Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ,ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΥΧΗ..ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ!!!


merykal

Recommended Posts

Κοριτσιααααααααααααα ηρθααααααααααα!!!!!Μολις επεστρεψα απο την σπερματεγχυση!!!Τωρα ολα πια ειναι στα χερια του Θεουλη και της Παναγιτσας μας!!!Σε 15 ημερες θα ξερουμε.....!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλώς την Αναστασία !!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Άντε, μπράβο, διάβασα τα νέα σου και στο άλλο πόστ. Όλα πήγαν μια χαρά!!! Ψυχραιμία τώρα, ηρεμία και αναμονή. Πόλεμος γίνεται εκεί μέσα τώρα!!! Μεγάλη αγωνία θα έχουμε όλες, μέχρι την χωριακή, αλλά θα το υποστούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου kiska :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Διάβασα τα νέα σου και μου φαίνονται μια χαρά. Ελπίζω και οι υπόλοιπες εξετάσεις να βγούν καλές. Όσο για το θέμα της μήτρας σου, μην ανησυχείς, δεν θα έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα να συλλάβεις. Εξάλλου, έχεις ήδη ένα παιδάκι. Τι καλύτερη απόδειξη από αυτό, για την αποτελεσματικότητα της μήτρας σου!!! Τις βιταμίνες που σου έδωσε ο γιατρός από Φ, είναι το φολικό οξύ, πολύ σημαντικό για τα πρώτα στάδια της ανάπτυξης του εμβρύου. Βάλε μπροστά σιγά-σιγά και σου εύχομαι γρήγορα εγκυούλα, για να αποκτήσει το κουκλάκι σου ένα αδερφάκι :x:x:x

Ωραίο και γιορτινό το καινούργιο άβαταρ...

Rose πού είσαι;;;; Πότε θα βάλεις και εσύ τα γιορτινά σου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

Αναστασία είμαι σίγουρη οτι όλα θα πάνε καλά, το δωράκι σου είναι στο δρόμο !!

kiska θα συμφωνήσω με την Μαρικάκι, δεν υπάρχει λόγος να είσαι τόσο ανήσυχη.

Κορίτσια εμείς που προσπαθούμε λιγότερο απο ένα χρόνο δεν χρειάζεται τόση ανησυχία και άγχος, ας σκεφτούμε οτι κάποιες προσπαθούν πολύ περισσότερο καιρό απο εμάς. Ας παραδειγματιστούμε με το κουράγιο και την θέλησή τους !!

καλέ όλες θα γίνουμε μάνες \:D/ \:D/ [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο merentoula, μη νομιζεις κι εμεις που προσπαθουμε παρα πανω , πέρνουμε κουραγιο και απο εσας.

kiska ολα καλα θα πανε κοπελα μου μην μου αγχωνεσαι μονο.Παντως μεχρι στιγμης 2η ημερα ειμαι πολυ ηρεμη...φανταζομαι οσο περνανε οι μερες θα μου γυριζει το ματι!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif]

ΚΑΛΕ ΠΟΥ ΠΗΓΕΣ........ [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην τρελενεστε εγω μεχρι να μεινω εγκυος προσπαθουσα 4 χρονια αλλα τωρα.........καμαρωνω τα παιδακια μου.σας το εχω ξαναπει.αν δεν υπαρχει κατι οργανικο,ολα εινα θεμα αγχους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες, χαίρομαι που σε γενικές γραμμές σας βλέπω αισιόδοξες :D;)

Εγώ είμαι στην φάση που περιμένω να αδιαθετήσω μέχρι και την άλλη βδομάδα... Δυστυχώς δεν πετύχαμε τις γόνιμες αυτό τον μήνα αλλά το πήρα απόφαση νωρίς για να μην αγχώνομαι κιόλας!

Επίσης είπαμε να ξεκινήσουμε γυμναστήριο αρχές Δεκέμβρη και να χαρούμε τις γιορτές και την ζωή μας..... Όταν είναι να έρθει το μωράκι θα έρθει...

Αυτά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια, σας διαβάζω σας λέω συνέχειααααα

στα κλεφτά ρίχνω ματιές αλλά δεν καταφέρνω μωρέ να γράψω :((:((

Anastasia μπράβο κοπέλα μου, ευχομαι σουπερ ντούπερ χοριακή...

MArikaki Χρόνια σου πολλά γλυκειά μου...

merentoula μια χαρά τα λές...

