Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΣΘΕΝΙΑ-ΚΡΥΩΜΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΓΕΝΝΑ.

ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΝΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ Η ΕΣΤΩ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΟΥΜΕ. ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟ ΒΗΧΑ ΣΗ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΡΡΟΗ ΧΩΡΙΣ ΠΥΡΕΤΟ. ΟΜΩΣ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΖΕΣΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμάνθα μου κάτι παρόμοιο πέρασα και εγώ, αρρώστησα απ τις 21 του Δεκέμβρη και πριν μερικές μέρες μου πέρασε. Κάνω ιδιαίτερα σε παιδάκια στο σπίτι μου και επειδή δεν τους είχα πει ότι ήμουν έγκυος μου για να κρατάνε τα κρυολογημένα παιδάκια τους στο σπίτι (που γενικότερα θα πρεπε να το κάνουν) μου το φερε και ήταν χάλια το καημένο και μέχρι την επομένη και εγώ:-)

Δεν είχα πυρετό αλλά είχα όλα τα άλλα με χειρότερο απίστευτα δυνατούς πονοκεφάλους. Ο γιατρός μου πε να αγοράσω ένα spray για την μύτη και αν νιώθω έντονους πονοκεφάλους να παίρνω panadol ένα κάθε 8 ώρες. Φοβήθηκα όμως και δεν πήρα τα χάπια και έτσι υπέφερα.

Το πιο σπαστικό ήταν αυτό που λες και εσύ. Εκεί που πήγαινα να νιώσω καλύτερα ξαναεπέστρεφε πίσω και εκνευριζόμουνα:-)

Εννοείται έπινα τα τσαγάκια μου, τις σουπίτσες μου.

Κάνε υπομονή και θα περάσει

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές :D:D εύχομαι και σε εσένα ότι καλύτερο!!

Λοιπόν ο βήχας είναι το μόνο που ΔΕΝ με έπιασε αφόρητα και το φοβόμουν πολύ...Σε παθολόγο πήγες? Τι σου έδωσε? Επίσης, σε ποιον μήνα αρρώστησες? Να υποθέσω ότι τώρα είσαι ήδη μανούλα ?? :D:D:D

Chrystalleni σε καταλαβαίνω απόλυτα! Σε ποιον μήνα είσαι? Εγώ πιο πολύ φοβόμουν τον πυρετό και τον βήχα...Έτρεμα μήπως ανέβει ο πυρετός...ευτυχώς δεν πήγε πάνω από 38...Εγώ αντί για spray πήρα φυσιολογικό ορό αλλά δεν μπορώ να πω ότι έκανε τίποτα...το βράδυ δεν μπορούσα να κοιμηθώ λόγω δυσκολίας στην αναπνοη και μετά ξεραίνονταν ο λαιμός και με έπιανε νέος γύρος από την αρχή!

Έψαχνα και το Otrizalin σε spray που είναι για μωράκια και από ότι θυμάμαι καααατι πάει να κάνει και δεν το έβρισκα πουθενά...ούτε εγώ πήρα καθόλου παυσίπονα (depon κλπ)...αν και στην ουσία αυτά δεν καταπολεμούν ουσιαστικά το κρύωμα, απλώς ανακουφίζουν... τώρα σου πέρασε?? Με το καλό το μωράκι σου :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα μπήκα στην 18η εβδομάδα που μπερδεύομαι να σου πω την αλήθεια αλλά πρέπει να έκλεισα τον 4ο μήνα. Εσύ σε ποιο μήνα είσαι;

Είμαι καλύτερα απλά συνειδητοποίησα ότι ως εγκυμονούσες που είμαστε πρέπει να προσέχουμε περισσότερο. Δεν θέλω με τίποτα να ξαναπεράσω τη φάση. Ούτε εγώ κοιμόμουνα, σηκωνόμουνα ξάπλωνα στο καναπέ και έβλεπα τα πρωινάδικα σε επανάληψη. Δεν ήθελα να ξυπνήσω τον αντρούλη μου, το λυπόμουνα το καημένο έτσι που στριφογύριζα στο κρεβάτι.

Άτε ότι καλύτερο εύχομαι σε όλες μας.

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...