Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ,ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΥΧΗ..ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ!!!


merykal

Recommended Posts

Geia sas kopeles kai apo mena. Merycal μου πολύ ωραίος ο τίτλος που διάλεξες ταιριάζει απόλυτα. Θα ναι σίγουρα πολύ γουρλίδικος και ήδη φάνηκε με την πρώτη μας εγκυμονούσα:-)

Εμείς είμαστε στο πρώτο μήνα προσπαθειών (αν και τις κρίσιμες μέρες πεσαν πολλά μαζί και δεν τις εκμεταλλευτήκαμε όπως έπρεπε). Ελπίζω ότι σύντομα θα μείνω έγκυος, το πότε θα δείξει...

Αυτό που με αγχώνει είναι ότι ήδη είχα μια παλίνδρομη εγκυμοσύνη και τώρα που ξαναβάλλαμε μπρος συνέχεια στο μυαλό μου έρχονται όλες οι εικόνες από τότε και με ρίχνουν ψυχολογικά. Περιμένω περίοδο σε 2 μέρες, αλλά δεν έχω ούτε συμπτώματα περιόδου ούτε εγκυμοσύνης. Ισως επηρεάζει και το ότι άλλαξα δουλειά και ήμουν αγχωμένη.

Πρέπει να μαστε αισιόδοξες και όλα θα πάνε όλα καλά για όλες μας. Αν είναι αυτό το μήνα ή τον άλλο ή τον επόμενο δεν με πειράζει. Απλά θελώ μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη:-)

Καλή μέρα να χουμε.

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σου crystalleni και σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια...σου ευχομαι συντομα να γινεις μανουλα και να κρατας ενα υγιεστατο μωρακι στην αγκαλια σου...μην κοιτας τα παλια..παει περασαν!!!θα δεις συντομα θα μας πεις τα ευχαριστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφηνουμε πισω τα παλια και δημιουργουμε θετικο κλίμα και ενεργεια για να ερθουν τα σπορακια μας.crystalleni κι εγω ειχα μια βιοχημικη, περασα ξυστα να γινω μανουλα αλλα δεν το βαζω κατω, θα κανω οτι χρειαστει για να αποκτησω μωρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marykal kalo einai alla kai fisiologiko tautoxrona..euxomai na simainei kati..tha to xereis se 2 treis meres..alla simptomata eheis?oxi oti ehei kai poli simasia..polles fores oi egimosines den ehoun kanena simptoma..

crystaleni an emeines mia..poli sintoma tha meineis kai deuteri min aghonesai..ki esi anastasia..oles mazi den perimenoume e?ego eho kiklo 28 imeron (o teleutaios giati o proigoumenos apo auton itan 30)kai oorixia 14-16..opote vlepoume..ego prospatho poli kairo alla tipota....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marykal kalo einai alla kai fisiologiko tautoxrona..euxomai na simainei kati..tha to xereis se 2 treis meres..alla simptomata eheis?oxi oti ehei kai poli simasia..polles fores oi egimosines den ehoun kanena simptoma..

crystaleni an emeines mia..poli sintoma tha meineis kai deuteri min aghonesai..ki esi anastasia..oles mazi den perimenoume e?ego eho kiklo 28 imeron (o teleutaios giati o proigoumenos apo auton itan 30)kai oorixia 14-16..opote vlepoume..ego prospatho poli kairo alla tipota....

Εχετε κανει τις βασικες εξετασεις που πρεπει?Θα ερθει μωρε που θα παει...ειπαμε αλλες ειναι τυχερες και μενουν αμεσως, εμεις ειμαστε στις αλλες μισες που ταλαιπωρουνται λιγακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου Cuando, θέμα χρόνου είναι να μείνεις έγκυος. Αφού το έχετε ψάξει και δεν υπάρχει πρόβλημα, θα έρθει όταν είναι η ώρα του. Πρσπάθησε να μην αγχώνεσαι πολύ, καλή μου, γιατί δεν βοηθάει...(το ξέρω, τα λόγια είναι εύκολα, ενώ τα έργα...)

Αναστασία καλημέρα!!!

Chrystalenni καλώς ήρθες στην παρέα μας. Μην σκέφτεσαι καθόλου το παρελθόν. Ό,τι έγινε, έγινε και δεν σημαίνει ότι θα επαναληφθεί. Προχώρα δυναμικά και με αισιοδοξία για το μέλλον. Και εγώ είχα μια παλίνδρομη στην 12η εβδομάδα και μια βιοχημική, αλλά συνεχίζουμε τις προσπάθειες...