Κορίτσια όλες θα γινουμε μανούλες..

Εγώ κορίτσια έχω την εντύπωση ότι η ωορηξία μου με έπιασε νωρίτερα αυτήν την φορά. Την κατάλαβα αν είναι έτσι 2 μέρες αφου τελείωσε η περίοδος και στις 13η - 14η μέρα. Ποιο απο τα δύο να θεωρήσω σωστό?

Έπεσα μέσα νομίζω όμως και τις δύο φορές, εσκεμένα.

Αλλά γίνετε αυτό? 2 φορές ή αμέσως μετά την περίοδο?

:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

morouli δεν ξέρω αλλά έχω διαβάσει πως συμβαίνει και αυτό, να έχεις ωορρηξία αμέσως μετά την περίοδο αλλά καλύτερα ας μιλήσει κάποια κοπέλα που ξέρει σίγουρα.. ;)

Αναστασία έτσι πρέπει, να είσαι ήρεμη αν και όσο περνάνε η μέρες... καταλαβαίνω..

οτι και να γίνει η χοριακή σου θα είναι στα ύψη !!! και μην με ρωτάς που το ξέρω. Εγώ τα ξέρω όλα =))=))8-}8-}:o):o)

τώρα πάω να συνεχίσω, έχω κατεβάσει όλες τις κουρτίνες, καθαρίζω για να στρώσω τα χαλιά μου και επιτέλους να στολίσω το βράδυ με τον καλό μου το δέντρο ( με το ζόρι με κρατούσε να μην το στολίσω ως τώρα..) \:D/ \:D/ [smilie=icon_rendeer.gif] [smilie=icon_rendeer.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

morouli δεν ξέρω αλλά έχω διαβάσει πως συμβαίνει και αυτό, να έχεις ωορρηξία αμέσως μετά την περίοδο αλλά καλύτερα ας μιλήσει κάποια κοπέλα που ξέρει σίγουρα.. ;)

Αναστασία έτσι πρέπει, να είσαι ήρεμη αν και όσο περνάνε η μέρες... καταλαβαίνω..

οτι και να γίνει η χοριακή σου θα είναι στα ύψη !!! και μην με ρωτάς που το ξέρω. Εγώ τα ξέρω όλα =))=))8-}8-}:o):o)

τώρα πάω να συνεχίσω, έχω κατεβάσει όλες τις κουρτίνες, καθαρίζω για να στρώσω τα χαλιά μου και επιτέλους να στολίσω το βράδυ με τον καλό μου το δέντρο ( με το ζόρι με κρατούσε να μην το στολίσω ως τώρα..) \:D/ \:D/ [smilie=icon_rendeer.gif] [smilie=icon_rendeer.gif]

merentoula πες γρηγορα που το ξερεις!!! :lol: αχ μακαρι να πεσεις μεσα!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ορίστε έβαλα κι εγώ τα γιορτινά μου... :roll::?:mrgreen:

Αναστασάκι μου άντε σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα, νομίζω ότι βγαίνουν τα προαισθήματα της μερεντούλας μας... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia μου με το καλο να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα σε λιγες μερουλες ;):):) εδω θα ειμαστε να αγωνιουμε και να ανυπομονουμε ολες μαζι για σενα :P

marikaki εδω ειμαι βρε φιλεναδα :D την φωτογραφια μου γιατι δεν την βγαζει δεν μπορω να καταλαβω :? θα προσπαθησω να βαλω και εγω τα γιορτινα να ειμαι και εγω μεσα στο κλιμα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose απο οτι βλεπω πρωτα τα δικα σου ευχαριστα θα μαθουμε και μετα τα δικα μου!!!!Αν τε να λιγοστευουμε και να φουσκωνουμε!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σαας κοριτσια....

μορουλι εχω διαβασει σε ξενα σαιτ (φυσικα γιατι εδω δεν υπαρχουν κ πολλα χιχιχι) οτι διπλη ωορηξια γινετε με διαφορα το πολυ 24ωρων...γιατι μετα απελευθερωνεται μια ουσια κ δεν γινετε να ωριμασει το ωαριο ποιο μετα....βεβαια σπανια πραγματα συμβαινουν...οποτε ποτε δεν ξερρεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Χάθηκα είναι η αλήθεια....αλλά τρέχω και δεν φτάνω...

