Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010


Recommended Posts

?Καλά ο υιός ίδιος εσύ???

Μου αρέσει να μου λένε ότι μου μοιάζει :D:D:D:D:D:D:D αλλά έχω την εντύπωση ότι πολύ δεν μοιάζει σε κανέναν!!Καλα, η κόρη σου είναι θεά, έχει απίστευτες ματάρες αμυγδαλωτές!!!Κρίμα που την έχεις τάξει αλλού να συμπεθεριάζαμε!!

Ντοράκι, ούτε εγώ σου έχω ευχηθεί... Να σου ζήσει, να είναι πάντα καλότυχο!

Η Αναστασία έχει εξαφανιστεί? Είναι καλά??

Γενικά έχουμε αραιώσει :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα ....

καταρχην να ευχηθω στην Θεη μας με εναν μονο πονο !!!

εχω να μπω κατι αιωνες !!!! τα παιδια μας θα πανε σχολειο και εγω ακομα θα τρεχω !!!! :o:o

εχω χασει οχι επεισοδια αλλα ολοκληρο το εργο ...τι να κανω ομως δεν προλαβαινω να μτραω αναποδιες! :(

αρχικα ειχα μια ασχημια εμπειρια γεννας με καισαρικη ( ουτε θελω να την θυμαμαι)

μετα θηλαζα 17 ωρες ενα μωρο που δεν χορταινε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ....

Μετα επαθα μαστιτιδα και ανεβασα 39,5 πυρετο πηρα αντιβιωση και χαπια για να μου κοπει το γαλα....

και ελπιζω να μην επεται συνεχεια :roll::roll::roll:

το μωρακι μου μετα απο οοοοοοοοοολα αυτα δεν το εχω χαρει καθολου ...

προφανως ουτε αυτο εμενα ...

θελω πολυ να δω φωτο τα μωρακια που ηταν στην κοιλιτσα σας .....

που τα εχετε βαλει ????

εγω αν θελω να βαλω φωτο το μωρακι μου πως την βαζω στο πριφιλ μου ?????

αυτα τα νεα μου προς το παρον ...

την επομενη φορα που θα σας γραψω θα εχω να σας πω περισσοτερα ευχαριστα ....

παρα δυσαρεστα ...φιλια πολλα στα μωρακια σας ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ....

καταρχην να ευχηθω στην Θεη μας με εναν μονο πονο !!!

εχω να μπω κατι αιωνες !!!! τα παιδια μας θα πανε σχολειο και εγω ακομα θα τρεχω !!!! :o:o

εχω χασει οχι επεισοδια αλλα ολοκληρο το εργο ...τι να κανω ομως δεν προλαβαινω να μτραω αναποδιες! :(

αρχικα ειχα μια ασχημια εμπειρια γεννας με καισαρικη ( ουτε θελω να την θυμαμαι)

μετα θηλαζα 17 ωρες ενα μωρο που δεν χορταινε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ....

Μετα επαθα μαστιτιδα και ανεβασα 39,5 πυρετο πηρα αντιβιωση και χαπια για να μου κοπει το γαλα....

και ελπιζω να μην επεται συνεχεια :roll::roll::roll:

το μωρακι μου μετα απο οοοοοοοοοολα αυτα δεν το εχω χαρει καθολου ...

προφανως ουτε αυτο εμενα ...

θελω πολυ να δω φωτο τα μωρακια που ηταν στην κοιλιτσα σας .....

που τα εχετε βαλει ????

εγω αν θελω να βαλω φωτο το μωρακι μου πως την βαζω στο πριφιλ μου ?????

αυτα τα νεα μου προς το παρον ...

την επομενη φορα που θα σας γραψω θα εχω να σας πω περισσοτερα ευχαριστα ....

παρα δυσαρεστα ...φιλια πολλα στα μωρακια σας ...

πω πω, περαστικά ευχομαι. καλά δεν σε είδανε στο νοσοκομείο σε τί κατάσταση ήσουν και σε αφήσανε να πάθεις μαστίτιδα? αν είναι δυνατόν. εγώ με το που πέτρωσε το στήθος πήρα κατευθείαν χάπια και δέθηκα. πραγματικά ελπίζω να μην έχεις άλλα τρεχάματα με αυτό το θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ όπως σου είχα πεί Κατερίνα έφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις απ'το Λητώ,μόνο που δεν έπεσα στην μείωση τιμών,πλήρωσα 3.500 σε 2κλινο χωρίς καμία απ'τις εξτρα εξετάσεις.Δεν πειράζει,τι να λέει μπροστά στο αγγελούδι που κρατούσαμε στην έξοδο!!

