Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010


Recommended Posts

Ρε παιδιά, την αγαπάω!!! Κοιμάται η γλυκούλα μου και πήγα να της ανάψω το μικρό φωτάκι να τη δω για λίγο. Δεν ήθελα να την ξυπνήσω, αλλά της ακούμπησα λίγο το χεράκι και αμέσως το έσφιξε μέσα στον ύπνο της κι έβγαλε ένα μικρό αναστεναγμό και μου ήρθαν δάκρυα. Και σκεφτόμουν ότι πριν από ένα χρόνο δεν μου περνούσε καν από το μυαλό ότι σήμερα θα υπήρχε αυτό το μικρό πλασματάκι, που τώρα συνειδητοποιώ με όλη μου την ψυχή ότι υπάρχει... Δεν ξέρω, ήθελα να σας πω το προφανές γιατί δεν το έχω πει σε κανέναν :oops: Ελπίζω να το νιώθει εκείνη όταν τη σφίγγω στην αγκαλιά μου, γιατί όταν θα έχει μεγαλώσει αρκετά για να της το πω, μάλλον δε θα της το πω σκεπτόμενη ότι θα μου πει "ωχ χέσε μας ρε μάνα, τι βλακείες είναι αυτές που μου λες" γιατί θα είναι τόσο δεδομένο...

Εσείς όμως καταλαβαίνετε τι λέω :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

asto kalo sou me sigkinises :roll::oops: ontos einai magkiko to poso polu se agkizoun kapoia pragmata pou se allous fainontai toso apla.... ax! @};-

mpella mou de kserw pantos tote mou fainontan oti auta den estrwnan katholou kala :?

pantos to sigouro einai oti plewn de tis kanei to no1 mias kai konteuei na vgei eksw o popoudakos tis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινουλα μου πολυ ομορφο αυτο που εγραψες ...

πιστευω και να μεγαλωσει η μικρουλα σου θα το εκτιμησει η μαμα της

ειναι ψαγμενη μανουλα δεν ειναι τυχαια!!!!! ;););)

απο Pampers του βαζω το Νο 2 το ενα δεν του κανει ...μπελιτσα καλυτερα

να του ειναι μεγαλο παρα μικρο,γιατι ο δικος μου ειχε διαρροες !!!!! :o

εχω προβληματακι ( κλασικα οχι που δεν θα ειχα !!!)

απο τοτε που αρχισε να τρωει με το μπιμπερο ,τρωει παρα πολυ λαιμαργα

μερικες φορες ( ενα γευμα την ημερα) κανει εμετο ..η παιδιατρος ειπε οτι ειναι απο

την λαιμαργια του καθως δεν εχει συμπτωματα γστρεντεριτιδας ...

Αλλα εγω σκεφτομαι μηπως δεν τον κραταω καλα να ρευτει ..τον πηγαινω αρκετα πισω απο τον ωμο μου το κεφαλακι του και το στομαχακι του το ακουμπαω ακριβως στον ωμο του λετε να φταιει αυτο ???? :roll:

μου εχει γινει το γευμα του φοβια ...καθε φορα που παω να του δωσω γαλα φοβαμαι μηπως το βγαλει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Kuo, και μένα με συγκίνησες...

Ο δικός μου είναι 3870 και φοράμε τα pampers no. 1... Με προβληματίσατε που έχετε βάλει οι περισσότερες τα νο. 2. Και το κακό είναι ότι έχω στοκ περίπου 4 μεγάλα πακέτα που τα είχε μισοτιμής ο σκλαβενίτης και είπα να αγοράσω απόθεμα :? . Wendy, θα βάλω φωτογραφίες απλά...δεν προλαβαίνω... Σήμερα ήταν ήσυχος ο καημενούλης αλλά δεν κοιμήθηκε καθόλου κατά τη διάρκεια της ημέρας... Πριν λίγο έπεσε και είμαι τελείως λιώμα-πάω να κοιμηθώ και εγώ αγκαλίτσα του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kι εγώ εκλαψα βρε Κυο!!Τι γλυκό....

