Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

Po,po Maraki paidaros kanonikos eee......

Edw akomi eimaste sthn anamonh,egw paw avrio ston giatro kai elpizw na mou pei pos exei parei thesei epitelous..

Thn Roulitsa (crazy) ths eipe o giatros pos malon tha gennusei opou nane giati o traxilos exei leptinei polu kai to mwro exei katevei...

Pantos ton exw erwteftei ton gio sou, valtou kanena mataki giati tha ton matiasw apo edw, ftou ftou skorda :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευη φαντασου να τον δεις και απο κοντα...οχι οτι ειμαι μαμα κουκουβαγια αλλα ειναι θαυματακι κανονικο...ο ωριλας ειπε πως μοιαζει του ρουβα... :shock::shock::shock::shock: τι να πω??? :lol::lol::lol::lol:

αντε κοριτσια αντε να δειτε και εσεις γρηγορα τα κουκλια σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι να σας ζησει κουκλα μου!!!

Φτου φτου.Ρε συ πολυ ωραιος ειναι .Βαλε του ματακι.

ΠΑΙΔΑΡΟΣ!!!!!!!!!

Αντε και στα δικα μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδίτσες μουουου!!! ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ! επιτέλους μετά από 10 μέρες τελειώσαμε το δωμάτιο της μπεμπούλας και ξανασυνδέσαμε και το ίντερνετ, και μπήκα αμέσως να δω τα νέα σας!

ΜΑΡΑΚΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΑΝΩΛΙΟΣ!! είναι πραγματικά τέλειος! πω πω δάκρυσα όταν διάβαζα ότι σε 2 μέρες θα έμπαινες να γεννήσεις... απίστευτο μου φαίνεται ακόμα! μπαίνουμε σε μια σειρά και η αρχή έγινε ακριβώς όπως έπρεπε! με το καλό να σαραντίσετε κουκλίτσα μου, να είστε και οι δύο καλά και να προσέχετε! πολλά φιλάκια και στους δυό σας!

ΝΑΤΑΛΑΚΙ, ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ! να σας ζήσει ο νεοφώτιστος, πάντα γερός να είναι και ευτυχισμένος και με το καλό να υποδεχτείτε και την αδερφούλα του! από εδώ και πέρα ξεκούραση, έτσι;

Χαίρομαι αφάνταστα που όλες είστε καλά! Ρουλίτσα σειρά σου ε; για το καταϊφάκι και την Ινα έμαθε κάποια κάτι; λέτε να έχουν γεννήσει και αυτές; ελπίζω να είναι όλα καλά!

Συμπεθέρα μου και Κατερινάκι ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, δόξα τω Θεώ καλά είμαι! αγχωμένη μέχρι εκεί που δεν πάει βέβαια, αλλά στην υγεία μας είμαστε καλά και οι δύο! περαστικά Εύη μου με το χέρι σου, κοντεύεις κι εσύ υπομονή! έρχεται ο γαμπρούλης!

Μαιρούλα όλα καλά θα μας πάνε, κι εγώ δεν έχω καμία βοήθεια δυστυχώς, αλλά από τη μια καλό είναι αυτό γιατί μαθαίνουμε να στηριζόμαστε στις δικές μας δυνάμεις!

ΜαρίαΚαπ, δεν διάβασα κάτι σχετικό άρα όλα καλά με την καρδούλα του μικρού σου έτσι; πέρασε το επικίνδυνο διάστημα, έτσι δεν είναι;

Θέλω τόσα πολλά να σας πω και να μοιραστώ μαζί σας, πραγματικά μου λείψατε πάρα πολύ! είμαι και όλη μέρα μόνη στο σπίτι, δεν έχω κανέναν να μιλάω. Επειδή χρειάζομαι μια ολόκληρη σελίδα θα σας τα λέω με δόσεις :lol::lol: ! Προς το παρόν μου αρκεί που έμαθα ότι όλες είστε καλά και ελπίζω έτσι να συνεχίσουμε! πολλά πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακιαα μου καλησπεραα σας!

