Μετάβαση σε περιεχόμενο

TI UERMOKRASIA EXEIS AN EISAI EGYOS?????


Recommended Posts

Εγω είχα θερμοκρασια ανεβασμενη 4 μερες μετα την εμβρυομεταφορα(απο εξωσωματικη)

εκανα πυρετο -δεκατα για την ακριβεια κάμποσο καιρο- απο 36.9 μέχρι 37.4 .

τωρα εξακολουθω να εχω 36.9 συνηθως και σπανιως πιο πολυ- αντε 37.

μακάρι να εισαι εγκυούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DEN KSERO KORITSAKI MOY MAKARI NA EIMAI ALLA XLOMO TO VLEPO GIATI SHMERA EXV 2 FORES POY METRHSA 36.6.KAI EXO KAI PSILOPONAKIA AN KAI EINAI NORIS.THELO AKOMA MIA VDOMADA GIA NA ERTHEI H PERIODO KAI DEN PERNANE KAI OI MERES!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evaki 8a metriesai mono to prwi prin sikw8eis apo to krevati sou k to 8ermometro sto stoma! k egw otan metrousa asxetes wres apo periergeia edeixne oti na nai! min anusixeis! kane auto pou sou lew k 8a exeis mia sigouri 8ermokrasia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to mono sigoyro einai oti an synexisei h uermokrasia να ειναι υψηλη 18 μερες μετα την ωορηξια ειναι στανταρ σημαδι εγκυμοσυνης..εμενα παντως παντα μια μερα πριν αδιαθετησω πεφτει στο 36.6 ...δεν εχω ακομα τη χαρα να μετρησω τη θερμοκρασια μου και να παραμενει υψηλη παραπανω απο 14 μερες μετα την ωορηξια ...σνιφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evaκι μου εγω ειχα κ εχω φυσιολογικη θερμοκρασια λιγες μερες πριν μαθω για την εγκυμοσυνη μεχρι κ 36,3 κατεβηκε κ ανεβηκε μια φορα στο 37,1 κ αυτο απογευμα οποτε νομιζω πως δεν παιζει κ τοσο μεγαλο ρολο τελικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas apo neo melos :)

koritsia de pezei toso rolo i 8ermokrasia.

i aderfi m eixe 36.2 - 36.4 ti mera p ema8e oti eine eggyos. 3 meres prin to ma8ei 36.1 eksartate apo ton ka8e organismo...

egw edw k liges meres apo 36.4 - 36.9 k me simptomata k me ponus k pses eida simadaki roz....

kalou kakou ekana xoriaki simera k perimenw apotelesmata se 1 ora to polly....

tremw apo to agxos.... ti lete na vgei

exasa tin esiodoksia m logo 8ermokrasias k entonwn ponwn p exw

voi8iste me na anevw de piga oute dulia :(

:(:( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω οτι η θερμοκρασια δεν ειναι κ απολυτο σημαδι εγκυμοσυνης.σε καποιες ισχυει κ σε καποιες οχι.σε μενα για π.χ. δεν ειχα τιποτα,κανονικη θερμοκρασια 36 -36,2.κ ομως ημουν εγκυος! η φιλεναδα μου ειχε πυρετο 38! εννοιωθε μια χαρα κ φυσικα ηταν κ αυτη εγκυος.οπως καταλαβαινεις δεν ισχυει παντα σε ολες το ιδιο.μην στεναχωριεσαι αλλα κ μην ενθαρυνεσαι απο την θερμοκρασια.αν εχουν περασει μερες απο την συλληψη κανε μια χοριακη να βγεις απο την περιεργεια γιατι κ το μετρημα ειναι πολυ ψυχοφθορο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η θερμοκρασία παίζει πολύ μεγάλο ρόλο, σε περιπτώσεις που κάποια κοπέλα θέλει να προγραματίσει εγκυμοσύνη κλπ... Διαβάστε αυτό το άρθρο! Δίνει κατατοπιστικές οδηγίες για τη θερμοκρασία, και τον τρόπο μέτρησης! http://www.123baby.me/temperature.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...

Και εγώ κορίτσια θέλω το δεύτερο παιδί να κάνω, χθες το απόγευμα μετρήθηκα είχα 37 και το πρωί 36,8. Δεν ξέρω αν είναι ένδειξη αυτή η θερμοκρασία, πριν την ωορρηξία είχα 36,4. Τώρα είμαι στην 22 μέρα του κύκλου και περιμένω να δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...