Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 ΝΟ16


Recommended Posts

Μαράκι πρέπει να είχε πολύ γέλιο το τράβηγμα της τιράντας σου!!!

χαχαχα!!!

Εγώ ψήνομαι για αυτά που συνοδέυουν την μπύρα...

Εσείς να πίνετε κι εγώ να τρώω... χιχιχι!!!

Σήμερα είναι η μεγάλη μας μέρα...

Καλέ!!!

Ξέχασα το Λυδιάκη μας και τον Μπιλούη;;;

Απαράδεκτη!!!!!!!!!

Κοριτσάρες μου!!!

Να χαίρεστε τα μωρουδέλια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 951
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ !!![smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion13.gif]

Na zhsoyn koritsakia μου κ καλο κ υσυχο υπνο σε όλες μας !

Χτες νυσταζε απο τις 20.30 τον βαζω 21.15 πινει γαλα , ξερενεται ... ωραια λέω ...

22.10 κλαμα πάω τον περνω στο δωματιο μου κοιμαται στην αγκαλια μου , παω να τον μεταφερω ξανα κλαματα (ΑΥΤΟ ΓΙΝΟΤΑΝ 1.30 ΩΡΑ !!!)

Στο τελος τα παιρνω κρανιο τον βαζω κουνια κ περνω ενα λουτρινο ποντικακι κ του λεω

- Μα8ε στο ποντικακι να κανει νανι !!! :shock:

κ το παιρνει αγκαλιτσα ξαπλωνει κ το νανουριζε χωρις κιχ :o

Δεν παμε καλαααα , σημερα ελπιζω να βρουμε κ αλλο ζωακι να εκπαιδευσει στον υπνο... :lol:

Δια8εση σκατα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στη Λευκωσία θα κάνουν 1 παιδική παράσταση, με πραγματικούς ηθοποιούς...

Την τοσοδούλα...

Σκηνοθεσία/ χορογραφία κάνει ο Πάνος Μεταξόπουλος...

Θέλω πολύ να πάω τον Ανθιμούλη μου!!!

Νομίζετε οτι είναι πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο;

Πάντως, που πήρα τηλ για να ρωτήσω πληροφορίες... μου είπανε οτι είναι μικρούλης.

Εγώ θεωρώ πως είναι καλά να ξεκινήσουμε σιγά σιγά τέτοια ερεθίσματα...

Για πέιτε κι εσείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα εγω λέω να ξεκινησεις με μουσεια , εικαστικα , κανενα μέγαρο κ μετα το 8εατρο ! 8-|

Ειναι μικρουλης ρε Νανουκα , ειδαμε κ μενα που με τρεχανε στα 8εατρα δεν εχω αφησει σινεμα για σινεμα :lol:

Εδω δεν μπορουνε ακομα να παρακολου8ησουν έμας σε αυτα που τους λέμε , 8εατρο 8α καταλάβουνε ? :roll:

υπομονη καλό μου , κα8ε πραμα στον καιρο του...

Πωω μου ζητησε μια φιλη να την παω Αγ. Παρασκευη κ σκυλοβαριεμαι , άλλα ειπα ναι ... :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά θα πάμε θέατρο!!!

χαχαχα!!!

Τζούλια μου, δεν περιμένω οτι θα καταλάβει την παράσταση... απλά επειδή είναι με πραγματικούς ηθοποιούς και θα φοράνε διάφορες στολές, πιστεύω οτι θα του τραβήξουν το ενδιαφέρον...

Στο κάτω κάτω... όσο αντέξει...

Δε σας είπα τι έγινε...

όταν πήρα τηλ για να ζητήσω πληροφορίες, μετά αυτή δεν έκλεισε καλά τη συσκευή της και την άκουσα να με σχολιάζει αρνητικά με 1 κύριο... επειδή ήθελα να πάω το ενός έτους παιδί μου στην παράσταση...

πιστεύω οτι έπαιξε ρόλο το οτι είμαι και καλαμαρού... ;)

όταν πήρα τηλ για να κλείσω τις θέσεις... της το είπα...

της είπα οτι η δουλειά της είναι να κλείνει τις θέσεις και όχι να σχολιάζει τον κόσμο...

χέστηκε πάνω της!!!

χαχαχα!!!

πολύ το χάρηκα, όμως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na pate ρε σ νανα..αμα ειναι ησυχος...αλα αρανκι εχεις εσυ..τι λεω...

