Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010


Recommended Posts

Κατρίνα μου, υπομονή.... Θα περάσουν τα δύσκολα, που θα πάει... Νομίζω πάντως ότι με τα κακάκια δεν πρέπει να ανησυχείς. Η παιδίατρος στο μαιευτήριο μου είχε πει ότι και μια φορά στις 2 μέρες να κάνει να μην πανικοβληθώ, δεν είναι πρόβλημα :roll:

Θέκλα, αρχίζεις και μου βάζεις ιδέες :lol::lol::lol: . Σίγουρα επιτρέπεται πριν από τις 40 μέρες?

Ο άντρας μου ήταν μέσα στη γέννα και είδε τα πάντα, μου κρατούσε το ένα πόδι, έβλεπε ακόμα και την ώρα που με έραβαν... Όταν τελείωσε η διαδικασία η πρώτη φράση που του είπα είναι "να μας ζήσει το μοναχοπαίδι μας" (πόνεσα τόσο που εκείνη την ώρα σκεφτόμουν ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω άλλο!!!) και η δεύτερη ήταν "αγάπη μου, με αυτά που είδες θα κανακάνουμε σεξ??". Είπε "ναι" ο καημενούλης...οπότε ελπίζω σε λίγο καιρό να επανέλθουμε στο άθλημα!!!!!

να σου πω κι εγώ αυτό σκέφτομαι,πως να νιώθουν άραγε τώρα που είδαν ΟΛΑ αυτά!!!??? :?:?

εμένα στα ράματα τον έβγαλαν έξω, δεν ξέρω για ποιο λόγο,αλλά το πιο απαίσιο και συναρπαστικό ταυτόχρονα ήταν όταν έβγαλε ο γιατρός τον πλακούντα!!! τι τεράστιο κι απαίσιο πράγμα βρε παιδιά :o:o

ποιος ο λόγος που περιμένουμε να σαραντήσουμε και μετά το κοκο? ρωτάω γιατί δεν ξέρω η γυναίκα!! να δέσουν και να πέσουν τα ράμματα? τα δικά μου είναι ήδη οκ :oops::oops: άρα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θεκλα τι επαθες καλο μου;;;;;στερητικο συνδρομο;; :lol::lol::lol: ,εγω εχθες τι επαθα...γενικα ειμαι απο αυτες που δεν ενθουσιαζονται με αντρες και δεν κοιταω κιολας,θα πρεπει να ειναι κατι πολυυυυυυυ τελειο για να μου τραβηξει την προσοχη,εχθες λοιπον οπως πηγαινα βολτα τον μικρο,ειχε και πολυ ζεστη,τραβαει το βλεμμα μου ενας τυπας σε ενα μπαλκονι,ηταν γυμνος απο την μεση και πανω,γυμνασμενος ακριβως τοσο-οσο,ετσι οπως μου αρεσει,και σκουπιζε το μπαλκονι ... :shock::shock: ,κουφαθηκα βασικα,αλλα αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν σαν να τον εβλεπα σε αργη κινηση :lol: !οπως στις ταινιες!!!η στερημενη που μπανιζει τον παιδαρο!!αχαχαχαχαχα!αφου γελουσα μονη μου στον δρομο,τι να πεις!

Χαχαχαχ ημίγυμνο σε μπαλκόνι είχα δει κι εγώ τόοοοοτε που μου γύρισε το μάτι κι έβαζα μακρυμάλληδες μετά :oops: Από τότε τίποτα κορίτσια. Στέρηση... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsares καλησπερα!

βρηκα ευκαιρια τωρα που κοιμαται το ψυχουλακι μου να μπω να σας γραψω!

περασαμε δυσκολες μερες..4 μερες με κακα μονο δυο φορες .μια Πεμπτη πρωι,μια Παρασκευη πρωι(το εβαλα θεμομετρο στο πωπουδακι να τον βοηθησω..)και μετα παλι σημερα ξημερωματα απο μονος του!Μεχρι τωρα τιποτα παλι!Ειναι η αλλαγη στο γαλα!Με το frisolac δεν χορταινε,ειχε κολικους..δεν ξερω τι ειχε..του αλλαζω και του δινω το S26 gold και στουμπωσαμε!Ο κακομοιρουλης σφιγγεται ..αλλα ματαια!και δωστου κλαμα..και εκνευρισμο..και κομματια εγω!ΟΟλη μερα αγκαλια..για να νοιωθει πιο ομορφα!Τωρα εχει ηρεμησει βεβαιαα..λιγο να μη το ματιασω..

Ο παιδιατρος ειπε να του δωσω το ΝΑΝ sesitive για κολικους!τελικα πινει 90-100 μλ καθε 2,5-3 ωρες..!Φτασαμε τα 4200!!!ευχομαι να μην ειναι απο ..το "στουμπωμα" :shock::shock:

αα η κουμπαρα μου μου προτεινε το HUMANA!εδωσε και στα δυο παιδια της..και κανενα προβλημα!

Οσο για το βιολογικο FREZYLAK της FREZYDERM..το σκεφτομαι αλλα εχω ενδιασμους!

Εγω παντως ειμαι κομματια..σωματικα και ψυχολογικα!Με τον αντρα μου ολο νευρα εχω..

Η Ελενα προσπαθει να με βοηθαει..Η μανα μου με βοηθαει..αρκετα(μαγειρευει και αυτο μου αρκει)αλλα...εγω γιατι αισθανομαι οτι ουτε για κατουρημα δε παω στην ωρα μου?