Την κόρη πάντως δεν την έχω τάξει πουθένά,αμα θές...χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou glika ti kanete pws eiste???

thei mou me to kalo me enan pono :):):)

maria mou an thimamai kala esy aneferes tis stagonitses gia tous kolikous, na sou pw oti ema mas tis eixe dwsei , tis pirame mono ena vradi alla i miri mou eklaige xeirrotera :twisted:

vasilikoula mou upomoni koukla mou,elpizw na se voithaei kai o sizigos, edw emeis me ena kai de ti paleuoume :?

doraki mou upomoni kai se sena glikia mou, etixes anapodi pethera

vasoula mou euxomai na itan oi teleutes talepories

koritsakia mou sinxwreste me den exw prolavei na diavasw alla neakia :(

na sas pw loipon kai gw ta neakia mas, i mikroula mou exei ginei treftaraki, thilazei kanonika alla de tis ftanei opwte polles fore anagkazomai na dinw simplirwma 30ml :(

simera o mpampakas mas efige ksana gia kriti kai imaste polu stenaxwrimenes :(

koritsia idi mou leipei o antroulis mou, thelw toso polu na pame spitaki mas mazi me to paidi mas

eilikrina i apostasi de paleuete :cry:

a! na sas pw oti en teli i odissia tis topothetisis tou elave telos kai gia kali mas tixi uper mas, dioti topothetithike rethymno :D

rozi mou opwte tha ta poume kai apo konta prwta o theos :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μαστιτιδα ηταν το κερασακι στην τουρτα ...την επαθα απο το κεφαλι μου οταν βγηκα απο το νοσοκομειο ..θηλαζα αποκλειστικα αλλα πραγματικα εφτυσα αιμα!αποφασισα λοιπον να βγαζω το γαλα μου με θηλαστρο εκει πανω την πατησα.... :(

δεν με πειραξε ομως τοσο η μαστιτιδα ...οσο ο τοκετος ....κοντεψα να τα τιναξω τα πεταλα κοριτσακια..

μεταγγιστικα με 5 υπεροχες φιαλες αιμα λογω αιμοραγιας στην μητρα μου ...

τελικα τελος καλο ολα καλα ...

το σοκ ομως ηταν μεγαλο ...

εγω δεν θα γραψω ποτε την ιστορια του τοκετου μου ...

δεν θελω να την θυμαμαι !!!!!!!!

καλα που εχω τον μπεμπακο μου...η παρουσια του και μονο ειναι αρκετη για να κανει την ζωη μου υπεροχη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Wendyyyy!!!!Επιτέλους μαθαίνουμε νέα σου!!!Δε φαντάζεσαι πόσες φορές σε σκέφτηκα! Πότε γέννησες τελικά? Μπήκες με πρόκληση? Μην σκέφτεσαι τη γέννα ούτε τη μαστίτιδα, να σκέφτεσαι μόνο τον κούκλο που γέννησες! Ολόκληρο παιδάκι είναι, δε φαίνεται με τίποτα για νεογέννητο!Να ζου ζήσει!!Κάθε καλό του εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την κόρη πάντως δεν την έχω τάξει πουθένά,αμα θές...χαχα

Αμέεε!!!Είναι δυνατόν να μη θέλουμε τέτοια κούκλα???!!Τον περνάει κάποιες μέρες τον δικό μου, αλλά δεν πειράζει :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινουλα θελω φωτο του γιου σου ειναι δυνατον να μην τον εχω δει ????????????? :roll:

γεννησα με προκληση ...και κτ ...αν και ολα πηγαν στραβα τελικα ειχα αισιο τελος ..δεν μου αφησε κανενα

προβλημα η γεννα αναρρωσα μια χαρα ..να λεμε και τα θετικα για να μην πεφτουμε ;)

ο γιος μου ειναι πραγματικα μεγαλος ασε μου κοβονται τα χερια !! η φωτο ειναι παλια φαντασου !!!!

ασε που φενεται μαυρουλης ενω ειναι ασπρουλιαρης χαχαχ...μολις τον βγαλω προφατη θα την αλλαξω ...

