Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010


Recommended Posts

αντεεεε..Αναστασια..γενναει η σιστερ?μετο καλο και κανενα πονο!!!ελλαδα ειναιι//?ετοιμο και το ανηψακι!

Κατερινακι..καλοριζικο και καλοταξιδο το αμαξι!!!τελειαα!!ωρρεε βολτες που θα κανει το Αλκμηνακι!! :)

Βασιλικουλα..παλι επιδρομη ειχατε?τι θα κανετε με το θεμαα?να σε δω στο κφε με δυο μωρα..και οπως ειπε η Κατερινα..θα υποκλιθω κι εγω! :P:P

Εμεις φοραμε Pampers no2 τα 3-6kgr και εχω καβα τα babylino που μας ειχαν στειλει(αθλιααα) και libero..που ειχα αγορασει Νο2!Μωρομαντηλα Pampers Sensitive και μονο!!!Χτες ζυγιστηκαμε 4440γρ!!!εχει αρχισει και αφρατευει!Tρωμε 100 ml..ανα 2ωρο!!Απο γκρινια και κλαμα..φωνη και ανταρα καλα παμε..Υπνο..σχεδον..τιποτα για νεογεννητο!!ελα ντε που βρισκουν τοση αντοχη?

και το πιο σημαντικο..Αυτο που εγραψες Κατερινακι..για την Αλκμηνη..ετσι ημουν με την Ελενα..οταν εγινα πρωτη φορα μανα!ακομη και τωρα 10 χρονια μετα..θελει να το ακουει..το Σ'αγαπω!!

Συγκινουμαι οταν κοιταω τα παιδια μου στα ματια!χτες ο μπεμπουλης ενω του ελεγα βλακειουλες για να ..δω αντιδρασεις..μου εσκασε ενα χαμογελο..που ξεσπασα σε κλαμματα...!!γιατι τοσα δακρυα..?τι ειναι αυτες οι Ορμονες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ επιτέλους τέλειωσα με τις δουλίτσες κ αποφάσισα να γράψω.

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες κ τα μπεμπάκια. Μόλις χθες το απόγευμα ήρθα από Πάτρα με τα δύο αστέρια μου (την μπουμπού κ το Χρήστο), πλέον μόνοι μας στο σπίτι - χωρίς παππούδες, γιαγιάδες, κλπ . Ο Χρηστάκης από Δευτέρα πάει στον παιδικό... οπότε οι γυναίκες μόνες μας σπίτι από βδομάδα ! Κορίτσια μου φαίνεται απίστευτο ότι γίναμε 4μελής οικογένεια πλέον... τι να πω !!! ΘΑ...

Ααααααααα πήγα και στο ΙΚΑ σήμερα πρωί... τελικά για κάθε χαρτί πληρωμής ήθελαν κ ξεχωριστή εξουσιοδότηση... γι' αυτό δεν έδωσαν όλα τα λεφτά στο σύζυγο όταν πήγε... αλλά δεν του το εξήγησαν :evil::evil::evil::evil::evil::evil: !!! Είπα κ γω θα μου φάει το ΙΚΑ :evil::evil: σχεδόν 1000 ευρώ το βοήθημα τοκετού ? ? ? ΠΟΤΕ !!! Κ έτσι τα πήρα... :D:D:D:D:D:D και σε καλή μου μεριά :D:D:D:D:D:D:D

Όσο για τη μπουμπού - παιδίατρο έχουμε την άλλη βδομάδα όπου θα ζυγιστούμε κ όλα τα σχετικά κ θα μας πει κ για τα εμβόλια !!! Μέχρι ώρας δεν έχουμε κανένα απολύτως πρόβλημα. Το φαγητό μας είναι κάθε 3-3,5 ώρες (δικό μου κ ξένο γάλα συμπλήρωμα). Έχει αφρατέψει η σουσουράδα :lol::lol::lol:

Αυτά για την ώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα..anlou..να σου ευχηθω κι εδω..να σου Ζησει!!να το δεις οπως επιθυμεις!καλως ηρθες στη παρεα μας!!Τι εγινε τελικα με το θηλασμο?τα πηρες τα χαπια?Ποια χαπια σου εδωσε?

