασ ξενυχτισει ... Βεβαια γκρινια γκρινια στις 3 το πρωι , μολις εφυγε ο μπαμπας κ πηγε να κοιμη8ει στο σαλόνι , μου χαμογέλασε κ ξερα8ηκε στον υπνο μεχρι τις 11 το πρωι... :lol:

Νανουκα τρεμουλο ε ? λες να πεσε το σακχαρο σου ?

Ρε Σωσω ποια ταινια λές ?

Μαρακι 78 κ γω σκατα , η κουνιαδα μου μενει 2 στενα απο πανω κ εχει δει το παιδι 4 η 5 φορες (στο σπιτι μου ηταν 2) ... Τι να πω ...

Σοφι μου ευχαριστουμε ο μικρος παλι δεκατα βεβαια ...

Αχ Καλυψω , χασαμε κ την φραπα ... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσουλα....κ εμεις μια απο τα ιδια..

ειναι τρομερα ζωηρη κ μας εχει στο τρεξιμο ολη μερα..

κανει τις απιστευτες ζημιες...το πρωι τη βρηκα να παιζει με τα κωλοχαρτα..τα σκουπιδια ειναι η αγαπημενη της ασχολια..

την αλλη φορα ειχα αφησει ενα ποτηρι νερο διπλα στο κομοδινο μου απο το βραδυ..κ το κινητο μου.

πηγε καρφι κ χωρις 2η σκεψη εριξε το κιν στο νερο..ευτυχως ο γιωργος ηταν μπροστα..

μου εχει καταστραψει τα ρολογια γτ τα δαγκωνει..

τα παιχνιδια της ειναι ολα διαλυμενα.το πρωι αποκεφαλισε μια κουκλα που περπαταει την οποια εφερε η πεθερα μου στα γενεθλια της...μια βδομαδα αντεξε κ αυτη..

για να μαγειρεψω της ανοιγω το ντουπαλι με τα τροφιμα..

για να παω τουαλετα της βαζω dvd.

για να κανω το οτιδηποτε εκτος απο το να ασχοληθω μαζι της πρεπει να βρισκω νεα παιχνιδια κ ασχολιες..

γενικα φακ!!!!!!!!

τζουλια υπομονη κ θα περασει κ αυτο..κ θα την πιουμε κ αυτην κ θα κανουμε κ καμια 10αρια τσιγαρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες ρε Τζούλια;

Δεν έχω και κανένα σιροπιαστό δίπλα μου... χαχαχα!!!

Πάντως, από το πρωί θέλω να φάω κρέπα με μπόλικη μερέντα!!!

Τι τραβάς κι εσύ ρε Καλυψώ...

Αγόρι έπρεπε να βγει η κόρη σου...

Γιατί δεν πηγαίνετε κι εσείς στο χωριό;

Εγώ θα ψηνόμουνα πολύ!!!

Η φακ πού είναι ρε παιδιά;

Καλυψώ, η αλήθεια είναι οτι αισθάνομαι πολύ κουρασμένη...

Και όσο σκέφτομαι οτι το ΣΚ θα δουλεύει ο Πετρής μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερααααα! Θα μου κανει η κορη σου το γιο μου τουρμπο! Ε ρε γλεντια! χαχαχχα!

Το κοιμησου παιδι μου το διαβασες? χαχαχαχα!

Αυτη η φαση με τη μαμα χηνα και μενα με ειχε επηρεασει πολυ... Θυμαμαι ημασταν στα τελειωματα και ειχαμε φρικαρει οι περισσοτερες. Θυμαμαι που ανυπομονουσα να γεννησω! Ελεγα παναγια μου να μπω να γεννησω να τον παρω αγκαλιτσα και τι στον κοσμο! Ητανε και η γριπη! Πολυ αγχωτικη εγκυμοσυνη.

Εβλεπα το νησι προχθες. Σκεφτομουνα πως μπορουσανε αυτοι οι ανθρωποι να ζουνε με την αγωνια... μη κολλησουνε. Παντως πλανταξα στο κλαμα. Ευτυχως το ειδα μονη και δε ητανε ο ανδρεας. Αλλιως θα κρατιομουνα και θα εσκαγα........ Αν μου ρθει να κλαψω δε μπορω με τιποτα να το σταματησω. Ειναι σα το χεσιμο! αχαχχαχααχχαχαχαχχαχαχαχαχαχα! :oops:

Που ειστε ωρε κοπελια?