Merykal σου εύχομαι η ανεβασμένη θερμοκρασία σου να σημαίνει εγκυμοσύνη. Σύντομα θα ξέρεις. Με το καλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια βροχερη καλησπερα κι απο μενα!!!!καιρος για χουχουλιασμα.....εε και αλλα!!!!εχω ενα καλο προαισθημα για τον οκτωβριο, μια-μια θα ανακοινωνετε εγκυμοσυνες!!!!αντε, και γρηγορα, για να ανοιξουμε νεο ποστ:μανουλες καλοκαιριου 2011!!!ε, δε λεει να με αφησετε χωρις παρεα!!!!!αντε, στριμωξτε τους αντρουληδες σας ( που να πατε, αλλωστε, βρεχει!!!!) και ξεκουραστειτε!!!!

πολλα πολλα μπεμπε-φιλια!!!!! :x:x:x:x [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια..κ σημερα η θερμοκρασια το πρωι που ξυπνησα και την μετρησα παλι ηταν 36.7 απο την αμασχαλη και 36,8 απο το στομα αναιβασμενη για τα δικα μου επιπεδα...σημερα με πονει στηθος κ θηλες αλλα δεν δινω σημασια γιατι με πονανε πριν μου ερθει..αντε μεινανε 3μερρες ακομη μεχρι να αποκαλυφτει το μυστικο..μακαρι μακαρι μακαρι..αλα μωρακι μου σε παρακαλω!!!!χτες πηγα στο σπιτι της κολητης μου η οποια μολις απεκτησε ενα κοριτσακι τοοοοσοοο δουλι κ πανεμορφο 7 ημερων μολις..κοριτσια ειναι εκπληκτικο αυτο το θαυμα..ειναι τελειο..απεριγραπτο..ανυπομονω να ερθει κ σε εμενα ενα μωρο και ας ειμαι κομματια απ την κουραση και ας μην κοιμαμαι καθολου!!!σχεδον ζηλεψα την τυχη που ειχε να εχει παιδακι..οχι απο κακια απο χαρα απο..ουτε και εγω δεν ξερω τι να πω...το βιολογικο μου ρολοι χτυπα τοοοοσοοοο δυνατα..φιλακια κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα κοριτσια μου ειπαν το φλυτζανι σημερα κ μου ειπαν οτι βλεπουν εγκυμοσυνη ..λετε να εχς κατι ομορφο μεσα μου?μακαρι να βγει..αλλα πρεπει να περιμενω μεχρι την κυριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό κοριτσάρα μου....

Άντε να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα....Να μας μπει με το δεξί ο Οκτώβριος......

Φιλάκια...

Ανανέωσε και τη λίστα για να ξέρουμε πού βρισκόμαστε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα κοριτσια μου ειπαν το φλυτζανι σημερα κ μου ειπαν οτι βλεπουν εγκυμοσυνη ..λετε να εχς κατι ομορφο μεσα μου?μακαρι να βγει..αλλα πρεπει να περιμενω μεχρι την κυριακη

Και εμενα μου το 2 φορες...την μια ειδαν εγκυμοσυνη αλλα ηταν κατω χαμηλα και την 2η φορα δεν μου ελεγε και γελουσε....ισως δεν ηθελε να πει μηπως δεν πεσει μεσα!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω ρε αναστασια..την ειδε πανω πανω και μου ειπε οτι ειναι πολυ συντομα..τωρα στα κοντα αλλα να προσεχω γιατι το φλυτζανι μου δακρυζε αλλα να μην φοβαμαι..παντως αν ειναι τωρα στα κοντα κ επειδη το φλυτζανι της συνηθως βγαινει μεσα σε μια βδομαδα θα ειναι για τωρα την κυριακη!!!μακαρι αλλα θα παω σε μια αλλη πολυ καλυτερη αυριο..χιχιχιιχ

λοιπον παρτε κ την λιστα την νεα χωρις ομως πιεσεις κ τετοια..υστερα απο αιτημα της τανιας ειπα να κανουμε μια δοκιμη δεν βαζω αλλο τισ ειδη εγκυους εκτος απο την αφροδιτη που μας την αναλοινωσε τον οκτωβριο

1)Anastasia32

2)Maria12

3)Pipitsazouzouna

4)Merykal

5)Lora-ex BOUBOU 1305

6)Afrodith

7)Sisi2007

8)Olga**

9)Tinkybel

10)Kimon

11)Rose 25

12)Joanaki

13)Χρύσα82

14)Merenta

15)Mariaz

16)Patata77

17)xouanitaki

18)pff

19)Stamymamy

20)Giotatzo

Afrodite

21)Voula25

22)Katia80

23)Speranza

24)Nefenoula

25)Μαιρη3

26)Zaira

27)Levou

28)Barb

29)Tanya

30)Maraki 24

31)Evangelia V.

