Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ,ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΥΧΗ..ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ!!!


merykal

Recommended Posts

levou ε βαλε και εσυ το δικο σου το μωρο να το δουμε :P:P

Καλημέρα κοριτσάκια μου γλυκά πώς είστε σήμερα? Αναστασία μου όλα καλά?

Rose δεν κάνει να το δέιξω το μωρούλι μου, προσωπικά δεδομένα... :-p:-p:ymblushing:

Πολλά φιλιά σε όλες σας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπράβο Αναστασία μου και έτσι ήσυχα κι ωραία να παραμείνουν μέχρι να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου.

Ξάπλα έτσι? ;)

Σε φιλώ... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία τα πολλά πρίτσ είναι υγεία :lol::lol: δουλεύει καλά το έντερο.. :lol::lol:

άντε πρόσεχε μην μας αρρωστήσεις τώρα !!!

Τα υπόλοιπα κουρτσούδια τι κάνουν ;

Μαρικάκι πως πέρασες στο.. πως το είπαμε ;; ;;)

Φιλάκια σε όλες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimeres ki apo mena..den prolavaino na sas diavazo pate poliiiii grigora...anastasia mou sou euxomai kali epitixia me ti spermategxisi kai se ola ta koritsakia episis..se ligo kairo tha xereis e?ta prits einai kalo simadi..pera apo to oti to entero leitourgei,mporei ontos i na efages kati,i na krioses i apla apo tin progesteroni pou anevainei na eheis aeria..xaxa..o,ti kai na nai kako den einai..toulaxiston oxi gia sena..gia tous giro sou den xero.. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

levou καλα κανεις μην στον ματιασουμε και εχουμε αλλα μετα :lol::lol::lol:

αναστασια μου ολα καλα?βλεπω εχεις αερια ε? :P αχ αυτο το μωρουλι τα προκαλει ολα :lol::lol:

εγω κοριτσια χαλαρα περιμενω να ερθει 27η μερα σημερα εχουμε ακομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

levou καλα κανεις μην στον ματιασουμε και εχουμε αλλα μετα :lol::lol::lol:

αναστασια μου ολα καλα?βλεπω εχεις αερια ε? :P αχ αυτο το μωρουλι τα προκαλει ολα :lol::lol:

εγω κοριτσια χαλαρα περιμενω να ερθει 27η μερα σημερα εχουμε ακομα!

Δες το τικερακι σου, εχει γινει ηδη η εμφυτευσηηηηη....χεχε :D

Λες το μωρο να αεριζεται?πω πω θα μας τρελανει οταν βγει!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και από εμένα :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Ωραία περάσαμε χθες στο Thanksgiving. Κάναμε δύο επισκέψεις, φάγαμε γαλοπούλα, γλυκοπατάτα, κίτρινη κολοκύθα πουρέ, σαλάτα cranberry, καλαμπόκι (αυτά είναι τα παραδοσιακά της ημέρας)και ένω σωρό Ελληνικές σπεσιαλιτέ των Κρητών της Αμερικής, όπως καλιτσούνια, λαγό στιφάδο, ντολμαδάκια, κτλ.

Το κρύο μας έχει ζώσει για τα καλά. Χθες ξυπνήσαμε στο -4 και σήμερα έχει 2 βαθμούς και χιονόνερο. Μου φαίνεται θα καθαρίσω και θα ανάψω το τζάκι, γιατί ζεσταίνει όλο το σπίτι. Είναι κλειστό τζάκι με μαντέμι γύρω-γύρω και ανεμιστηράκι που κυκλοφορεί τον ζεστό αέρα, και πραγματικά κάνει πολύ δουλειά.

Ο άντρας μου κόλλησε από εμένα και είναι χάλια!!! Πάλι κοτόσουπα έχει το μενού!!! Παιδιά, έλεος....δεν αντέχω άλλες σούπες!!! Στο τέλος ή θα κακαρίσω, ή θα κάνω κανένα αυγό :lol::lol::lol::lol:

Αναστασία μου γλυκιά, τι είπαμε;;; Δεν ψάχνουμε για συμπτώματα.... Αφήνουμε τα πράγματα να κυλήσουν. Ψυχραιμία, λοιπόν και ηρεμία...και έχεις την άδειά μας να αερίζεις όσο θέλεις 8-}8-}8-}8-}

Σου στέλνουμε όλη μας τη θετική ενέργεια...και περιμένουμε μαζί σου. :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose τι βλέπω;;;; 27η ημέρα;;;

Έλα, όλες μαζί θετική ενέργεια %%-(*)%%-(*)%%-(*)%%-(*)%%-(*)%%-(*)

Εάν είχα και μπεμπεδόσκονη θα σου έστελνα, αλλά μάλλον θα στείλεις εσύ σε εμένα... 8-}8-}8-}8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια και απο μενα.. :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Χτες πηγα σε εναν πολυ καλο γιατρο σε ιδιωτικο κεντρο..

