Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010


Recommended Posts

ευχαριστω πολυ Κατερινα μου!!!να εισαι καλα!και εσυ να χαιρεσαι το αγγελουδι σου!εγω ποτε δεν ετρωγα γλυκα και τωρα με τον θηλασμο τα χω παιξει εντελως!μονο σοκολατα και γενικα γλυκα ζηταω..αα!σημερα βγηκαν και τ'αποτελεσματα της καλλιεργειας του γαλατος μου και τελικα εχω 3 μικροβια.εστια μικροβιων κατηντησε το στηθος μου.μου ειπαν ομως πως με τη θεραπεια που παιρνω θα γινω καλα!αντε να δουμε!!!παντως αφου δεν τις δινω το γαλα μου και το πεταω εχθες και σημερα πινω μπυρα και το απολαμβανω!εχω να πιω απο περυσι τον σεπτεμβρη που ειχαμε παει στη Βαρκελωνη ταξιδι του μελιτος. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mpella mou teleios!!!!!!!!!

anna mou kalos irthes eimai i aggeliki kai gennisa tin koroula mou stis 17 augoustou :):):)

koritsia mou na rwtisw kati ta loxeia pote sas teleiwsan???? emeis sarantizoume tin kiriaki kai exw akoma, fisika uparxoun meres pou eimai teleiws kathari alla kai alles oxi :shock:

Αχ αυτά τα λόχεια... και γω Αγγελική μου τα ίδια... άλλες μέρες εμφανίζονται κ άλλες όχι... ελπίζω να τελειώσουν σύντομα, δεν μπορώ άλλο !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τελείωσα με τη δουλειά και πάω σπιτάκι στα μαμούνια μου. Ελπίζω να είναι ξυπνια η μπέμπα να την ζουλήξω λίγο.

An -n κάνει να πίνεις μπύρες βρε με αντιβίωση?? Περαστικά εύχομαι πάντως, κι αυτό να είναι το τελευταίο!

Καληνυχτα μανουλες και καλά ξενύχτια σε όλες μας!

Φιλάκια @};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινη μου σ'ευχαριστω πολυ!!!τι κανει το νινι σου? :-*

Μαντρε μου ευχαριστω πολυ!δεν πινω πολυ.εχω να πιω1χρονο ποτο.στην εγκυμοσυνη δεν ηπια ουτε μια σταγονα..κριμα ειμαι..χαχα!αλλωατε την κυριακη τα παντα παλι σταματαω γιατι απο δευτερα θα δινω στην καραμελιτσα μου παλι το δικο μου γαλατακι και πρεπει να ειναι εντελως καθαρο οταν θα της το δωσω απο τα παντα.πολλες στερησεις βρε κοριτσια αλλα αξιζει για τους θησαυρους μας!

εμενα τα λοχεια μου σταματησαν 2 μερες μετα το σαραντισμο αλλα και παλι δεν ειχα καθε μερα ειδικα προς το τελος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:evil::evil::evil::evil::evil::evil: koitaksa ta xartia moy ,den pirame emeis epidoma kaisarikis gia pite moy koritsia gt proti fora to akow!!

elpidaki emeis exoyme rilax tis fiser prise.mas to kanane dwro toy aresi poli afou tis perisoteres fores koimate ekei kai ton vazw meta sto krevataki toy.kai otan den einai na koimi8i toy vazw ti mpara me ta paixnidia(kati zoakia)poy exei kai ta koitazi ,kai exei kai ixous!!ksero pio rilax les esy ..kani giro sta 200euro!to eixame dei kai emeis !!mpenei mp3..

gia ton 8ilazmo re koritsia :cry::cry: simera eidika kati egine............ekei moy etroge afine ti 8ili,eklege, ksana epiane meta den i8ele na piasi ka8olu kai eklege.....3 fore toy edwsa kseno simera kai epine 60 ml ka8e fora!!,poy tis alles fores an toy edina kseno gala epine 30...40 to poli!!!gt tora aytoooooooooooo!!!!! :cry::?

