Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010


Recommended Posts

θεκλα ποσα κιλα ειναι εσενα?

εμενα ο μπεμπης τρωει γυρω στα 80-90 ανα 2,5- 3 ωρες και η μικρη γυρω στα 60-70...

ο μπεμπης ειναι τωρα 3700 και η μικρη 2940

η παιδιατρος ομως μου ειπε οτι ο μπεμπης τρωει πολυ για το βαρος του....

εμένα χθες που την ζύγισε ήταν 3600 και μου είπε ότι πρέπει να αυξήσω την ποσότητα που της δίνω, τώρα πρέπει να τρώει πλέον 120γρ. :shock::shock: αλλά δεν τα καταφέρνει μωρέ!!!

μου τρώι πολύ λιγότερο! μάλιστα ειδικά το βράδυ, μπορεί να χτυπήσει και 5ωρο στον ύπνο χωρίς φαγητό, οπότε δεν την αφήνω...πάντα την ξυπνάω!!! θα θελα να μάθω,δεν πινάει αυτό το παιδί το βράδυ?????

Αχού πρωινοί εσείς ε??? μας περνάτε 7 ώρες και 25 λεπτά χιχιχιχιχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμένα χθες που την ζύγισε ήταν 3600 και μου είπε ότι πρέπει να αυξήσω την ποσότητα που της δίνω, τώρα πρέπει να τρώει πλέον 120γρ. :shock::shock: αλλά δεν τα καταφέρνει μωρέ!!!

μου τρώι πολύ λιγότερο! μάλιστα ειδικά το βράδυ, μπορεί να χτυπήσει και 5ωρο στον ύπνο χωρίς φαγητό, οπότε δεν την αφήνω...πάντα την ξυπνάω!!! θα θελα να μάθω,δεν πινάει αυτό το παιδί το βράδυ?????

Αχού πρωινοί εσείς ε??? μας περνάτε 7 ώρες και 25 λεπτά χιχιχιχιχι!!!

μακαρι να κοιμοντουσαν κι εμενα..............................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!ξενυχτετε βλεπω εεεεε;;;;;;;;;;;;;;;παλι καλα δεν ειμαι η μονη...θα με πειραζε! :lol::lol::lol: 120 πολλα δεν ειναι Θεκλα;ποσα γευματα κανει την ημερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μέχρι τώρα ανα τρίωρο έτρωγε γύρω στα 70-80 γρ. τώρα τρώμε 100γρ. αλλά μερικά γεύματα συνήθως τα βραδινά είναι μικρότερα δηλ. 40 - 50 γρ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μέχρι τώρα ανα τρίωρο έτρωγε γύρω στα 70-80 γρ. τώρα τρώμε 100γρ. αλλά μερικά γεύματα συνήθως τα βραδινά είναι μικρότερα δηλ. 40 - 50 γρ :(

mia xara einai,poso na faei pia?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενε πως για καθε κιλο τους αντιστοιχουν 150 γρ.γαλατος,εσενα εφοσον ειναι 3600 πρεπει ολη την ημερα να πιει 540 γρ.συνολο.τωρα την καθε φορα ποσο θα τρωει,εξαρταται απο τα ποσα γευματα κανει την ημερα,αν τρωει στανταρ ανα 3ωρο,κανει 8 γευματα την ημερα,οποτε την φορα πρεπει να τρωει 67,5 η μικρη σου τρωει 100 την ημερα ομως ,οποτε το βραδυ θα φαει ,λογικα ,λιγοτερο,αρα μια χαρα τρωει,τι αγχωνεσαι;;και τωρα μου θυμησα τον μαλακα''μας κανει 11880,τυχαιο;δεν νομιζω'' :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πώς είστε; Με τα ml παλεύετε; Γιατί έτσι; Θέκλα κουφό μου φαίνεται αυτό που σου είπε να της αυξήσεις την ποσότητα. Δηλαδή πόσο θα έπρεπε να τρώει; Με το ζόρι; Αν την ταΐσεις με το ζόρι παραπάνω απ' όσο θέλει δεν το βγάζει μετά; Εμένα τώρα που είναι 4.500 κιλά τρώει 120 τη φορά και καμια φορά ούτε αυτά... Η γιατρός μας έχει πει επί λέξη "όσο θέλει, όποτε θέλει" (αυτό απ' όταν έπαψε να είναι κατηγορία "σαμιαμίδι").