Για πάνες πάντως κι εμείς Παμπερς φοράμε ακόμα το νο1,επειδή κι εγώ είχα αγοράσει αρκετά για να μην ξεμείνω.Και φανταστείτε ότι η δικιά μου έχει φτάσει ήδη τα 5 κιλά.Σήμερα μόλις τελείωσαν κ ξεκινάμε το 2,πάντως δεν είχαμε κανένα πρόβλημα με το 1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo ko me singinisessssssssssssssssssss :roll:

koritsia na sas rotiswww -otan pate ston paidiagiatro posi wra koitazi to mwraki?!arxizw kai skeftome na allaksw tin dikiamas!!!poli "ksepeta"moy fenete!!!tis lew gia diaria tpt!tis lew gia emetoys tpt.....otan pame se 10 lepta to poli exei teliosi!!!den kserw den moy ekatse apo tin arxi :evil: !!!alla epidi oli lene oti einai poli kali skeftome pos 8a einai ali giatri an einai ayti kali :evil: ...uffffffffff tin triti pame gia emvolio!!

emeis vazoume pampers 2.,eixa apo valitsaki poy moy eixane stili babylino ala me tipota!!!!allo oti den toy kanane ,alla kai meta ta pampers den marese ka8olu i piotita!

aggelikula emeis atsipopulo einai ligo makria apo tin poli,alla egw odigaw kai den exw provlima!!maresi edw gt exei ysixia!!!p.s.i mikri soy miazi poli eee?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wraia sto atsipopoulo menei ekei i kolliti mou :) exei isixia alla thelei amaksi :(

les mou moiazei? :D na sai kala vre rozi mou oloi mou lene moiazei sto mpampaka tis :D

koritsia mou me tis panes ti na pw isws mou ekatsn strava ta pampers tote epeidi gennithike polu mikrouli kai eplee ekei mesa, ta libero no 1 einai polu mikrotera, na sas pw oti kai meis exoume apothema arketo no1 alla de tis vazw ti nyxta apo autes, vazw no 2 giati fovamai diaroes kanei polla tsisakia, par' ola auta opws elega kai prin simera sikwthikame katourimenes kai as foragame no2

mas efige i pana giati oute auti mas efarmozi kala, mas kanei megali :?:shock:

ma kala giati na mi vgainoun misaria noumera no 1 1/2????? e giati??????

rozi mou kai gw ena anxos me ton paidiatro to xw poion tha vrw ekei kai an tha nai kalos, alla exw polles gnwstes me mikroulia tha frontisw na mathw kai tha se enimerwsw sxetika an thes :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί συγκινηθήκατε καλέ; Εμένα μου πέρασε :P Αύριο πάλι χαχαχ :D

Ρόζη αν δεν σε εμπνέει, άλλαξέ την. Και για γυναικολόγους το ίδιο δεν ίσχυε; Μπορεί να έλεγε κάποια ότι ο Χ είναι τέλειος, αλλά σε κάποια άλλη να μη γέμιζε το μάτι ή να μην της έκανε για ένα σωρό λόγους. Σκέψου με τα μωρά μας, που θέλουμε να είμαστε σίγουροι ότι είναι σε καλά χέρια. Εγώ νιώθω απίστευτα τυχερή σε αυτό το θέμα. "Πέσαμε" με τη μία σε φοβερή γιατρό κι ελπίζω να συνεχίσουμε το ίδιο καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ!!γι'αυτο χαθηκα ναι!πολυ ταλαιπωρια τελικα ο θηλασμος αν και προσφερει πολλα στο μωρο μας.

Κυο μου καλοριζικο,καλοταξιδο να ειναι το καινουριο σου αμαξακι!το δικο μας ειναι μαυρο.με τη δουλεια τελικα τι εγινε?εκει σε αφησα!τι συγκινητικη η σκεψη σου αν και αληθινη!!ποσο σε καταλαβαινω..νιωθω οτι ολη μου η ζωη εξαρταται απο τη μπεμπα μου!!!κατι διαβασα για νουμερα στα παμπερς.η καραμελιτσα μου ηταν πριν μια εβδομαδα 4,600γρ και φοραμε το 2.σε λιγο θα παμε στο 3.

κοριτσια εχει ηρεμησει πολυ το μωρο μου.φτου φτου!οταν την εχω εγω ηρεμει αμεσως.ενω οταν την εχουν οι υπολοιποι οχι.τα βραδια ξυπναει κατα ενα περιεργο τροπο οταν πινει το δικο μου ανα 4-5 ωρες ενω τωρα που πινει ξενο για 1 εβδομαδα μεχρι να τελειωσει η αντιβιωση μου ξυπναει ανα2-3ωρες.

ζητω συγγνωμη για τα 100.000λαθη που εκανα οταν εγραψα μετα απο τοσο καιρο τα νεα μου αλλα σας εγραψα απο το κινητο μου το οποιο δεν το εχω συνηθισει ακομα.. :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!η γκρινια συνεχιζεται...ποτε ηρεμουν ειπαμε;;;του εδωσα χαμομηλακι με το γαλα και εκανε κακακια!!τωρα βοηθησε ετυχε;δεν ξερω...βλεπω ανακαλυπτουμε καινουργια συναισθηματα ε;; :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γλυκομανουλες!!!....ειμαι απο τις μανουλες σεπτεμβρη-οκτωβρη!!!Γεννησαμε με φυσιολογικο τοκετο στις 17/9 εναν μπεμπακο 2920...

