Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζητάω ασβέστιο και σίδηρο


marilou

Recommended Posts

Ζητάω από όποια μανούλα έχει και δεν τα χρειάζεται πλέον ασβέστιο σε αναβράζον μορφή και σίδηρο Gynotardyferon.

Θα με εξυπηρετούσε πολύ να μου τα χάριζε μιας και δεν μπορώ να τα γράψω στο ταμείο μου...

Μέχρι τώρα με είχαν βολέψει κάποιες κοπέλες αλλά μου τελειώνουν δυστυχώς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχως εχω μονο εναν κυλινδρο με αναβραζοντα megacalsium αλλα ειναι ανοιχτο, εχω παρει ενα. οποτε αν θες 9 μερες σε βολευω εγω (αν θυμαμαι ενα την ημερα παιρνεις, σωστα?)

στειλε μου μηνυμα αν το θες τα στοιχεια σου. επεισης μου εμειναν απο την εγκυμοσυνη μου 2 κουτια μαγνησιο trofocard σε χαπια. αν τα ξεκινησεις, να μου πεις να στα δωσω και αυτα!

οσο για το ταμειο, αν εισαι ικα και πας σε ενα φαρμακειο, στα δινουν δωρεαν. κι αν οχι, να τα απιτησεις! πολυ εινια απατεωνες που ζητανε λεφτα. υπαρχει νομος που οι εγκυες του ικα στα κλασικα τα χαπια μαγνησιο ασβεστιο σιδηρο εχουν 0% συμμετοχη. αρα δεν πληρωνεις μια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοπέλα μου σε ευχαριστώ αλλά δεν είμαι έγκυος...θηλάζω και πρέπει να τα παίρνω...οπότε ούτε trofocard χρειάζομαι.

Σε ευχαριστώ για την προσφορά σου αλλά για 1 κύλινδρο δεν συμφέρει να σε βάζω σε έξοδα...

Να δούμε μήπως έχει κάποια κοπέλα πιο πολλά να μου στείλει για να αξίζουν και τα μεταφορικά...

Σε ευχαριστώ και πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου εχω στειλει πμ

Ευχαριστώ κοπέλα μου, σου απάντησα...

Δυστυχώς δεν βόλεψε και ακόμη χρειάζομαι ασβέστιο και σίδηρο.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ mirlitsa για τον σίδηρο!!!!!!!!! :P

Με κάλυψες πλήρως!!!!!

Όποια κοπέλα έχει ασβέστιο αναβράζων....ακόμη χρειαζομαι.... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ mirlitsa για τον σίδηρο!!!!!!!!! :P

Με κάλυψες πλήρως!!!!!

Όποια κοπέλα έχει ασβέστιο αναβράζων....ακόμη χρειαζομαι.... :roll:

Παρακαλώ.... :wave:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου εχω εγω να σου στειλω ασβεστιο εχω 3 κουτια mega-calcium sandoz των 1000γρ.και 1 κουτι calciform των 500γρ.ειναι αναβραζοντα και τα 2 και αθικτα...εχουν ημερομηνια ληξης το 2012...αν σε εξηπηρετω στειλε μου πμ να σου τα στειλω....

Εχω και μερικα κουτια σιδηρο αλλα ειναι Hemafer fol επισεις αναβραζοντα...δεν ξερω αν τα θελεις πες μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω κι εγώ 3 κουτιά megacalcium.

Αν τα θες να στα δώσω.

Αν επιτρέπεται όμως γιατί τα παίρνεις;

Εμένα όσο θήλαζα μου απαγόρευσαν να παίρνω σίδηρο αν και είχα χαμηλό αιματοκρίτη και μου είπαν επίσης ότι όσο θηλάζεις ο οργανισμός συγκρατεί πιο πολύ ασβέστιο από ότι κανονικά γι' αυτό δεν το χρειάζομαι.

Όσο περισσότερο θηλάζεις τόσο περισσότερο προστατεύεσαι από μελλοντική οστεοπόρωση.

Εδώ έχει συμβούλους θηλασμού. Δεν χάνεις τίποτα να κάνεις μια ερώτηση.

Για να σου στείλω το ασβέστιο στείλε μου πμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πηρα καθόλου ασβέστιο κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης μου και ο γυναικολόγος μου μου είπε όσο θηλάζω να παίρνω σίδηρο και ασβέστιο, οπότε συνεχίζω...

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!!! Από σίδηρο είμαι υπέρκαλυμένη οπότε καλή μου zoumpalou μπορείς να τον δώσεις σε άλλη κοπέλα!!!

Σας στέλνω Pm!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια χαρά σου!!Σήμερα είδα το μνμ κ απλά σου λέω οτι έχω 6 κουτιά mega-calcium sandoz των 1000γρ. ασβέστιο.Δεν μου χρειάστηκαν στην εγκυμοσύνη μου αλλά μου τα έγραφε ο γιατρος κ έτσι τα έπαιρνα για παν ενδεχόμενο..αν θελεις στείλε μου μνμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπέλα μου εχω mega calcium ασβεστιο σε αναβραζουσα μορφη,2 αθικτα κουτια,δηλ.40 δισκια,κ απο το αλλο κουτι,1 συσκευασια αθικτη,αλλα 10 δισκια δηλ.κ ενα ανοιχτο με 2-3 μεσα..συνολο 50+ δισκια!θελεις να σου τα στειλω;δε μου χρειαστηκαν τελικα,αλλα μου τα συνταγογραφουσε ο γιατρος κ τα επαιρνα για παν ενδεχομενο!θα χαρω να σε εξυπηρετησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

Από ασβέστιο εγώ έπαιρνα το calcioral 500mg μασωμενο δισκίο ένα την ημέρα και σίδηρο viofer 300mg σε υγρή μορφή δύο την ημέρα. Από το ασβέστιο έχω 70 δισκία και σίδηρο 2 κουτιά δηλαδη 20 αμπούλες. Αν σε βολεύει δωσε μου τα στοιχεία σου και θα σου τα στείλω εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ για την ανταπόκρισή σας!!!

Τελικά παρέλαβα το ασβέστιο από την ilioulina και τον σίδηρο από την mirlitsa και με κάλυψαν πλήρως!!!

Προτείνω να μείνει το θέμα ανοιχτό για άλλες κοπέλες που χρειάζονται και ίσως μπορέσετε να τις τα δώσετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

αμα θες εχω 4 κουτια gyno-Taradyferon δεν τα επινα στην εγυμοσυνη προσφατα γεννησα και εχω ενα ασβεστειο αλλα ειμαι στην ζακυνθος αν μπωρο να σε εξυπερετησω στειλε μηνυμα!!!!

αμα μενεις αθηνα η αδερφη μου φτανει τη δευτερα αθηνα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλες εχω κ εγω 2 κουτια body calcium (ασβεστειο) μασωμενο. Το ενα το εχω ανοιξει κ πηρα 2-3 χαπια αλλα δε μου αρεσε στην γευση κ ετσι εμειναν......Οποια τα θελει ας μου στειλει πμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...