Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ,ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΥΧΗ..ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ!!!


merykal

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, τι τέλειος ο τίτλος στο νέο post :ymapplause::ymapplause::ymapplause: μπράβο μπράβο σε όποια το σκέφτηκε. 'Αντε με το καλό όλες οι κοιλίτσες να φουσκώσουνε. Άλλωστε όταν κάτι το θέλεις παααααααααααρα πολύ όλο το σύμπαν συνομοτεί για να το αποκτήσεις.Πολλά φιλάκια @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας κορίτσια :-h:-h:-h και καλό μήνα!!!

Καλορίζικο το καινούργιο πόστ και μπράβο σου merykal για τον ωραίο τίτλο :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:΄

Εύχομαι σύντομα να γεμίσει χαρούμενες ανακοινώσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.καλο μηνα και καλοριζικο το νεο ποστ!ευχομαι να γεμισουμε συντομα με εγκυουλες :)

εμενα δυστηχως με το που μπηκε ο μηνας μου ηρθε η κυρια :angry::angry: κριμα γιατι αυτο τον μηνα τα δωσαμε ολα :P:blush: και ηλπιζα οτι θα το ειχαμε πιασει το σπορακι μας :( ακομα και μερα παρα μερα να εχουμε επαφες αν δεν θελει ο Θεος δεν ερχεται.το μονο καλο ειναι οτι δεν με αφησε να περιμενω πολυ και μου ηρθε στις μερες που περιμενα.καλυτερα ετσι να μην ελπιζω κιολας!βεβαια απογοητευτηκα,θυμωσα,νευριασα αλλα διαβασα την παρακληση της Παναγιας και ηρεμησα.με το που τελειωσω απο την περιοδο θα φορεσω την Ζωνη Της και ευχομαι να με βοηθησει να αποκτησω συντομα το μωρακι μου.

helena ευχομαι να μας ανακοινωσεις εσυ τα ευχαριστα οπως και ολες οσες δεν περιμενετε.καλη επιτυχια :kiss::kiss:

merykal ο τιτλος ειναι τελειος :) μπραβο σου πολυ αισιοδοξος και πραγματικα ετσι οπως το νιωθουμε :clap::clap::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερααααααααααααα.......μπήκα με το δεξι το ποδι!!!Ευχομαι ολες εμεις που λαχταραμε ενα μωρακι, μεχρι το τελος της χρονιας, δεχομαστε μεχρι και 31/12/2010 να μας το στειλει η Παναγιτσα :P

Σημερα κατι περιεργα ενιωθα, αρχισαν παλι τα συμπτωματα.....η κοιλια μου πονουσε, με χτυπουσε πισω στη μεση, μια η δεξια και μια η αριστερη ωοθηκη,μιλαμε για ποοοοοοοοολλλλλυυυυυυυυυυυ νυστα και κατι ανακατεματα αλλο πραγμα!!!Ουφ τι να πω, λιγες μερες μεινανε θα μαθω!!!!

Καλη επιτυχια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια !!!

εγω χτες εκανα γενικη στο σπιτι..το χα ξανακανει πριν ενα μηνα αλλα ετυχαν κατι αναποδιες κ το σπιτι ειχε γινει αχουρι ετσι δεν αντεξα απο το πρωι μεχρι κ στις 8 το βραδυ εγω καθαριζα...εμαι μανιακη με τη καθαριοτητα?? :shock::shock::shock: σκεφτομουν ενω καθαριζα...απαντηση δεν βρηκα!!!!!σηκωσα τραπεζαριες,εστωσα χαλια,σημερα ποναν τα παντα,αφου δεν με μαυρισε στο ξυλο ο αντρας μου σταθηκα τυχερη...τι να κανα ομως δεν μπορουσα να τον περιμενω να με βοηθησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεεεερα κοριτσια!!!!!!

εχει ωραια μερα σημερα και λεμε να παμε βολτουλα στα Γιαννενα, να χαζεψουμε και να ανοιξει λιγο το ματι μας...!!!οποτε, το σπιτι μου θα μεινει αχουρι, αλλα δε βαριεσαι!!!Μαιρουλα, με το μαλακο, δε χαλασε κι οκοσμος αν δεν γινουν ολα αμεσως!!!Αναστασια, θα'ναι γουρλιδικος ο οκτωβριος, φαινεται κι απ'το ροδι σου.....τυχερο και καρπερο!!