Εγώ έχω φρικάρει τελείως κορίτσια και δεν ντρέπομαι να το πω. Εδώ και σχεδόν μια εβδομάδα δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου μέσα στη μέρα και μόνο γκρινιάζει και κλαίει (όχι από πονάκια). Η πιπίλα δεν πιάνει σχεδόν ποτέ. Είναι απίστευτο αυτό το πράγμα. Εν τω μεταξύ συνέπεσε με το ξεκίνημα της νέας δουλειάς, που σας έλεγα ότι είναι από το σπίτι, και συνέχεια γράφω με το ένα χέρι και κρατάω με το άλλο τη μικρή :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsia moy.Prospatho na grapso sta ellinika kai den mporo.Ti na simbainei arage?Sas diavazo poy lete gia to gala.Emena thilazei 20 lepta to poli kai meta troei mexri 60 ml.An faei parapano to vgazei ki emena.Exthes eixame mia diskoli sxetika nixta giati ki h megali moy itan kapos.Mallon vgazei dontakia to zouzounaki mou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koita,exthes itan to proto diskolo vradi,giati den kalokoimotan i megali.Otan koimatai den exo kanena problima.Zilevei para poli alla mera me tin imera einai kalitera.Tin proti mera eixa trelo thema giati tis irthe ksafniko proton pou me eide meta apo toses meres kai me ena allo moro stin agkalia.Opote katalabaineis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μουουουουουουουου

εγω δεν ξερω ποσα ml πινει ο μπεμπακος μου γιατι θηλαζει μονο....

καλα ο μπομπιρας μας εχει τρελανει στο κατουρημα την ωρα που τον αλλαζουμε μας κατουραει κανει συντριβανακι κ τα κανει ολα μουσκεμα αφου πηγα κ πηρα σελτεδακια με ναιλον απο κατω γιατι τα ειχε κανει ολα χαλια.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

συνεχιζουμε φρονιμα κ εχουμε αρχισει να καθομαστε περισοτερη ωρα ξυπνοι τρωμε κ κοιμομαστε μετα απο κανενα μισαωρο κ κατι καθομαστε κ χαζευουμε γυρω γυρω χωρις γρινιες κ κλαματα....

ο ομφαλος του εχει βγαλει λιγο αιμα ειναι καλο αυτο η κακο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μουουουουουουουου

εγω δεν ξερω ποσα ml πινει ο μπεμπακος μου γιατι θηλαζει μονο....

καλα ο μπομπιρας μας εχει τρελανει στο κατουρημα την ωρα που τον αλλαζουμε μας κατουραει κανει συντριβανακι κ τα κανει ολα μουσκεμα αφου πηγα κ πηρα σελτεδακια με ναιλον απο κατω γιατι τα ειχε κανει ολα χαλια.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

συνεχιζουμε φρονιμα κ εχουμε αρχισει να καθομαστε περισοτερη ωρα ξυπνοι τρωμε κ κοιμομαστε μετα απο κανενα μισαωρο κ κατι καθομαστε κ χαζευουμε γυρω γυρω χωρις γρινιες κ κλαματα....

ο ομφαλος του εχει βγαλει λιγο αιμα ειναι καλο αυτο η κακο?

ντορα δεν μιλησες με παιδιατρο?????

νομιζω πως εμενα μου το ειχε αναφερει αυτο σαν εκδοχη και χωρις να ειμαι σιγουρη ισως θα πρεπει κατι να βαλεις...

οσο για το κατουρημα.... εμενα ο δικος μου οχι μονο με κατουραει αλλα με εχει χεσει κιολας :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πώς είστε; Με τα ml παλεύετε; Γιατί έτσι; Θέκλα κουφό μου φαίνεται αυτό που σου είπε να της αυξήσεις την ποσότητα. Δηλαδή πόσο θα έπρεπε να τρώει; Με το ζόρι; Αν την ταΐσεις με το ζόρι παραπάνω απ' όσο θέλει δεν το βγάζει μετά; Εμένα τώρα που είναι 4.500 κιλά τρώει 120 τη φορά και καμια φορά ούτε αυτά... Η γιατρός μας έχει πει επί λέξη "όσο θέλει, όποτε θέλει" (αυτό απ' όταν έπαψε να είναι κατηγορία "σαμιαμίδι").

