Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ ΜΕ ΤΗ ΦΑΣΙΝΑ?


Recommended Posts

λιγο αργα αλλα θα απαντησω,χωρις να θελω να προσβαλω και να θιξω καμια,απο μικρη με εμαθε η μαμα μου ν ακνω δουλειες σπιτι να ειμαι νοικοκυρα οπως ελεγε,γιατι αυτη δουλευε ολη την μερα και εγω την λυπομουνα να ξεπατωνετε και την βοηθουσα μαγειρευα κιολας!Απο τοτε δεν θελω καμια αλλη γυναικα να αγγιζει το νοικοκυριο μου,ακομα και οταν δουλευα πρωι-απογευμα ειχα βαλει ενα προγραμμα 2 φορες την εβδομαδα να σκουπισω να σφουγγαριζω σχεδον καθημερινα να κανω το μπανιο μετα απο το βραδυνο μας ντουζακι και την κυριακη αφιερωνα 2 ωρες για να κανω μια μικρη γενικη,βεβαια εχω μικρο σπιτι(σκουπισμα σφουγγαρισμα μιση ωρα)αν ειχα μεγαλο δεν ξερω τι θα εκανα,απλα πιστευω οτι ειναι οπως μαθει κανεις,με το σιδερο ειχα παντα προβλημα αλλα δεν ειμαι και πολυ λεπτομερης σε αυτο το θεμα δεν τα σιδερωνω ολα ειμαστε και 2 ατομα τι ρουχα να μαζεψουμε!!!!!Και ευτυχως ο αντρουλης μου με βοηθαει κανει τα μπαλκονια συμμαζευει θα μασει το τραπεζι του οταν φαει,τωρα με την εγκυμοσυνη οταν κανω γενικη (πλυσιμο κουρτινες,ριχταρια,καθαρισμα ντουλαπιων,πλυσιμο χαλιων θα φωναξω την μαμα μου να με βοηθησει,πριν τα εκανα με τον αντρα μου,λεγαμε οτι την κυριακη το πρωι θα ξυπνησουμε νωρις βα κανουμε γενικη,μεχρι το μεσημερι τελειωναμε)αυτα απο εμενα,α!ειχα πολυ γελιο γιατι ειχα και ψευτικα νυχια τζελ και ο αντρας μου με κοροιδευε να προσεξω μην σπασω κανα νυχι!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα μου αρεσει να τα κάνω μόνη μου στο σπίτι. τοσο καιρο μου έλεγε ο αντρας μου να φωναξουμε γυναικα αλλα ολο δικαιολογιες εβρισκα και τελικα κουτσα-κουτσα εγω και λιγο η μαμα μου τα καταφερνουμε. δεν ξερω...ενω δεν ειναι προς θεου- κακό να παρεις άτομο να κανει την δουλεια αυτη- δεν μου πάει... :?: αν αργοτερα δω οτι δεν προλαβαινω- που θα επιστρεψω στη δουλεια και θα εχω το μωρο- τοτε θα το ξανασκεφτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραίο θέμα!!! Μέχρι πριν μείνω έγκυος τις έκανα όλες μόνη μου. Τώρα πλέον δυσκολεύομαι πάρα πολύ και με βοηθάει ο άντρας μου (αν και δεν θέλει καθόλου) οπότε μερικές φορές φέρνω γυναίκα και μου τις κάνει, και από εδώ και πέρα θα τις κάνει σχεδόν όλες η μητέρα μου (μένει δίπλα μου). Από ότι με ενημέρωσε θα μου επιτρέπει να φτιάχνω ένα φαγάκι στον άντρα μου...

Με το καλό όταν γεννήσω θέλω να πιστεύω ότι θα καταφέρνω να τις κάνω μόνη μου - ανάλογα πόσο μου επιτρέπει ο μπέμπης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν την εγκυμοσυνη ημουν της αποψης οτι κανεις δεν τα κανει καλυτερα απο μενα!!!!! Κανεις δεν τολμουσε να κανει το παραμικρο στο σπιτι!!!!Καλα να παθω τωρα!!! :P:P:P:P:P

Οταν πηγα για τον 1ο υπερηχο κ μου ανακοινωθηκαν οι απαγορευσεις δεν εδωσα σημασια γιατι ημουν εκστασιασμενη απο το διδυμο αποτελεσμα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ο γιατρος δεν με αφηνει να κανω Τ Ι Π Ο Τ Α.

Η μαμα μου μενει σε αλλη πολη κ η πεθερα "δε μπορει να βοηθησει" (ευτυχως)....Μεχρι στιγμης μου τα κανει ΟΛΑ ο αντρας μου αλλα με μια φορα την εβδομαδα προκοπη δεν γινεται.....Αφηστε που αν βαριεται τα πασαλευει :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Αποφασισα λοιπον να παρω κοπελα να ερχεται 1 φορα την εβδομαδα για τα χοντρα κ τα πασαλειμματα θα τα κανει ο αντρας μου :D:D:D,οσο για το σιδερο κουτσα-στραβα το κανω (καθιστη κ με πολλα πολλα διαλειμματα αλλα το κανω) ....ψαχνω αρκετες μερες κ οσες βρηκα ειναι φουλ!!!!!!!!!