τι μου κανετεε?

ααχ γυρισε το Μαρακι μας? καλε τι κουκλος ειναι αυτος? και τι μαλλι? παναγια μου ενα αντρακι! να τον χαιρεστε! παντα γερος να ειναι! :D

λενιω μου τι κανειςς ολα καλαα?τι λεει η μπεμπουλα? εχει λικο καιρο ακομα ε? :D

εμεις ειμαστε μια χαρα!λιγη ανησυχια εχουμε απο τον μικρο με τα δοντια αλλα ενταξειι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια καλησπέρα! Καλά είστε; Εγώ μια χαρά! Είχα γιατρό σήμερα. Θα σας πω τα νέα μου εφόσον ευχηθώ και σχολιάσω πρώτα!!!!!!!

Μαράκι να σου ζήσει ο Μανωλιός!!!!!!!!!!!!!! Είναι ένας κούκλος πραγματικά και φαίνεται σαν ολόκληρο παιδί όχι σαν νεογέννητο!!! Φτου,φτου Παναγία μου να 'στε καλά να τον χαίρεστε!!!

Ελενάκι χαίρομαι που είσαι καλά. Τελειώσατε και με το δωμάτιο της μπεμπούλας; Βαλε μας φωτογραφία να το δούμε καλέ!

Eυάκι κι εμένα σ' αυτό το άγχος με έβαλε σήμερα η γιατρός λιγάκι (αθελά της δηλαδή) να ακούω την μικρή θέλει λέει κι αν δεν την ακούω συχνά (όπως την ακούω μέχρι στιγμής δηλαδή) να την πάρω τηλέφωνο. Αλλά ας σας τα πω απ' την αρχή να καταλάβετε.

Λοιπόν την είδαμε σήμερα και έχει εμπεδωθεί. Μου βαλε χέρι από κάτω (δυστυχώς...) και μου είπε πως έχει μπει στην λεκάνη. Ο τράχηλος έχει αρχίσει να μαλακώνει και είναι 3 κιλά. Όλα καλά δηλαδή!!!! Οπότε εκτιμάει πως μέχρι την άλλη εβδομάδα που θα με δει Τρίτη (αν προλάβουμε) θα είμαι έτοιμη κορίτσια να γεννήσω!!! Δεν το πιστεύω!

Μου είπε οτί την ενδιαφέρει να την ακούω καλά γιατί είναι λίγο χαλαρά βέβαια τυλιγμένη με τον λώρο αλλά ευτυχώς δεν φαίνεται κοντός ο λώρος κι έτσι μπορεί να μην μας εμποδίσει να γεννήσουμε φυσιολογικά. Θα το εκτιμήσουμε εκείνη την στιγμή. Αυτά τα νεάκια μου κορίτσια.

Για να δούμε πια θα γεννήσει πρώτη τώρα . Εύη, Ρούλα ή εγώ;;;; χι,χι,χι! Θα δούμε.

Ευάκι μπορεί να ξέρουμε αύριο από σένα ε; Άντε με το καλό να μας πεις!

Σήμερα είχε ραντεβού με τον γιατρό και η Μarinapapa νομίζω. Καλε που είσαι να μας πεις τα νέα σου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxxxx koritsia oles mou fenete tha gennusete prin apo emena. Prhn ligo efigan 2 ksaderfes mou pou eixa na ths dw arketo kairo kai to proto pou mou eipan molis me idan einai pos h kilia mou einai akomi polu psila, lete na mhn exei parei thesh akomi o mikros???

Anastasia mou mia xara kai h dikh sou h mpempoula, etimh na skasei mith....

Shmpethera mou ti kaneis elpizw twra na mhn ksanaxatheis, vale foto apo to dwmatio oposdipote na thavmasw thn prika ths nufhs mou :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia moy.piga kai gw ston giatrro tin paraskeyh kai einai ola poly kala moy eipe. i mpempa moy einai 2850 mexri stigmis.ax kai mena me koitakse apo katw kai mporw na pw oti einai ena dyskolo 8ema,ponaei poly re gmt...moy leei na kanw koyragio dioti etsi 8a me koitaei apo dw kai pera gia na blepei ton traxilo moy.ayta ta neakia moy filakia polla.

