Μετάβαση σε περιεχόμενο

ormonikes analiseis


Recommended Posts

koritsia mou geia sas...piga kai ekana ormonikes analiseis meta apo ena xrono akapron prospatheion gia moraki...kai edeikse oti i oistradioli mou einai 20 (24-195 to fisiologiko) 3erete an paizei kapoio rolo? giati mexri na pao sto doctor tha skaso apo to agxos mou...oi alles ormones einai fisiologikes...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

κι εγω εχω χαμηλη οιστραδιολη και δυσκολευομαι στην ωορρηξια

απο οτι μου εχουν πει οσο καλο ωαριο και να κανεις δεν σπαει ευκολα

εγω πηρα ορμονες αλλα ακομα αποτελεσμα

κουραγιο !αν δεν υπαρχει αλλο προβλημα ειναι αντιμετωπισιμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera

min anisixeis den eine ka8olou sovaro. eksallou den eine kati p den dior8onete.

eine fisiologiko na peftei kapies fores oi istradioli.

o giatros s 8a s dwsei xapakia na anevei mallon k afta den epireazun ti sillipsi

:) egw eime me psili prolaktini pinw ormonika kai pali mporo na syllavw

symvenun afta

iremise

xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα, δεν ξέρω αν η δική μου ιστορία βοηθήσει καθόλου. Εγώ είχα χαμηλή οιστραδιόλη μετά την απόξεση (λόγω παλλινδρομης κύησης). Συμφύσεις είχαν κλείσει τον τράχηλο της μήτρας και το αίμα δεν είχε διέξοδο. Να φανταστείτε ότι έφτασα οιστραδιόλη 19! Μέχρι και εξετάσεις για εμμηνόπαυση έκανα. Τη λύση την έδωση η υστεροσκόπηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

aerini πιο ειδικη απο εμένα στο θέμα ορμονών δεν υπάρχει!Μέχρι πρόσφτα είχα ταλαιπωρηθεί πολύ μέχρι να βγάλω άκρη!Λοιπόν όπως μου είπε η γιατρός μου για να έχεις σίγουρη άποψη αν η οιστραδόλη σου κ όχι μόνο αυτή είναι όντως χαμηλή τότε πρέπει να επαναλάβεις τις ορμονολογικές σου σε ακομα 2 κύκλους συνεχόμενους κ την ίδια μέρα.πχ.αν η μέτρηση έγινε τη 3η μέρα του κύκλου σου τότε καλύτερα να ξαναγίνει τη 3η μέρα για καλύτερα σύγκριση!Συνήθως 3η μέχρι 6η μέρα μετράνε.Η δική μου οιστραδόλη ήταν 10 και κατάφεραμετα απο 4 μήνες με ορμόνες να έρθει σε φυσιολογικά επίπεδα κ έμεινα έγκυος αμέσως μετά τη θεραπεία!Εσένα μπορεί να μη χρειαστεί κιόλας,συμβαίνει κάποιες φορές για λίγο οι ορμόνες μας να "παίζουν!" Μην αγχώνεσαι,οριακή είναι η τιμή σου!Ελπίζω να πάνε όλα καλά κ σύντομα να έρθει το μωράκι σου!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...