Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010 Νο4


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λολλι ειναι κανονικος τοκετος.... σου βαζουν ορο για πονους και κανει διαστολη η μητρα για να πεταξει εξω το κυημα.............. ετσι ακριβως μου το περιεγραψε ο γιατρος....... φρικη μονο που το σκεφτομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φραουλινο και εγω ειμαι τις αποψης να μην τα σκαλιζουμε πολυ με τις εξετασεις....Αλλα παλι οτι νομιζεις καλυτερο εσυ...Περασικα spirtouli...Oταν εννοουν γεννα,σου βαζουν τεχνιτους πονου και σου περνουν το παιδι φυσιολογικα οχι με αποξεση ας πουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω λεω να ακουσετε τους γιατρους σας- οτι και να λεμε- αυτοι ξερουν καλυτερα.

αν ηταν η αιματολογικη αχρηστη δεν θα την καναμε- ειναι στατιστικη εξεταση που σου λεει αν συνισταται να κανεις παρακεντηση ή οχι. αυτο ειναι το ενα βημα -ακι το αλλο ειναι να αποφασισετε με τον συζυγο αν θα την κανετε ή οχι.

μην εχεις στο μυαλο σου Φραουλινι την εξεταση- πολλες γυναικες την κανουν καθημερινα- ολα θα πανε καλά- και θα γεννηθουν ολονων τα μωρα μας μια χαρα!

be positive +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολες μας αν παει κατι ασχημα κανουμε τοκετο κανονικο- μια φιλη μου στον 5ο μηνα εκατσε μεσα 9 ωρες-

αλλα αυτό - δεν μας απασχολει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια μην μελετατε τετοια ασχημα πραγματα....Δεν ειναι ωρα για κακες σκεψεις!!!!

Ποσες φορες εχουμε πει αισιοδοξια;;; Χαμογελαμε,ακολουθουμε τις οδηγιες του γιατρου,ζηταμε και 2η ιατρικη γνωμη αν χρειαστει και προχωραμε!

Στελνω οοοοοοοοοοοολη μου την θετικη ενεργεια και ενα τεραστιο χαμογελο!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den uelv na akoyv tetoia den yparxei periptvsh na ginei kati teyoio.mphka k eida gia thn trofoblasth soy bazoyn jylokainh sto shmeio poy ua baloyn thn belonaαλλες λεν ποναεο αλλες οχι κ τοσο αναλογα τον γιατρο.παιρνουν μια ποσοτητα υγρου απο τον πλακουντα για χρωμοσωμικες ανωμαλιες κ τετοια γινεται νομιζω μετα την 13 εβδομαδα.μπειτε στο γκουγκλε κ πατηστε τροφοβλαστη ειναι κοπελες που την εχουν κανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!

Samantha άντε τέλεια μια χαρά πήγε η αυχενική. Φραουλίνο κάνε υπομονή και εγώ είμαι της άποψης να ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου.

Εγώ έχω ραντεβού με το γιατρό τη Τετάρτη που θα μου ανακοινώσει και τα αποτελέσματα τις αιματολογικές και έχω αγωνία. Νόμιζα πως άμα η αυχενική ειναι οκ τότε όλα είναι οκ, αλλά 'όπως βλέπω δεν είναι έτσι. Δεν ξέρω βρε κορίτσια θα σταματήσουμε ποτέ να έχουμε τόση αγωνία και άγχος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια σε ολα τα κοιλουδια :D

Παλι απο τα χαραματα ξυπνησα ~x(~x(~x(~x(~x( ...τι πραγμα ειναι αυτο?????

Εχει και μια βαρια συννεφια εδω...πολυ χειμωνιατικος ο καιρος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Καλημέρα lolli που βλέπω ότι ξύπνησες νωρίς-νωρίς :)

Διάβασα λίγο απο τα χτεσινά νέα... χμμμ έχει πέσει η ομάδα, αλλά δεν πρέπει. άλλωστε αυτά με τις αυχ/κές κ τα papp-A είναι βέβαια χρήσιμα, όμως 9/10 περιπτώσεις - όπως μου είπε μια φίλη [που της το είπε η γιατρός της] - είναι μια χαρά!

Σπιρτούλι κ Φραουλίνι όλα θα πάνε καλά κι αυτό πρεπει να σκεφτόμαστε όλες! Απλώς δεν κατάλαβα γιατί στο Φραουλίνι είπαν για τροφοβλάστη. Υποτίθεται άμνιο δεν κάνουν? Πάντα δε τέτοιες περιπτώσεις, καλή είναι κ μια δεύτερη γνώμη γιατρού.

Ελπίζω το καλύτερο!

Από πονοκεφάλους που ακούω κ παίζουν, έπασχα κι εγώ πριν απο 2-3 μέρες. κ μάλιστα πολύ.......... κ με συμβούλευσαν να παίρνω την πίεσή μου, γιατί ο πονοκέφαλος ενδεχομένως να συνδέεται με αυτή (?).

Από τις αιματολογικές κ τα τσισάκια καλά πάμε. Ευτυχώς ο αιματοκρίτης απο 29 πήγε 32,5 μετά το χαπάκωμα!!! Α!Κ το ζάχαρο καλό και αυτό (μήπως να φτιάξω ένα μιλφέιγ???? έχω μια πανεύκολη συνταγή για όποιο κοριτσάκι τη θέλει).

Φιλάκια καλημέρας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DEMIE

Ηρθες;;;;;;Τι καλα!!!!Ενιωθα μονη μου τοση ωρα!!!