Βαγιούλα πότε θα ξαναπάς στο γιατρό εσύ;

Μια χαρά κι εσένα η μπέμπα σου ε; Μεγαλούλα θα σου βγει κι εσένα να δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγιούλα πότε θα ξαναπάς στο γιατρό εσύ;

Μια χαρά κι εσένα η μπέμπα σου ε; Μεγαλούλα θα σου βγει κι εσένα να δεις!

γεια σου Αναστασια μου. στον γιατρο θα παω 9/11 θα κανω καρδιοτοκογραφο μου ειπε και απο δω και περα θα κοιταει και τον τραχιλο μου....ποναειιιιιιιι πολυ αλλα δεν γινετε διαφορετικα.η μπεμπα μας μεγαλωνει γρηγορα λεει και ειναι ολα μια χαρουλα. αυτα τα νεακια μου.φιλακιια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!μαρακι να σου ζησει ο παιδαρος!!!!καλε τι κουκλος ειναι αυτος????εχω παθει πλακα...αν το επομενο μου πρωτα ο θεος ειναι κοριτσακι θα μας βαλεις κι εμας στη λιστα σου???ενινα μου χαιρομαι που εισαι καλα να μας βαλεις φωτο!εμενα κοριτσια δεν ειναι εντελως ετοιμο περιμενω κουρτινες και χαλι..μετα θα βαλω κι εγω φωτο!!!ρουλιτσα αντε εσενα περιμενουμε τωρα και την ευη.!ευακι μην ανχωνεσαι μπορει να ειναι η ιδεα σου οτι ειναι ψηλα ακομα το μωρακι,σημερα δεν θα πας στο γιατρο?αναστασια κοντεβεις κι εσυ τελεια!εγω αργω ακομα στις 11 εχω ραντεβου με το γιατρο και δεν νομιζω να εχει εμπεδωθει ακομα γιατι θα ειναι σχετικα νωρις. απο συσπασεις εχω συνηθως απο το απογευμα μερικες μεχρι το βραδακι παρολο που παιρνω μαγνησιο.

εχετε σκεφτει καθολου το θεμα με τις πιπιλες?θα τους δωσετε?εγω σκεφτομουν να του δωσω,εχω αγορασει κι ολας..αλλα απ'οτι βλεπω πολλοι λενε οχι στις πιπιλες...τι λενε οι εμπειρες μανουλες μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια καλησπέρα! Καλά είστε; Εγώ μια χαρά! Είχα γιατρό σήμερα. Θα σας πω τα νέα μου εφόσον ευχηθώ και σχολιάσω πρώτα!!!!!!!

Μαράκι να σου ζήσει ο Μανωλιός!!!!!!!!!!!!!! Είναι ένας κούκλος πραγματικά και φαίνεται σαν ολόκληρο παιδί όχι σαν νεογέννητο!!! Φτου,φτου Παναγία μου να 'στε καλά να τον χαίρεστε!!!

Ελενάκι χαίρομαι που είσαι καλά. Τελειώσατε και με το δωμάτιο της μπεμπούλας; Βαλε μας φωτογραφία να το δούμε καλέ!

Eυάκι κι εμένα σ' αυτό το άγχος με έβαλε σήμερα η γιατρός λιγάκι (αθελά της δηλαδή) να ακούω την μικρή θέλει λέει κι αν δεν την ακούω συχνά (όπως την ακούω μέχρι στιγμής δηλαδή) να την πάρω τηλέφωνο. Αλλά ας σας τα πω απ' την αρχή να καταλάβετε.