Σουζαν που εισαι?

Βαγκ?

Νιουμαμα?

Φροσω?

Ισμηνη?

Σωσωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω?/

Αληθεια στρωσατε τα σπιτια σας?

Χαλια εννοω.

Εγω ναι. πρωτη φορα τοσο νωρις.

Παντα εκανα γενικη και εστρωνα και στολιζα για χριστουγεννα 30 νοεμβρη που γιορταζει ο ανδρεας. Φετος νωριτερα λογω παιδιου και λογω καιρου. Δε κανει κρυο αλλα εχει ριμαδο-υγρασια. Δε το αστρωσα ολο. ΜΟνο το δωματιο του Διονυση και το σαλονι μπροστα στον καναπε. Το υπολοιπο απο βδομαδα.

Αληθεια φετος θα στολισετε?

Πολυ φοβαμαι οτι αν στολισω δεντρο θα γινει χαμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ νανουκα μου...το χωριο ειναι σε κατι κατσαβραχα κ το χειμωνα εχει μηδεν κατοικους...

για να ζεσταθει το σπιτι κανει ωρες ολοκληρες...με τζακι κ σωματα στο φουλ...

ειναι κατω απο τα βαρδουσια ορη κ παιζει να εχει κ χιονι στην κορυφη..

ειναι πολυ ομορφα αλλα για ανοιξη κ μετα...

κοινως την φαγαμε κ εγω κ εσυ το σαβ/κο.....θα λιωσουμε παλι!!!!

μαρακι ολο το καλοκαιρι εχω στρωμενο σαλονι με μοκετα κ ολο το μαρμαρινο πατωμα με παζλ απο το τζαμπο...εχουμε πηξει στο αφρωδες εδω μεσα..κ της μικρης εχω στρωμενη μοκετα κανονικα..

το μονο που ειναι ακαλυπτο προς το παρον ειναι το δωματιο μας που εχει ξυλο αλλα αυριο παω να παραγγειλω κ για εκει μοκετα..κοινως.......η αγγελικη μας εχει στοιχισει τον κουκο αηδονι γτ ολες τις μοκετες τις πηραμε καινουργιες κ οικολογικες..κ απο παζλ πρεπει να εχουμε τουλαχιστον 100 κομματια!!!!!!!

δε συζητω βεβαια ποσα εχουμε δωσει σε κικο κ φισερ πραιζ........

κ μας κανει κ γυμνασια το σκατουλακι!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα στολισω ιπταμενο δεντρο φετος...θα το κρεμασω στο πολυφωτο...αλλιως δε θα ζησει να δει ουτε χριστουγεννα,ποσο μαλλον πρωτοχρονια...

:lol::lol::lol::lol::evil::evil::evil::ymparty:8-}8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ! Και γω σκεφτομουνα να το κρεμασω αναποδα που ητανε και της μοδας παλια! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!

Μ'αρεσει που δειχνουνε στις ταινιες μικρα μεγαλα παιδακια γυρω γυρω απο το δεντρο να ανταλλασουνε δωρακια! χαχαχαχαχαχ! Ειναι σαν τις διαφημισεις με το βιταμ με τη μαρμελαδα πορωινιατικα!

Που ειναι αυτες οι οικογενειες? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι χαλιά ρε Μαράκι... καλοκαίρι λέμε στην Κύπρο... τα νεύρα μου!!!

Για δέντρο κι εγώ το σκέφτομαι...

Το πιο πιθανό είναι να έρθει στο κεφάλι του Άνθιμου...

Η πιο συγκλονιστική στιγμή στο Νησί ήταν εκείνη που πήγαν να αγκαλιάσουν τη μαμά τους... κι ενώ ήθελε σαν τρελή να τις σφύξει στην αγκαλιά της... τις έδιωξε...

Έσκασα στο κλάμα, όμως, όταν ψέλισε στον άνδρα της το ’’σ’ αγαπώ’’...

Τώρα είμαστε μανούλες και νιώθουμε περισσότερο μια άλλη μανούλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι η Σωσω δεν παιζει , εχει δωσει τους κωδικους κ μπαινει η αδερφη της κ παιζει ... :lol:

Δε 8α στρωσω , το σπιτι ειναι ζεστο κ σχεδον ολο εχει ξυλο...