Πήραμε σήμερα τα αποτελέσματα από τις ορμονολογικές τις δικές μου και το σπερμοδιάγραμμα του συζύγου.Οι δικές μου δε δείχνουν κάτι....τουλάχιστον συγκρίνοντας τα αποτελέσματα με τις φυσιολογικές τιμές.Στο σπερμοδιάγραμμα όμως μάλλον κάτι δεν πάει καλά....

Λοιπόν σας τα παραθέτω για να μου πείτε....όσες ξέρετε .....

Αρ. σπερ/ριων:45.920.000/ml

Συνολικός αριθμός:68.880.000/ml

Κινητικότητα:

1η ώρα ΖΩΗΡΗ 21% ΜΕΤΡΙΑ 6% ΝΕΚΡΑ Ή ΑΚΙΝΗΤΑ: 70%

2η ώρα ΖΩΗΡΗ 19% ΜΕΤΡΙΑ 4% ΝΕΚΡΑ Ή ΑΚΙΝΗΤΑ: 73%

6η ώρα ΖΩΗΡΗ 3% ΜΕΤΡΙΑ 4% ΝΕΚΡΑ Ή ΑΚΙΝΗΤΑ: 88%

24η ώρα ΖΩΗΡΗ 0% ΜΕΤΡΙΑ 0% ΝΕΚΡΑ Ή ΑΚΙΝΗΤΑ: 97%!!!!!!!!!!!!!

Δε βρέθηκε μικρόβιο....

Τόσο χάλια είμαστε; Τι γίνεται από εδώ και πέρα...και τι πρέπει να κάνω εγώ για να στηρίξω τον άντρα μου;