Λοιπόν την είδαμε σήμερα και έχει εμπεδωθεί. Μου βαλε χέρι από κάτω (δυστυχώς...) και μου είπε πως έχει μπει στην λεκάνη. Ο τράχηλος έχει αρχίσει να μαλακώνει και είναι 3 κιλά. Όλα καλά δηλαδή!!!! Οπότε εκτιμάει πως μέχρι την άλλη εβδομάδα που θα με δει Τρίτη (αν προλάβουμε) θα είμαι έτοιμη κορίτσια να γεννήσω!!! Δεν το πιστεύω!

Μου είπε οτί την ενδιαφέρει να την ακούω καλά γιατί είναι λίγο χαλαρά βέβαια τυλιγμένη με τον λώρο αλλά ευτυχώς δεν φαίνεται κοντός ο λώρος κι έτσι μπορεί να μην μας εμποδίσει να γεννήσουμε φυσιολογικά. Θα το εκτιμήσουμε εκείνη την στιγμή. Αυτά τα νεάκια μου κορίτσια.

Για να δούμε πια θα γεννήσει πρώτη τώρα . Εύη, Ρούλα ή εγώ;;;; χι,χι,χι! Θα δούμε.

Ευάκι μπορεί να ξέρουμε αύριο από σένα ε; Άντε με το καλό να μας πεις!

Σήμερα είχε ραντεβού με τον γιατρό και η Μarinapapa νομίζω. Καλε που είσαι να μας πεις τα νέα σου;;;

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑΝ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ---ΘΑ ΠΑΩ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 4---ΧΘΕΣ Ενοιωθα καποια πιεση χαμηλα---θα δουμε--ο τραχηλος εχει λεπτυνει--- αλλα παιρνω ουτροτζεστα για λιγεσ μερεσ ακομα μεχρι να φτασουμε 35η--αυτα ---πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia.....

Katerinaki egw sthn pipila lew NAIIIIIIIII, alla sthn sosth xrish ths....

Ektos pou latrevw authn thn oikona me to mwro na koimate kai h pipila na pigenei pano kato [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] einai toso xaritomena otan to kanoun auto, exei diapistothei pos otan ena vrefos exei pipila ston upno tou mionete o kindinos efnidiou vrefikou thanatou giati den afinei to mwro apla na ksexasei na anapneei...

Alla eimai kata tis pipilas se megaliterh ilikia apo ta 2 xronia kai sinexia na mpoukonoume tou paidiou to stoma m'afthn gia na eimaste emeis isixh. Se megalitera paidia stravonoun ta dontia tous kai argoun na milisoun an pernoun sinexia pipila...Twra me ton thilazmo den kserw ti ginete giati lene pos an thilazeis kalo einai na mhn dineis pipila, ekei as mas poun aftes pou thilasan??????

Shmera paw ston giatro kai esthanome pos einai h mera ths krisis gia mena, exw agonia :-ss:-ss:-ss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη μου κι εγω αυτο για το θηλασμο κατι ακουσα οτι δεν κανει πιπιλα!ελπιζω να εχω βεβαια γαλατακι για το μπεμπη μου αλλα ποτε δεν ξερεις...ας μας πουν λοιπον οι μανουλες που εχουν θηλασει γιατι δεν κανει η πιπιλα :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σας κοιλίτσες όμορφες :D έχω κι εγώ γιατρό σήμερα το απόγευμα,δεν νομιζω να μου βαλει χερι ,νωρίς είναι ακόμη :? πολλές θα πάμε σήμερα γιατρό βλέπω!!

για την πιπιλα κι εμενα η μαια μου λεει όχι,αλλά θα αγοράσω και βλέποντας τις αντιδρασεις του μικρου θα πραξω,συμφωνώ πάντως με την Ευη όχι πάνω απο 2 χρονών και ακόμη πιπιλα,α πα πα πα....