οταν λετε κανατε τα πρωτα βηματα;;μονος του και πηγε;;μπραβο σας...αντε και στις υπολοιπες..χρονια πολλα λυδια ,ΜΠΙΛΥ ΚΑΙ ΑΓΓΕΛΙΚΗ..ΝΑ ΑΓΑΠΑΤΕ ΤΙς ΜΑΜΑΔΕς ΣΑς οπως σας ααπανε και αυτες...ακουτε καλε;;

κοριτσια να τα δειτε οπως θελετε...και με υγεια..

εγω πινω μπυρα πιλς ..μονο..αλλα τρωω τα παντα...

τζουλια τι λεει;;τρωει;;;

πηγαμε σε 1 μαγαζι να δουμε για παπα και τζαμπο..θα μωνας στο τζαμπο..τι να πω..να μη σας νοιαζει γιατι παω..χαχαχ...και τωρα που το λεω..ξεχασα να παρω κατι πραγματα..φακ..θα παω αλλα την αλλη βδομΑΔΑ..

εχουμε λιγες μυξες σας το ειπα;;

παιδια εγω δεν της βαζω για κανενα λογο παπα..

μιλαμε πολυ ζεστη..νοτιας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Σωσώκα... κάνει 1- 2 βηματάκια... μετά φοβάται και κάθεται κάτω... χαχαχα!!!

Μου λείπει πολύ τις Τετάρτες... τον βλέπω 1 ώρα μόνο...

Τι κάνουν οι μανούλες που έχουν τέτοιο ωράριο καθημερινά;

Πολύ δύσκολο...

Κι εγώ πιστεύω οτι θα κάτσει και θα δει την παράσταση...

Κορίτσια... είπα το περιστατικό σε μία συνάδελφο μου και αφού τελείωσα... μου λέει: ’’Γνωρίζω τη διοργανότρια της παράστασης... και θα την δω το Σάββατο...’’

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχααχ! Νανουκα τωρα ειδα το τικερακι! Μυρωδιτσααας! Τι τελειο!

Να πατε! και μεις το σκεφτομασταν και το ψαχναμε για τωρα που ημασταν αθηνα. Μαλιστα η ξενια καλογεροπουλου ειχε κανει μεσα στο χειμωνα που περασε μια παρασταση ειδικη για βρεφακια και μωρακια πολυ μικρα! Πολυ θα ηθελα να τον παω τωρα σε αυτη τη φαση!

Καλα η αλλη επαθε τρελο καζο! χαχαχχαχα! Τη βλαμμενη! Τι ηλιθιες κυκλοφορουνε γμτ!

Καλα ειδα το νησι τωρα και πλανταξα! Δεν το ειχα τη δευτερα και εχει το μεγκα ολο το επεισοδιο.... στερεψα!

Χρονια πολλα Βασιλη, Λυδία και Αγγελική!

Να ειστε παντα ευτυχισμενα μωρακια γεματα υγεια και χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μας!

Χρόνια Πολλά στα μωράκια μας Λυδία Αγγελική και Βασίλη!!

να τα χαίρεστε κορίτσια!!

εμεις μια απο τα ίδια, μια χαρά δλδ..

και ο Νικόλας βγάζει δοντάκι, το απο πάνω, απίστευτο..

τα άλλα ξεκίνησαν με τα κάτω, αυτός βγάζει πρώτα το απο πάνω χαχα

εγώ λίγο αγχωμένη σήμερα με κάτι οικογενειακές υποθέσεις..

αλλά τεσπα όλα θα τα ξεπεράσουμε..

υγεία πάνω απ' όλα!

Νανούκα σούπερ με την παράσταση!

εννοείται να τον πας!

και εγώ τα κορίτσια τα πάω σε κάθε ευκαιρία..

πρόσθατα είδαμε Καραγκιόζη..

εντάξει δεν τρελάθηκαν, οπως τρελαινόμασταν εμεις... αλλά δεν πειράζει..

το νησί το είδα και γω, αν και δεν πολυβλέπω τηλεόραση..

μου άρεσε πάρα πολύ!

θα το βλέπω κάθε Δευτέρα και θα προσπάθήσω να διαβάσω και το βιβλίο

και εδω σήμερα κουφόβραση

απαίσιος καιρός και απίστευτη υγρασία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Σωσώ... το έχουμε ξανασυζητήσει το θέμα... αλλά με τόσες ερωτήσεις που κάνεις... ξεχνάς κι εσύ η ίδια... χαχαχα!!!

Κρίμα ρε Τζούλια...

Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!

