Μετάβαση σε περιεχόμενο

me agxose polu o giatros


Recommended Posts

gia sas kai apo mena files m sas parakoloutho kero kai tora thelo tin boithia sas exo kuklo polu megalo giro stis 40 meres xoris problimata kai eixa kathisterisi ekana xoriaki kai bgike 40 piga ston giatro kai me agxose oti mpori na eine exsomitrio klama ego kano xsana xoriaki se 2 meres 185 kai kano se akoma 2 meres 540 kai leei den blepo tipota isos na eine exsomitrio isos na eine mesa omos emena i aporia m eine stis poses monades fenete o sakos stin mitra giati to mono pou pisteuo eine oti theli na me perni eki kathe 2 meres na mou perni ta xrimata m den xsero alla eime para polu stenaxorimeni filia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΩς ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ ΧΩΡΙς ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΑΚΟΜΑ.ΓΥΡΩ ΣΤΙς 5 ΕΒΔΟΜΑΔΕς ΘΑ ΠΑς ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟς ΝΑ ΔΕΙς ΤΟΝ ΣΑΚΟ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΚΟΥΚΙΔΑ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΞΩΝ=ΜΗΤΡΙΟ ΕΧΕΙ ΠΟΝΟ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ ΧΕΙς ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ?ΠΑΝΕ Κ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΦΟΥ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ.ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙς ΑΠ ΥΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΔΙΠΛΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙς ΤΙΜΕς ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΝΕ Κ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλα μου!

Αρχικά, πότε ήταν η τελαιταία σου περίοδος; Με πόσες μέρες καθυστέρηση έκανες την 1η χοριακή;

Πάντως από τα νούμερα που λές ανεβαίνει πάαααρα πολύ καλά και αυτό είναι πολύ θετικό!

Δεν γνωρίζω ακριβώς από τις πόσες μονάδες μπορεί να φανεί κάτι, αλλά θα σου πω την δική μου ιστορία και ίσως βγάλεις άκρη.

Είχα κύκλο σταθερότατο 28 ημερών. Την 2η μέρα καθυστέρησης έκανα χοριακή και βγήκε 103 μονάδες. Μετά από 3 μέρες έκανα άλλη μία και βγήκε 439 μονάδες. Πήρα τον γιατρό τηλέφωνο και μου είπε να πάω μετά από 5 μέρες για να με δει! Όταν πήγα είδαμε μόνο σάκο και ήμουν 5 εβδομάδων. Μετά από 1 βδομάδα είδαμε το μωράκι μου που ήταν 6 εβδομάδων και την καρδούλα την ακούσαμε στις 7 εβδομάδες.

Οπότε θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι και ισως θα ήταν καλύτερο να πάρεις και 2η γνώμη από αλλο γιατρό.

Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά!!!!!!

Περιμένω νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνισω κι εγω με τα κοριτσια

δες εναν αλλο γιατρο κοριτσι μου,η χωριακη σου ειναι πολυ καλη

αφου να φανταστεις εγω ειχα χοριακη 315 και τωρα εχω εναν παιδαρο!!!!!

οταν πηγα στον γιατρο μου μου ειπε οτι ηταν πολυ νωρις και δεν εβλεπε τιποτα,αφου μου ειπε συγκεκριμενα θα περιμενω για να δω αν εισαι εγκυος!!!!

πηγα μετα απο 2 εβδομαδες,ειδαμε την κουκιδιτσα μας και στην 8η εβδομαδα ακουσαμε καρδουλα

ολα καλα να σου πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas euxaristo polu ma para polu gia tis apantisis sas den exo tipota oute pono oute aima exo pono sto stithos kai to stomaxi m nomizo i silipsi egine giro stis 10 me 15 augoustou kai nomizo egine arga apla i sulupsi niotho oti to moro m uparxi kai autos me pligoni me auta ta logia oti mallon tha eine exso apo tin mitra nomizo eine polu mikro akoma kai theli na pigeno kathe 2 meres na me blepei na me agxoni barethika!tha perimeno mexri tin paraskeui kai tha pao se allo giatro .........sas euxaristo kai pali

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou tinaconstantinou..Shmfona me to xarti apo ta dika mou apotelezmata xoriakhs h times 250 me 700 antistixoun sthn 4h evdomada ara einai polu noris gia na dite kati ston uperixo...O dikos mou giatros exei polu kalo uperixo pou kaneis B-epipedou alla sthn 5h evdomada idame mono mia koukida ena mini sako fantasou...Den kserw ti giatro exeis alla emena mafta pou les den mou aresei o tipos. H xoriakh sou anevenei telia kai an eixes eksomitrio tha to katalavenes,perasa olh thn diadikasia me thn ksaderfh mou mexri to xirourgio kai esu den exeis kanena simptoma apo oti vlepw....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι είναι αυτά που σου λέει;;;;;; Αν είναι δυνατόν!!!

Δηλαδή κάθε φορά που πας σε χρεώνει κανονικά επίσκεψη και υπέρηχο;;

Γι'αυτό στα λέει έτσι κούκλα μου!! Για να σε αγχώνει και να σε κάνει να πηγαίνεις εκεί πέρα.

Καταρχήν ηρέμησε!!!

Η αύξηση της χοριακής σου είναι μια χαρά!! Όχι απλά διπλασιάζεται, αλλά τριπλασιάζεται και τετραπλασιάζεται! Αυτό από μόνο του είναι μια πολύ καλή ένδειξη!