εγω περιμενα στις 30/9 κι ακομα τιποτα!!!!το στηθος μου φουσκωσε και οι θηλες μου εγιναν πολυ ευαισθητες, κατα τ'αλλα ομως ειμαι μια χαρα!!!!σκεφτομαι κι ελπιζω οτι ολα θα πανε καλα , και τη Δευτερα θα παω για χοριακη!!!

νομιζω οτι ηρθε το σπορακι μας, κι ειναι στην κοιλιτσα μου, περιμενοντας να το ανακαλυψουμε....!

στον αντρουλη μου δεν εχω πει τιποτα, γιατι δεν θελω να αχγωθει αδικα, φτανει που ειμαι εγω αγχωμενη....

αυτα, ευχηθειτε μου υπομονη κι ενα μεγαλο νουμερο στη χοριακη της Δευτερας!!!!!

καλη μερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα να περασετε στην βολτουλα σας αφροδιτουλα..εχεις δικιο για τις δουλειες αλλα δεν μπορουσα να μην τα κανω ενιωθα πως θα τρελλαθω αν δεν τα εκανα..το παρακανα αλλα τωρα ειμαι πολυ ηρεμη...αυταααααα

μου μυριζει σπορακι αφροδιτη...ερχεταιιιιιιιιιιιιι...αντε να περνουμε κ εμεις σειρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κΑΛΗΜΕΡΑ!!!αυτον τον μηνα ασχολουμε με αλλα πραγματα και δεν με εχει πολνοιαξει το θεμα,αφου ολες οι εξετασεις ειναι καλες που θα παει,θα ερθει ...δεν θα ερθει θα δει τι θα του κανω ντα ντα στον πισινουλη να μαθει που με παιδεψε τοσο πολυ!!χαχα!! =))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσες μου καλωρίζικο κ καλότυχο το νέο ποστ!Ελπίζω κ εύχομαι να μή προλάβετε να ανοίξετε δεύτερο!!! :lol::lol: Μέσα απο τη καρδιά μου να έχετε όλες ήδη τα σποράκια στη κοιλίτσα σας κ όσες είστε στη προσπάθεια τότε να φωλιάσει γρήγορα το μωράκι σας!!! Σας στέλνω κ εδώ πολύ πολύ μωρουδόσκονη...... φού φού φού φού....[smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολους.Βρε κοριτσια σημερα ειδα στο σερβιετακι μου(συγνωμη κι ολας)κατι ροζαλια....τι ειναι αυτα?Ωορηξια ειχα στις 28 και 29/9, ειμαι δηλαδη 5 ημερες μετα....ξερει καμια να μου πει?Μηπως ειναι υπολείμματα απο την ωορηξια που λενε πως σπανε αγγεία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afrodite και HELENA εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα τη Δευτέρα :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray: Μέχρι να συνδεθώ το μεσημέρι, ελπίζω να έχετε πάρει πίσω τα αποτελέσματα της χοριακής...

Αναστασία μου, καλησπέρα!!! Τα συμπτώματά σου μπορεί να οφείλονται σε εμφύτευση :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray: . Είναι βέβαια λίγο νωρίς, αλλά από την 6η έως την 12η ημέρα μετά την ωορυξία το γονιμοποιημένο ωάριο εμφυτεύεται στη μήτρα. Ψυχραιμία, καλή μου, ελπίζω αυτή να ήταν η τελευταία σας προσπάθεια.

Λες το κόλπο με το κρέμασμα ανάποδα από τον πολυέλαιο να έπιασε;;;;;;;;;;;; :)):)):)):)):)) Όχι τίποτ'άλλο, αλλά να το υιοθετήσουμε και εμείς :)):)):)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afrodite και HELENA εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα τη Δευτέρα :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray: Μέχρι να συνδεθώ το μεσημέρι, ελπίζω να έχετε πάρει πίσω τα αποτελέσματα της χοριακής...