Δεντρο δεν ξερω γμτο... μη σου πω κανενα μικρο ετοιμο κ απλα να βαλω φουσκωτα ταρανδακια κ βασιλακια κ αγγελακια να τα χαρει οπως πρεπει ;)

Το νησι ελπιζω να καταφερω να το δω σημερα απο το σαιτ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσουδια

εγω εδω στη δουλιτσα

βρηκα λιγο χρονο να μπω να πω ενα γεια και να σας αφησω παλι

σε λιγο φευγω για σπιτι

εμεις γενικα καλα ειμαστε

το μονο κουλο ειναι οτι εχουμε το πρωινμο γαλα και οι 2

σημερα τους εσωδα 7:00 το πρωι απο μισο γιαουρτι γιατι το γαλα δεν θελανε ουτε να το δουν

δοκιμασα πολλες μαρκες αλλα τιποτα

τι να πω

ελπιζω να ειναι φαση και να περασει αλλιως πρεπει να τους δινω κατι αλλο το πρωι

τι να πω

γενικα λιγα αρρωστουλικα μπεμπεκια διαβασα - καλη αναρρωση να εχουν περαστικουλια τους

και οι υπολοιποι ελπιζω να ειστε καλα

χαρα μου καλη μετακόμιση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας.τι καλημερα..καλησπερα ειναι..

πηγαμε ψωνια το πρωι..

μετα πηγα νοσοκομειο και πηγα τα προσκλητηρια..

το απογ δε ξερω..μαλλον για καφε..

παιδια εγω 1 εχω να πω..ειναι πολυ καλη η μικρη φτου φτου..

εμενα περπατησε και ηρεμησε..αυτο ξερω..εινα ιαναξαρτητη..παει μονη της..δεν παω απο πισω..και εγω χαλαρωσα..

οσον αφορα την αντιληψη..τι τεστ κανετε;;στο τι απανταει ας πουμε;;που ειναι ο μπαμπας η μαμα κτλ;;

εγω εκανα γεμιστα..εδω ηλιο..παπουτσια δε της φοραω..δε γινεται με τοαη ζεστη..

α τοσο καρκναβαλος ο κουνιαδος μαρακι,ε;;

υπαρχουν και αυτοι..και ποσο σε παιρνει ρε νανα;;

χρουσουλα καλο ταξιδι..

ββαγκ πως ειστε σημερα;;

τζουλια;;

τελικα μαθαμε τι εχε η κορομηλα;;τι προβλημα υγειας;;

ε ρε καλυψω..να μην μοιαζουν τα παιδια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρχισαν τα ρουφιανιλικια;;χαχαχαχ..η αδερφη μου παιζει ρεστοραντ..

εμεις περιμενουμε πως και πως να παμε στο παρτυ της ειρηνης...η οποια εχει ωτιτιδα το καλο μου..εμεις εχουμε κατι μυξουλες εδω και μερες..και δε ξερω..

η ταιναι λεγοτα μερυ και μαξ..ονοματα...

μαρκερ;;ολα καλα ρε;;

τι ειχει παθει καλε η μαμα χηνα;;;

καλε πηρατε μην απο το νησι αυτο που λεει η μαμα για οτ μανες πο ειμαστε και καταλαβαινουμε;;χριστο δε καταλαβα εγω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω! Εχω ξεκαρδιστει στα γελια! Καρνάβαλος! αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα! Καλοοοοοοοοοοοοο! Θα το καθιερωσω τωρα! χαχαχαχαχα!

Δεν ξερω για τη κορομηλα γιατι το γυρισα. Ειδα μαστερ σεφ οπως ειπα και χθες. Καλο. Εχει κατι κατινιες αλλα ψιλοβλεπεται.

Ωχ με ποναει ολο το κορμι μου απο τον κωλοκαιρο!

Το πρωι ειχε ηλιο μετ< εβρεξε τωρα παλι ηλιο! Μας εχει χαζεψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω αν ειπε η Κορομηλα για χτες , αλλα επειδη εχουμε 1 κοινο γνωστο εχει παλιση (παραλυει η μια της πλευρα) , το επα8ε απο πολυ μεγαλη στεναχωρια .

Χαρα τυχερη Καλη μετακομιση ...

Σωσω τι μνμ απο το νησι ? δε σε πιανω ...

Τι επα8ε η μανα Χηνα ?

Τι σε επιασε να μα8εις για το τεστ αντιληψης ? Μην αγχωνεσαι για τπτ ...

παρτε κ δωρακι , 8α το βαλω κ στο φορουμ

http://www.shopnsave.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ, παίρνει 6 ευρώ την ώρα.