anastasia den kanei na pineis mpira otan 8ilazeis?gt emena moy eixane pei oti voi8aei na katevasis gala :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ροζι μου γιατι δεν προσπαθεις να βγαζεις και με το θηλαστρο προκειμενου να δινεις ξενο;μπορει να ετυχε μωρε μη στεναχωριεσαι.το γαλα μου καλη μου Ροζη δυστυχως το πεταω.δεν το δινω στο μπουμπουκι μου.δν εχω προβλημα με το γαλα.απεναντιας προσπαθω να μειωσω τη παραγωγη μου γιατι η υπερπαργωγη δημιουργει γρουμπουλια.εβγαλα ενα καο δοξα τω Θεω εφυγε.αφου βγαζω απο το ενα στηθος 150ml.αυτο ειναι το αποτελεσμα του θηλαστρου.η μαια μου ειπε να τη βαζω στο στηθος γιατι το στηθος θα βγαζει οσο γαλα ζηταει το μωρο αλλα εγω φοβαμαι μη την ξαναπαθω.ασ γινω καλα κ θα δουμε πως θα παει.σιγουρα θα πινει αποενα οσο εχω να της δωσω.αχ!κουτουλαω απο τη νυστα!θα παω να κοιμηθω μετα το βγαλσιμο του γαλατος μου.. φιλακια σε ολες!!! :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια... επειδή το μεσημέρι είπα ότι θα βάλω φωτό της μπουμπούκας μου... προσπάθησα να τις περάσω εδώ...(όπως κάναμε στο παλιό mammy) αλλά δεν μπόρεσα. Έτσι κ γω τις πέρασα στο προφίλ μου.

Κατρίνα μου στο προφίλ θα την δεις τη μπουμπούκα ...

Κατ' τ' άλλα τι κάνετε ? Η μικρή μου κοιμάται κ ο γιος βλέπει λίγο τηλεόραση κ μετά κ αυτός νάνι.

Εγώ είπα να μπω να σας διαβάσω λιγάκι. Άρα πάω λίγες σελίδες πίσω κ επανέρχομαι...

Λαμπρινηηηη!!!κατω απο το μηνυμα εχει προεπισκοπηση-υποβολη,πιο κατωεπιλογες -προσθηκη συνημμενου,πας προσθηκη συνημμενου-αναζητηση μετα προσθηκη αρχειου και ετοιμο,υποψιν πας απαντηση οχι γρηγορη απαντηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώς μου αρέσει να βλέπω φωτογραφίες!!!!Είναι γλύκες!

Τι παλιόκαιρος σήμερα!όλη τη νύχτα έβρεχε!Δεν έχω παράπονο από τον μικρούλη μου...Κοιμήθηκα 12 το βράδυ με 11 το πρωί με δύο διαλείμματα (ένα μικρό και ένα μεγαλύτερο).

Έχω τόσες δουλειές...4 πλυντήρια ασιδέρωτα και άλλα χίλια πράγματα...

Άσχετο: Οι περισσότερες τελικά μαλλιαρά μωράκια κάναμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώς μου αρέσει να βλέπω φωτογραφίες!!!!Είναι γλύκες!

Τι παλιόκαιρος σήμερα!όλη τη νύχτα έβρεχε!Δεν έχω παράπονο από τον μικρούλη μου...Κοιμήθηκα 12 το βράδυ με 11 το πρωί με δύο διαλείμματα (ένα μικρό και ένα μεγαλύτερο).

Έχω τόσες δουλειές...4 πλυντήρια ασιδέρωτα και άλλα χίλια πράγματα...

Άσχετο: Οι περισσότερες τελικά μαλλιαρά μωράκια κάναμε :)

pragmati!!!και στην κλινικη ολα μαλλακια ειχαν μπολικα!!και πολλα αγορακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!σας διαβασα κ ερχομαι να πω κ εγω τα δικα μου!

υπομονη οσες εχετε προβληματα με στηθος,εμενα εγινε πετρα απτην 4η μερα κ εβγαζα μετα πονου κ οδυνης 15-20 μλ κ εδινα στο μικρο μου ωσπου εφτασε ο πονος στη μασχαλη κ ο γιατρος ειπε τελειωσαμε...δε τρεχει καστανο,το μωρο πινει nativa,ξεπερασα γρηγορα τη στεναχωρια μου γιατι επρεπε ναμαι διπλα του κ οχι να μυξοκλαιω για το θηλασμο!

να ρωτησω κατι??? μολις κλεισαμε μηνα.ειχα ελαχιστο αιμα κ πριν λιγες μερες μονο κιτρινες βλεννες.ομως απο προχτες εχω αιμα κανονικοτατο σαν περιοδο βαρβατη!απο τωρα?ποια ειναι η λογικη ακολουθια??

υπαρχει καμια που να δινει μονο ξενο? καθε ποτε τρωνε τα μικρα σας κ απο ποτε αρχιζουν να μην αντεχουν το ξαπλα στο καλαθι?

πολλες ερωτησεις το μητσακι!!!

α!!σεξ ο γιατρος ειπε μετα το 2μηνο,αν κ μερικες γυναικες επουλωνονται ακομα πιο αργα (πληρως)

δε με χαλαει,μπορω να περιμνω,γιατι δε θελω να υποφερω,θελω να το χαρω μετα απο τοσους μηνες!!(10!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Πάει,χάλασε ο καιρός και δεν θα βγάλω το νινι βόλτα σήμερα.Ευτυχώς θα έρθει η μάνα μου να την κρατήσει το μεσημέρι για να πάω 2 ωρίτσες μαγαζί κι έτσι θα βγώ εγώ λίγο.Δεν την παλέυω καθόλου μέσα ρε γμτ,εσείς πως τα πάτε με αυτό?