Λαμπρινη..Χρυσα που ειστε? :?:?:? ειστε εδω?

αχχ σε λιγο θα τσιπνησει ο Ταλιμπανακος μου..και δε θα μπορω να γραψω..σνιφ.. :( και μιας και το μελετησα..παω να δω ..κατι ακουγεται να σφιγγεται..χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo ko me singinisessssssssssssssssssss :roll:

koritsia na sas rotiswww -otan pate ston paidiagiatro posi wra koitazi to mwraki?!arxizw kai skeftome na allaksw tin dikiamas!!!poli "ksepeta"moy fenete!!!tis lew gia diaria tpt!tis lew gia emetoys tpt.....otan pame se 10 lepta to poli exei teliosi!!!den kserw den moy ekatse apo tin arxi :evil: !!!alla epidi oli lene oti einai poli kali skeftome pos 8a einai ali giatri an einai ayti kali :evil: ...uffffffffff tin triti pame gia emvolio!!

emeis vazoume pampers 2.,eixa apo valitsaki poy moy eixane stili babylino ala me tipota!!!!allo oti den toy kanane ,alla kai meta ta pampers den marese ka8olu i piotita!

aggelikula emeis atsipopulo einai ligo makria apo tin poli,alla egw odigaw kai den exw provlima!!maresi edw gt exei ysixia!!!p.s.i mikri soy miazi poli eee?

Θεωρώ ότι το να έχεις εμπιστοσύνη στον παιδίατρό σου είναι πολύ σημαντικό. Κι επειδή την έχω πατήσει στα δίδυμα με παιδίατρο που μου τη συστήνανε όλοι και τελικά παραλίγο να μου στοιχίσει την ζωή του παιδιού μου, θα έλεγα αν δεν είσαι ικανοποιημένη να την αλλάξεις. Η δικιά μου πάντως την πρώτη φορά που πήγα τη μπέμπα την εξέτασε περίπου 3 τέταρτα. Μέχρι και τις διπλίτσες που σχηματίζουν τα μπουτάκια και ο πωπός της μέτρησε για να δει αν θα χρειαστεί να της φορέσουμε διπλό πάμπερ. Καλός γιατρός για μένα είναι εκείνος που θα απαντήσει σε κάθε σου ερώτηση όσο χαζή κι αν ακούγεται και που δεν θα δυσανασχετεί αν χρειαστεί να τον καλέσεις μέσα στα άγρια μεσάνυχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδώ εδώ είμαι Κατρίνα μου ? Τελικά ξύπνησε ο μικρούλης ?

Λέω να βάλω καμια φωτό απ' τις καινούργιες μας... να μας δείτε ... μισό κ έφτασα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα ενταξει εχω ακομη..

Λαμπρινουλα!!με το καλο να μπειτε κι εσεις στους ρυθμους σας!Καλως ορισατε!μια χαρα η μπουμπουκα σου καθε 3 με 3,5 ωρες?? :shock: εμενα εχει γινει 2ωρο..βαλε φωτο τωρα που αφρατεψε!!να δουμε μπουτακια!

Σχετικα με το ΙΚΑ!

χτες πηγε τελικα ο αντρας μου με εξουσιοδοτηση μου!Μια ομως ειχε μαζι του!δεν του ζητησαν 2η!

Πηρε λοιπον το βοηθητικο επιδομα τοκετου..991,2 ευρω..και του ειπαν για να παρει το επιδομα λοχειας..να γραψω το μωρο στο βιβλιαριο μου..και αυτο θα γινει εφοσον φερει χαρτι μη ασφαλισης απο το ταμειο του λιμενικου..δηλ..ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ!ΣΤΟ ιΚΑ να γινεται μπαχαλο πανικος..με ενα υπαλληλο κι ολοι να φωναζουν..και πρεπει τωρα να τρεχουμε 2η φορα!Το επιδομα λοχεας ποσο ειναι?Επιδομα καισαρικης πως θα το παρουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίδομα λοχείας πήρα 1380 ευρώ (σαν συμβασιούχος πυροσβέστρια).