τί όμορφος ο Μανωλιός ! τώρα τον είδα!μπέμπαρος 3950!μαρακι κρητικο να σου ζήσει!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη μου κι εγω αυτο για το θηλασμο κατι ακουσα οτι δεν κανει πιπιλα!ελπιζω να εχω βεβαια γαλατακι για το μπεμπη μου αλλα ποτε δεν ξερεις...ας μας πουν λοιπον οι μανουλες που εχουν θηλασει γιατι δεν κανει η πιπιλα :?:

δεν κανει η πιπιλα μεχρι να εδραιωθει η γαλουχια...γιατι αντι να πιπιλιζει το στηθος ετσι ωστε να κατεβαζεις γαλα πιπιλαει την πιπιλα με αποτελεσμα να κανει κακο στην παραγωγη σου...ασε που τα μωρακια που θηλαζουν δεν την θελουν καθολου...

οσο βαζετε το μωρο στο στηθος τοσο γαλα θα εχετε...και μεχρι να εδραιωθει η γαλουχια σημαινει οτι καθε φορα που το μωρο θελει στηθος(δηλαδη κλαιει)το βαζεις στο στηθος δεν του το αρνεισαι...

με το καλο!!!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν κανει η πιπιλα μεχρι να εδραιωθει η γαλουχια...γιατι αντι να πιπιλιζει το στηθος ετσι ωστε να κατεβαζεις γαλα πιπιλαει την πιπιλα με αποτελεσμα να κανει κακο στην παραγωγη σου...ασε που τα μωρακια που θηλαζουν δεν την θελουν καθολου...

οσο βαζετε το μωρο στο στηθος τοσο γαλα θα εχετε...και μεχρι να εδραιωθει η γαλουχια σημαινει οτι καθε φορα που το μωρο θελει στηθος(δηλαδη κλαιει)το βαζεις στο στηθος δεν του το αρνεισαι...

με το καλο!!!!!!!! :D

Bourique s'efxaristoume polu gia tis gnosois sou, otan me to kalo tha gennusw tha xriastoun oles oi simvoules tou kozmou giati egw authn thn fora tha thilasw TELOS.........

Exw proetimastei psixologika arki na mhn exoume paratragouda opos thn alh fora me thn korh mou....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια δεν σας προλαβαινω καλημερα και απο μενα

απο χτες επιτελους καθομαι σπιτακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι αρα θα μπαινω πιο συχναααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

ελπιζω ολες να ειστε καλα

τωρα σιγα σιγα θα βγαλω τα ρουχαλακια του μικρου για να τα πλυνωωωωωωωωωωωωωωω τα χα περασει σχεδον 2 χρονια πριν και τωρα ολα θα τα ξαναθυμηθωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω και ανυπομωνωωωωωωωωωω παρα πολυ λγια ολα παλι απο την αρχηηηηηηηηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσουδιααα μου!

τι μου κανετε? καλεε ποσες εχετε σημερα ραντεβου? αντε με το καλο περιμενουμεε τα καλαα σας νεα! :D

εγω εχω μεθαυριο και ανυπομωνω!

πιπιλα εμεις που ειμαστε 2 χρονων πλεον φοραμε μονο στον υπνο και ο μικρος σιγα σιγα την κοβει με την τσαπερδονα εχουμε ενα θεμα!

Λοιπον σημερα το απογευμα εχουμε προγραμματισει βολτουλα στον Αλιμο.. εσεις? τι θα κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα! τι κάνετε κουκλίτσες και μπεμπάκια;

Αναστασία κοντεύει η ώρα ε;;;; ίσως και μέχρι την άλλη εβδομάδα;; :ymparty: ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά, να γεννήσεις φυσιολογικά και να ξετυλιχθεί η μπεμπούλα πριν τη μεγάλη έξοδο!

Γειά σου Ναταλάκι! καλά είμαι! για την μπεμπούλα δεν ξέρω και πολλά ακόμα, αν αργεί δηλαδή ή κοντεύει, ευελπιστώ να μάθω αύριο! ο γιατρός μου έχει να με δει από 20 Σεπτέμβρη περίπου... πάντως η μικρή κουνιέται, τεντώνεται συχνά και κλοτσάει, οπότε ελπίζω ότι είναι καλά!