Αναστασία μου, καλησπέρα!!! Τα συμπτώματά σου μπορεί να οφείλονται σε εμφύτευση :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray: . Είναι βέβαια λίγο νωρίς, αλλά από την 6η έως την 12η ημέρα μετά την ωορυξία το γονιμοποιημένο ωάριο εμφυτεύεται στη μήτρα. Ψυχραιμία, καλή μου, ελπίζω αυτή να ήταν η τελευταία σας προσπάθεια.

Λες το κόλπο με το κρέμασμα ανάποδα από τον πολυέλαιο να έπιασε;;;;;;;;;;;; :)):)):)):)):)) Όχι τίποτ'άλλο, αλλά να το υιοθετήσουμε και εμείς :)):)):)):)):))

Marikaki μου με εκανες και γελασα να σαι καλα....αν πιασει το κρεμασμα απο τον πολυελαιο θα σας το πω να το κανετε κι εσεις!!!! [smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλλον πρεπει να κανουμε οπως παλια, που βαζαν εσκεμενα σχοινια απο το ταβανι και δενανε τα ποδια της γυναικας, κατι ξερανε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia ευχομαι να εχεις μια τεραστια χοριακη την Δευτερα.αντε καντε εσεις την αρχη γιατι αν περιμενουμε απο μενα σωθηκαμε :P

αχ εγω ποτε θα γινω μανα? :( εμαθα σημερα οτι ειναι μια κοπελα παλι εγκυος(πριν λιγο καιρο ειχε ξαναμεινει και το εχασε) χαρηκα παρα πολυ και ευχομαι να της πανε ολα καλα αλλα απο την αλλη λεω γιατι οχι και εγω?με ρωτουσε αν θελω παιδι και της ειπα οποτε ερθει ετσι και αλλιως ο Θεος τα στελνει...και το καλο ειναι οτι μου ελεγε κανε παιδι τωρα που εισαι μικρη μην το αφηνεις λες και ειναι στο χερι μου,που να ξερει ομως οτι προσπαθουμε πολυ καιρο :( επειδη εκεινη μενει αμεσως νομιζει οτι ολοι μπορουν δεν μπορει να το καταλαβει...τι να κανουμε ομως εμεις ειμαστε στις εξαιρεσεις πρεπει να προσπαθησουμε αρκετα για να αποκτησουμε ενα μωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άχ, βρε κορίτσια, rose25 και HELENA83, μην μου στεναχωριέσται και μην απογοητεύεσται. Υγεία να έχετε να ξαναπροσπαθήσετε. Τι να πω;;; Εμείς κάνουμε σχέδια, αλλά ο Θεός άλλα αποφασίζει... Υπομονή και θα έρθει το μωράκι, όταν δεν θα το περιμένετε...:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστουμε marikaki για την στηριξη!ας ερθουν συντομα αυτα τα μωρακια μας γιατι αργουν? :P ευχομαι τουλαχιστον μεχρι το τελος του 2010 να ανακοινωσουμε ολες τα ευχαριστα :kiss::kiss::kiss: καληνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα ...ακουσα για κατι κολπα απο το ταβανι κ ηρθα να μαθω λεπτομερειες....anastacia μου αυτα τα ροζ ισως ειναι σημαδια της εμφυτευσης...rose οσο για το θεμα που κατι παθαινεις οταν ακους για εγκυμοσυνες πιστεψε με το παθαινω κ εγω οχι απο κακια αλλα επειδη η λαχταρα ειναι πολυ μεγαλη...ετσι μου λενε κ εμενα αλλα μου να ξερουν οτι προσπαθω..επειδη οι αλλες εχουν μια ευκολια να μενουν δεν σημαινει οτι εχουμε ολες!!!

helena μην ανυσηχεις θα ρθει..ειπαμε δεν ειναι ευκολο και δεν θελει αγχος

elenakos φυσα καλη μου φυσαααααα

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα ...ακουσα για κατι κολπα απο το ταβανι κ ηρθα να μαθω λεπτομερειες....anastacia μου αυτα τα ροζ ισως ειναι σημαδια της εμφυτευσης...rose οσο για το θεμα που κατι παθαινεις οταν ακους για εγκυμοσυνες πιστεψε με το παθαινω κ εγω οχι απο κακια αλλα επειδη η λαχταρα ειναι πολυ μεγαλη...ετσι μου λενε κ εμενα αλλα μου να ξερουν οτι προσπαθω..επειδη οι αλλες εχουν μια ευκολια να μενουν δεν σημαινει οτι εχουμε ολες!!!