Αυτοι ειναι οι αντρες μου στην φωτογραφια...!!!

Κι εγω λεγομαι Αννα!!!Σιγα σιγα θα μαθω και γω εσας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως όρισες Άννα, να χαίρεσαι το μπεμπούλη σου!!!

Εγώ είμαι η Κατερίνα και γέννησα στις 4/9 ένα αγοράκι. Μένω στην Αθήνα.

Εχθές το βράδυ κοιμήθηκε το γλυκάκι μου αρκετά... Ανακάλυψα ότι το νερό από το πλύσιμο ήταν αυτό που τον ξυπνούσε!Τώρα στο βραδινό άλλαγμα χρησιμοποιώ και εγώ τα μωρομάντιλα τα sensitive pampers (δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά τι να κάνεις...).

Με το θηλασμό τα έχω παίξει... Δεν το φανταζόμουν ότι είναι τόσο δύσκολο! Μου κάνει εντύπωση ότι καμία μας δεν έχει καταφέρει να θηλάσει αποκλειστικά :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφες μανουλες!!!πως ηταν το βραδυ σας?

καλως ηρθες Αννα κ να χαιρεσαι τους αντρες σου!

Κατερινοσουπιτσα μου τι ειναι αυτο που σε δυσκολευει στον θηλασμο?

εγω αν εξαιρεσεις οτι επαθα μαστιτιδα κ απο τη δευτερα το βραδυ ως τη προσεχη δευτερα θα της δινω ξενο θηλαζω αποκλειστικα.ειχα αρκετες δυσκολιες βεβαια.απλα πιστευω πως στην ελλαδα δεν δινουν ιδιαιτερη βαρυτητα οι ιθυνοντες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως όρισες Άννα, να χαίρεσαι το μπεμπούλη σου!!!

Εγώ είμαι η Κατερίνα και γέννησα στις 4/9 ένα αγοράκι. Μένω στην Αθήνα.

Εχθές το βράδυ κοιμήθηκε το γλυκάκι μου αρκετά... Ανακάλυψα ότι το νερό από το πλύσιμο ήταν αυτό που τον ξυπνούσε!Τώρα στο βραδινό άλλαγμα χρησιμοποιώ και εγώ τα μωρομάντιλα τα sensitive pampers (δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά τι να κάνεις...).

Με το θηλασμό τα έχω παίξει... Δεν το φανταζόμουν ότι είναι τόσο δύσκολο! Μου κάνει εντύπωση ότι καμία μας δεν έχει καταφέρει να θηλάσει αποκλειστικά :?

με τον θηλασμο και γω τα χω παιξει!!!!ειναι μεχρι να μπουμε σε προγραμμα και να ξεπεταχτουν λιγο τα μωρακια μας,θελει λιγο χρονο 2-3 μηνες ειναι το ζορι,οσο για το αποκλειστικο ,πιστευω οτι δεν μας

ενημερωνουν σωστα και δινουμε συμπληρωμα :( ,εγω το βραδινο το εκοψα εντελως τωρα θα κοψω σιγα σιγα και της ημερας.

καλως ηρθες Αννα και να χαιρεστε το μωρακι σας!!! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου ξεχασα να συστηθω..ειμαι η Αναστασια κ γεννησα 4/8 μια καραμελιτσα ονειρο!μανα ειμαι με καταλαβαινεις ε?χαχαχαχαχα!!

Μπελλα μου γιατι να το κοψεις ?οσο εχεις δωσε.σε ταλαιπωρει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου ξεχασα να συστηθω..ειμαι η Αναστασια κ γεννησα 4/8 μια καραμελιτσα ονειρο!μανα ειμαι με καταλαβαινεις ε?χαχαχαχαχα!!

Μπελλα μου γιατι να το κοψεις ?οσο εχεις δωσε.σε ταλαιπωρει?

Αναστασια μου :YMHUG::YMHUG::YMHUG: !!!!το συμπληρωμα εκοψα!!!!δεν διευκρινησα και γω :oops: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπελλα μου :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D πολυ καλα εκανες!!!!!Αστερι!!!

απο προσωπικη εμπειρια κοψε τη σοκολατα για 2 βασικους λογους..πρωτον για τους κολικους και δευτερον για τους μυκητες..μην την πατησεις σαν κ μενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπελλα μου :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D πολυ καλα εκανες!!!!!Αστερι!!!

απο προσωπικη εμπειρια κοψε τη σοκολατα για 2 βασικους λογους..πρωτον για τους κολικους και δευτερον για τους μυκητες..μην την πατησεις σαν κ μενα!!!

