Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εύκολες συνταγές για πάρτυ;;;;;


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια

σε λιγο καιρο χρονιζουμε και το παρτυ μας θα κανουμε!!!!! :laugh:

ελεγα να παρω ετοιμα πραγματα

αλλα κατι θα φτιαξω κι εγω σιγουρα

οποτε επειδη ολα θα τα φτιαξω Σαββατο πρωι για το απογευμα ψαχνω συνταγες για παιδακια που να ειναι πολυ ευκολες και γρηγορες (μην μου φαει ολη την μερα η προετοιμασια)

εαν γνωριζεται καμια , πολυ ευχαριστως να την δοκιμασω

ευχαριστω εκ των προτερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου marker κι εμείς την Κυριακή χρονίσαμε και κάναμε πάρτυ.

Λοιπόν θα μπορούσες να κάνεις με ψωμί του τοστ φατσούλες δηλ. άλειψε πολύ λίγη μαγιονέζα στο ψωμί και από πάνω φέτα κασέρι κ πάαριζα για τοστ και με ελιές- μάτια και κάρότο -μύτη και πιπεριά -στόμα.Είναι πανεύκολο.

Κεφτεδάκια που θα τα κάνεις σε ξυλάκι με ντοματίνι και κασέρι.

Μπορείς να πάρεις κοτομπουκίτσες και να τις τηγανίσεις.

Φυσικά πίτσα.

Τυροπιτάκια,λουκανοπιτάκια(εννοείτε έτοιμα,μόνο ψήσιμο θέλουν).

Κρέπες που μπορείς να τις κάνεις μέρες πριν(ψυγείο) και εκείνη τη μέρα τις αλοίφεις μερέντα ή μαρμελάδα ή και αλμυρές με ζαμπον+κασέρι(λίγο στο φούρνο να λίωσει το κασέρι και έτοιμες).

Ελπίζω να σου έδωσα καμμια ιδέα.Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως μ'αρεσουν τα πάρτυ!!!!

Μια ευκολη συνταγούλα για παιδιά είναι να πάρεις σφολιατάκια, να τα βάλεις σε φορμακια και να τα γεμίσεις με υλικα για πιτσακια κ να τα ψησεις. Πολυ γρηγορα γινονται.

Επίσης αν δεν θέλεις αλλαντικά για τα παιδάκια ή δεν εχεις φορμάκια, μπορεις τα σφολιατάκια να τα στριψεις στη μεση σαν φιογκάκια, να ταπασπαλίσεις με τυρί κ σουσάμι(όχι σε ολα, καποια παιδακια δεν τρωνε) και να τα ψησεις.Ευκολο τυροπιτακι.

Επίσης μπορείς να πάρεις φιλετα κοτόπουλο, να τα κοψεις μπουκίτσες κ ν ατα ψήσεις (πολύ γρηγορα).Ή να τα βάλεις σε μια σαλάτα με στριφογυριστα μακαρονάκια(σε ολα τα παιδια αρεσουν)και λίγο ντοματούλα ψιλοκομμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ι εμεις το σαββατο εχουμε παρτυ και μαλιστα επι 2 οπως κι εσεις. Εσυ εχεις 2 νινακια εγω εχω ενα και εχω κι εγω γεννεθλια μαζι του!!!! Ναι ναι εκανα το ωραιοτερο δωρο στον εαυτο μου περισυ!!!

Εγω εκτος απο τα κλασσικα ειδα και μια ωραια συνταγη που θα φτιαξω.

Βραζεις αυγα και μετα τα ξεφλουδιζεις και τα βαζεις ορθια. Κοβεις λιγο την μια πλευρα. Μετα αδειαζεις μιση ντοματα και την βαζεις "καπελο" στο αυγο. Με μια οδοντογλυφιδα βαζεις πιτσιλιες με μαγιονεζα πανω στην ντοματα και εχεις τελεια ευγευστα μανιταρια!!!! :)

Επιπλεων τα σουβλακια με κεφτεδακια και ντοματινια θα τα καρφωσω σε ενα καρπουζι για να γινει σαν ηλιος και μολις φαγωθουν θα κοψω το καρπουζι να το φανε τα παιδακια που τρελαινοντε!!! :laugh: :laugh: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρις χρονια πολλα προκαταβολικα κ για τους 2 σας!!!!!εμενα η μαμα μου στα παρτυ μου επαιρνε ενα μεγαλο πορτοκαλι,του χαραζε με το μαχαιρι ματακια,μυτη κ στομα κ καρφωνε ξυλακια για σουβλακι με κεφτεδακια κ πατατες φουρνου (ανα ενα) κ ειχε πολλη πλακα!!!ηταν σαν να εχει μαλλια...

