Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καούρες-Δυσπεψία τι να κάνω?


Recommended Posts

:?: Καιγονται τα πάντα μέσα μου. Εχει εδω και 3-4 εβδομαδες που δεν μπορω ν α χωνεψω αυτα που τρώω! Την τελευταια εβδομάδα τα πραγματα εχουν φτασει στο απροχώρητο. Ειμαι στον 4ο μήνα και δεν μπορω να κοιμηθω, σε τετοιο σημειο. Εχω μόνιμα αηδια στο στόμα και θέλω να ρευομαι αλλα δεν μπορώ. Στην αρχη με ανακούφιζε το Ξινονερο, τωρα που αρχισαν και οι καουρες δεν πιάνει ουτε αυτο. Καθε μέρα παίρνω 2 μαλόξ πριν πεσω για υπνο. Ολη την ημερα εκείνη την ωρα περιμένω.

Εχει καποια κοπέλα να μου προτείνει κάτι? Κλαιω και εχω νευρα και δεν κάνει για το μπεμπε μου.

Εχω δοκιμασει: Ξινομηλο---20 λεπτα καλα, μετά καιγομαι πάλι

Κοκα κολα light ---- αλλαζει η γευση στο στομα, ρευομαι λίγο σε 15 λεπτα καιγομαι πάλι

Σοδα με λεμόνι----μολις αδειασει το ποτηρι, καιγομαι

Κρυο γάλα------ανακουφίζει απο τη καουρα αλλα επιβαρύνει τη δυσπεψία

Ολη μερα τσιχλες δυοσμου μασαω και εχουν αρχισει να μου φερνουν αηδια.

Γλυκα οχι, αλμυρα οχι, ξινα οχι τι μπορω να φάω??

Σας ζ'αλισα αλλα οποιο γιατροσόφι ειναι αποδεκτό!!!!!!!Ευχαριστώ :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως ειχα ταραξει τα simeco!!!!! εκαναν δουλεια

βεβαια υπαρχουν φαγητα που τα ειχα ξεγραψει τελειως, οπως πχ οτι ειχε σουσαμι κλπ

χμμμμ τωρα αν βρεις πχ οτι η σοκολατα σε ανακουφιζει, ε αν φας και λιγο δε χαλασε ο κοσμος!!!

κουραγιο καλη μου...στον ενατο θα ειναι χειροτερα :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα με ανακούφιζε το μήλο και το γάλα αλλά τα απέρριψες οπότε δεν έχω άλλο γιατροσόφι!

Στον ένατο όντως θα είναι χειρότερα....κουράγιο! :|:|:|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο μου λένε όλοι, αρχισα πολύ νωρίς..Αχ ετσι θα πάει μεχρι να γεννήσω?

κοιτα...καποια στιγμη λογικα θα στρωσει (ισως και οχι) πρεπει να παρακολουθησεις τι ειναι αυτο που σ ενοχλει και να το αποφυγεις !!!!

επισης υπαρχει και το gaviscon που το επαιρνει η κουμπαρα μου και της εκανε δουλεια. παντως σιγουρα οι καουρες χειροτερευουν οσο μεγαλωνει η κοιλια και πιεζει τα οργανα πχ το στομαχι πιο πανω και πιο κοντα στο λαιμο

σοδα φαγητου δοκιμασες?

σουρωτη? εχει και με γευση λαιμ

κρυο τσαι?

καφε ντεκαφεινε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκέψου το θετικά: Εγώ που δεν είχα καούρες και ναυτίες πήρα 18 κιλά στην εγκυμοσύνη! Εσύ μπορεί και να χάσεις αφού δεν θα τρως από τις καούρες!!! ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αληθεια ειναι πως τα απογευματα πινω ενα εσπρεσσο ντεκαφεινε και ενω μου χαλαει τη γευση, με ανακουφίζει. Αλλα ποσους μπορω ν α πιώ?Η σοδα φαγητού πως?? Δεν εχω δοκιμάσει την αραιωνω κάπου?

Για πες να δοκιμάσω, τωρα κιολας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκέψου το θετικά: Εγώ που δεν είχα καούρες και ναυτίες πήρα 18 κιλά στην εγκυμοσύνη! Εσύ μπορεί και να χάσεις αφού δεν θα τρως από τις καούρες!!! ;);););)

Τι καλα που θα ήταν!!!! Με την αηδια που εχω στο στομα, ολο θελω να μασουλάω κατι για να μου φυγει!!Εχω ηδη πάρει αρκετα κιλάκια.....6 για την ακριβεια,στον 4ο [smilie=icon_porc.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou goulaki.... Exw xronia provlima me thn legomenh isofagikh palindromish (ΓΟΠ) kai se periodo mh eggumosunhs pernw farmaka sintagografimena gia na miothoun ta oksea tou stomaxou...