επίδομα καισαρικής δεν υπάρχει. Μόνο το επίδομα λοχείας κ βοήθημα τοκετού υπάρχει.

Εγώ από βδομάδα θα πάω κ στον ΟΑΕΔ για το επίδομα μητρότητας.

Όντως για να πάρεις το επίδομα λοχείας θα πρέπει το μωράκι να έχει το βιβλιάριό του. Καλό κουράγιο στο ΙΚΑ. Να σου πω εδώ που πήγα εγώ δεν υπήρχε κανένας :o:o:o:o σήμερα, πέρασα αμέσως !!! Αν κ να είχε πάλι δεν θα περίμενα γιατί είχα κ τα 2 παιδιά μαζί μου, την μπουμπού στο μάρσιπο κ το μικρό απ' το χέρι... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεωρώ ότι το να έχεις εμπιστοσύνη στον παιδίατρό σου είναι πολύ σημαντικό. Κι επειδή την έχω πατήσει στα δίδυμα με παιδίατρο που μου τη συστήνανε όλοι και τελικά παραλίγο να μου στοιχίσει την ζωή του παιδιού μου, θα έλεγα αν δεν είσαι ικανοποιημένη να την αλλάξεις. Η δικιά μου πάντως την πρώτη φορά που πήγα τη μπέμπα την εξέτασε περίπου 3 τέταρτα. Μέχρι και τις διπλίτσες που σχηματίζουν τα μπουτάκια και ο πωπός της μέτρησε για να δει αν θα χρειαστεί να της φορέσουμε διπλό πάμπερ. Καλός γιατρός για μένα είναι εκείνος που θα απαντήσει σε κάθε σου ερώτηση όσο χαζή κι αν ακούγεται και που δεν θα δυσανασχετεί αν χρειαστεί να τον καλέσεις μέσα στα άγρια μεσάνυχτα.

Συμφωνω απολυτα μαζι σου!κι ο δικος μου καλος λεει η φιλη μου ειναι!οταν ηρθε σπιτι πρωτη φορα μου αρεσε!η πορεια θα δειξει γιατι κι εγω ειμαι ..επιφυλακτικη..γνωριζοντας απο παλιοτερς καταστασεις!τωρα θα παμε παλι μολις κλεισουμε μηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα Λαμπρινη ετσι θα κανω..αλλα με τις ιωσεις τι γινεται?ασε μην τρεχουμε για αλλα..!Επιδομα καισαρικης υπαρχει..και το εχυν παρει και οι δυο φιλες μου!!δεν στο λεει κανεις απο μονος του εκει μεσα!Ετσι μου ειπαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλες. δεν πρόλαβα να διαβάσω όλα τα νέα σας, άστε που και που τα διαβάζω μετά δεν θυμάμαι τι ήθελα να γραψω!

Η μπεμπαμπλομ μου σήμερα ήταν ένα σωστό αγγελούδι! Πήγαμε το πρωί στα ΚΕΠ, μετά στο φούρνο και στο φαρμακείο και κατά τις 12 στο σχολείο να πάρουμε τα δίδυμα. Κιχ δεν έβγαλε η σουρτούκο! Μόνο το απόγευμα που είναι με τον πατέρα της δεν σταματάει το κλάμα! τον καημένο, τον λυπάμαι ώρες ώρες, τί μπάνιο την κάνει, τί με το σεσουάρ την χαλαρώνει αυτή εκεί, μές στην τσιρίδα! Αλλά τι να κάνω κι εγώ, η δουλειά είναι δουλειά.