Κάποιοι λένε ότι αν η χοριακή δε φτάσει 1500 δε βλέπεις τίποτα στον υπέρηχο!! Και έτσι κι αλλιώς στην αρχή δε βλέπεις τίποτα! Γι'αυτό και οι περισσότεροι γιατροί, όταν θα τους πάρεις τηλ. και θα τους πεις έχω τεστ θετικό ή χοριακή, θα σου πουν πρώτο ραντεβού εκεί γύρω στην 6η εβδομάδα! Κάπου εκεί αρχίζει και η καρδιακή λειτουργία (τη βλέπει ο γιατρός στον υπέρηχο) και 1-2 βδομάδες μετά που θα ξαναπάς, την ακούς κιόλας!!

Αν λοιπόν η τελευταία σου χοριακή ήταν την Παρασκευή, λογικά αν πας για υπέρηχο προς το τέλος της εβδομάδας, τότε θα φανεί το σποράκι!!

Όλα θα πάνε καλά!! Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να χαλαρώσεις!!

Με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.woman-on-top.gr/?p=485δες λιγο τον πινακα και μην στεναχωριεσε δνε κανει καλο περιμενε μερικες ημερες μην κανεις καθε τοσο χοριακη - ρε κοριτσια εγω οταν εμεινα εγκυος ειχα καθυστερηση ειχα βεβαια και εμεους και κακη διαθεση εκανα ενα απλο τεστ φαρμακειο βγηκε θετικο πηγα στο γιατρο εκαν την ρωτη χοριακη για επιββαιωση βγηκε και μετα εκαν εξεταση αιματος καθε 28 ημερες αυτη η εμμονη με τις χοριακες σως να ειναι καθαρα για κερδοσκοπικους λογους εφοσον βλεπουμε οτι οι τιμες ανεβαινουν και δπλασιαονταιας περιεμενουμε
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχήν προσπάθησε να μην αγχώνεσαι, δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα...

από την ιστορία μου ,είχα εξωμήτρια εγκυμοσύνη,σου λέω ότι στην περίπτωση αυτή συνήθως η χοριακή δεν ανεβαίνει σχεδόν καθόλου...

αλλά ακόμα κ αν είσαι η έξαίρεση κ ανεβαίνει με έμβρυο εκτός μήτρας δεν θα έβλεπε κάτι άλλο?

εμένα δεν έβλεπε σάκο αλλά έβλεπε διόγγωση στη σάλπιγγα κ μας έβαλε σε υποψίες...

στη β εγκυμοσύνη η χοριακή μου διπλασιάστηκε αμέσως κ 5,5 εβδομάδων είδαμε σάκο κ 7 εβδομάδων ακούσαμε καρδούλα.

Ισως είναι ακόμα νωρίς κ να δεις σάκο σε λίγες μέρες... εύχομαι να πάνε όλα καλά,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas euxaristo poli oles sas kai ego niotho oti eine gia ta xrimata pou me agxoni kai theli kathe 2 meres na mou perni 50 euro den me endiaferoun ta xrimata mprosta stin ugia alla autos to parakane sas euxaristo kai tha sas po neotera

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8a sumfwnisw me ta koritsia.o sakos fainetai apo ti 5 evdomada k meta.eixa k egw ena gunaikologo sa to diko sou k fusika pire podi! min agxwnesai kopela mou k pigaine allou!i xoriaki sou einai polu kali! perimenw nea sou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλαξε γιατρο!!!!

Το εξωμητριο ανεβαινει παθητικα, δηλαδη πχ 10 μοναδες τη μερα, δε διπλασιαζεται!!!

Και σιγουρα αν δε παει πανω απο 1200 μοναδες, δε φαινεται κατι στον υπερηχο...

Μετα την 5η-6η εβδομαδα δηλαδη, αναλογα και ποτε εγινε η συλληψη! Και ακους καρδια μετα την 6η-7η εβδομαδα ,παλι αναλογα και ποτε εγινε η συλληψη!

Χαλαρωσε και πηγαινε και αλλου!!

Οι περισσοτεροι σε βαζουν να κανεις χοριακη και σε φωναζουν για υπερηχο μετα την 5η-6η εβδομαδα, για να φανει κατι!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaristo eilikrina me iremisate polu tin perasmeni ebdomada nomiza tha ekrago eimoun xalia tora me iremisate tha pao tin deutera se allo giatro den prokite xsana na pao se auton xxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tinaconstantinou έγραψε:

euxaristo eilikrina me iremisate polu tin perasmeni ebdomada nomiza tha ekrago eimoun xalia tora me iremisate tha pao tin deutera se allo giatro den prokite xsana na pao se auton xxx

Μπραβο κοπελα μου!!

Αμα θες,μπορω να σου συστησω τον γιατρο μου.Ειναι πολυ καλος!Πανω απ ολα ανθρωπος και δεν υπαρχει περιπτωση να σου κανει ουτε εναν παραπανω υπερηχο χωρις λογο.Να φανταστεις πολλες φορες δε μου εχει παρει καν λεφτα, οταν λογω αποβολων εκανα 2 υπερηχους σε λιγες μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλαξε γιατρο μην αγχωνεσαι . εγω καρδουλα ακουσα 9 εβδομαδων . αν δεν εχεις σαν συπτωματα αιμα και δεν πονας χαμηλα μην αγχωνεσαι καθολου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas euxaristo poli oles sas kai ego niotho oti eine gia ta xrimata pou me agxoni kai theli kathe 2 meres na mou perni 50 euro den me endiaferoun ta xrimata mprosta stin ugia alla autos to parakane sas euxaristo kai tha sas po neotera

τελικά δεν μας είπες, τι έγινε? πήγες και σε άλλο γιατρό? προχώρησε η εγκυμοσύνη σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Πραγματικά δε νομίζω πως αξίζει στην μπουμπού μου να έχει έναν τέτοιο πατέρα. Δεν αξίζει καν να ασχοληθώ μαζί του. 
    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...