Auto pou exeis pathei einai akrivos auto, xalarose o mhs tou isofagou apo tis ormones ths eggumoshnhs kai sou anevenoun ta oksea tou stomaxou ston isofago. Gia ta diafora (farmaka) elpizw na simvoulevese ton giatro sou prhn ta pareis giati den epitreponte ola sthn eggumosunh, emena mou exei dosei kapia fitika pou pernw mono otan pleon den mporw alo na to anteksw...

Ti mporeis na kaneis twra gia na kaliterepseis thn katastash sou, vasika diavasa kapia apo auta pou dokimases kai prepei na sou pw pos ta perisotera einai lathos...

Na apofevgeis otidipote exei anthrakiko mesa giati erethizei ton isofago, idika coca-cola pou exei kai kafeinh, saltses,kaftera,lipara, sfoliates, siropia akomi kai to meli, sokolata, tiganita, ksirous karpous, xumo portokali opos kai ta portokalia (einai polu oksina gia to stomaxi) kai kapia ala pou isos katalaveis apo monh sou oti se enoxloun...

AAA twra ida kai tis tsixles, mhn tis ksanavaleis sto stoma sou giati koroidevoun to stomaxi pos erxete fagito kai paragi perisotera oksea......

Egw exw vrei thn ugeia mou me to giaourti 2% kathe fora pou exw kaoura trow apo ena kipelaki kai mou kathete san valsamo sto stomaxi, episis paksimadia,krakerakia analata, h kai mpiskota tipou miranta,pti-mper oti kai an einai na einai sketa xoris sokolates kai alla pano, episis na pineis neraki otan katalaveneis pos sou anevenoun pros ta epano alla ligo kai goulia ,goulia giati mporei na sou girisei mpoumerang...Otan pefteis gia upno na vazeis 2 maksilaria kai na anasikoneis to pano meros tou kormiou sou gia na diskolevonte ta ugra na anevoun pros ta pano kai na mhn pefteis gia upno me gemato stomaxi....Gia thn dispepsia malon tha prepei na kaneis mikra gevmata kai na mhn fortoneis to stomaxi sou alla einai apo tis ormones kai mporei na sinithisei to entero sou kai na arxisei na litourgei kalitera se ligo kairo...

Elpizw na voh8isa kapos, kalh sinexia kai kouragio kserw akrivos ti pernas pistepse me.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωπω....τι μου θυμισες τωρα!μεχρι 3,5 μηνων εκανα εμετο κ πανω που σταματησαν κ ειπα τωρα μπορω να τρωω....τσουπ ξεκινησαν οι καουερες....οι οποίες κ συνεχιστηκαν μεχρι και την μερα που γεννησα.κ το χειροτερο ηταν οτι απο την πολυ καουρα εκανα εμετο...τι να βγαλω θα μου πεις?μονο υγρα...μπλιαχ!για πεντε μηνες ημουν μονο με γαλα τιποτα αλλο δεν με ηρεμουσε.δοκιμασα φρυγανιες,μηλα,στραγαλια τιποτα δεν μου κανανε.μονο γαλα κρυο απο το ψυγειο,για λιγο ηρεμουσα κ μετα παλι τα ιδια.κουραγιο κ υπομονη.το μαγικο ειναι οτι με το που γεννησα μου λεει η μαμα μου να μου φερει χυμο κ της λεω εισαι τρελη θα με πεθανει στη καουρα....χαχαχα :lol: ειχε εξαφανιστει ως δια μαγειας,απιστευτο.εκει να δεις μετα μασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αληθεια ειναι πως τα απογευματα πινω ενα εσπρεσσο ντεκαφεινε και ενω μου χαλαει τη γευση, με ανακουφίζει. Αλλα ποσους μπορω ν α πιώ?Η σοδα φαγητού πως?? Δεν εχω δοκιμάσει την αραιωνω κάπου?

Για πες να δοκιμάσω, τωρα κιολας!

ειναι ευκολο βρε! ενα κουταλακι γλυκου σοδα σ ενα ποτηρι νερο... το διαλυεις και το πινεις :)