Τη Δευτέρα πάμε κι εμείς για το πρώτο μας εμβόλιο :?:? Καθόλου δεν θέλω να την πάω. Και την πιάνει ένα παράπονο ώρες ώρες, κατεβάζει και τα χειλάκια της κι έχει ένα τόσο γλυκό κλαματάκι άλλο πράμα!

Ααααα Κατερινάκι (Kuo) τώρα που το θυμήθηκα! Δεν μας φτάνουν οι ορμόνες βρε, μας πήρανε και τα ζουμιά με τις εξομολογήσεις! Πάντως αν της μάθεις απο μικρή να μην ντρέπεται να εκφράσει τα αισθήματά της και να λέει σ'αγαπώ, θα το κάνει. Εγώ τα δίδυμα τα έχω ζουρλάνει στην κυριολεξία! Και τώρα πια με αγκαλιάζουν μόνα τους και μου λένε ότι με αγαπάνε ωωωωωωωωως το ΑΠΕΙΡΟ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπεραααα...

Κατρινα μου ευχαριστω πολυ!!!!Τελειωσαν κιολας τα χαπακια...δεν θυμαμαι πως τα ελεγαν και πεταξα και το κουτι... :oops:

Εχω δυο τρεις αποριες!!! Σχετικα με το Ικα, αν μπει στο βιβλιαριο του αντρα μου εγω επιδομα λοχειας δεν παιρνω??????

Επισης ειναι φυσιολογικο που ο μικρουλης μου καθε βραδυ βρυκολακιαζει...???απο τις 4 μεχρι τις 9 το πρωι το ματι γαριδα...και μαζι με αυτον και εγω!!!Τι μπορω να κανω για να του το αλλαξω αυτο?

Και κατι τελευταιο γιατι ακουω το γατακι να κλαιει...Γεννησα φυσιολογικα, και απο κατω στα ραμματα εχω κανει ενα γρουμπουλακι το οποιο ειναι το μονο που με ποναει...βεβαια ειναι μια βδομαδα μονο απο την μερα τοκετου αλλα δεν θυμαμαι αν το ειχα τις προηγουμενες μερες!!!!! :?:?

Θυμαται καμια σας κατι παρομοιο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pws ginete na klei o mikros ka8e fora pou paw na anixw ton ipologisti :twisted::?::D ti kanete? katrina gia pes ti voi8ima kaisarikis????!!! :? den pira kati tetio!!!esy telika ika 8a valeis to mikro?emeis dimosio ton valame!-gia mas pistevw kalitero to dimosio gt den 8a plironume episkepsi ston giatro poy einai 50E(opos plirona tin ginikologo ka8e fora),kai oyte ta emvolia 8a plirosume,den kserw isos ta emvolia den plironis kai me to ika!!!

gia tin paidigiatro poy sas elega koritsia tin proti fora poy pigame den moy ekatse gt.........-eixame kleisi randevu 9 iwra,kai kala epidi einai neogenito ,eprepe na einai proto.,kai otan pigame eixe valei mesa allo paidaki!!!! :evil: mpikame mesa kai epiase to mwro xwris na plini ta xeria tis apo to proigumeno mwraki :evil::evil: (edw sto nosokomeio!!!paidigiatros epiane to ka8e mwro kai meta epline ta xeria gia na piasi to allo) :evil: kai vromuse tsigaro!!! :evil: kai o andras moy kapnizi ok!!!alla ka8e fora plenete gia na piasi to mwro poy einai kai dikotu!!!!peite moy exw adiko???????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπεραααα...

Κατρινα μου ευχαριστω πολυ!!!!Τελειωσαν κιολας τα χαπακια...δεν θυμαμαι πως τα ελεγαν και πεταξα και το κουτι... :oops:

Εχω δυο τρεις αποριες!!! Σχετικα με το Ικα, αν μπει στο βιβλιαριο του αντρα μου εγω επιδομα λοχειας δεν παιρνω??????

Επισης ειναι φυσιολογικο που ο μικρουλης μου καθε βραδυ βρυκολακιαζει...???απο τις 4 μεχρι τις 9 το πρωι το ματι γαριδα...και μαζι με αυτον και εγω!!!Τι μπορω να κανω για να του το αλλαξω αυτο?