Μπέλλα κι εγώ αυτό της Φισερ Πραις έλεγα να πάρω,δεν θα τα σκάσω όμως γτ έχω μια δωροεπιταγή του Λητω 125ευρώ! 8-)

Αγγελικούλα εμένα τα λοχεία τελείωσαν οριστικά γύρω στις 35 μέρες.Περριτό να σας πώ οτι έκανα σεξ και ήταν σαν την πρώτη φορά,πολύ πόνος! :oops:

Αλήθεια εμείς που θηλάζουμε δεν θα έχουμε περίοδο μέχρι να σταματήσει η γαλουχεία,σωστά?

Σουπίτσα μου,χαίρομαι που βοηθάω.Πείσμα θέλει τελικά και μόνο ο θηλασμός.Της έδινα κάποιες φορές που χρειάστηκε αλλά πότε συστηματικά.Οταν μίλησα με την παιδίατρο και μου εξήγησε ότι το μωρό πρέπει να είναι στο στήθος όσο θέλει αυτό και είναι κρίμα να της δίνω ξένο ενώ τα είχαμε πάει τόσο καλά με τον θηλασμό εώς τότε(λόγω κιλών) αποφάσισα να μην της ξαναδώσω.

Κορίτσια σας γράφω το τηλ στη Συμβουλευτική Υπηρεσία του Ελενας οπού μπορείτε να αποτανθείτε για οποιαδήποτε απορία σχετικά με τον θηλασμό.Τηλ 6462782 καθημερινά εκτός Σαβ κ Κυρ,10.30-12π.μ.

Ρόζυ κι εμένα μου το έκανε αυτό η μπέμπα περίπου τόσων ημερών όσο ο δικός σου.Τηλεφώνησα λοιπόν στο Ελενας κ μου είπαν ότι στις 40-50 μέρες(αν θυμάμαι καλά) αλλάζει η σύσταση του γάλακτος κ το μωρό δεν το αναγνωρίζει,το βλεπει σαν ξένο.Αυτό θα κρατήσει 4-5 μέρες.Βγάζε τον όταν κλαίει,μίλα του λίγο κ ξαναπροσπάθησε.

Αναστασία ούτε κι εγώ το ήξερα για τα γλυκά και κυρίως ότι η σοκολάτα τους προκαλεί εκνευρισμό.Εγώ τρώω κάθε μέρα. :oops: Επίσης πίνω μπύρα αραιά κ πού γιατί αυξάνει την παραγωγή.

Καλημέρα στις όμορφες φατσούλεεεεεςςςς!!!!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!σας διαβασα κ ερχομαι να πω κ εγω τα δικα μου!

υπομονη οσες εχετε προβληματα με στηθος,εμενα εγινε πετρα απτην 4η μερα κ εβγαζα μετα πονου κ οδυνης 15-20 μλ κ εδινα στο μικρο μου ωσπου εφτασε ο πονος στη μασχαλη κ ο γιατρος ειπε τελειωσαμε...δε τρεχει καστανο,το μωρο πινει nativa,ξεπερασα γρηγορα τη στεναχωρια μου γιατι επρεπε ναμαι διπλα του κ οχι να μυξοκλαιω για το θηλασμο!

να ρωτησω κατι??? μολις κλεισαμε μηνα.ειχα ελαχιστο αιμα κ πριν λιγες μερες μονο κιτρινες βλεννες.ομως απο προχτες εχω αιμα κανονικοτατο σαν περιοδο βαρβατη!απο τωρα?ποια ειναι η λογικη ακολουθια??

υπαρχει καμια που να δινει μονο ξενο? καθε ποτε τρωνε τα μικρα σας κ απο ποτε αρχιζουν να μην αντεχουν το ξαπλα στο καλαθι?

πολλες ερωτησεις το μητσακι!!!

α!!σεξ ο γιατρος ειπε μετα το 2μηνο,αν κ μερικες γυναικες επουλωνονται ακομα πιο αργα (πληρως)

δε με χαλαει,μπορω να περιμνω,γιατι δε θελω να υποφερω,θελω να το χαρω μετα απο τοσους μηνες!!(10!!)