Μαράκι μου, έχει μια τέλεια μυρωδιά!!!

Ειδικά τώρα που κλείνουμε το παράθυρο του δωματίου και μένει όλη μυρωδιά... μοσχομυρίζει!!!

Έχει και φεστιβάλ κουκλοθέατρου...

Θα τον πάω κι εκεί!!!

Σχολάω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Helloooooooooo

Να χαίρεστε τα παιδάκια σας κορίτσια μου..να είναι πάντα γερά και καλότυχα...

Σοφάκι δεν πειράζει για το πάρτυ...θα το κάψετε του χρόνου!

Το θέατρο είναι πολύ ωραίο για τα παιδάκια..σίγουρα είναι βεβαια λίγο μικρά αλλά κακό δεν τους κάνει...Κι εμείς θα πάμε το Σαββατο σε ένα του Τριβιζα..

Άσχετο αλλα πηγα σημερα στο κεντρο για παπαρουνόσπορο και βρηκα κι ετοιμη ζαχαρόπαστα...πολύ χάρηκα γιαι ήδη σκέφτομαι να φτιάξω αρκετα πραγματα και δεν προλαβαινω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxaxax

Δεν είναι για την τούρτα βρε..

Muffins φτιάχνω με λεμόνι και παπαρουνοσπορο..

Αλλά τωρα που μου τα είπες θα το έχω υποψιν μου όταν θα θέλω να τα βάλω για υπνο...χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά στη Λυδία και στον Μπίλυ!

Να τα χαίρεστε πάντα με υγεία!

Είδατε την επιχείρηση με τους ανθρακωρύχους;

Με έπιασε κλειστοφοβία μόνο που έβλεπα.

Πολύ κουράγιο πρέπει να έχουν οι άνθρωποι αυτοί.

Μπράβο τους.

Ένας από αυτούς έτρεχε στους διαδρόμους του ορυχείου

κάθε μέρα 5χιλ. για να παραμένει σε φόρμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα..πρεπει να παρω οπωςδηποτε νεο μοντεμ γτ με αυτο δεν την παλευω...

σωσω οι ερωτησεις σου με τρελαινουν!!!ακου τι να της βαλω στο κεφαλι!!!!!!!χαχα

νανουκα εγω δε θα δοκιμαζα σε αυτη τη φαση να την παω πουθενα με κοσμο...σιγα μην κατσει ησυχη..

πηγαμε παιδοτοπο κ ημουν κυριολεκτικα κολλημενη πανω της..δεν επαιξε με τιποτα...κ δεν ηθελε τις κοπελες...κουραστηκα περισσοτερο..βεβαια ηταν καλη η αλλαγη παραστασεων αλλα μεχρι εκει..δεν ξαναπαω .

με εχει κουρασει πραγματικα παρα πολυ/ποναει η μεση μου.δε με αφηνει ουτε για κατουρημα να παω..

τωρα την εχω βαλει να ψαπλωσει κ κλασσικα μουρμουραει εντονα.....θελω να κανω επιτελους ενα μπανιο σαν ανθρωπος...

χρονια πολλα σε ολα τα πιτσιρικακια μας...

μαρακι σε πηρα πισω χτες αλλα δεν απαντησες../ας ξαναδοκιμασουμε αυριο!!!

ισμηνακι ολα καλα?βρε θηριο παρολο το πηξιμο συνεχιζεις να μεγαλουργεις....μπραβο,εισαι χρυσοχερα!!

τζουλ κανεις δεν ειναι πια σιγουρος στη δουλεια του..ποτε δεν ξερεις,μην απογοητευεσαι πριν μαθετε σιγουρα..

φροσωωωωωωωω...πως παει το κολλημα των αγοριων με την παρτη σου?πωπω φαντασου εγω με τη αγγελικη εχω κουραστει κ ειναι μονο μια!!!αν ειχα 2 η 3 τετοιες????

σοφακι ελπιζω να κοιμηθειτε αποψε..κ εμεις βεβαια!!!!!!!

:roll::roll::roll::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια μου ειδικα εσεις που εχετε και πιο μεγαλα

παραμιλανε στον υπνο τους?

ο δημητρης το κανει πολυ συχνα και ειδικα τις τελευταιες μερες καθε μερα.

δεν ακουγονται καθαρα οι λεξεις αλλα αυτος εκει.

λετε να μιλαει καμια αρχαια γλωσσα? απο προηγουμενη ζωη? χεχεχεχεχχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα πάει το δον στους mazoo and the zoo και είχαν εκεί και μικρά μωράκι σαν τα δικά μας.