Κάθεται 4 ώρες... κι επειδή είμαι πολύ γεναιόδωρη... της δίνω 25... χαχαχα!!!

ρε Σωσώ... μας μπέρδεψες περισσότερο... χαχαχα!!!

απλά είπα οτι τώρα που είμαστε κι εμείς μανούλες, νιώθουμε καλύτερα αυτές που αντιμετοπίζουν κάποιο πρόβλημα.

Η μαμά Χήνα είχε χάσει το μωράκι της 1 βδομάδα πριν γεννήσει...

είχε πεθάνει στην κοιλίτσα της...

Το είχε δημοσιεύσει λίγο πριν ξεκινήσουμε τα δικά μας γεννητούρια...

μας είχε επηρεάσει πολύ αρνητικά...

Τα έχω πάρει με τον Πετρή μου...

Πήγαμε από την πεθερά μου και σε κάποια φάση είπε... "εμάς, τα δικά μας (εννοούσε τα δίδυμα)..."

Δηλαδή ο Άνθιμος είναι του γείτονα;

όταν το έλεγε αυτό η πεθερά της ανιψιάς της για τα άλλα της τα εγγόνια... θέλανε να τη φάνε ζωντανή...

το είπα στον Πέτρο οτι με πείραξε... και κόντεψε να με φάει...

Βαγκ, όπως καταλαβαίνεις... καμία σχέση με το δικό σου άνδρα...

πάντα υπάρχει μία διακιολογία για τους δικούς του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανουκα ψυχραιμια!

Το ξερω σπαστικο πολυ! ΟΙ πιο πολλοι ετσι ειναι. Σπάνια βρίσκεις αντρα που να μη παίρνει το μέρος της μαμάς. Ωχ και οι δικοί μας οι γιοί έτσι θα είναι? χαχχαχαα!

Εμείς πήγαμε κλασικά τη βολτιτσα μας. Ωραία περασαμε. καθαρισε η ατμοσφαιρα. Ωραιο γλυκο απογευματακι.

Ο Διονυσακης αρχιζει και γινεται πιο παιδακι μερα με τη μερα. Με παιρνει και αγκαλιτσα τωρα κανονικα σας το εχω πει? Έρχεται με αγκαλιαζει μου χαιδευει το προσωπο. Και λιωνω η δικια σου!

Πλέον μας αναγνωριζει ξεκαθαρα. Ειμαστε η μαμα και ο μπαμπας. Εχει αλλο βλεμμα οταν μας κοιταει. Πριν μας ειχε χεσμενους! χαχαχχαα! Αρκει να ειχε καποιος ενα γεματο μπιμπερο με γαλα και τον εκανε οτι ηθελε! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τωρα ομως................ Μονο μανουλα και μπαμπουλης! Ολεεεεεεεεεεεε!

Τωρα βραζω καστανα. θα γινει χαμος το βραδυ! Θαλαμος αεριων το δωματιο μας! χαχαχα! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Τζουλια ο μικρουλης πως παει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα Νανουκα ο παλαιστης που εβαλες δε παιζεται!!!!!!!!! χαχαχαα! Ελα μωρε ξεχασε τα ολα και πηγαινε να κανετε ενα σεξακι! Αυτα ειναι τα καλυτερα! χιχιχιιχιχιχιχιχιχιχιιχιχιχιχιχιχιχιχι! :oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι ωρες ωρες τα λες πολυ καλα..εχω ψησει πιτα και τρωω...εμεις καλα..πηγαμε για καφε σε 1 κοπελα..κατσαμε..ολα καλα..

τι αλλα;;

μπραβο ρε νανα χουβαρντου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

''t a dika mas '' ? εχουν τα ονοματα τους γιαυτο ???

25Ε ??????? εμενα ερχεται 9-3 κ δινω 50 ! :x στειλε τη τωρα εδω !

Καλε για την χηνα το ηξερα οτι ειχε 1 8εμα... πακετο βαρβατο δεν λεω ,(κ γω εχω χασει * το προσπερναμε) άλλα ειναι κ πολυ μικρη εχει καιρο μπροστα της , καλα να ειναι κ να κανει κ 2 κ 3 (καλα μη το παρακανουμε κιολας) :mrgreen:

Ολη μερα με 1 τοστ ειμαι , δεν προλαβαινω ουτε να φαω ... κ μετα μου λενε οτι εχω γινει σαν ακριδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...