Εγώ έχω φρικάρει τελείως κορίτσια και δεν ντρέπομαι να το πω. Εδώ και σχεδόν μια εβδομάδα δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου μέσα στη μέρα και μόνο γκρινιάζει και κλαίει (όχι από πονάκια). Η πιπίλα δεν πιάνει σχεδόν ποτέ. Είναι απίστευτο αυτό το πράγμα. Εν τω μεταξύ συνέπεσε με το ξεκίνημα της νέας δουλειάς, που σας έλεγα ότι είναι από το σπίτι, και συνέχεια γράφω με το ένα χέρι και κρατάω με το άλλο τη μικρή :?

φερτην να κανει παρεα με τον δικο μου!!!μια απο τα ιδια και δω,γκρινιαααααα,και μου βγαζει και κατι φωνες ''καφριλας''....πολυ αγριος μας βγηκε...δεν εχει να μοιασει βεβαια!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μουουουουουουουου

εγω δεν ξερω ποσα ml πινει ο μπεμπακος μου γιατι θηλαζει μονο....

καλα ο μπομπιρας μας εχει τρελανει στο κατουρημα την ωρα που τον αλλαζουμε μας κατουραει κανει συντριβανακι κ τα κανει ολα μουσκεμα αφου πηγα κ πηρα σελτεδακια με ναιλον απο κατω γιατι τα ειχε κανει ολα χαλια.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

συνεχιζουμε φρονιμα κ εχουμε αρχισει να καθομαστε περισοτερη ωρα ξυπνοι τρωμε κ κοιμομαστε μετα απο κανενα μισαωρο κ κατι καθομαστε κ χαζευουμε γυρω γυρω χωρις γρινιες κ κλαματα....

ο ομφαλος του εχει βγαλει λιγο αιμα ειναι καλο αυτο η κακο?

καθε βραδυ τουλαχιστον μια θα τα κανει ολα μουσκεμα,ή με το που ανοιγω την πανα να τον αλλαξω,ή μολις παω να βαλω την καθαρη!!και κατουραει συντριβανατα και αριστερα συνηθως!!οοολα αλλαγμα,και φυσικα 2-3 φορες με εχει χεσει κιολας,προχθες εκλασε, :D ,και πεταχτηκαν μεχρι και γω δεν ξερω που τα κακαδακια του!πολυ κλασιμο ρε κοριτσια,και δυνατα,μια σταλα ειναι αλλα απο αερισμο παμε καλα :lol: .πρεπει να ρωτησεις τον γιατρο για τον ομφαλο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που πηγατε καλε ολες;εσεις που θηλαζετε τρωτε τα παντα;;οσπρια λαχανικα και σοκολατα;;;και σεις που πινετε ξενο πια σκονη παιρνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα φτου φτου φτου έχει ησυχάσει ο δικός μου!!! Το δύσκολο ήταν 3 μέρες μετά το μαιευτήριο, μετά σα να μεταμορφώθηκε το πουλάκι μου σε ένα αγγελάκι! Εχθές κοιμήθηκα 12 το βράδυ μέχρι τις 10 το πρωί με δύο μικρά ενδιάμεσα διαλείμματα για θηλασμό (που ούτε τα μάτια μου δεν άνοιξα!!). Και τη μέρα κάθεται ησυχούλι και χαλάει τον κόσμο μόνο όταν πεινάει... Φοβάμαι ότι η καλή μου τύχη δεν θα κρατήσει τόσο αλλά μέχρι να χαλάσει, απλά απολαμβάνω :D

Ο αφαλός του δεν έχει πέσει ακόμα (σήμερα έκλεισε τις 2 βδομάδες)...