ευτυχως μπορεσα να καταλαβω τι μου συμβαινει και προπαντων να συνεννοηθω.

Μια σαλπιγγα προβληματικη το ειδα και μονη μου.

Τερμα τα ψεματα η επιλογη ειναι μια

εξωσωματικη τον Δεκεμβριο και ο θεος βοηθος......................

Ξερω οτι πολλες κοπελες θα πουνε οχι μην το κανεις εξαντλησε ολα τα μεσα.

σπερματεχυνση δεν θα εχει αποτελεσμα βαση του προβληματος μου,

και η ηλικια μου ειναι πολυ καλη για να εχουμε θετικα αποτελεσματα. Σημερα ολη μερα το σκεφτομουνα

ορμονες-φαρμακα-εξετασεις, Δεν με νοιαζει ακομα και στο κρεβατι να κατσω 9 μηνες

Θελω μονο να ερθει εκινει η ωρα που θα μου πουν Σια εισαι εγκυος.

Θελω μονο να κρατησω το μωρο μου στην αγκαλια μου και να το κοιταω ωρες δινοντας του αγαπη.

Αυτα.................. για τωρα ...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε με κανατε και ντραπηκα :oops: αλλα καπου το ειχα διαβασει πως εχει μια μικρη σχεση το εντερακι μας!!! :lol:

να μην τρέπεσαι, είναι κάτι πολύ φυσιολογικό και έχει να κάνει με το έντερο. Πάρε θάρρος απο μένα... εγώ έχω σπαστική κολίτιδα, ξέρεις τι σημαίνει αυτό ; οτι έχω πολλά προυτσ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για κάτσε ρε ΣΙΑ μην είσαι τόσο βιαστική !!

και εμένα ο πρώτος γιατρός μου, μου είπε οτι η μία σάλπιγγα μου έχει πρόβλημα, πως δεν λειτουργεί ρε παιδί μου και μάλιστα ναι το είδα και εγώ :shock::shock::-o:-o

Κάτσε ρε συ σκέφτηκα ( ένα μήνα μου πήρε..) και πως το είδε ; τι μάτι έχει. Γιατί να κάνουν τόσες γυναίκες σαλπιγγογραφία αν χρειαστεί και λαπαροσκόπηση ; αυτός πως το είδε; και αν το είδε γιατί μου είπε οτι πρέπει να κάνω σαλπιγγογραφία ; και μάλιστα αν δεν έμενα στους επόμενους 4 μήνες θα μου έκανε και μια λαπαροσκόπηση λέει...

Να προσθέσω οτι αυτό έγινε στον 4 μήνα προσπαθειών.

Εντάξει να μην χάνουμε χρόνο αλλά όχι και έτσι...

Θέλω να σου πω επίσης για τις δίδυμες φίλες μου οτι η μανούλα τους έμεινε έγκυος φυσιολογικά με μια σάλπιγγα βουλωμένη και μετά απο λίγο ένα αγοράκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia mia salpigga provlimatiki de simainei exosomatiki..alla an eheis kourastei mporeis na deis ti tha kaneis..polles kopeles exallou ligo prin tin exosomatiki emeinan mones tous..den xereis..euxomai na erthei i mera na soy poyn sia eisai egios kai na kratiseis to moraki sou..oles auto perimenoume,..me ton a i b tropo tha ginoume manoules..rose perimeneis????ooooooo....

anastasia mazi pame..xaaxa..nai to prouts ehei na kanei kai me egimosini..

marikaki pou meneis stin ameriki..imoun ki ego se kapoia fasi gia ena provlima igeias tou mpampa mou kai eixame gnorisei poli kosmo ellines apo kriti..sti vostoni vevaia..den xero pou eisai..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ κοντά στη Βοστώνη είμαι cuando. Στο Springfield μένουμε, είναι 1,5 ώρα δυτικά της Βοστώνης.