Εχει πεσει λιγο η ομαδα αλλα θα στρωσει το πραγμα :):):)

Οσο για την συσχετιση πονοκεφαλου-αυξημενης πιεση στο λεω με σιγουρα οτι ισχυει...αυτο δεν σημαινει ομως οτι καθε φορα που μας ποναει το κεφαλι μας εχει ανεβει η πιεση ;););) παιζουν και αλλα συμπτωματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλιστα,μάλιστα....Δεν είχα στο μυαλό μου το συσχετισμό πίεσης κ πονοκεφάλου, αλλά όσο ζεις μαθαίνεις :)

Δεν τρελαίνομαι κιόλας, γιατί πιστεύω ότι το κεφαλάκι πονάει κ για πολύ απλούς λόγους, όπως ένα κρύωμα :?

Σήμερα συννεφιασμένη η μέρα, ε? Έτσι όπως το βλέπω εδώ, θα ρίξει τη βροχούλα του! [smilie=toothy2.gif] [smilie=laughing9.gif]

Πάω για ντουζάκι, να ανανεωθώ! Χτες γύρισα "αλλού χέρι κ αλλού πόδι" από τη δουλειά... κ δεν πιέζομαι κιολας πολύ. μάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mια γρηγορη καλημέρα κοριτσακια:)

Lollaki k Demie καλά ειστε σημερα? ολη η Ελλαδα πρεπει να ειναι συννεφιασμένη !!! ριχνει και μια ψιχαλίτσα- αντε ερχεται το φθινωπορο- (ήρθε δλδ)

Λοιπον αυτο με τον πονοκεφαλο κ την πίεση δεν μου το ειχε πει κανεις- και μου φαινεται σωστό.

εγω απο τοτε που σταματησα τα αντιπηκτικά εχω πεθανει στον πονοκεφαλο (μετα απο μερικες μερες) καιεκανα κα ιμια βαρβατη ταχυπαλμια στις αρχες....

μηπως να παρω πιεσόμετρο :?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα!!! Σήμερα στην Αθήνα έχουμε κερδίσει όλες τις πόλεις!!! :D:D:D Βρέχει ασταμάτητα από τα ξημερώματα :D:D:D:D:D:D Επιτέλους!! Το μόνο κακό είναι ότι το μωρό μου θα πήγαινε σε μια συναυλία με τους φίλους τους και τώρα μπορεί να ακυρωθεί...

Εγώ χθες υπέφερα από πολύ έντονο πονοκέφαλο και ήμουν ξαπλωμένη για 6 ώρες μήπως μου περάσει ε στο τέλος πήρα μισό ντεπόν...

Σήμερα έχω πρόβλημα: έχω πολύ έντονες ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ και έχω ανησυχήσει...Το είχε καμιά κοπέλα αυτό? Δεν έχω ταχυπαλμίες μόνο αρρυθμίες....

Καλό Σαββατοκύριακο κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γκαστρουδιτσες μου!υπνησα κατα τις 10,με ξυπνησε ο αντρουλης μου δηλαδη,βαριοταν μονος του και μετα εφυγε για μια δουλειτσα..ακομα θα κοιμομουν!νιωθω τοοοσο ωραια που δεν κανω εμετους τωρα πια.νομιζω ξεμπερδεψα.εχω απο την κυριακη να κανω!αντε,στο επομενο μπεμπεκι να ξανακανω!

εγω παντως κοριτσια,δεν ξερω τι λετε,αλλα το νιωθω καπου καπου.αποκλειεται να ειναι το εντερο μου,το οποιο λειτουργει κανονικοτατα μεχρι τωρα και δεν εχει λογους να κουνιεται.ασε που αλλου το νιωθω..ειδικα την τεταρτη που ημουν πολυ κουρασμενη,σαν να αντιδρουσε.και χτες βραδυ που ειδα μια φιλη και χαρηκα πολυ,παλι το ενιωσα.τι να πω...μακαρι να ειναι το μπεμπεκακι μου κι οχι κανα εντερακι(μια μαγειριτσα τωρα τη χτυπαγα.σλουρπ!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ωραια που βρεχει!εδω εχουμε χαρα θεου,ηλιο.για καφεδακι παραλια ειναι...

σαμανθακι,μηπως εχεις κανα θεματακι με το θυρεοειδη σου?εγω καθε φορα που απορυθμιζεται νιωθω ταχυπαλμιες η αρρυθμιες.ειχες κανει εξετασεις φανταζομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια σίγουρα είναι το μωρό σου :D:D σιγά σιγά θα το καταλαβαίνεις όλο και πιο πολύ!! Εγώ μετά από εκείνη την φορά δεν το ξανα-ένοιωσα :(:( αλλά δεν πειραζει!!!

Λοιπόν τις αρρυθμίες τις καταλαβαίνω σαν φτερούγισμα της καρδιάς...σαν να χοροπηδάει η καρδιά μου...δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τον θυροειδή αλλά δεν έχω κάνει εξετάσεις τελευταία...Θα ρωτήσω τον γιατρό μου από δευτέρα...αν και ελπίζω να μου έχει περάσει...

Μιλάμε ρίχνει πολύ βροχή εδώ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααχχχ ρε Ρανια & Σαμανθα...σας ζηλευω που νιωθετε τα μωρακια σας.....

εγω ειμαι 1-2 εβδ πιο "μεγαλη" απο σας και εχω και 2 που μαλλον ειναι στριμωγμενα δεν νιωθω τιποτα :(:(:(:(

Ουτε το παραμικρο.....σνιφ σνιφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop εγώ μια φορά το ένοιωσα μόνο!! Αλλά πίστεψέ με, ας ξέρω ότι είναι όλα καλά και ας μη το νοιώσω καμία φορα :D:D:D

Ράνια οι αναγούλες και οι εμετοί φύγαν ε?? Εμένα όχι ακόμη (αναγούλες γιατί εμετούς δεν έκανα...). Κατά τα μέσα του 4ου μήνα λέει ο γιατρός μου...για να δούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...