Και κατι τελευταιο γιατι ακουω το γατακι να κλαιει...Γεννησα φυσιολογικα, και απο κατω στα ραμματα εχω κανει ενα γρουμπουλακι το οποιο ειναι το μονο που με ποναει...βεβαια ειναι μια βδομαδα μονο απο την μερα τοκετου αλλα δεν θυμαμαι αν το ειχα τις προηγουμενες μερες!!!!! :?:?

Θυμαται καμια σας κατι παρομοιο????

Το μωρό να μπει στο βιβλιάριο του άντρα σου ή εσύ είσαι ασφαλισμένη στο βιβλιάριό του? όπως και να χει πάντως επίδομα παίρνεις. Στην πρώτη μου γέννα που ήμουν ασφαλισμένη η ίδια στο ΙΚΑ πήρα όλα τα επιδόματα τα οποία έφτασαν μαζί με το επίδομα καισαρικής όμως, τα 3.000. τώρα που είμαι έμμεσα ασφαλισμένη στο βιβλιάριο του άντρα μου, πήρα 900 ευρώ. Το παιδί δεν έχει σημασία που είναι ασφαλισμένο. άλλωστε τα επιδόματα αφορούν εσένα.

Κορίτσια επίσης, όσες παίρνετε επίδομα παιδιών από τον ΟΑΕΔ και όχι από την δουλειά σας, δηλώστε και το νέο μέλος της οικογένειας. Ανεβαίνει αρκετά το ποσό.

Τώρα σχετικά με το ωραριο του μωρού, είναι λιγο νωρίς για να καταφέρεις να τον βάλεις σε πρόγραμμα. Αργότερα όμως, προσπάθησε να τον κρατάς το απογευματάκι ξύπνιο για λίγο για να κοιμάται το βράδυ. Επίσης, την ημέρα να έχεις ανοιχτές τις κουρτίνες για να μπαίνει φως και να καταλαβαίνει τη διαφορά. Υπομονή, θα στρώσει σιγά σιγά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπεραααα...

Κατρινα μου ευχαριστω πολυ!!!!Τελειωσαν κιολας τα χαπακια...δεν θυμαμαι πως τα ελεγαν και πεταξα και το κουτι... :oops:

Εχω δυο τρεις αποριες!!! Σχετικα με το Ικα, αν μπει στο βιβλιαριο του αντρα μου εγω επιδομα λοχειας δεν παιρνω??????

Επισης ειναι φυσιολογικο που ο μικρουλης μου καθε βραδυ βρυκολακιαζει...???απο τις 4 μεχρι τις 9 το πρωι το ματι γαριδα...και μαζι με αυτον και εγω!!!Τι μπορω να κανω για να του το αλλαξω αυτο?

Και κατι τελευταιο γιατι ακουω το γατακι να κλαιει...Γεννησα φυσιολογικα, και απο κατω στα ραμματα εχω κανει ενα γρουμπουλακι το οποιο ειναι το μονο που με ποναει...βεβαια ειναι μια βδομαδα μονο απο την μερα τοκετου αλλα δεν θυμαμαι αν το ειχα τις προηγουμενες μερες!!!!! :?:?

Θυμαται καμια σας κατι παρομοιο????

τα επιδόματα τα παιρνεις όλα ας την βάλει ο σύζυγος στο βιβλιάριο.