μπορει και να ειναι περιοδος!με το ξενο απ'οσο ξερω καθε 3ωρο τρωνε,εμενα καλαθουνα δεν καθοταν απο την 2η εβδομαδα!!!χαχαχαχα!ηθελε απλα!τωρα θελει στο ρηλαξ...τι να πεις!σεξ μετα 2 μηνες;;γιατι τοσο;καλα και γω δεν καιγομαι με τοσο ξενυχτι μονο αυτο δεν σκεφτομαι!εγω ακομα δεν καθαρισα κιολας στις 3 σαραντιζουμε και θα παω να με δει η γιατρος,αλλα αν εχω ακομα μαλλον δεν θα παω τοτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπυρα και γω πινω,χωρις αλκοολ,καλα Ελπιδα γιατι ετσι με το σεξ;;προφανως υπαρχει πολυ σφιξημο απο μερους μας,μετα απο τοσο καιρο και σκεφτομαστε και πως θα πονεσει... :?

α!και οσο για την περιοδο σε αλλες ερχετε και σε αλλες οχι!δεν ειναι στανταρ οτι επειδη θηλαζουμε δεν θα χουμε περιοδο ή οτι δεν θα μεινουμε εγκυες :shock::shock: ,και κυριως μπορει να την πατησουμε στο θεμα εγκυμοσυνης ,νομιζοντας πως δεν εχουμε περιοδο επειδη θηλαζουμε....αυτο πως το φοβαμαιιι,με την καισαρικη μου πε μετα 1 χρονο ξανα εγκυμοσυνη,οποτε πρεπει να προσεχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou kalimeres :):):)

ti kales dld extes eixame olonyxtia :shock: i mikri eklaige mexri tis 3.30 kai meta tin pire o unpos kana misawro kai meta pali ksipnima ana pentalepto, pragmatika xtes ta ftisa :? to paidi mou einai nyxterinos tupos apo koilias na fantasteite tote etrwga tis klwtsies kata tis 3 :shock:

ax! aman auta ta loxeia varethika :evil: elpidaki eisai polu tuxeri pou sou teleiwse exetika sintoma, egw simera exw ligo aimataki :( kala gia to sex etsi to pa mias kai pou na vrethei oreksi meta apo tetoia eksantlisi, leipei kai o antras mou opwte.....den

alla min eimai kai axaristi mexri tin proigoumeni prin gennisw kaname kanonika kai me tis eulogies tou giatrou :oops::oops::oops:

kapou pire to mati mou to kouklaki tis nannas!!!! einai kouklakos pragmatika kai exei kai polla malakia :)

dikio exeis katerinaki mou oles kaname mwrakia me malakia, emeis fisika twra exoume karafliasei :oops::) vlepe foto dipla, kamia sxesi me to pws gennithikame :)

anastasia mou glikia na sas zisei kai to anipsaki!!! :):):):):)

se ola ta koritsakia polla polla :x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2 μήνες χωρίς σεξ??? :shock: Εγώ νοιώθω περδίκι από κάτω αλλά μέχρι να πάω στις 40 μέρες να με δει ο γιατρός δεν τολμάω να δοκιμάσω... Μέχρι τότε πρέπει να έχει πάει ο μικρός στο πορτ-μπεμπέ του γιατί όλο στο κρεβάτι μας κοιμάται :D

Ελπιδάκι, αυτή η τηλεφωνική γραμμή βοηθάει??? Μπορώ να πάρω ακόμα και αν δεν έχω γεννήσει στο Έλενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

a! ksexasa na rwtisw ti vazete stis ragades???

afou gennisa anakalipsa merikes sti koilia mou :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

einai akoma kokines lete na figoun??? yparxei tetoia periptwsi???????

exw parei mia alifi kai vazw tis freziderm kai amigdalelaio

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτήσω, η κοιλιά σας έχει φύγει??? Εγώ όταν έφυγα από το μαιευτήριο ήμουν σαν 5 μηνών έγκυος και ακόμα όλοι νομίζουν ότι είμαι έγκυος :roll::roll: Πότε φεύγει άραγε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

a! ksexasa na rwtisw ti vazete stis ragades???

afou gennisa anakalipsa merikes sti koilia mou :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

einai akoma kokines lete na figoun??? yparxei tetoia periptwsi???????

exw parei mia alifi kai vazw tis freziderm kai amigdalelaio

Και μένα κόκκινες είναι... Λένε ότι οι κόκκινες έχουν ελπίδες να φύγουν. Και εγώ αμυγδαλέλαιο βάζω και μια κρέμα για ραγάδες... Τελικά έκανα μπόλικες γύρω από τον αφαλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki mou emena i koilia mou exei sxedon figei einai polu elaxisto auto pou exei meinei san priksimo periodou alla genikotera me ta kila exw ena thema akoma kai me exei parei polu apo katw :cry:

skeftomai otan stamatisoun epitelous ta loxeia na ksana paw kolimvitirio, i askisi voithaei polu to swma na epanerthei ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...