Άσχετο: Μου λείπει λίγο η κοιλίτσα μου!!Η κλωτσίτσες από μέσα, που της μιλούσα με τις ώρες...αχ, πάλι συγκινήθηκα και με έπιασαν τα ζουμιά (άτιμη λοχείαααααααα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που πηγατε καλε ολες;εσεις που θηλαζετε τρωτε τα παντα;;οσπρια λαχανικα και σοκολατα;;;και σεις που πινετε ξενο πια σκονη παιρνετε;

Εγώ προσέχω υπερβολικά τη διατροφή μου (από φόβο κυρίως μήπως τον πιάσει καμία τρελή ανησυχία ή διάρροια και χαλάσουν οι μέρες ηρεμίας που περνάμε...). Δεν τρώω καθόλου σοκολάτα ούτε όσπρια ούτε πίνω καφέ. Λαχανικά με μέτρο... Τις περισσότερες φορές του δίνω και συμπλήρωμα γιατί δε φτάνει το δικό μου frisolac (μου είπαν για ένα βιολογικό και θέλω να πάρω την παιδίατρο να μου πει να το πάρω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ προσέχω υπερβολικά τη διατροφή μου (από φόβο κυρίως μήπως τον πιάσει καμία τρελή ανησυχία ή διάρροια και χαλάσουν οι μέρες ηρεμίας που περνάμε...). Δεν τρώω καθόλου σοκολάτα ούτε όσπρια ούτε πίνω καφέ. Λαχανικά με μέτρο... Τις περισσότερες φορές του δίνω και συμπλήρωμα γιατί δε φτάνει το δικό μου frisolac (μου είπαν για ένα βιολογικό και θέλω να πάρω την παιδίατρο να μου πει να το πάρω)

akoysta to εχω εγω δινω milupa aptamil 1,αυτο του εδιναν στην κλινικη,ο παιδιατρος μου πε ενα αλλο αλλα ουτε το θυμαμαι... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα(Kuo) όταν τρώει με το ζόρι μου βγάζει λίγο γαλατάκι είναι η αλήθεια.αλλά συνήθως τρώει όσο θέλει αυτή κι όχι όσο απαιτώ να φάει :shock::shock:

μου είπε ότι έχει πάρει 20 γρ. την ημέρα από τότε που βγήκε από το νοσοκομείο, ενώ θα έπρεπε να είχε πάρει από 25 μέχρι 30 γρ. την ημέρα, γι αυτό μουείπε να της αυξήσω την ποσότητα.

προσπαθώ βέβαια αλλά αυτή με το που τρώει λίγο αμέσω την πιάνει υπνηλία, τι στο καλό έχει αυτό το γάλα μέσα??? :shock::shock: υπνοτικά?????

αα καλά, παιδιά εμένα που είναι κορίτσι και κάθε φορά με κατουράει,τι να πω δηλαδή :?

όσο για τα κακά , ε και εκεί την έχω πατήσει αρκετές φορές!! ξέρεις τι ειναι να την καθαρίζεις και παράλληλα να βγαίνει ......σαν οδοντόκρεμα το σκατουλάκι???? 8-}8-}8-}

καλέ κι εσάς αερίζονται τόοοοσο συχνά? εγώ νόμιζα ότι κρύωσε η δικιά μου γι αυτό!!! :oops::oops:

Μπέλλα εγώ δίνω το s26 gold

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια γεια.Μολις εκανα μπανιο τον μπεμπη γτ εκανε εμετο ...Δεν ξερω το να κανω με τα γαλατα...Θηλαζω αλλα αντε να βγαλω 90 με 100 το πολυ .αλλα μεχρι να ξαναθελει δεν γεμιζει το στηθος και καμια φορα πινει κ συμπληρωμα απο 40 το ελαχιστο μεχρι 100 εχει πιει..Μηοως δεν εχω πολυ γαλα.Το παλευω με τον θηλασμο αλλα ως ποτε?Αφηστε που πονανε οι θηλες μου γτ τις βγαζει κ τις ρουφαει παλι μεσα λες κ ειναι μπιμπερο...Ξερετε ποσο πονα αυτο?Κατα τα αλλα ειναι ησυχος...Παρεακι θελει αγκαλιτσες και μαμ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marietta2010 καλά θα κάνεις να το βγάζεις με το θήλαστρο για να βλέπεις πόσο τρώει,πάντως το 90-100 καλό μου ακούγεται . ξεκίνησα κι εγώ με αποκλειστικό θηλασμό αλλά δυστυχώς στην πορεία ελαττώθηκε παρα πολύ το γάλα μου και τώρα της δίνω συμπλήρωμα. στο στήθος την βάζω απλά για να μην μου κοπέι το γάλα. τώρα άρχισα να παίρνω και χάπια μαγιά μπύρας για να κατεβάσω γάλα! δεν ξέρω εάν σε ενδιαφέρει κάι τέτοιο, μου τις έδωσε η παιδίατρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...