helena μην ανυσηχεις θα ρθει..ειπαμε δεν ειναι ευκολο και δεν θελει αγχος

elenakos φυσα καλη μου φυσαααααα

φιλακια σε ολες

Kαλημερα και απο μενα.Merycal χθες ημουν στην 5η ημερα μετα την ωορηξια, δεν ειναι λιγο νωρις?Νομιζω απο την 6η εως την 12η αν εγινε γονιμοποιηση γινετε η εμφυτευση ετσι δεν ειναι? Μακαρι να εχεις δικιο εμενα; με βολευει :P!!Αν επιασα παντως η τεχνικη ειναι κρεμιωμαστε απο τους πολυελαίους!!! :whistle:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας...ανηκω και εγω στην κατηγορια σας η για να το πω πιο σωστα ανηκα τρια χρονια προσπαθουσαμε τρια χρονια με εντασεις κλαματα απογοητευσεις μια αποτυχημενη σπερματεγχυση και μια σιγουρια οτι ποτε δεν θα γινομουν μανα...ειχα κλεισει τα 31 ειχα παραπανω κιλα ο αντρας μου ειχε αδυναμο σπερμα και οαλ αυτα με εκαναν να πιστευω πως η τελευταια λυση που ειχα ηταν η εξωσωματικη αν δεν πετυχαινε και αυτο εγκατελειπα την μαχη...δεν αντεχα αλλο ουτε ψυχολογικα ουτε σωματικα καθε μηνα ελεγχους ορμονικους να δουμε την ωορηξια προλακτινες προγεστερονη..σπερμοδιαγραμματα ..και ολα αυτα εκτος απο το υλικο κοστος ειχαν και ψυχολογικο...αρχισα να τρελενομαι εβλεπα καχυπτοτα καθε μανουλα που αγκαλιαζε και κανακευε το μωρο της μπροστα μου γιατι νομιζα πως το εκανε για να με πικαρει...εννοειται απεφευγα καθε κουβεντα για μωρα με συγγενεις και ελεγα απλα πως δεν ειμαστε ετοιμοι και θελουμε λιγο να ζησουμε μαζι πριν κλειστουμε στην ευθυνη του γωνιου...ετσι ριχναμε σταχτη στα ματια μας...

κι ηρθε το 2010 εγω τα ειχα παρει στο κρανιο επρεπε να μεινω εγκυος ηταν η ευχη μου οταν αλλαζε ο χρονος να γινω μανουλα...κοβω το τσιγαρο(βλεπετε αλλη παρηγορια δεν ειχα)και αλλαζω γιατρο...του εξηγω την κατασταση ενας υπεροχος ανθρωπος που το μονο που μου ειπε ειναι ηρεμησε και τις εχω αφησει ολες εγκυες...καμια δεν εχει γλιτωσει...και ετσι εγινε δεν περασε ο μηνας 12 φεβρουαριου κανουμε την πρωτη σπερματεγχυση(με τον συγκεκριμενο γιατρο)ημουν τοσο συγουρη και αισιοδοξη και εγω και ο γιατρος ..φευγοντας μου λεει κανε μου και μια χωριακη οταν ειναι να αδιαθετησεις ετσι για το τυπικο του θεματος...εζησα εναν εφιαλτη μεχρι να περασει ο καιρος δεν με χωρουσε ο τοπος μεχρι και ην αυλη εβαψα για να μην σκεφτομαι ωσπου ηρθε η 26 φεβρουαριου περιοδος δεν ερχεται και κανω τεστ τιποτα...μια αχνη αναιπεσθητη γραμμη ισα να με τρελανει να μην ξερω τι να κανω...κανω αλλο ενα την επομενη περιοδος αφαντη αλλα και το τεστ δεν εδειχνε τιποτα καθαρο...οποτε δευτερα 1μαρτιου παω για χωριακη και οτι ηθελε ας γινει το ειχα παρει αποφαση δεν θα με εβαζε απο κατω σιγα μηπως θα μου ελεγαν και τιποτα καινουριο ειχα συνηθησει να ακουω δεν εισαι εγκυος μονο που αυτη την φορα τα πραγματα δεν ηταν ετσι...ειναι θετικο μου λεει η ομορφη ξανθια μικροβιολογος και εγω δεν ξερω τι να κανω...δεν το πιστευα ηθελα αποδειξεις καποιον να μου το επιβεαιωνει παιρνω τον γιατρο του το λεω...καλε τι πιστολι εισαι εσυ μου λεει...μια χαρα ειναι οι μοναδες σου κανε υπομονη μοναχα λιγες μερες μεχρι να σε δω...οντως σε μια βδομαδα παμε και βλεπει το φασολακι μου...ενα μικρο μαυρο σακουλι που θα εδινε σιγα σιγα ζωη στο δικο μου θαυμα...την επομενη εβδομαδα με περιμενε κατι αλλο ακομα πιο συγκλονιστικο...ακουσα την καρδια του και εκεινη την στιγμη αποφασισα πως θα εδινα και την ιδια μου την ζωη για να ακουω αυτην την καρδια να χτυπαει για τα επομενα 100χρονια :):)