ε... δεν εχει και την καλυτερη γευση, αλλα - που ξερεις - μπορει να κανει δουλεια ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕΣ!!!ΕΙΧΑ ΚΑΟΥΡΑ ΚΣΙ ΣΤΙΣ 2 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ..ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ..ΣΤΗ 2η ΟΜΩΣ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΠΑΘΩ!!!ΕΦΤΑΣΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΠΙΝΩ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΟΥΡΑ!!Η ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΛΥΣΗ ΗΤΑΝ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ MALOX!!ΗΠΙΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ...!!!!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΩ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ!!ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΑ ΜΙΑ ΜΠΕΜΠΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΑΛΛΙ!!ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΣΤΕΚΑ ΚΑΙ ΚΟΚΚΑΛΑΚΙΑ!!! :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki και στις τρεις μου εγκυμοσυνες ειχα τρελαθει απο τις καουρες και ειχα ξεκινησει στον 4ο μηνα σε ολλες,δεν μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα,κι εγω επινα simeco αλλα δεν μου εκανε ιδιαιτερα τιποτα,να βαζεις διπλα μαξιλαρια στον υπνο για να εισαι ψηλα για να μπορεις να κοιμηθεις και να αποφευγεις τα πολλα ζυμαρια(π.χ. πιτες,ψωμια),και τα βαρια και πικαντικια φαγητα και να κανεις υπομονη μολις γεννησεις θα εξαφανιστουν ολα ως δια μαγειας,οσο για τα κιλα που καποια κοπελα ειπε οτι θα βαλεις λιγοτερα 20,15 και 26 με τη σειρα στις εγκυμοσυνες μου και για τα μαλλια πουλενε οτι ταχα το μωρο θα εχει πολλα μαλλια ο πρωτος μου ηταν τελειως φαλακρος και οι αλλοι ενταξει ειχαν αρκετα μαλλια,καλο κουραγιο μου θυμισες τα δικα μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ευχαριστω παρα πολύ , μου δωσατε πολλες ιδεες! Θα τα δοκιμάσω ΄΄ολα και Εvi αυτα που ειπες θα τα τηρησω γιατι ακριβως έτσι αισθάνομαι, δεν ειναι μονο οι καούρες!!!

Φραπεδια τωρα πίνω καφεδακι , μολις τελειωσει θα δοκιμάσω και τη μαγειρική σόδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτες οι καουρες..... Δεν αντεχω αλλο!!! Απο το πρωι μεχρι το βραδυ!!

Εχω βαρεθει να παιρνω simeco, προσεχω οσο μπορω τη διατροφη μου αλλα ακομα και η σουπιτσα με ενοχλει!! Το καλο ειναι οτι πριν λιγο καιρο ανακαλυψα και εναν αλλο τροπο να ηρεμω λιγο... Παγωτακι!! Ηρεμεις τοοοσο πολυ!! Ειναι παγωμενο και πεφτει στον οισοφαγο και αισθανεσαι μια ανακουφιση...!!! Αλλα με μετρο γιατι μπορει να ξεφυγεις στα κιλα!!! Σε συνδιασμο παντα και με τη διατροφη που αναφερει η Εvi, νομιζω πως κατι μπορει να γινει!! Τουλαχιστον να μην υποφερουμε τοσο πολυ!

Ελπιζω να βοηθησα λιγο, αλλα και παλι αυτο ειναι σχετικο απο οργανισμο σε οργανισμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ. ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΧΑ. ΤΩΡΑ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΧΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΟΙ ΚΑΟΥΡΕΣ. ΕΧΩ ΔΙΑΦΡΑΓΜΑΤΟΚΗΛΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΠΙΕΖΕΤΑΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ. ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ DAILY ΜΕ 70% ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΛΑΚΤΟΖΗ. ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ, ΤΗΓΑΝΗΤΑ,ΠΙΤΕΣ, ΣΦΟΛΙΑΤΑ, ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΡΑΣΙ, ΣΟΚΟΛΑΤΑ,ΠΙΚΑΝΤΙΚΑ, ΠΟΛΛΑ ΛΙΠΑΡΑ, ΣΟΥΠΕΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ. ΕΠΙΣΗΣ, ΘΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΕΚΑΝΑ ΑΓΩΓΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ, ΤΩΡΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΞΑΝΑΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΜΙΚΡΑ ΓΕΥΜΑΤΑ, ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΠΛΩΝΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΜΕ ΔΥΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΚΑΛΜΑΡΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ ΜΕ ΛΙΓΕΣ ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ. ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!!!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι καλημερα. εχω το ιδιο προβλημα αλλα νομιζω σε μικροτερο βαθμο απο σενα. εγω σωθηκα με τα riopan. ρωτα και το γιατρο σου φυσικα πριν τα δοκιμασεις. εγω τα παιρνω μια ωρα μετα το φαγητο οταν νιωσω οτι κατι δεν παει καλα κ πραγματικα εχω σωθει. Μακαρι να στα επιτρεεψει ο γιατρος σου και να σε βοηθησουν οσο κι εμενα. σε φιλω και υπομονη... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφουκι μου θα το δοκιμάσω και αυτο, γιατι πραγματικά το Gaviscon δεν κάνει απολυτως τιποτα.