παω για υπνο γιατι μου λειπει ....ξερετε 3 ωρα στην καλυτερη 4 ωρα η ολη την νυχτα ...!!

την μερα φυσικα ουτε λογος για υπνο αφου τρεχω ...σαν την τρελη ...

αχ ποτε θα χορτασουμε υπνο ??????ποτε θα αρχισουμε να γραφουμε οπως παλια αραδες ?????

οσο για τα κιλα μου εμειναν 4 οταν βγηκα απο το νοσοκομειο ...απο τοτε δεν ξαναζυγιστικα αλλα εχω χασει κι αλλα ..απο χοντουλα εγινα σκια!!!!!! :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μουυυυυ!ποσο καιρο εχω νσ μπω να σας μιλησω;ελπιζω να εισυε ολες πολυ καλα.σας γραφω τετοια ωρα γιατι τωρα βρηκσ το χρονο κ τωρα νιωθω κάπως καλυτερα.η καραμελιτσα μου εχει στρωσει;(φτου φτου).το μονο κακο αν μπορει κανεις να το πει ετσι ειναι οτι θελει συνεχως αγκαλιτσα.χαθηκσ τοσο καιρο γιατι επαθα μαστιτιδα κ υπεφερα πραγματικα.βασικα ειχα κολλησα πρωτα μυκητες κ ενω θηλαζα τον θησαυρο μου η μπεμπουσ μου ειχε ενα βακτιριο στο στοματακι της το οποιο την ιδια δεν την ενοχλει αλλα εμενα μουψτο μετεφερε αυτο κ επειδη ηταν πολυ ανοιχτοι οι ποροι του στηθους μου επθα την επονομαζομενημαστιτιδα.εκανα40πυρετο.δεν ειχα ξανακανει πυρετο ωσ ενηλικας κ ημουν σαν ζομπι.πηρα αντινιβση για δυο εβδομαδες ενω παραλληλα μου επετρεπαν να της δινω το γαλα μου.το εβγαζα με το θηλσστρο κ της το εδινα.δεν μασε Ομως κ το μικροβιο περασε κ στο αλλο στηθος.τωρα παιρνω μια αντιβιωση δυναμιτη,εχω σταατησει το θηλασμο κ το γαλα το βγΖω κ το πεταω.ουφ!δεν εχω προλαβει τπτ να διαβασω.αυτη τη στιγμη με το ενα χερι βγαζω το γαλα με το θηλσστρο κ με το αλλο ξεγελαω το μωρο μου με τη πιπιλα μεχρι να τελειωσω.ελπιζω καποια στιγμη μεσα στη μερα να μπωνα τΑ πουμε.μου λειψατε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μουυυυυ!ποσο καιρο εχω να μπω να σας μιλησω;ελπιζω να ειστε ολες πολυ καλα.σας γραφω τετοια ωρα γιατι τωρα βρηκα το χρονο κ τωρα νιωθω κάπως καλυτερα.η καραμελιτσα μου εχει στρωσει(φτου φτου).το μονο κακο αν μπορει κανεις να το πει ετσι ειναι οτι θελει συνεχως αγκαλιτσα.χαθηκα τοσο καιρο γιατι επαθα μαστιτιδα κ υπεφερα πραγματικα.βασικα,κολλησα πρωτα μυκητες κ ενω θηλαζα τον θησαυρο μου η μπεμπου μου ειχε ενα βακτηριο στο στοματακι της το οποιο την ιδια δεν την ενοχλει αλλα εμενα μου

το μετεφερε αυτο κ επειδη ηταν πολυ ανοιχτοι οι ποροι του στηθους μου επαθα την επονομαζομενη μαστιτιδα.εκανα 40 πυρετο.δεν ειχα ξανακανει πυρετο ωσ ενηλικας κ ημουν σαν ζομπι.πηρα αντιβι

ωση για δυο εβδομαδες ενω παραλληλα μου επετρεπαν να της δινω το γαλα μου.το εβγαζα με το θηλαστρο κ της το εδινα.δεν βελτιωθηκε καθολου η κατασταση κ το μικροβιο περασε κ στο αλλο στηθος.τωρα παιρνω μια αντιβιωση δυναμιτη,εχω σταματησει το θηλασμο κ το γαλα το βγαζω κ το πεταω.ουφ!δεν εχω προλαβει τπτ να διαβασω.αυτη τη στιγμη με το ενα χερι βγαζω το γαλα με το θηλαστρο κ με το αλλο ξεγελαω το μωρο μου με τη πιπιλα μεχρι να τελειωσω για να το ταισω.ο αντρας μου λειπει. :x:x ελπιζω καποια στιγμη μεσα στη μερα να μπωνα τΑ πουμε.μου λειψατε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδούλες μου...Γύρισα και εγω....