Και εγώ προβληματίστηκα με τα νέα σου ΣΙΑ. Τι πρόβλημα ακριβώς έχει η σάλπιγγα;;; Εάν είναι βουλωμένη, συνήθως το διορθώνουν με την σαλπιγγογραφία. Η αλήθεια είναι ότι και με μια σάλπιγγα καλή, μπορείς να μείνεις έγκυος. Μήπως η απόφασή σου για εξωσωματική είναι λίγο βιαστική;;; Θα μπορούσες να περιμένεις λίγο ακόμα. Δεν σε πήρανε, δα και τα χρόνια.... Όσο για την σπερματέγχυση, η aerini έμεινε με την πρώτη προσπάθεια έγκυος. Μπορείς να δοκιμάσεις με το φυσικό σου κύκλο. Απλά θα παρακολουθήσουν με υπέρηχους σε πια από τις δύο σάλπιγγες ωριμάζει το ωάριο και θα προχωρήσουν αναλόγως. Συζήτησες αυτό το ενδεχόμενο με τον καινούργιο γιατρό;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΗΔΗ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.............

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΑΛΛΟ ΧΡΟΝΟ. ΑΝ ΕΙΧΑ ΜΙΝΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΩΡΑ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΙ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΜΟΥ..

ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΑ ΑΥΓΑ ΤΑ ΚΑΤΕΒΟΥΝ ΣΠΑΝΕ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια την καταλαβαινω την Σια, κι εγω στη θεση της μετα απο 2 χρονια προσπαθειων θα επελεγα την πιο γρηγορη και ευκολη μεθοδο οσο μπορει να την πει κανεις...αλλα εχεις 50% πιθανοτητες σε σχεση με σπερματεχγυση αν δεν κανω λαθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia mazi pame..xaaxa..nai to prouts ehei na kanei kai me egimosini..

marikaki pou meneis stin ameriki..imoun ki ego se kapoia fasi gia ena provlima igeias tou mpampa mou kai eixame gnorisei poli kosmo ellines apo kriti..sti vostoni vevaia..den xero pou eisai..

Δηλαδη ειμαστε εγκυες cuado? :o γιατι καλε δεν μας το λενε τοση ωραααααααα? :lol::lol::lol:

Αν ειναι να μην σταματησω τα πριτς!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΗΔΗ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.............

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΑΛΛΟ ΧΡΟΝΟ. ΑΝ ΕΙΧΑ ΜΙΝΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΩΡΑ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΙ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΜΟΥ..

ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΑ ΑΥΓΑ ΤΑ ΚΑΤΕΒΟΥΝ ΣΠΑΝΕ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ

αν θυμάμαι καλά αυτά τα δυο χρόνια προσπαθείτε μόνη σας, έτσι ; αν όχι τι έχεις κάνει ως τώρα ;

νομίζω πως το θεματάκι που έχεις με τις σάλπιγγες σου θα λυθεί με μια σαλπιγγογραφία και όπως λες και εσύ ''μάλλον'' δεν είναι και τόσο σοβαρό όσο νομίζεις.

άφησε το για λίγο και μην βουτάς με τα μούτρα, δώσε χρόνο στον εαυτό σου και να δεις πως όταν καθαρίσει το μυαλό σου θα σκεφτείς καλύτερα.

εσύ πρότεινες την εξωσωματική ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μην τρέπεσαι, είναι κάτι πολύ φυσιολογικό και έχει να κάνει με το έντερο. Πάρε θάρρος απο μένα... εγώ έχω σπαστική κολίτιδα, ξέρεις τι σημαίνει αυτό ; οτι έχω πολλά προυτσ :lol::lol:

Στη γειτονια σε κανουν παρεα merenta?Γιατι εμενα εχουν να φανουν μερες! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΡΕΝΤΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΝΩ ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ ΒΓΗΚΕ ΚΑΛΟ ΧΤΕΣ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ Η ΜΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΚΟΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΣΗΜΕΙΟ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΚΕΝΟ.

