Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ,ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΥΧΗ..ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ!!!


merykal

Recommended Posts

οχι Χαρά μου δεν το είπα γι αυτό μη νομίζεις κι εγώ δεν είμαι η ποιο σχετική σε αυτά ,απλά επειδή είναι πολλές οι μέρες της καθυστέρησης γι αυτό σε ρωτάω αν είχεσ κανενα άλλο συμπτωμα .συνήθως έχεις σταθερό κύκλο?

εγώ σου εύχομαι να είσαι και να κάνεις τα πιο όμορφα χριστούγεννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

rose εύχομαι την επόμενη φορά να σταθείς τυχερή !!!

Χουανιτάκι μου τι κάνεις ; το επόμενο βήμα για εμάς είναι αυτό, όμως ο κάθε γιατρός ακολουθεί διαφορετική τακτική. Ο προηγούμενος δεν μίλησε ποτέ για ανάλυση σπέρματος και όλα όσα θα κάνουμε με τον τώρα γιατρό, μου μίλησε κατευθείαν για σαλπιγγογραφία :shock:

ανάλυση σπέρματος θα κάνουμε τώρα δεύτερή φορά.. έγινε κάποιο λάθος στην πρώτη.

Χαρά πρέπει να κάνεις τεστ, μην κρύβεσαι απο την αλήθεια... πρέπει να τα βλέπεις όπως είναι τα πράγματα. Δεν θα αλλάζει κάτι αν το μάθεις τώρα... ίσα ίσα που αν είσαι τελικά έγκυος χάνεις τόσες χαρές !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά καλά σου γράφει η Μερεντούλα. Κάνε τεστ, ή πήγαινε για χοριακή. Νομίζω ότι η καθυστέρησή σου έχει χτυπήσει κόκκινο και από τα λίγα που έχεις περιγράψει από εδώ και από εκεί, μάλλον εγκυούλα μου ακούγεσαι... 8-}8-}8-}8-}8-}

Αγωνιούμε και εμείς μαζί σου και παρακαλάμε να είναι αλήθεια... :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Χουανιτάκι μακάρι να είχα μπεμπεδόσκονη να σου στείλω, αλλά προς το παρόν θα αποπάρω την ακατανόμαστη, μπας και προσπεράσει... [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] ΞΟΥΤ, ΞΟΥΤ, ΞΟΥΤ [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] BE GONE, TAKE A HIKE, που λένε και τα Αμερικανά...

Πρέπει να κράξω και την δική μου, γιατί παίρνει ιδέες και ετοιμάζεται να arrivάρει...

Καλή μου ρόουζ, βγες να κάνεις τα ψώνια σου και μην σε νοιάζει ούτε η ακατανόμαστη, ούτε η φωνή του νταλικέρη!!! Εμείς προχωράμε σταθερά με τσαμπουκά.... [smilie=naka.gif] και θα την τσακίσουμε την ατακτούλα σε δεκαπέντε μέρες... [smilie=tongue2.gif][smilie=tongue2.gif][smilie=tongue2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8ETIKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!8ETIKO!!!!!!!!!!!!!!!8ETKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif] EXW TROMOKRATH8EI!!!!!!!!!!!!!!!!DE TO PISTEYW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!EGINE 8AYMAAAAAAAA!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ?μΠΡΑΒΟ ΧΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασούλα, σβήσε την πρώτη από την λίστα [smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif] [smilie=evil5.gif] [smilie=evil5.gif]

Η αρχή έγινε!!!! Κανόνισε φιλενάδα, η σειρά σου!!!!

Χαρά τώρα θα σε κάνουμε πάσα στην λίστα της αέρινης, Θαυματάκια Καλοκαιριού 2011 [smilie=angel8.gif][smilie=angel8.gif][smilie=angel8.gif][smilie=angel8.gif][smilie=angel8.gif][smilie=angel8.gif][smilie=angel8.gif][smilie=angel8.gif][smilie=angel8.gif][smilie=angel8.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8AYMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!O ANTRAS MOY EIXE XAMHLH KINHTIKOTHTA!8ELW NA EYXARISTISW TO GIATRO TOY ANTRA TON OYROLOGO POY EKANE THN EPEMBASH KIRSOKILHS KAI TWRA EIMAI EGKYOSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=smileinbox.gif] [smilie=smileinbox.gif] [smilie=smileinbox.gif] [smilie=notworthy.gif] !!!!!!!!!!!!!!! 2 ,5 XRONIA PROSPA8OYSAME...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!EYXARISTW KORITSIA GIA OLA!!!!!!!!OYTE STH MAMA MOY TO EXW PEI AKOMH MONO O ANTRAS MOY TO KSEREI!!!!!!!!!!!!!!!DE TO PISTEYW!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

δεν το πιστευωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω [smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif]

Απιστευτοοοοοο

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ...................

ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙς ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙς ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ....

ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε Χαρά, πολύ συγκινούμαι...