Κατερινάκι ούτε εμένα είναι εντελώς έτοιμο το δωματιάκι της, σήμερα θα δώσω τις κουρτίνες για ράψιμο και ακόμα πανω στον καναπέ που έχω αφήσει προς το παρόν στο δωμάτιό της, επικρατεί ΧΑΜΟΣ! αποθήκη.... :oops:

Ευάκι μην ανησυχείς, τώρα μια-μια θα γεννάμε! εσύ το πολύ 8 μερούλες έχεις! καλή επιτυχία σήμερα στο γιατρό, να μπεις μόλις μπορέσεις να μας πεις τα νέα! οσο για την προίκα, γέλασα πάρα πολύ! :lol::lol: ! Θα σας βάλω φωτό μόλις το ολοκληρώσω και το συμμαζέψω, ντρέπομαι να το δείτε έτσι... :oops: . Εκρεμμεί λοιπόν το συμμάζεμα, οι κουρτίνες και τα αυτοκόλλητα, τα οποία ακόμα δεν τα έχουμε καν παραγγείλει γιατί δεν έχουμε αποφασίσει!

Ραπανάκι καλή ξεκούραση!

Τα δικά μου νεάκια είναι ότι αύριο Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ ήρθε και για μένα η στιγμή του ντόπλερ, έχω ραντεβού το πρωί στο Αλεξάνδρα να το κάνω και το μεσημεράκι θα μπουκάρω στο ιατρείο του γιατρού (χωρίς ραντεβού φυσικά, αφού είναι κλεισμένος μέχρι 15 Δεκέμβρη!!), να δει την εξέταση και να μου πει τι κάνουμε από εδώ και πέρα... έχω πολύ άγχος γιατί όπως σας είπα έχει καιρό να με δει ο γιατρός, είχα κάνει βέβαια υπέρηχο έξω πριν 3 εβδομάδες και είδα ότι είναι καλά το μωράκι μου, αλλά τώρα ανησυχώ αν έχει εμπεδωθεί, τι γίνεται με τον λώρο, με τον τράχηλο κλπ... Σήμερα μπήκα επίσημα στο μήνα μου, μιας και βάση του τελευταίου υπερήχου η ΠΗΤ είναι 2/12 και όχι 7, συσπάσεις δεν έχω συχνά ή μήπως έχω και δεν μπορώ να τις ξεχωρίσω από την κίνηση του μωρού :?::?: Πάντως πονους περιόδου έχω, ειδικά την τελευταία εβδομάδα, και μερικές φορές είναι τόσο πολύ δυνατοί που τρομάζω.... Γενικά έχω αρκετές εκκρεμότητες, ελπίζω να μην βιάζεται η μπουμπού να βγει! πρέπει να πάω οφθαλμίατρο για να μου πει αν μπορώ να γεννήσω φυσιολογικά, να πάω στην Ακαδημία Αθηνών για τα βλαστοκύτταρα, να ψωνίσω κάποια τελευταία πράγματάκια (σερβιέτες λοχείας, μπανάκι μωρού, 3-4 φορμάκια ακόμη), να ετοιμάσω τη βαλίτσα... ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Ναταλάκι! βολτούλα ε; τέλεια! καλά να περάσετε! εγώ δεν έχω κανονίσει τίποτα δυστυχώς... ο αντρούλης μου γενικά λείπει όλη μέρα, γυρίζει μετά τις 9 το βράδυ οπότε δεν μπορούμε να πάμε πουθενά. Οπότε θα είμαι σπίτι, μάλλον θα σιδερώνω τα ρουχαλάκια της μπουμπούς!

Α κοριτσάκια, χρειάζομαι τη γνώμη σας για 2 πραγματάκια...: για μετά τη γέννα, θα χρησιμοποιήσετε λαστέξ για την περιοχή της κοιλιάς; πιστεύετε ότι κάνει δουλειά; οι ήδη μανούλες χρησιμοποιήσατε στην πρώτη εγκυμοσύνη; και το 2ο είναι, τι σερβιέτες έχετε αγοράσει; μου είπαν να πάρω τις tena lady xtra long ή κάτι αντίστοιχο, πάντως όχι τύπου always γιατί το αίμα είναι περισσότερο από της περιόδου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι η αληθεια ειναι οτι το αιμα ειναι αρκετο της tena οι τεραστιες νομιζω μια χαρα ειναι!

