Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ,ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΥΧΗ..ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ!!!


merykal

Recommended Posts

Καληνύχτα ΣΙΑ

kiska ρώτησε τον γιατρό σου για το εμβόλιο, γιατί 6 μήνες μου φαίνεται πολύ... Εγώ ευτυχώς την πέρασα την ερυθρά όταν ήμουν μικρή και έχω αντισώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΠΑΝΤΩΣ ΕΝΑ ΣΑΣ ΛΕΩ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΑΔΕΙΑ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΑΣ @-)@-)@-)@-)@-) ΡΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :)):)):))

Τα συλληπητήριά μου στον άντρα σου!!!! Το σκέφτηκε καλά;;;;

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Δεν άντεχα, το πειραχτήρι, να μην το γράψω... Κάτι με έτρωγε στο χέρι... Θα το διαβάσεις αύριο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καληνυχτίζω και εγώ το mammyland, γιατί είμαι ακόμα πολύ [smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif] και πάω να φτιάξω καμιά κοτόσουπα...

Έ, ρε, πάλι γκλούκου, γκλούκου θα κάνω απόψε...και έχω και ωορρηξία! How romantic!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α κορίτσια δεν παίζω.. όλες εδώ εκτός απο εμένα :-w:-w [smilie=crybaby2.gif] [smilie=crybaby2.gif] [smilie=crybaby2.gif] και τώρα όλες πήγατε για μπαλαμούτιασμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!

Σια προβλεπω το σπιτι να δειχνει σαν βομβαρδισμενο :lol::lol::lol: ηρεμα φιλεναδα μην παθει τιποτα ο ανθρωπος στο τελος :y32b4::y32b4::D:D

:ohmy: μερεντουλα τι ωραια φωτο ειναι αυτη :lol::lol::lol: πολυ τρελιαρικη :P

μαρικακι ακομα αρρωστουλα εισαι?περαστικα και συντομα :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοπελιές :x:x:x

Ναι, rose ακόμα χάλια είμαι, αλλά που θα πάει, θα κάνει τον κύκλο του και θα περάσει...

Merenta τι καταπληκτική φωτό είναι αυτή;;; Ανοίγει η καρδιά σου να το κοιτάζεις!

Ζήλεψα και εγώ, και είπα να βάλω τα γιορτινά μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΣΗΜΕΡΑ (ΟΧΙ ΓΙΑΤΡΟΣ) ΟΤΙ ΑΜΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ Η ΑΝ ΕΧΕΙΣ Π.Χ ΚΑΤΙ ΣΤΙΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ.

ΙΣΧΥΕΙ???

ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Η ΛΑΠΑΔΟΣΚΟΠΗΣΗ ΤΑ ΔΙΧΝΕΙ ΟΛΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΣΗΜΕΡΑ (ΟΧΙ ΓΙΑΤΡΟΣ) ΟΤΙ ΑΜΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ Η ΑΝ ΕΧΕΙΣ Π.Χ ΚΑΤΙ ΣΤΙΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ.

ΙΣΧΥΕΙ???

ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Η ΛΑΠΑΔΟΣΚΟΠΗΣΗ ΤΑ ΔΙΧΝΕΙ ΟΛΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ??????

Καλησπέρα ΣΙΑ,

από ότι ξέρω η σαλπιγγογραφία σίγουρα δείχνει αν είναι βουλωμένες οι σάλπιγγες,

δεν ξέρω κάτι για τις πολυκυστικές.

Η λαπαροσκόπηση σίγουρα τα δείχνει όλα και διορθώνει αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Ελπίζω να σε βοήθησα-καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tedi εαν γνωριζεις

σαλπιγγογραφια εκανα- απολυτα καθαρη γνωριζω επισης γαι την ενδομητριωση που φαινεται μονο στην λαπαδοσκοπηση.........

τι αλλο βλεπουμε που δεν μπορουμε να δουμε στην σαλπιγγογραφια που ενδεχομενως να αποτρεπει την συλλυψη????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΛΑΠΑΔΟΣΚΟΠΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΛΑΘΩΣ, Η ΥΣΤΑΤΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΝΟΣ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΕΣ ΚΑΛΕΣ...............

ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΞΕΤΑΣΗ????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΑ, ψυχραιμία παιδί μου, τι σε έπιασε έτσι ξαφνικά;;;

Εάν έχεις κάνει υστεροσαλπιγγογραφία ο γιατρός θα είδε εάν χρειάζεσαι λαπαροσκόπηση. Η εξέταση αυτή γίνεται μόνο εάν δουν κάτι στους υπερήχους, ή στην υστεροσαλπιγγογραφία που χρειάζεται περισσότερη διερεύνηση.