Η συμβουλή μου όμως είναι να μην το ανακοινώσετε ακόμα, όσο χαρούμενοι κι άν είσαστε. Περιμένετε λίγο να προχωρήσει η εγκυμοσύνη σου και μετά το λέτε. Να κάνεις τους πρώτους υπερήχους, να το ακούσετε και μετά το σκάτε το παραμύθι, σαν Χριστουγεννιάτικο δώρο σε όλους... (*)(*) (*) (*)(*) (*) (*) (*) (*)(*) (*) (*) (*) (*)(*)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια Χαρά !!!! να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη !!!!

Αναστασουλάκι μου η επόμενη θα είσαι εσύ !!

merentoulitsaki μου κατι ξερεις εσυ και δεν μου το λες!!!! :lol:8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε παιδιά, το κλειδώσανε το πόστ της άερινης... :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Τι κρίμα και μου άρεσε ο τίτλος...

έχει συγχωνευτεί με το Λιονταράκια του ΄11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααααααααααααααα χαρααααααααααααααα μουυυυυυυυυυυυυυυυυ.εισαι εγκυουλαααααααααααααααααααααααααααααααα δεν το πιστευωωωωωωωωωωω

μπραβοοοοοοοο χαρα μου ποσο χαρηκα δεν μπορεις να φανταστεις!μου δινεις παρα πολυ κουραγιο το ξερεις...πω πω απιστευτο το θαυματακι σου ηρθεεεεεε.με το καλο ολα ευχομαι μεσα απο την καρδια μου..ημουν σιγουρη οτι εισαι εφοσον τοσες μερες δεν σου ειχε ερθει.

τωρα θα τριτωσει με μενα λες σε αυτον τον γιατρο η εγκυμοσυνη η εγω θα ειμαι η εξαιρεσεση? :-p πω πω να ναι καλα αυτος ο ανθρωπος ειναι πααρα πολυ καλος και εκανε ευτυχισμενο αλλο ενα ζευγαρι...μακαρι να εχουμε την ιδια καταληξη συντομα και εμεις.χοροπηδαω απο την χαρα μου λες και ειμαι εγω εγκυος :)):)):)) ζητωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω :ymapplause::ymapplause::ymapplause::-*:-*:-*:-*:-*:-*

χρυσανθη μου 28-32 απο τον Ιανουαριο που μετρησα ειναι ο κυκλος μου.οποτε για πεσμου τωρα ποιες μερες πρεπει... :ymblushing:

ευχαριστω για την συμπαρασταση κοριτσια δεν πειραζει που δεν ειμαι χαρηκα τοσο μα τοσο πολυ για την χαρα που ειναι σαν να εμεινα εγω εγκυος.εκεινη με βοηθησε εξαλλου να ειμαστε εδω που ειμαστε τωρα και να ελπιζουμε και εμεις για το θαυματακι μας :):) τα πιο ομορφα Χριστουγεννα Χαρα ξεκινησαν ;) και που εισαι ακομα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

roz μου θελω ακριβως οχι 28-32....

δηλαδη π.χ. το δικο μου τους τελευταιους 4 μηνες ειναι.....28-28-28-29......αρα βρισκω τον μεσο ορο.....να δω τι εχω περισσοτερο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose τι έπαθε καλέ το αβατάρ σου ; εξαφανίστηκε ;

για να βρείτε τις γόνιμες κάνεις αφαίρεση το 14 απο τις μέρες του κύκλου σου. Αν είναι ο κύκλος 30 ημέρες -14 = 16η μέρα γόνιμη,

28ημέρες -14 = 14η μέρα γόνιμη ,

26 μέρες κύκλου -14 = 12η μέρα γόνιμη...

πάντοτε προσπαθούμε 2- 3 φορές πριν και μετά.

πρώτη μέρα του κύκλου είναι η πρώτη μέρα περιόδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ πιστεύω πως η rose θα είναι καλό να ξεκινάει απο την 10η ημέρα εως και την 18η ημέρα, ανά 2 μέρες επαφή... θα πέσει σίγουρα μέσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οποτε χρυσανθη μου 11-13-15 και 17 μονο να εχουμε επαφες..οχι πιο νωρις?

τον Ιανουαριο 28 μετα τον Φβρουαριο ειχα κατι καφε λιγες μερες πριν και μετα ειχα αιμα απο ποτε να το μετρησω δεν ξερω.αν υποθεσουμε απο τοτε που ηρθε το αιμα τοτε 29 τον Φεβρουαριο..Μαρτιος 32,Απριλιος 31,Μαιος 30,Ιουνιος 32,Ιουλιος 30,Αυγουστος 32,Σεπτεμβριος 28,Οκτωμβρης 31,Νοεμβριος 31 αλλα νταλα ειναι τι συμπερασμα θα βγαλεις απο αυτα εσυ ξερεις :blink:

θα ακολουθησω αυτες τις μερες και ο Θεος βοηθος :-p μακαρι να μην χρειαστει να μου πεις τον επομενο μηνα παλι για γονιμες και να ειμαι εγκυουλα :) εσυ που εισαι σε γονιμες ξερεις ε? ;):D:D

χαρα μουυυ ακομα δεν μπορω να το χωνεψω μπραβο και παλι!!!φυσα τωρα και προς τα εδω εισαι εγκυουλααααα πλεον φιλεναδα και πιανει :):):):x:x:x:-*:-*:-*[smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...