Ειμαι ολη μερα στο σπιτι κ δε μπορω να ειναι και μεσα στη βρωμια..θα τρελλαθω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝ ΜΕΝΑΜΕ ΜΑΖΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΕΝΟΙΑΖΕ.ΤΩΡΑ ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΙΟΛΑΣ! ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ, ΑΛΛΟ ΜΑΜΑ, ΑΛΛΟ ΠΕΘΕΡΑ! ΕΙΣΤΕ ΤΥΧΕΡΕΣ ΟΣΕΣ ΣΑΣ ΒΟΗΘΑΕΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ-ΕΜΕΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΕΙΧΕ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΔΟΥΛΕΥΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΥΡΝΟΥΣΕ ΤΑ ΕΒΡΙΣΚΕ ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ ΚΑΙ ΦΑΓΗΤΟ! ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥΤΣΙΚΟ 170 ΤΜ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΜΠΑΛΚΟΝΙΑ ΟΛΟΓΥΡΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ! ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΥΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!ΕΝΑ ΚΑΘΑΡΟ ΣΠΙΤΙ! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!Συγχαρητηρια σε ολες σας που 8α γινετε μανουλες :D !!!

Εγω παλι δεν εχω βοη8εια απο κανεναν,η μητερα μου μενει μακρυα εχει αλλα 3 παιδια να φροντιζει κ δουλευει επισης....βραβειο πρεπει να παρει,η πε8ερα μου εχει τον αντρα της με χημειο8εραπειες κ οταν εχει χρονο φροντιζει το μωρο της κουνιαδας μου κ ο αντρουλης μου εχει μια δουλεια με περιεργα ωραριο,το βιολογικο του εχει αναψει κοκκινο κ τρεχει τον πατερα του κτλ κτλ.Βεβαια μου εχει πει να του λεω οτι χρειαζομαι κ φωναζει

αν κανω τιποτα....εγω ομως τον λυπαμαι που κουραζεται κ δεν 8ελω.

Ωστοσο οτι μπορω κανω απο μονη μου κ ειμαι κ τελειομανης κ αυτο ειναι ενα 8εμα γτ παντα κατι βρισκω κ δεν

ηρεμω ποτε....Οσο για γυναικα τωρα ουτε να το σκεφτομαστε γτ εχουμε πολλα εξοδα.

Μεχρι τωρα τα καταφερνω απλα δεν σηκωνω βαρη αλλα 8α σκουπισω κ 8α σφουγγαρισω ,εξαλλου ο γιατρος μου ειχε πει απλα οχι υπερβασεις.....Αυτα...φιλια σε ολες [smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!Συγχαρητηρια σε ολες σας που 8α γινετε μανουλες :D !!!

Εγω παλι δεν εχω βοη8εια απο κανεναν,η μητερα μου μενει μακρυα εχει αλλα 3 παιδια να φροντιζει κ δουλευει επισης....βραβειο πρεπει να παρει,η πε8ερα μου εχει τον αντρα της με χημειο8εραπειες κ οταν εχει χρονο φροντιζει το μωρο της κουνιαδας μου κ ο αντρουλης μου εχει μια δουλεια με περιεργα ωραριο,το βιολογικο του εχει αναψει κοκκινο κ τρεχει τον πατερα του κτλ κτλ.Βεβαια μου εχει πει να του λεω οτι χρειαζομαι κ φωναζει

αν κανω τιποτα....εγω ομως τον λυπαμαι που κουραζεται κ δεν 8ελω.

Ωστοσο οτι μπορω κανω απο μονη μου κ ειμαι κ τελειομανης κ αυτο ειναι ενα 8εμα γτ παντα κατι βρισκω κ δεν

ηρεμω ποτε....Οσο για γυναικα τωρα ουτε να το σκεφτομαστε γτ εχουμε πολλα εξοδα.

Μεχρι τωρα τα καταφερνω απλα δεν σηκωνω βαρη αλλα 8α σκουπισω κ 8α σφουγγαρισω ,εξαλλου ο γιατρος μου ειχε πει απλα οχι υπερβασεις.....Αυτα...φιλια σε ολες [smilie=love4.gif]

geov σε καταλαβαινω!ειδικα αυτο με την τελειομανια...πολυ ψυχοφθορο!!ετσι ειμαι κ γω!κανω υπερανθρωπες προσπαθειες μπας κ το ελαττωσω τουλαχιστον...αλλα τιποτα! :oops: κ γενικη να εχω κανει στο σπιτι...μετα δεν μπορω να κατσω να ηρεμησω.ολο τρωγομαι οτι κατι δεν εχω κανει κ κοιταω απο δω κ απο κει να βρω!! :roll::shock::?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Πραγματικά δε νομίζω πως αξίζει στην μπουμπού μου να έχει έναν τέτοιο πατέρα. Δεν αξίζει καν να ασχοληθώ μαζί του. 
    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...