κ η δικιά μου η μπουμπού απ τις 4 εως της 6-6:30 γαρίδα το μάτι... αφού κοιμουνται ολη μερα.... κάποια στιγμή δεν θα θελουν αλλο.... χχχχχχ

για το αλλο δεν μπορω να σ πω γιατι γεννησα με κ.τ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pws ginete na klei o mikros ka8e fora pou paw na anixw ton ipologisti :twisted::?::D ti kanete? katrina gia pes ti voi8ima kaisarikis????!!! :? den pira kati tetio!!!esy telika ika 8a valeis to mikro?emeis dimosio ton valame!-gia mas pistevw kalitero to dimosio gt den 8a plironume episkepsi ston giatro poy einai 50E(opos plirona tin ginikologo ka8e fora),kai oyte ta emvolia 8a plirosume,den kserw isos ta emvolia den plironis kai me to ika!!!

gia tin paidigiatro poy sas elega koritsia tin proti fora poy pigame den moy ekatse gt.........-eixame kleisi randevu 9 iwra,kai kala epidi einai neogenito ,eprepe na einai proto.,kai otan pigame eixe valei mesa allo paidaki!!!! :evil: mpikame mesa kai epiase to mwro xwris na plini ta xeria tis apo to proigumeno mwraki :evil::evil: (edw sto nosokomeio!!!paidigiatros epiane to ka8e mwro kai meta epline ta xeria gia na piasi to allo) :evil: kai vromuse tsigaro!!! :evil: kai o andras moy kapnizi ok!!!alla ka8e fora plenete gia na piasi to mwro poy einai kai dikotu!!!!peite moy exw adiko???????????????????

Θα πας στο ΙΚΑ και θα το απαιτήσεις. ΟΦείλαν να σου το πούνε όταν πήγες για τα χαρτιά σου. Αν αρνηθούν να τους πεις ότι θα κάνεις ένσταση. Κάνουν κι αυτοι λες και θα τα βάλουν από την τσέπη τους. Μην το αφήσεις, είναι αρκετά τα χρήματα και στο κάτω κάτω γιατί να τα χάσεις.

Όσο για την γιατρό σου, εγώ θα είχα γίνει έξαλλη. :evil::evil: Ακου παιδίατρος και να μυρίζει τσιγάρο. Δηλαδη καπνίζει μέσα στο ιατρείο της??? Αν είναι δυνατόν. Τι να σου πω, δύσκολα βρίσκεις γιατρό που πάνω από όλα να είναι άνθρωπος και μάλιστα ευσυνείδητος, αλλά πραγματικά, αν δεν σου γεμίζει το μάτι, δεν έκανες και συμβόλαιο μαζί της. Ψάξε για κάτι καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπεραααα...

Εχω δυο τρεις αποριες!!! Σχετικα με το Ικα, αν μπει στο βιβλιαριο του αντρα μου εγω επιδομα λοχειας δεν παιρνω??????

giasoy anna!!!na sou zeisi to mwraki sou!!!emena me lene rozi ,exw ena gio poy geni8ike 28/07.to epidoma 8a to pareis gt kai emeis to mwraki mas valame sto vivliario tou mpampa!!! poy einai dimosio! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στην αρχή είχα πρόβλημα με πληγωμένες θηλές... έτρεχαν αίμα και το καρδουλάκι μου όταν έβγαζε γουλίτσες έβγαζε και αίμα μαζί... Δεν άντεξα και έβαλα θήλαστρο για λίγες μέρες μέχρι να συνέλθουν οι θηλές μου και νομίζω ότι εκεί έχασα το παιχνίδι του αποκλειστικού θηλασμού!!!Στο νοσοκομείο δεν ήπιε ούτε μια σταγόνα ξένο και την τρίτη μέρα στο σπίτι αυτό που έβγαζα με το θήλαστρο δεν του έφτανε και έτσι του έδωσα ξένο :(:(:( . Τώρα πίνω μαγιά μπύρας και τριγωνέλα για να αυξηθεί η παραγωγή μας αλλά έχω την εντύπωση ότι το συμπλήρωμα δύσκολα θα κοπεί...

Σήμερα πάω να πάρω βιολογικό γάλα. Το έχει δοκιμάσει καμία? Μείνατε ευχαριστημένες??

Δεν μας έχει πέσει ακόμα ο αφαλός (είναι 20 ημερών σήμερα). Από πότε αρχίζω να ανησυχώ???