Τα βραδια συνεχιζω και ξυπνάω απο τις καουρες μου, αλλα κατα τη διαρκεια της ημερας εχω μαζι μου ενα φλυτζανι ντεκαφεινε και πινω μια γουλια καθε τρεις κ λιγο. Μολις φαω κ πριν ξαπλωσω.

Ο καφες εχει γινει προεκταση του χεριού μου.

Αυτα απο το φαρμακειο τ α παιρνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!  Λογικά δεν θα είναι κάτι! Είναι πολύ συχνό να έχεις τέτοια υγρά στο πρώτο τρίμηνο. Ειδικά ταα καφέ και τα ροζ συνήθως είναι αθώα!  Θα πάρεις εννοείται όμως τον γιατρό σου να του το πεις για να είσαι καλυμμένη και για να σου πει μήπως χρειάζεται να ξεκουραστείς ή κάτι τέτοιο!  Σήμερα είχες τπτ από τέτοια υγρά;
    • Ίσως έχεις δίκιο αλλά είναι και 8 χρόνων ιστορία... Τεσπά... Μπήκε μια τελεία για μένα.  Ελπίζω να είμαι άξια μαμά για εκείνη και να καταφέρω να της καλύψω έστω και λίγο την απουσία του πατέρα. Τη λατρεύω απο τη μέρα του θετικού αποτελέσματος!
    • Κατιάνα νομίζω ότι η όλη του στάση δυστυχώς έδειχνε ότι δεν θέλει ανάμιξη... Κρίμα γιατί αυτός θα χάσει..! Εσύ κοίτα τη μπουμπού σου κι εσένα: να είστε γερές, να είστε καλά και αγάπη θα έχετε με το τσουβαλι στη ζωή σας!! Είμαι σίγουρη γι αυτό! Ευτυχώς ανακουφιζεσαι με τα μαλοξ και κοιμάσαι λίγο πιο ανθρώπινα!! Να απολαύσεις τη σημερινή μέρα! Πόσο όμορφα είναι βρε παιδί μου!! 😍😍 Αχ τι καλά που πλησιάζει ο καιρός! Είναι από τα λίγα καλοκαίρια που ανυπομονώ να τελειώσουν!! 
    • Κορτιζόνη δεν πήρα ποτέ, τα cyclacour τα έχω κόψει τελείως και έχω κρατήσει 1 utrogestan * 3 φορές τη μέρα για να είμαστε safe ως προς το μήκος του τραχήλου της μήτρας που ήταν 31,3. Αλλά όλα καλά! Με το καλό τα γενεθλιάκια σου, φέτος θα έχεις το καλύτερο δωράκι!!!❤️
    • Καλημέρα κορίτσια!!! Και εγώ ξεκίνησα με θετικά τεστ χαρά ενθουσιασμο θετικές χοριακες απλά σε κάποια φαση(επειδή έκανα κ πολλές εγώ χιχι) είχε σκαμπανευασμα η χοριακη μου.κανεις δε ξέρει τον λόγο αλλά εμένα με τρόμαξε αυτό κάπως. Δηλαδή η χοριακη είχε πάει κάπου 3.500 δεν ανέβαινε πάμε για υπέρηχο βλέπει σάκο μόνο και λεκιθικο. Ξανά κάνω χοριακη μετά από κάποιες μέρες έπεσε 2.500 πάω την επόμενη μέρα στο γιατρό κ είδε έμβρυο κ με καρδούλα αμέσως.μου λέει έλα παναγια μου.λεω πως γίνεται αυτό αφού έπεσε η χοριακη δλδ μέσα σε μια εβδομάδα κ εμβρυο κ καρδιά. Με Ξανά στέλνει για χοριακη 3.500.παω μετά από μια εβδομάδα πάλι για υπέρηχο κ μεγάλωσε το μωρό κ οι παλμοι 141. Μου λέει όλα τα βρίσκω τέλεια δλδ αν δε είχες κάνει τη χοριακή τότε να δούμε ότι έπεσε δε ξέρω... κ λέω μήπως η χοριακη ήταν σημάδι ότι κάτι δεν θα πάει καλά? Αλλά υποτίθεται αφήνεις τις χοριακες κ μετά σε νοιάζει μόνο ο υπέρηχος.   Αυτό που με ανησυχεί σήμερα βρίσκομαι στην 7η εβδομάδα και 3 μερες είναι ότι χτες είδα πρώτη φορά ροζ απαλά υγρα στο σκούπισμα. 1η φορά δεν είχα ξανά δει και τρόμαξα. Δεν ήταν αιμα μόνο ροζ υγρα αλλά ανησύχησα γιατί και ο γιατρος μου λέει ότι αυτές οι εβδομάδες είναι κρίσιμες..  δε έχω πόνο καθόλου ούτε αιμορραγία....
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...