Τι κάνετε εσείς?Τα μωράκια σας?Δεν έχω προλάβει να διαβάσω πολλά αλλά είμαι σίγουρη οτί όλες είστε καλά.

Εγώ είμαι επιτέλους σπίτι με το αγγελούδι μου!!!

Γέννησα την Δευτέρα 13-9 στην ΠΗΤ μου ένα κορίτσαρο 3460 και 51 πόντους.Ολα πήγαν καλά και είμαι τρισευτυχισμένη.Δεν ανεβάσαμε ίκτερο και από την κλινική φύγαμε με +40 γραμμάρια.

Χτες την πήγα στην παιδίατρο και είμαστε πλέον 3770..Ειναι πολύ φαγανό και λαίμαργο μωρό...Που θα έμοιαζε.... :lol::lol::lol:

Το μωρό μου μοιάζει με τον άντρα μου και αυτός εχει τρελαθεί ακόμα πιο πολύ.

Σε γενικές γραμμες είναι ήσυχη μόνο που από χθες γκρινιάζει γιατί δεν μπορει να κάνει κακακια... :(

Θα βάλω φωτογραφίες το βραδάκι αν προλάβω.

Εσείς όλα καλά?Γεννήσανε όλα τα κοριτσάκια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera manulitses!!!!!egrafa tosi wra ...... :evil: kai xa8ike :twisted::twisted:

anastasia perastika soy!!!!!!eyxome na gineis sindoma kala!!!

koritsia xtes ti epa8a .!!!ekei pou den eixe kanei mpemis oli mera kaka,to vradaki ekei poy toy edina mpimpero akow ena PLAFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF kai eitan polllllllllllllllllllllllllllla ..afoy vgkikan apo to pampers!!!!kai ekei poy toy alaxa ta rouxalakia,ton eplina kai toy evaza tis kremules tou .........kani ta tsisakia tou -sintrivani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!afoy petaxtikane kato kai sto krevati mas!!!kai pali apo tin arxi na ton plinw,na alaxw ta sedonia,na sugariswwwwwwwwwwwwwwwwwww :twisted::twisted:

aggelikula telika rethimno!!!mpravoooooooo!!elpizw na kanume pareista!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλημέρα!!!καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!!!

Μάγκυ μου σου εύχομαι οτι καλύτερο για αύριο!!!!θα έχουμε ίδια μέρα γενέθλια!!!με ένα πόνο κοπέλα μου!!! :):)

Βασούλα και Αναστασία περαστικά και στις δύο για τη μαστίτιδα που πάθατε...

Βασούλα μου τα χειρότερα πέρασαν και όσο άσχημη εμπειρία και αν ήταν ο τοκετός σκέψου οτι έχεις τον κούκλο σου αγκαλίτσα!!!! ;);)

Ρόζι σου την έφερε ο μικρός!!!! :lol::lol:

Αγγελικούλα μμου τέλεια τα νέα σας για την τοποθέτηση στο Ρέθυμνο..μην στεναχωριέσαι σε λίγο καιρό θα είστε όλοι μαζί!!!! ;);)

Σταυρούλα μου συγχαρητήρια!!!να σας ζήσει κοπέλα μου!!!!πάντα γερή και καλότυχη!!!!εύχομαι τώρα που είστε σπίτι σας να έχετε ήσυχες νύχτες!!!

συγχωρέστε με αν δεν θυμάμαι κάτι άλλο...από εβδομάδα που θα γυρίσουμε πρώτα ο Θεός στο σπίτι με τον πρίγκιπά μου θα πω να σας πω τα νέα μας!!!!

ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!!!!!!!!!!!! :ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!μπηκα το πρωι να γραψω ξεκινησα με το καλημερα..αλλα δεν εκατσε..!

τωρα λοιπον διαβασα στα γρηγορα..αλλα ειδα οτι ολεςσχεδον καταφερατε και γραψατε!