Και εγώ αποφάσισα να μην το γράψω στο ΙΚΑ το παιδί. Θα τον γράψω αρχικά μόνο για το έξτρα ποσό στο επίδομα λοχείας και μετά θα τον ξεγράψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristwwwwww polu...wraia tha ton dilwsei o antras mou ton mikro giati apo to neo etos tha mpw kai egw sto vivliario tou!!

madre to xerw pws einai nwris alla egw niwthw idi exantlimeni...kai o atimos gelaei kiolas otan ton rwtaw giati den koimatai???? les kai me koroideuei :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

rozi euxaristw poli!!!!! sxetika me to ep.kaisarikis otan gennises prepei sto nosokomeio na sou dwsan ena xarti, pou to pigaineis sto ika pou anikei to nosokomeio kai apo kei afou to sfragisoun pas sto diko sou ika kai eispateis to poso... den gnwrizw an ta alla tameia dinoun auto to epidoma i an kaluptetai mono apo to ika...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristwwwwww polu...wraia tha ton dilwsei o antras mou ton mikro giati apo to neo etos tha mpw kai egw sto vivliario tou!!

madre to xerw pws einai nwris alla egw niwthw idi exantlimeni...kai o atimos gelaei kiolas otan ton rwtaw giati den koimatai???? les kai me koroideuei :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

rozi euxaristw poli!!!!! sxetika me to ep.kaisarikis otan gennises prepei sto nosokomeio na sou dwsan ena xarti, pou to pigaineis sto ika pou anikei to nosokomeio kai apo kei afou to sfragisoun pas sto diko sou ika kai eispateis to poso... den gnwrizw an ta alla tameia dinoun auto to epidoma i an kaluptetai mono apo to ika...

προσπάθησε να κοιμάσαι την ημέρα όταν κοιμάται και το μωρό για να ξεκουράζεσαι. Διαφορετικά δεν θα μπορείς και να τον φροντίζεις σωστά. Εγώ πάντως χτες παραλίγο να κάψω το σπίτι. Έβαλα να βράσω ψαρόσουπα και πήρα τη μικρή και βγήκα στην αυλή. Ξεχάστηκα τόσο που τα ψάρια έγιναν καπνιστά!! αν δεν γυρνούσε ο άντρας μου σπίτι θα είχαμε γίνει μπουρλώτο.κι όταν μου είπε ότι έκαψα το φαί, δεν θυμόμουν καν ότι είχα βάλει κατσαρόλα στην κουζίνα!! Είδες τί μπορεί να πάθεις από την έλλειψη ύπνου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φοβερή φωτογραφία!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ναιιιι!!!μου την εστειλε μια φιλη γιατι μοιαζει στον δικο μου το μωρακι!!!αλλα πιστευω πως το συγκεκριμενο ειναι κοριτσακι :oops: !!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Δεν προλαβαίνω να μπαίνω να σας διαβάζω και πολύ αλλά είμαστε μόνο μια εβδομάδα σπίτι και τώρα αρχιζουμε να βρίσκουμε τους ρυθμούς μας οπότε σε λίγες μέρες θα γίνω πιο τακτικό μέλος. :):)

Το μωρό μου μέρα με την μέρα μεγαλώνει και εγώ λιώνω ακόμα πιο πολύ.

Το μόνο μας προβλημα είναι οτι δε μπορούμε να κάνουμε κακάκια και ζοριζόμαστε λίγο... :(

Βγάζω συνέχεια με το θήλαστρο για να της δίνω όσο λιγότερο συμπλήρωμα μπορώ!

Οσο για την κούραση μπορώ να πω οτι είμαι καλά.Εχω μεγάλη βοήθεια από τον άντρα μου. Τόσο καιρό που είχα τα ράμματα την είχε αναλάβει σχεδόν αποκλειστικά.Τώρα που σηκώθηκα τα κάνουμε όλα εναλάξ. ;)

Εσείς τι νέα???Τα μωράκια σας?Ενημερώστε με αν έχει συμβεί κάτι σημαντικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...