ακομα μαρκερ μπορεις να κανεις τις κλασσικες μπομπες (στρογγυλο ψωμι) με γαλοπουλα κ τυρακι.κ μπορεις να ψησεις για λιγο στο φουρνο λουκανικακια μικρα(συσκευασμενα)ισα να φυγει το ζουμακι τους.

εμενα η αγγελικη οταν ειχαμε παει σε παιδικο παρτυ το καλοκαιρι κ ακομα δεν ετρωγε κανονικα,τσακισε αγγουρακια που ηταν κομμενα σε λωριδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poly vraiew oi syntagoylew saw koritsia

θα δοκιμασω αυτη την κυριακη να κανω καμια να δω πως βγαινουν και σιγουρα καποια θα φτιαξωευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσουν τα ζουζουνάκια σου και να περάσετε τέλεια στο party σας.

Θα σου πω ορισμένες ιδέες για γρήγορες συνταγές

1. Ανθρωπάκια με ψωμί του τοστ

Παίρνεις μια φέτα ψωμί του τοστ αλοίφεις με μαγιονέζα και βάζεις από πάνω μία φέτα ζαμπον και μια φέτα τυρί, παίρνεις ένα ποτήρι στρογγυλό και το βάζεις από πάνω το ζουλάς και κόβεις γύρω γυρώ για να κόψεις την φέτα στρογγυλή (έφτιαξες ένα κεφαλάκι)!!! Μετά με κέτσαπ φτιάχνεις το στόμα με μουστάρδα τα ματάκια και για μύτη κόψε ένα μικρό κοματάκι από καρότο. Είναι πολύ ωραίο!!!

2. Μακαρόνια αλλά καρμπονάρα

Βράσε μακαρόνια κατά προτίμηση σέληνο. Βάλτα σε ένα ταψί με κρέμα γάλακτος, τυριά και ζαμπόν βάλτα στο φούρνο για λίγο και έτοιμο!!!!

3. Τα άλλα τα ξέρεις τυροπιττάκια και τα λοιπά. Υπάρχουν και έτοιμα πιτσάκια και πεϊνιρλί.

Καλή επιτυχία!!!!!

:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν εγώ θα σου προτείνω με τον ίδιο τρόπο να φτιάξεις 2 συνταγές, μια αλμυρή και μία γλυκιά.

:y32b4:

Θα πάρεις 1 πακέτο σφολιάτα και όταν τα ξεπαγώσεις στρώνεις το ένα σε αντηκολητικό χαρτί ψησίματος.

Αρχίζεις τώρα και συνθέτεις μια «πίτσα» βάζοντας λίγο κέτσαπ, τα αλλαντικά που θέλεις (μπείκον ελαφρώς σωταρισμένο),Τυριά..

Αφου τελειώσεις θα τυλίξεις το φύλο σε ρολό και θα αρχίζεις να κόβεις με μαχαίρι το ρολό κάθετα σε κομμάτια περίπου σε πάχος 1-2 δάχτυλα.

(Η σφολιάτα φουσκώνει)

Τοποθετείς τα κομμάτια σε ταψί με αντικολητικό χαρτί. Πασπαλίζεις με σουσάμι και ψήνεις σε προθερμασμένο στους 180 για 20 – 25 λεπτά μέχρι να ροδοκοκκινίσουν δηλαδή.

Πάμε τώρα στην γλυκιά..

Στρώνεις το άλλο φύλο της σφολιάτας και βάζεις μερέντα, τριμμένο μπισκότο και λίγη μπανανίτσα κομμένη.

Πάλι το ίδιο το τυλίγεις σε ρολό και κόβεις κάθετα τα κομμάτια.

Ψήνεις και πάλι ακριβώς όπως και στην αλμυρή συνταγή και όταν βγούν τα πασπαλίζεις με λίγη άχνη.

Καλή επιτυχία!!!

http://www.eri-captaincook.blogspot.com

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...