Να ευχηθω λοιπον ..στη Σταυρουλα μας!!Να σας ΖΗΣΕΙ>>η μπουμπου!!!Κοπελαρα ε?μπαραβο..απο 3460 εφτασε κιολας 3770??σουπερ! :D:D:D:D

Θεη και Μαγδουλα αυριο τελειωνουν τα βασανακια σας!Αυριο με το καλο κι ενα πονο..θα εχετε τα μωρακια σας κι εσεις και θα ολοκληρωσει το παρεακι μας ..μαλλον!Πολλες ευχες να πανε ολα καλα!θα περιμενουμε νεα σας! ;);)

Μπελλα..γελαγα με αυτο που ειπες με τη πετσετα!Φανταζομουν το σκηνικο!! :lol::lol::lol: Κολληταρια θα γινουν..οπως με ολα τα μωρα εδω!ετσι?

Βασιλικη ..σε φανταζομαι σαν σε ταινια!!τραγελαφικη κατασταση!Υπομονη..θα στρωσουν που θα παει!

Θεκλα..πραγματι ..αυτο ελεγα κι εγω.."που ειναι οι σελιδες ποθ γεμιζαμε??ωεωεω...??χμχμμ..ποιος ανοιξε..το Νο 19??τυχαιο?...Μπραβο που η Ηρω σου ειναι ΟΚ!κι εμεις αρχες Οκτωβρη θα παμε παιδιατρο!..

madre..αυτο το πουαρ εχω κι εγω..αλλα δεν τοχω χρησιμοποιησει..δεν εχει χρειαστει!Οι κολικοι αρχιζουν απο 2η εβδομαδα και μπορουν να κρατησουν εως και 4 μηνων..αναλογα σε καθε μωρακι!

μαρια@...Πραγματι θα στρωσουν τα πραγματα?γιατι μου φαινεται πολυ μακρινο ολο αυτο?Τα εμβολια..θα τα κανουμε ολες ..τα ιδια?η καθε γιατρος λεει αλλα?Την καημενουλα την Ελλη!!

Σουπιτσα..ετσι ακριβως κανει ο δικος μου!Αστατος και λαιμαργος!!τι ναι τουτο ρεε??το θεμα ειναι οτι δε θελει καν βυζι..οποτε καταλαβες τι γινεται μεχρι να φτασειιιιιιιτο μπουκαλι στο στομα του!!

Ροζι..Το ροχαλητο..ειναι μια υποθεση.!!!!το εχω ξαναανφερει προηγουμενα!Απο κουνουπια..καλα παμε,,ειναι και στουκας..υποπτευομαι και σκνιπες!!Μας εχουν γαζωσει!Ευτυχως εχει κουνουπιεα ο μικος..αλλα η μεγαλη..εφαγε..πολλες..

Ντορακι..ακομη δεν τελειωσατε με τα της μετακομησης?Με τη πεθερα ..υπομονη..αν δεις οτι δεεν..τοτε..μιλα της!

WENDY.Πραγματικα σε χασαμε..αλλα δεν ηξερα για τετοιες περιπετειεςς!!μαστιτιδα?μπουκαλες αιμα??Τι ταλαιπωρια τραβηξες βρε ψυχουλα!και εσυ Αναστασια μου..γιαυτο χαθηκες..ειπα κι εγω μας ξεχασε..?Περαστικα σας κοριτσακια!Η καραμελιτσα μας τι κανει?

Γεια σου βρε Αγγελικουλα..με τις υπεροχες φωτογραφιες σου!!υπομονη κοιτσακι μου.Τι να κανεις?θα μπειτε κι εσεις σε μια σειρα..Δεν εχει χειροτερο..να περνα η οικογενεια χωρια ..αυτες τις καλυτερες στιγμες...Σε νοιωθω γιατι το ειχα ζηει κι εγω..εγκυος στην Ελενα..και μετα μεχρι 8 μηνων!Στη Κρητη ελειπε και εμενα Σητεια..Αποστολες και σε ολη την Ελλαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου βρηκα ευκαιρια να σας γραψω μιας και εχω κατσει να φαω ;)

θεη και μαγδα με το καλο να παρετε αγκαλιτσα το μωρακι σας και να συμπληρωθει η παρεα μας με ξενυχτες :lol::lol::lol:

λοιπον με τοσο ξενυχτι που πεφτει εγω λεω στην επομενη συναντηση να παμε για πατσα και οχι για καφε :)):)):))

αναστασια περαστικα κοριτσακι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Καταρχάς, Σταυρούλα, συγχαρητήρια! Να σου ζήσει η μικρούλα, πάντα καλά να είναι! Δεν πειράζει που μοιάζει με τον μπαμπά (άλλωστε αυτά αλλάζουν- με τη χαρά θα μείνει, χιχιχι!), αφού όλα είναι τέλεια :)) Περιμένουμε φωτογραφία φυσικά!