οσο για το λαστεξ ποτε δεν εβαλα! ας μας πουνε και οι αλλες μανουλες!

μιας και το ανεφερες στο σιδερωμα τωρα τελευταια καθομαι για να σιδερωσω δεν το αντεχω ορθια τοση ωρα..το κανετε και εσεις αυτο? αφηστε που κανω 10 διαλλειματα μεχρι να τελειωσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε;;;  @Tonia.??? @Ελενη βιδ???? @Kate1992???  @lilly1984???  Εμένα μου έστειλε σήμερα η ενδοκρινολόγος εξετάσεις θυροειδή και καμπύλη ζαχάρου.. σκέφτομαι μετά την αυχενική να πάω να τα κάνω.. 😳
    • Προς το παρόν παίρνω cyclacur και από την Πέμπτη τα ουτρο. Σήμερα έκανα υπέρηχο κ το ενδομήτριο είναι 7,5 χιλ. Την επόμενη Τρίτη θα πάμε για εμβρυομεταφορα 
    • Αχχχχχ.. τώρα να σου πω ψέματα;;;; Εγώ θα έψαχνα να βρω να μου κάνουν υπέρηχο.. όχι για να σε μπριζωσω.. εγώ όμως δεν θα την πάλευα.. έχεις ήδη δύο εβδομάδες να δείς το μωράκι νομίζω;; Δεν ρωτάς την γιατρό σου καλύτερα να σου συστήσει έναν δικό της για να σε δεχτεί πιο άμεσα;; 2/7 δεν έχει νόημα..!! 
    • Αυτό πάλι τι είναι;;; Που ζωωω;;;; Babymoon;;; 🤷😂😂😂 Ούτε honeymoon δεν ζήσαμε... Sailormoon πρόλαβα μόνο..!! 😝🤣🤣🤣  P.S.Πάργα δαγκωτο!! Χαλκιδική..!! ❤️❤️ Για Babymoon δηλαδή.. αλλιώς για νησί Ίο, Σαμοθράκη.. αλλά δεν θα ήθελα στην εγκυμοσύνη νησιά.. έχω τον ίδιο φόβο.. μη γίνει κάτι και δεν μπορώ να βρω ιατρική περίθαλψη.. Σε ευχαριστώ πολύ που το μοιραστηκες γιατί και εγώ θα το έγραφα το πρωί.. πλέον είμαι σχεδόν καλά δεν θυμάμαι από πότε έχω να νοιώσω έντονη ναυτία ή ζαλάδες ή αηδία με φαγητά.. οι μυρωδιές πλέον σα να παλεύονται.. αλλά δεν βγαίνω και πολύ έξω οπότε δεν έχω τσεκαρει πολλά.. και η γεύση σχεδόν έχει επιστρέψει αλλά δεν το διακινδυνεύω να δοκιμάσω γλυκό που αηδιάζα.. ούτε με τραβάει δηλαδή.. μόνο το στήθος ένοιωσα ξανά σήμερα "τουμπανάκι" το πρωί ήταν το δεξί και το αριστερό ζελέ.. τώρα αντίστροφα.. αλλά πονάει οπότε δεν τα πολύ ζουλαω.. και πόνους περιόδου σχεδόν μόνιμα.. αυτά.. Έχασα και 2,5 κιλακια.. καλά είμαστε!! 😂😂 Μου μένουν άλλα 5 για να είμαι σε υγιές βάρος αν και ιδανικά θα ήθελα μια 10αρια για να νοιώθω εγώ καλά.. αλλά δεν προβλέπεται να προλαβαίνω!! 🤣🤣
    • @Apostolia88 είσαι καλύτερα? Πως είναι η διάθεση σου; το μωρο πως το αισθάνεσαι? 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...