Διάβασε εδώ http://www.imop.gr/B6E8AE7D.el.aspx

και εδώ http://www.embryoart.gr/gr/reproduction/dierevnisi.htm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε ΣΙΑ καλα σου λεει το μαρικακι τι σε επιασε ξαφνικα?σου ειπε ο γιατρος να κανεις?αν οχι τοτε δεν χρειαζεται μην ψαχνεις να βρεις τι εξεταση υπαρχει να την κανεις :P

marikaki μου ωραιο το πουλακι σου :lol::lol: πολυ ομορφο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που εισαι βρε Χρυσανθη?πεταξες τις συμβουλες σου και μας αφησες εδω μονες και εχουμε ξεσ...στει στην γυμναστικη :lol::lol::lol::y32b4::y32b4::y32b4: ενα εχω να σου πω μονο μια μερα χασαμε απο αυτες που μου ειπες..δεν ξερω αν πιασαμε τον σπορο αν και δεν νομιζω..οποτε τον επομενο μηνα θελω νεες ημερομηνιες :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα,

Μαρικάκι το πουλί σου μου άρεσε πολύ !!!

Χρυσάνθη δυστυχώς δεν υπήρχε καμία ανακοίνωση εγκυμοσύνης [smilie=banghead.gif]

Χριστούγεννα έρχονται, δεν θα μας λυπηθεί ; :ympray::ympray: [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif]

την γυμναστική που την πας ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου τριανταφυλλακι μου....μακαρι στο ευχομαι να εχεις ενα μικρο ζουζουνι....το ποιο ομορφο πραγμα ειναι να μεγαλωνει ενα μικρουλι μεσα μας κ να το περνουμε στην αγκαλια μας....τελειο συναισθημα....ολες θα τα καταφερουμε...θεληση να εχουμε κ να μην πεφτουμε....εγω παντως το εχω παρει αποφαση κ θα παω κ για τεταρτη εγκυμοσυνη....κ ας ελπισουμε οτι θα κρατησω το δευτερο μωρακι μου....

μερεντα θα μας λυπηθει....

ολες εδω μαζι θα βοηθαμε η μια την αλλη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλα Χρυσανθη μου!οσα λες θα γινουν το πιστευω πολυ :) ειμαι σιγουρη πως και εσυ θα κανεις και αλλα παιδακια και σιγουρα θα μεινουν ;) εδω θα ειμαστε πως λες ολες μαζι να τα μοιραζομαστε :)

σας φιλω παω για νανι αυριο δουλεια παλι :(:kiss::kiss::kiss::kiss::wave::wave:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=director.gif] [smilie=director.gif] φού φού, ένα δυο... ένα δυο.. ΚΑΛΗΜΈΡΑΑΑΑΑ

καλημέρα κορίτσια, έχει υπέροχη μέρα ( για χειμώνα..) και λέμε να πάμε για καφέ δίπλα στα Νέστο και μετά για ούζο με μεζεδάκια =p~=p~

καλή συνέχεια κορίτσια, τα λέμε.. :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!! :P ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΕΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ!

ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΑΧΟΥΛΑ...ΤΗΝ ΧΑΙΡΟΜΑΙ! ;)

ΜΕΡΕΝΑΤΑΚΙ ΗΡΘΕ Η ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΖΗΛΕΨΩ ΠΟΥ ΠΑΣ ΓΙΑ ΟΥΖΑΚΙ!ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΟΜΟΡΦΑ...

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΝΑΠΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ!

24 ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΗΝ 29!

ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ....ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι καντε χαλαρά κ ισως έρθει το σποράκι σας!! Κ εμεις στο δεύτερο είπαμε ας κάνουμε ελεύθερα κ κατά το καλοκαίρι αρχίζουμε αλλά ήρθε με την πρώτη ενώ το πρώτο μας ταλαιπώρησε…όποτε κανεις δε ξέρει όποτε είναι να έρθουν θα έρθουν!!! 
    • Μπράβο ρε κορίτσι.. όλ καλά θα είναι!! Πότε πας για υπέρηχο? Εγώ ξεκίνησα παρακολούθηση του φυσικού μου κύκλου, (πήγα σε νέο γιατρό) με την προοπτική αν είναι καλός ο κύκλος να κάνουμε αυτό το μήνα την ΕΤ. Μου είπε θα προσέξουμε πολύ τις τιμές προγεστερόνης μετά την ΕΤ γιατί θεωρεί πως με μια τόσο καλή εικόνα που έχω, το ότι δεν τα έχουμε καταφέρει ακόμα ίσως έχει να κάνει με την υποστήριξη της μήτρας μετά την ΕΤ. Νιώθω πολύ καλά μαζί του , είμαι ήρεμη και κυρίως χωρίς άγχος, καθώς είχα σίγουρο ότι θα προχωρούσα σε ΕΤ από Σεπτέμβρη και το ότι υπάρχει περίπτωση να γίνει άμεσα ήταν έκπληξη για μένα. Φυσικά μετά από τόσες στραπάτσες κρατώ μικρό καλάθι αλλά είμαι πιο ήρεμη, έχω άλλη ψυχολογία. Οπότε παρακολούθηση τώρα. Πήγα και σήμερα, θα πάω και τη Δευτέρα και βλέπουμε αν μας κάνει τη χάρη ο κύκλος αυτός..
    • Σ' ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ!!! Ναι μου είπε και εμένα ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό.. αλλά δεν το έχω διαβάσει πουθενά να το αναφέρει κοπέλα και λέω τι φάση;! Είναι τρομακτικό πάντως... Αυτό σκέφτομαι.. αν είναι θα πάω... Δυστυχώς είμαι υπόλοιπο Αττικής.. και με τα οικονομικά μας μόνο για κανά δημόσιο με βλέπω..  Πάντως και λόγο των εξωσωματικών, ΗΚΓ μου κάνανε κάθε φορά πριν την όποια πράξη και ποτέ δεν είχα θέμα.. γύρω στους 60 χτύπους σε ηρεμία και 80 σε έντονη άσκηση.. χθες είχα 90 σε ηρεμία λόγο των ταχυκαρδιων και λέω κάτι γίνεται δεν είναι δυνατόν!! Ούτως ή άλλως οφείλει να στείλει για ιστολογική εξέταση ασχέτως πολύποδα... Σου είχα πει βέβαια και την γνώμη μου τότε για την αφαίρεση του με αποξεση αλλά στην ιστολογική μπορεί να σου δείξει το ίδιο δηλαδή ότι στον ιστό που εξετάστηκε αν υπάρχουν και ίχνη του πολύποδα.. επειδή έχω αφαιρέσει αρκετές φορές γράφει συγκεκριμένα αυτό: "ενδομητρικά  τεμάχια αποτελούμενα από στρώμα και αδένια με μορφολογικούς χαρακτήρες ανώμαλου παραγωγικού  ενδομητρίου και πολυποειδόμορφα τα οποία αφορούν σε τμήματα ενδομητρικού πολύποδα." (Σου στέλνω copy paste τι έγραφαν στη δική μου ιστολογική) Δεν υπάρχει φόβος κακοήθειας είναι πολύ συνηθισμένα και συνήθως δημιουργούνται από ορμονολογικη διαταραχή σε συνδυασμό με μεγάλο όγκο αίματος στην περίοδο.. Όλα καλά είναι μην αγχώνεσαι τσάμπα!
    • Μπορείτε να χορέψετε φυσικά ❤️ μπορείτε να σηκώσετε βάρος που σηκώνατε πριν την κύηση συστηματικά γιατί η μήτρα είναι «μαθημένη» σε αυτό το βάρος . Εγώ σηκώνω το γιο μου 20 κιλά κ δν έχω θέμα γιατί τον σήκωνα κ πριν. Σε άλλη εγκυμοσύνη σήκωνα την κόρη μου τότε 11 κιλά  καποιες γυναίκες σηκώνουν βαράκια κ κάνουν κανονικά γυμναστική κτλ κτλ με ασκήσεις που επιτρέπονται    φυσικά εσείς δεν θα σηκώσετε 20 κιλά όπως εγώ εφόσον πιο πριν δν σηκωνατε συστηματικά αυτό το βαρος πχ μια σακούλα σούπερ Μάρκετ 3-4 κιλά σίγουρα μπορεί να την σηκώσετε  😊 Ωστόσο επειδή η καθεμία έχει το ιστορικό της εννοείται να ρωτάτε τον γιατρό για τα πάντα να μην ντρέπεστε  @ΛΕΥΚΗ όσον αφορά τον τοκετό εγώ είχα βρει εξαρχής ανεξάρτητη μαία που κάνει τοκετούς στο σπίτι κ έκανα μαθήματα αλλά κ ενημέρωση. Είναι λογικό να φοβάσαι γιατί δυστυχώς υπάρχει η τρομοκρατία από τους γιατρούς κ το μαιευτικό σύστημα γενικότερα. Όπως επίσης κ πολλή παραπληροφόρηση που βολεύει αυτό το ίδιο το σύστημα.    εγω ένιωσα δυνατή όταν ενημερώθηκα σωστά. 💪🏽 οπως κ μετέπειτα με τον θηλασμό. Εκεί να δεις παραφιλολογία.    μην το αφήσεις, να βρεις μαία ανεξάρτητη από τον γιατρό σου, να κανεις κ μαθήματα ανώδυνου τοκετού κ δωρεάν σεμινάρια θηλασμού από έγκυρους φορείς πχ Αλκυόνη (αν επιθυμείς να θηλάσεις φυσικά όχι αναγκαστικά) κ θα δεις ότι θα νιώσεις διαφορετικά.    Μπορώ να γράφω για ώρες για τις εμπειριες μου απλά το μόνο που θα πω είναι ότι αν δν ενημερωθείς από μόνη σου δυστυχώς δν μπορείς να ξέρεις από πριν αν όλα αυτά που θα σου πούνε θα είναι αλήθεια ή θα είναι προς βόλεψη του συστήματος.  ό,τι  λεπτομέρειες χρειαστείς μπορείς να με ρωτήσεις είτε για μαίες είτε για τον θηλασμό.    ολα με το καλό θα γίνουν ❤️
    • Καλέ, είσαι καλά;;; Δως του να καταλάβει!!! Κι εγώ αν δεν ταλαιπωριόμουν τόσο με το στομάχι μου, θα κοιμόμουν πολύ περισσότερο!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...