Θέη και Μάγδα, με το καλό κορίτσια και με ένα πόνο! Όλα να πάνε σούπερ και να επιστρέψετε σύντομα να μας τα διηγηθείτε όλα :*

Βασούλα τι τράβηξες βρε κοπέλα μου :( Τέλος καλό όλα καλά όμως για όλους κι αυτό έχει σημασία. Μπεμπάκος κούκλος μιλάμε!

Αναστασία ταλαιπωρία ε; Περαστικά σου κι από εδώ. Να ήταν αυτή η τελευταία περιπέτεια εύχομαι!

Αααα, πήρα το αυτοκίνητο, στο ίδιο χρώμα κιόλας (σκούρο μπλε ε)! Το περιμένω από μέρα σε μέρα :D

Είδα λέγατε για μυτούλες και αφτάκια. Για τη μύτη υπάρχουν και οι αμπούλες Clinophar. Ορός είναι, απλά σε έτοιμες αμπούλες. Για τα αφτάκια μου είπε η παιδίατρος ότι οι μπατονέτες απαγορεύονται, κυρίως λόγω του κινδύνου να κάνει απότομη κίνηση το μωρό και να τραυματιστεί. Είπε με πετσετούλα κάνουμε το πτερύγιο και -σημαντικό- πίσω από το αφτί πολύ σχολαστικά γιατί είναι εύκολο, λέει, να πιάσει μύκητες αυτή η περιοχή.

Κορίτσια, λίγο πολύ βλέπω στην ίδια κατάσταση είμαστε όλες, κρίνοντας κι από τις απουσίες... Παρακαλάω τώρα να κοιμηθεί έστω μια ωρίτσα να προλάβω να φάω/αράξω λίγο. Απορώ, πραγματικά απορώ πώς στο καλό αντέχει ξύπνια ΟΛΗ τη μέρα.

Το άλλο νέο είναι ότι τη Δευτέρα θα κάνει και η μικρούλα το πρώτο της εμβόλιο. Αγωνία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsares mou na mai pali :D

uposxethika pws de tha xanomai kai na mai ;)

na ksana euxithw sta koritsia mas thei kai magda me enan pono! ante na erthete kai seis meta mikroulia sas na simplirwthei to mamadothemataki mas plewn ;)

katrinaki mou gliko, astatos kai sas o mikros? ax! ti travamai kai meis oi manes :shock:

kai i dikia mou sikwnei epanastasi kai fisika voleuete opou uparxei mam, ma mpimpero einai auto ma bizi :P kala otan ti thilazw merikes fores einai les kai mou kovei dagkwnies :? pou na eixe kai dontakia :o

rozi mou ennoeite pws tha vrethoume twra, o antras mou opws eipa einai idi katw kai psaxnei spiti, protimw kati mesa sti poli gia na mporw na pigainw kai sto xoro i gia pswnia me to podilataki mou mias kai den odigw, an kai ta poio kala spitia ta xei tou gallou :?

eseis se poia perioxi menete??

kala oson afora ta kakakia pou les, emas simera to prwi i mikri eixe kanei tin kounia tis olo tsisa :o:shock: tis eixe fgei to pampers tis kaimenoulas, mias kai exoume ena thema me to noumero, forousame to 1 alla mas peftei ligo mikro opwte pirame 2 to opoio mas kanei megalo :shock:

ara kanena de mas kaliptei akrivws auti ti stigmi :?

alitheia poies panes pernete vre koritsia??? emeis pernoume libero, pros to paron autes mas eixan volepsei, einai kai ftinoteres apo ta pampers, mwromantila xrisimopoieite?? emeis stin arxi oxi tin plename i ama den vriskotan konta vrisi xrisimopoiousame enan idiko afro katharismou tis freziderm me gazoula, twra omws moromantila gia neogennita :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικούλα :* Σε θαυμάζω! Αν έρθεις και σε συνάντηση, θα πέσω κάτω να προσκυνήσω με το που θα σε δω!