32)Stefani

33)Helena83

34)Csystalleni

35)Love_05

36)MaDi

37)Marikaki27

38)Elenakioooo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Μαίρη μου, αν και προς στιγμήν ξέχασα ότι αλλάξαμε θέμα και έχουμε αφήσει τα παλιά πίσω μας. Ατενίζουμε το μέλλον με αισιοδοξία λέμε....

Αφήστε τα φλιτζάνια και τους καφέδες....Άντε, τι πράγματα είναι αυτά; Καλό είναι να προκαταβάλουμε μερικές φορές τα πράγματα....για να γίνουν....αλλά οι καφετζούδες κοπελάρες μου ξέρουν καλύτερα αν είμαστε ή αν θα μείνουμε έγκυες....

Εγώ δεν τα πιστεύω αυτά τα πράγματα....αν και είχα Σμυρνιά γιαγιά....και είχαν παράδοση στη Σμύρνη να λένε το φλιτζάνι( γράφεται με "ι" πλέον, δεν το ήξερα!) ...Τώρα αν επαληθεύονταν οι προβλέψεις των καφετζούδων....άσε καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια, λίγο καθυστερημένα...

Θα με χάσετε τις επόμενες ημέρες, γιατί μας έχει επισκεφθεί ο αδερφός μου από το Παρίσι. Καλή επιτυχία εύχομαι σε όσες περιμένουν, να μην έρθει η ακατανόμαστη και να διαβάσω ευχάριστες ανακοινώσεις τη Δευτέρα.

Εγώ σήμερα πήγα για κολποσκόπηση, μιας και για δεύτερη φορά σε 6-8 μήνες το ΠΑΠ τέστ βγήκε θετικό για κάποιου είδους δυσπλασία. Μου πήραν ιστούς για βιοψία. Ελπίζω τα νέα να μην είναι ανησυχητικά. Θα έχω απαντήσεις σε κανένα μήνα.

Εν τω μεταξύ, μου έκαναν ένα γρήγορα τεστ εγκυμοσύνης με τα ούρα (είμαι στην 22η ημέρα του κύκλου) και βγήκε αρνητικό :( :( :(

Δεν περίμενα κάτι καλύτερο, για να πω την αλήθεια...

Άντε, σας εύχομαι καλό ΠΣΚ και καλές ανακοινώσεις τη Δευτέρα, μπας και πάρουμε και οι υπόλοιπες λίγο τα πάνω μας...

Φιλάκια πολλά :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλες ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Είναι πάρα πολύ ωραίο που μπορείς να μοιράζεσαι τις ανησυχίες σου με άτομα που σε καταλαβαίνουν. Χαίρομαι πολύ που ανακάλυψα αυτό το side:-) Εύχομαι αυτό το σαββατοκύριακο να ναι γουρλίδικο και να κοκκινίσουν πολλά ονόματα στη λίστα.

καλή μέρα να χετε

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1)Anastasia32

2)Maria12

3)Pipitsazouzouna

4)Merykal

5)Lora-ex BOUBOU 1305

6)Afrodith

7)Sisi2007

8)Olga**

9)Tinkybel

10)Kimon

11)Rose 25

12)Joanaki

13)Χρύσα82

14)Merenta

15)Mariaz

16)Patata77

17)xouanitaki

18)pff

19)Stamymamy

20)Giotatzo

Afrodite

21)Voula25

22)Katia80

23)Speranza

24)Nefenoula

25)Μαιρη3

26)Zaira

27)Levou

28)Barb

29)Tanya

30)Maraki 24

31)Evangelia V.

32)Stefani

33)Helena83

34)Csystalleni

35)Love_05

36)MaDi

37)Marikaki27

38)Elenakioooo

39)Cuando

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...