μυκητες απο την σοκολατα;;αληθεια; :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μυκητες απο την σοκολατα;;αληθεια; :shock:

ετρωγα πολυ σοκολατα και την επιασαν κολικους και μετα παρατηρησαμε και μυκητες.μετα ανοιξαν οι ποροι του στηθους πολυ συνεχιζα και εβαζα τη μπεμπα στο στηθος γιατι δεν ειναι λογος οι μυκητες για να μην θηλαζεις(γιατρος μου το ειπε) και το μωρο με κολλησε το βακτηριο και επαθα μαστιτιδα!γιαυτο σου λεω προσεχε..να ξερεις γενικα οτι η ζαχαρη ευνοει τους μυκητες να αναπτυχθουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν πηγα να με δουν στο νοσοκομειο το πρωτο πραγμα που με ρωτουσανε ηταν αν τρωω γλυκα γενικα.και τους ειπα ναι.ε δεν χρειαστηκε κατι παραπανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν πηγα να με δουν στο νοσοκομειο το πρωτο πραγμα που με ρωτουσανε ηταν αν τρωω γλυκα γενικα.και τους ειπα ναι.ε δεν χρειαστηκε κατι παραπανω.

aman...αληθεια ε;καλα που μου το πες..μυκητες πως τους καταλαβατε;;τι ακριβως ειχε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello girls..and babies!!

Παλι καλα..απο το πρωι θελω να γραψω..αλλα ουτε να διαβασω δε προλαβαινα!εχω καταντησει σαν το Καπταιν Χουκ με το παπαγαλακι στον ωμο!!! :((:((:((:((

τα κοριτσακια μας τι να κανουν αραγε?Γεννησανε?ευχομαι ολα να πηγαν καλα!!Θεη και Μαγδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κουκλες!!!!

ξεκιναω απο το θεικο νεο οτι αποψε συγκεντρωσα 5!!!!!!! ωρες υπνο!!!!!! :P:ymsmug::ymsmug::ymsmug::ymsmug::ymsmug::ymsmug:

κατερινακι μου αρχικα φιλια στην αλκμηνη :-*:-*:-*:-*:-*:-*

τα μυρμηγκια ειναι απογονοι των παλαιων... :evil::evil::evil::evil: τι θα κανω???????? φοβαμαι γμτ για τα μωρα :cry::cry::cry:

εεε στον επομενο καφε με μωρα!!! θα ερθω!!!!

οσο για το πως τη βγαζω.... χωρις τη μανα μου.. δεν θα την παλευα καθολου!!!!

την εχω κι εκεινη ολη μερα στο τρεξιμο...

η πεθερα μου που ελεγε ... θα θα .. τωρα ειναι φεεεεεεετα :x

καλες τσαρκες με το νεο οχημα!!! καλοταξιδο!!

βασουλa (wendy) κανεις διαλειμμα για ρεψιμο στο ταισμα???? γιατι και τα δικα μου αν δεν τους κανω διαλειμα ριχνουν ρουκετες :ymsick:

οσο για τις πανες, μονο τα pampers θεωρω καλα, τα οποια δυστυχως ειναι και τα πιο ακριβα!!!

φοραει το 1 η μπεμπα και το 2 ο μπεμπης!!

μωρο μαντηλα babycare new born αλλα παντα τα πλενω στο νιπτηρα, ακομη και στα τσισα!!!

ροζη εγω την παιδιατρο την φερνω ακομη σπιτι και καθεται 1,5 με 2 ωρες!!!! βεβαια ειναι δυο τα μωρα αλλα βαλε το μισο χρονο για το καθε ενα!!

και ειμαι πολυ ευχαριστημενη!!! ειναι πολυ επεξηγηματικη και σχολαστικη!! ωστοσο μου ειχαν συστησει 2-3 και αυτη δεν την ξεραμε απλα ο αντρας μου τους φτιαχνει τα αυτοκινητα και τελικα μας εκατσε καλη!!! 8-)

γι αυτο τα σταματαω παντα ενδιαμεσα για ρεψιμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπελλα μου την πρωτη φορα ενιωθα ενα καψιμο αλλα μαλλον ηταν απο τη μαστιτιδα αυτο.ο μυκητας φαινεται γιατι γινεται κατασπρη η θηλη σου+εχει επιστευτη φαγουρα!ναι κοπελα μου προσεχε γιατι ειναι μεγαλη ταλαιπωρια αν σε πιασει.

Κατρινα μου δεν ηξερα οτι γεννανε τα κοριτσακια μας!με κανεναν πονο ευχομαιιιιιιιιι!!!!με το καλο να αγκαλιασετε τα αγγγελουδακια σας!!σημερα κοριτσια γενναει κ η αδερφη μου και ειμαι λιγο αγχωμενη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...