Έσκασαν στο κλάμα. Τα πήραν οι γονείς και έφυγαν άρον άρον.

Βέβαια είναι και στο παιδί.

Μου θυμίζεται τον εαυτό μου με τον Αλέξανδρο μωρό.

ήθελα επειγόντως να μεγαλώσει, να τα κάνει όλα.

Και ξαφνικά μεγάλωσε στα αλήθεια :cry: .

Τώρα με τα μωρά δεν βιάζομαι καθόλου,

θέλω κάθε στιγμή της μωρουδιακής τους ηλικίας να τη χαρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Maria98 θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Elk να κάνει εξετάσεις αλλά Σ εξειδικευμένο κέντρο. Το σπερμοδιαγραμμα σ ένα απλό μικροβιολογικό δεν το βγάζουν σωστά. Από τη στιγμή που θέλει ο άνθρωπος να ελεγχθεί γιατί να μην το κάνει;;; Μόνο καλό είναι!!!    Πως είστε κορίτσια μου; Εγώ ακόμα παιδεύομαι με τη γαστρεντερίτιδα κ περιμένω να βγει η καλλιέργεια αύριο. Έχω ανακτήσει δυνάμεις αλλά οι διάρροιες συνεχίζονται😢😢😢. Μη σου τύχει… Τεσπα… Στα δικά μας τώρα, σήμερα θετικό τεστακι ωορρηξίας δε νομίζω να κοκκινίσει περισσότερο.. Είχαμε κ μια επαφή πριν λίγο άντε να δούμε… Για κάτι παραπάνω δε με βλέπω στην κατάσταση που είμαι😞😞😞   
    • Χμ.. είχατε πολύ καλές βλαστοκύστες και τώρα και την πρώτη φορά. Όχι ότι και στις ενδιάμεσες προσπάθειες δεν υπήρχαν καλές προοπτικές. Φαίνεται ότι σε κάθε προσπάθειά σου, κάτι άλλο ευθύνεται. Γιατί και κύηση είχες, και βιοχημικές και μηδενικές χοριακές. Ίσως πράγματι να υπάρχει κάτι στα ωάρια, που οδηγησε στις παλίνδρομες. Άρα, προεμφυτευτικός. Ίσως δεν έγινε σωστά η ΕΤ. Ή μήπως σου δίνει κάποιο φάρμακο που δρα ανασταλτικά στην ετ; Κάποιες φορές τα αιμοδιαλυτικά που δίνουν προληπτικά προκαλούν αποβολές. Δεν ξέρω αν σου έδωσε κάτι τέτοιο, το λέω γιατί μπορεί να υπάρχουν παράγοντες στο αίμα που δεν έχουν ελεγχθεί. Ή κάποιο σύνδρομο; Πού έκανες προσπάθεια; Στο Έλενα; Φαίνεται ότι σε παρακολουθεί καλο τιμ γιατρών και πράγματι τα έχετε ψάξει όλα. Είχα κι εγώ δύο αποτυχημένες ετ στα 41, με άριστες βλαστοκύστες, πέντε συνολικά, όλες 4ΑΑ, 4ΑΒ και 5ΑΒ. Η μία έδωσε βιοχημική με χοριακή στο 45 και η άλλη στη γκριζα ζώνη, ούτε θετική ούτε αρνητική. Καμία δεν προχώρησε. Σ' εμένα το έριξε στην ποιότητα των ωαρίων μου. Παρόλο που αυτά τα ωάρια πάντα φτιάχνουν βλαστοκύστες με πολύ καλές διαιρέσεις. Τι να πω... ότι δεν πιστεύω πια σε ποιότητα βλαστοκύστεων; Είναι να σε θέλει η προσπάθεια... Εύχομαι να γυρίσει και σε σένα και να πετύχεις με τις υπόλοιπες που έχεις!❤️
    • Ναι αυτά τα τεστ με τον σταυρό είναι για να γίνουν με καθυστέρηση. Γιαυτό έκανα σήμερα αυτό που δείχνει 6 ημέρες νωρίτερα. Σκέφτηκα ότι κάτι θα έδειχνε 🤔
    • Θα προσπαθήσω να κρατηθώ μέχρι την Τρίτη 😉 Αντε να δούμε τι θα δούμε 👀
    • Γενικά ναι. Αλλά φέτος που είναι σε έξαρση είναι επικίνδυνο για τα νεογέννητα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...