Eλπίζω από εδώ να μου απαντήσει κάποια γιατί είμαι απελπισμένη και όποτε βάζω νέο θέμα δε μου απαντάει καμία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι καντε χαλαρά κ ισως έρθει το σποράκι σας!! Κ εμεις στο δεύτερο είπαμε ας κάνουμε ελεύθερα κ κατά το καλοκαίρι αρχίζουμε αλλά ήρθε με την πρώτη ενώ το πρώτο μας ταλαιπώρησε…όποτε κανεις δε ξέρει όποτε είναι να έρθουν θα έρθουν!!! 
    • Μπράβο ρε κορίτσι.. όλ καλά θα είναι!! Πότε πας για υπέρηχο? Εγώ ξεκίνησα παρακολούθηση του φυσικού μου κύκλου, (πήγα σε νέο γιατρό) με την προοπτική αν είναι καλός ο κύκλος να κάνουμε αυτό το μήνα την ΕΤ. Μου είπε θα προσέξουμε πολύ τις τιμές προγεστερόνης μετά την ΕΤ γιατί θεωρεί πως με μια τόσο καλή εικόνα που έχω, το ότι δεν τα έχουμε καταφέρει ακόμα ίσως έχει να κάνει με την υποστήριξη της μήτρας μετά την ΕΤ. Νιώθω πολύ καλά μαζί του , είμαι ήρεμη και κυρίως χωρίς άγχος, καθώς είχα σίγουρο ότι θα προχωρούσα σε ΕΤ από Σεπτέμβρη και το ότι υπάρχει περίπτωση να γίνει άμεσα ήταν έκπληξη για μένα. Φυσικά μετά από τόσες στραπάτσες κρατώ μικρό καλάθι αλλά είμαι πιο ήρεμη, έχω άλλη ψυχολογία. Οπότε παρακολούθηση τώρα. Πήγα και σήμερα, θα πάω και τη Δευτέρα και βλέπουμε αν μας κάνει τη χάρη ο κύκλος αυτός..
    • Σ' ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ!!! Ναι μου είπε και εμένα ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό.. αλλά δεν το έχω διαβάσει πουθενά να το αναφέρει κοπέλα και λέω τι φάση;! Είναι τρομακτικό πάντως... Αυτό σκέφτομαι.. αν είναι θα πάω... Δυστυχώς είμαι υπόλοιπο Αττικής.. και με τα οικονομικά μας μόνο για κανά δημόσιο με βλέπω..  Πάντως και λόγο των εξωσωματικών, ΗΚΓ μου κάνανε κάθε φορά πριν την όποια πράξη και ποτέ δεν είχα θέμα.. γύρω στους 60 χτύπους σε ηρεμία και 80 σε έντονη άσκηση.. χθες είχα 90 σε ηρεμία λόγο των ταχυκαρδιων και λέω κάτι γίνεται δεν είναι δυνατόν!! Ούτως ή άλλως οφείλει να στείλει για ιστολογική εξέταση ασχέτως πολύποδα... Σου είχα πει βέβαια και την γνώμη μου τότε για την αφαίρεση του με αποξεση αλλά στην ιστολογική μπορεί να σου δείξει το ίδιο δηλαδή ότι στον ιστό που εξετάστηκε αν υπάρχουν και ίχνη του πολύποδα.. επειδή έχω αφαιρέσει αρκετές φορές γράφει συγκεκριμένα αυτό: "ενδομητρικά  τεμάχια αποτελούμενα από στρώμα και αδένια με μορφολογικούς χαρακτήρες ανώμαλου παραγωγικού  ενδομητρίου και πολυποειδόμορφα τα οποία αφορούν σε τμήματα ενδομητρικού πολύποδα." (Σου στέλνω copy paste τι έγραφαν στη δική μου ιστολογική) Δεν υπάρχει φόβος κακοήθειας είναι πολύ συνηθισμένα και συνήθως δημιουργούνται από ορμονολογικη διαταραχή σε συνδυασμό με μεγάλο όγκο αίματος στην περίοδο.. Όλα καλά είναι μην αγχώνεσαι τσάμπα!
    • Μπορείτε να χορέψετε φυσικά ❤️ μπορείτε να σηκώσετε βάρος που σηκώνατε πριν την κύηση συστηματικά γιατί η μήτρα είναι «μαθημένη» σε αυτό το βάρος . Εγώ σηκώνω το γιο μου 20 κιλά κ δν έχω θέμα γιατί τον σήκωνα κ πριν. Σε άλλη εγκυμοσύνη σήκωνα την κόρη μου τότε 11 κιλά  καποιες γυναίκες σηκώνουν βαράκια κ κάνουν κανονικά γυμναστική κτλ κτλ με ασκήσεις που επιτρέπονται    φυσικά εσείς δεν θα σηκώσετε 20 κιλά όπως εγώ εφόσον πιο πριν δν σηκωνατε συστηματικά αυτό το βαρος πχ μια σακούλα σούπερ Μάρκετ 3-4 κιλά σίγουρα μπορεί να την σηκώσετε  😊 Ωστόσο επειδή η καθεμία έχει το ιστορικό της εννοείται να ρωτάτε τον γιατρό για τα πάντα να μην ντρέπεστε  @ΛΕΥΚΗ όσον αφορά τον τοκετό εγώ είχα βρει εξαρχής ανεξάρτητη μαία που κάνει τοκετούς στο σπίτι κ έκανα μαθήματα αλλά κ ενημέρωση. Είναι λογικό να φοβάσαι γιατί δυστυχώς υπάρχει η τρομοκρατία από τους γιατρούς κ το μαιευτικό σύστημα γενικότερα. Όπως επίσης κ πολλή παραπληροφόρηση που βολεύει αυτό το ίδιο το σύστημα.    εγω ένιωσα δυνατή όταν ενημερώθηκα σωστά. 💪🏽 οπως κ μετέπειτα με τον θηλασμό. Εκεί να δεις παραφιλολογία.    μην το αφήσεις, να βρεις μαία ανεξάρτητη από τον γιατρό σου, να κανεις κ μαθήματα ανώδυνου τοκετού κ δωρεάν σεμινάρια θηλασμού από έγκυρους φορείς πχ Αλκυόνη (αν επιθυμείς να θηλάσεις φυσικά όχι αναγκαστικά) κ θα δεις ότι θα νιώσεις διαφορετικά.    Μπορώ να γράφω για ώρες για τις εμπειριες μου απλά το μόνο που θα πω είναι ότι αν δν ενημερωθείς από μόνη σου δυστυχώς δν μπορείς να ξέρεις από πριν αν όλα αυτά που θα σου πούνε θα είναι αλήθεια ή θα είναι προς βόλεψη του συστήματος.  ό,τι  λεπτομέρειες χρειαστείς μπορείς να με ρωτήσεις είτε για μαίες είτε για τον θηλασμό.    ολα με το καλό θα γίνουν ❤️
    • Καλέ, είσαι καλά;;; Δως του να καταλάβει!!! Κι εγώ αν δεν ταλαιπωριόμουν τόσο με το στομάχι μου, θα κοιμόμουν πολύ περισσότερο!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...