Πολύ χάλια η φάση με τα μυρμήγκια. Λες να είναι οι συγγενείς εκείνων των μυρμηγκιών... απ' τα παλιά;; :evil:

Ρόζη, γέλασα με τη σκ@τοθύελλα :lol: Είναι οι λεγόμενες "βόμβες"! Έχει συμβεί κι εδώ και δεν είχε πλάκα, είναι η αλήθεια... Το χειρότερό μου όμως είναι οι φορές που τα κάνει με το που τη βάζω στο μπανιεράκι της... Άβυσσος η ψυχή του μωρού :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alitheia poies panes pernete vre koritsia??? emeis pernoume libero, pros to paron autes mas eixan volepsei, einai kai ftinoteres apo ta pampers, mwromantila xrisimopoieite?? emeis stin arxi oxi tin plename i ama den vriskotan konta vrisi xrisimopoiousame enan idiko afro katharismou tis freziderm me gazoula, twra omws moromantila gia neogennita :roll:

Γεια σου Αγγελικούλα! Εμείς παίρνουμε τα Pampers new baby, νούμερο 3 πλέον. Libero ένα πακέτο δοκίμασα και είχαμε δύο φορές... διαρροή! Είναι ανάλογα τι βολεύει τον καθένα. Μωρομάντηλα χρησιμοποιώ το βράδυ (της Pampers αυτά στο λευκό πακέτο που είναι για πολύ ευαίσθητο δέρμα και δεν έχουν ούτε parabens ούτε τίποτα) για να μην τη βάλω κάτω από τη βρύση και ξυπνήσει τελείως. Επειδή όμως όσο περνά ο καιρός κάνει όλο και πιο απότομες κινήσεις και έχει βαρύνει πολύ για να την πλένω κάτω από τη βρύση, θα τα καθιερώσω μάλλον :|

Πείτε καμια καλή εναλλακτική λύση... Γιατί είναι μάλλον αδύνατο να τα κάνουμε φουλ μπάνιο κάθε φορά που κάνουν τσίσα, όχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσαρες;;περαστικα σε οσες ταλαιπωρουνται ή ταλαιπωρηθηκαν,με το καλο στα κοριτσια που συντομα θα παρουν στην αγκαλια τους τα ζουζουνια τους,υπομονη στις υπολοιπες χαχαχαχαχα!ο δικος μου εκει που εκανε κακακια 8-10 φορες απο χθες το ελλατωσε,το βραδυ δεν εκανε καθολου και το πρωι μεχρι να τα κανει μαρτυρησε,κλαμααααααα,γιατι ρε γαμωτο και αυτο πρεπει να το περασει;;αμαν πια..απο πανες τις παμπερς το 1 αλλα τωρα θα παρουμε το 2περνω και μωρομαντηλα και γω τον επλενα και ειχα κανει δικα μου,αλλα τωρα μου τελειωσε το χαρτι και μεχρι να παραγγειλω ή να βρω bounty(δεν βρησκω πουθενα),χρησιμοποιω ,οταν χρησιμοποιω τα babycare newborn natural χωρις παραμπενς και λοιπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas kuoula kai mpella mou :):):):)

mpella kai gw auta ta mwromantila pernw sinithos

oson afora tis panes ksekinisame apo to nosokomeio me libero kai sinexisame, fisika dokimasame kai ta pampers alla mas itan megala kai mas efeugan tsisakia, ta libero no 1 einai mikrotera, twra pirame to no 2 opws eipa alla kai auta mas einai megala :(

pantos exoume ginei treftarakia apo ta 2730 pou gennithikame twra eimaste peripou 4 :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas kuoula kai mpella mou :):):):)

mpella kai gw auta ta mwromantila pernw sinithos

oson afora tis panes ksekinisame apo to nosokomeio me libero kai sinexisame, fisika dokimasame kai ta pampers alla mas itan megala kai mas efeugan tsisakia, ta libero no 1 einai mikrotera, twra pirame to no 2 opws eipa alla kai auta mas einai megala :(

pantos exoume ginei treftarakia apo ta 2730 pou gennithikame twra eimaste peripou 4 :):):)

τα παμπερς 2-5κιλων σας ηταν μεγαλα;εμενα μια χαρα του ηταν και τωρα αυτα παιρνω ,αλλα την αλλη φορα θα παρω τα 3-6 κιλων γιατι σαν να τον σφιγγουν στα μπουτακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...