ετσι περασε ο καιρος χωρις προληματα χωρις ουτε καν συμπτωματα εγκυμοσυνης ουτε μια ζαλαδα εναν εμετουλη τιποτα...ηρεμια απολυτη...και τωρα λιγες μερες πριν να γεννησω τον μπεμπη μου οποτε τα φερνω ολα αυτα στο μυαλο μου ερχεται και μου δινει μια κλοτσια ολη δικη μου σαν να λεει συνελθε μανα εγω ειμαι εδω γερος και δυνατος και σε λιγο που θα βγω θα τρεχεις πισω μου και δεν θα με φτανεις...

κοριτσια μην αφησετε ποτε τιποτα και κανενα να σας κανει να αμφιβαλετε εστω και ενα δευτερολεπτο οτι θα γινετε μανουλες...εχετε πιστη στον εαυτο σας και στον θεο και να ειστε συγουρες πως σε λιγο καιρο θα ψωνιζετε μωρουδιακα...συγνωμη αν σας εφαγα ωρα με τοσα που εγραψα αλλα νομιζω ειναι παντα ευχαριστο οταν ξερεις πως και καποια αλλη κοπελα σαν εσενα με λιγοτερα η περισσοτερα προληματα τα καταφερε...μην χανετε την πιστη σας και γρηγορα ολες θα γινετε μανουλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakrhth να είσαι καλά που μοιράστηκες μαζί μας την ιστορία σου :) :) :) Δεν μας κούρασες καθόλου. Το αντίθετο! Σε ευχαριστούμε πολύ για το κουράγιο και τη δύναμη που μας δίνει η δική σου ιστορία. Με το καλό να δείς απο κοντά τον μικρό σου μπόμπιρα :-*:-*:-* και να τον σφίξεις ζεστά στην αγκαλιά σου... :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariakrhth να σαι καλα βρε κοπελα μου, λες και διαβαζα τον εαυτο μου με την ιστορια σου, μονο που εγω ειμαι στο σταδιο που αλλαξα γιατρο(ειναι σουπερ ο τυπος) και εχω μπροστα μου 4 μηνες να προσπαθησουμε μονοι μας και μετα ολα τα υπολοιπα.

Και εγω ψωνισα μωρουδιακα προσφατα αλλα οχι για εμας ακομα....θα ερθει κι αυτη η ωρα.Ημασταν μαζι με τον αντρα μου και λεγαμε αχ!ποτε θα κανουμε το δικο μας να τα αγορασουμε ολααααααααααα!!!! :lol:

Χρειαζομαστε εμπειριες γυναικων σαν εσενα.......μας δινεις απιστευτα κουραγιο να συνεχισουμε το γολγοθα μας....ονειρο μου ερχετε εκεινη η ημερα που θα κανω χοριακη και θα ειναι πολλααααααα νουμερα.....και θα δω το σπορακι μου και θα ακουσω την καρδουλα του και θα με κλωτσαει σαν τρελο γιατι θα θελει να ερθει στον κοσμο μας.....σε εμενα και στον αντρουλη μου για να το γεμισουμε με αγαπη και μονο!!!!

Καλη επιτυχια σε ολες μας και καλη γεννα Μαρακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...