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia an to thema einai tis oorixias tote einai allo..des ti tha kaneis ok...

anastasia an sinehiseis ta prits mexri kai tin 28i mera eisai..xaxaxa...plaka kano..einai pantos kai simptoma..isos ligo metagenestero alla den xereis kai pote.. :lol:

marikaki den xero pou eisai akrivos allla itan oraia i boston

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα εγω είχα καφέ υγρά από την 7 εβδ έως και την 9 εβδ τα είχα στο σκούπισμα όταν πηγαινε τουαλέτα το πρωί την υπόλοιπη μέρα δεν έβγαζα  εμένα μου είχε πει επειδή ήταν χαμηλά ο πλακούντας έβλεπα αυτά τα υγρά και να μην ανησυχώ.. έπαιρνα 3 utrogestan την ημέρα τωρα είμαι 8 μηνών και περιμένω τον Αύγουστο να γεννήσω Με το καλό 😊 
    • Να και κάτι διαφορετικό… προς το μπλε λοιπόν ❤️ για να δουμεεεε    γράψε μας όποτε βρεις χρόνο πως πήγε στον γιατρό! 🙏🏼😊
    • Κορτσουδια μιυ σας ευχαριστώ τόσο πολύ με για την θετική σας ενέργεια και για το ενδιαφέρον σας!!! Τα νέα μας είναι υπέροχα! 😍καναμε την αυχενική διαφάνεια η γιατρός μας είπε πως είναι όλα φυσιολογικοτατα , δν υπάσχει τίποτα ανησυχητικό και είναι όλες οι μετρήσεις τέλειες!!!! Ειδαμε τ πάντα, χέρια πόδια δάχτυλα μια μουτζα που μας έδωσε 😂πιπίλισμα αντίχειρα , κοιλιτσα, ομφάλιο λώρο, κεφάλι, κρανίο, καρδούλα, νεφρά, ουροδόχο κύστη η οποία ήταν γεμάτη και αυτό μ λέει δείχνει ότι κ τρέφεται το μωρό και δν έχει θέμα με το πεπτικό σύστημα τ , α! Της λέω γιατρέ δλδ μας κατουράει από τώρα; Κ μ λέει ναι 😂😂 όλα όλα τ ειδαμε! Μια ώρα και δέκα λεπτά καναμε!  Ειδαμε ρινικο οστό, αυχενική διαφάνεια 1,7! Το μωρό είναι 6,3 εκ! 156 παλμούς! Εγώ 64 κιλά ! Τράχηλος ενδοκολπικα 33 χιλιοστά και κλειστός!  αυταααααα!!! Δν ξέρω τι άλλο είναι ν σας πω!!! Περιμένουμε και τις αιματολογικές !!! Μ φύγε ένα μεγάλο άγχος ! Α είμαι 12 κ 5 και Πητ μ έχει 8 Γενάρη!  αυτααααα κορίτσια μ!!! ❤️❤️❤️ μείνει τρισευτυχισμένη και όλα είναι καλά!!!! Ευχομαι σε όλες μας υγιή και τελειομηνα μωρά😍❤️🙏🧿
    • Κορίτσια μου καλό μήνα σε όλες! Να είναι όμορφος ξέγνοιαστος και φωτεινός με τα καλύτερα νέα σε όλες σας! Στέλνω να σας κάνω ένα μικρό update της δικής μου κατάστασης. Μου ήρθε περίοδος (στις 28 περίπου μέρες μετά την απόξεση, καλό αυτό!), απλά έχω πολύ αίμα, λογικά καθαρίζει κι από πριν. Σήμερα βγήκε ο καρυότυπος του εμβρύου, κοριτσάκι και αυτό.. και δυστυχώς γράφει πως είχε τριπλοειδία. Δεν έχω μιλήσει ακόμη με τη γιατρό μου. Αυτό που σκέφτομαι και φυσικά πείτε μου τη γνώμη σας, είναι η εξωσωματική. Μετά από μία εξωμήτριο και δύο αποβολές δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα ξαναβιώσω κάτι τέτοιο. Βέβαια κανείς δε σου εγγυάται ότι με την εξωσωματική δεν θα αποβάλεις, σωστά; Αλλά αν βγει και στο δικό μας καρυότυπο κάτι (ακόμη περιμένω τα αποτελέσματα), τότε νομίζω η εξωσωματική είναι μονόδρομος. Από την άλλη δεν ξέρω, είμαι αρκετά μπερδεμένη η αλήθεια είναι, θα δω τι μου πουν και οι γιατροί. 
    • Αχ ναι την ζαηρα μασ🥰 @Παρασκευαιδουζαιρα μπυ έπεσες πάλι μέσα στις προβλέψεις σου! Τελευταία μέρα του Ιουνίου είχα θετικο τεστ🥰🙏🥰 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...