Βασιλικηηηη ..σε νοιωθω..!! :roll::roll:

ειναι καμμια εδω??

Κατερινάκι δε θυμάμαι αν σου το είχα πει, αλλά εμείς της δίνουμε Frisolac και ένα γεύμα την ημέρα Frisolac comfort (για δυσκοιλιότητα, κολικούς κ.λπ.), όπως μας είχε προτείνει η γιατρός. Ε μια φορά τη μέρα τα κάνει, αλλά ΤΑ ΚΑΝΕΙ :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποιος ο λόγος που περιμένουμε να σαραντήσουμε και μετά το κοκο? ρωτάω γιατί δεν ξέρω η γυναίκα!! να δέσουν και να πέσουν τα ράμματα? τα δικά μου είναι ήδη οκ :oops::oops: άρα???

Να επανέλθει η μήτρα? Να είμαστε σίγουρες ότι η τομή εκεί κάτω είναι οκ? Απλα προληπτικά?? Δεν ξέρω!!! Ο γιατρός μου είπε ότι θα με δει στις 40 μέρες, εκεί θα τον ρωτήσω να μου λυθεί και η απορία :D, άρα μπορούμε να βάλουμε τικεράκι σε στόχο τις 40 μέρες :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να επανέλθει η μήτρα? Να είμαστε σίγουρες ότι η τομή εκεί κάτω είναι οκ? Απλα προληπτικά?? Δεν ξέρω!!! Ο γιατρός μου είπε ότι θα με δει στις 40 μέρες, εκεί θα τον ρωτήσω να μου λυθεί και η απορία :D, άρα μπορούμε να βάλουμε τικεράκι σε στόχο τις 40 μέρες :lol:

ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙι :shock::shock::shock::shock: εμένα μου μένουνε άλλες 15 κ σήμερα για να σαραντήσω, μη με απογοητεύεις :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!!!

καλα βρε κοριτσια σε ολες τελειωσαν τα λοχεια και σκεφτεστε κοκο??????

εγω εχω πηξει στη σερβιετα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κατρινα εγω οκ με το ικα!!! δεν ζητησαν τιποτα αλλο.....

τα εχω παιξει.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εε λοιπον τοση ωρα προσπαθω να βαλω τα τικερακια μας!Ολα χαθηκαν ε τις αλλαγες! :x

ΧΕΣΑΜΕΕΕΕ!!ε ναι λοιπον..τα καναμε και ησυχασαμε..ειναι τοσο..ηρεμος τωρα!! :lol::lol:

τον εχω βαλει στο λικνο..και..χαζευει ηρεμος ..κανει και ηχους..αα οουυ..και χαζογελαει!Μαλλον προσαρμοστηκε στο γαλα!

Κατερινα..θυμαμαι που μου ειχες πει για το γαλα!!αλλα το Φρισολακ επινε τοτε!

δηλ. κι εσας..καθε ποτε κανουνε βρε κοριτσια?..εμενα εκανε σχεδον μετα απο καθε γευμα στην αρχη!

Βιταμινες δε ξερω αν χρειαζομαι επιπλεον..ο γιατρος μου ειπε να συνεχισω το σιδηρο και το ασβεστιο για ολες τις 40 μερες!!τα νευρα μου ειναι κροσια...και μαλλον ηρεμηστικο θελω..(με τον αντρα μου τα εχω..οχι με τη κουραση μου τοσο)

Κοκο??δεν..νομιζω..!!ουτε στα 40 ουτε κι εγω δε ξερω ποτε!Βεβαια δεν ξερω αν φταιει η ψυχολογια μου αυτες τις μερες..οχι ΣΕΧ..ουτε να τον βλεπεω δε θελω..! :x Αν ησαστε στη θεση μου το ιδιο θα λεγατε..πιστεψτε με..

οσο για σερβιετες..?καλα κρατουν..ακομη..Ρωτησα το γιατρο και ειπε σιγουρα μεχρι να σαραντισω..

Για το ΙΚΑ..θελουν πιστοποιητικο γεννησης?η και βεβαιωση τοκετου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για το ΙΚΑ..θελουν πιστοποιητικο γεννησης?η και βεβαιωση τοκετου?

Ναι!!!

Ωχ, τα λόχεια τα είχα ξεχάσει!!!Εγώ έχω κάτι λίγα (κυκλοφορώ με σερβιέτα normal πια, όχι αυτές τις τεράστιες αντισεξουαλικές που φορούσα στο μαιευτήριο)

Σε όλα τα μωράκια σας έχει πέσει ο αφαλός?? Εμάς ακόμα εκεί είναι και δεν έχει σημάδια ότι θα πέσει γρήγορα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

labrini kalispera! poso einai i mpempa sou kai pinei 130? to xamomilaki to milupa einai poli kalo... emas mas boithaei pantos... exoume ponalakia :( mas eipe o giatros oti den einai akribos kolikoi apla exei aeria i koilitsa tis...kai diskoleuete na kanei kakakia kai olo to bradi prospathi to kaimeno kai sfiggete:( mas eipe omos mia patenta pou epiase!!!! brazeis xamomili kai mesa sto sto nero tou xamiliou tis kano to gala...emena mou fenete aidia alla i mikri to pinei monoroufi kai meta kanei kai ta kakakia tis! :P apo pote ta morakia koimountai kanena 6oro? :D emena troei sxedon kathe 2 ores!!!!!!!!! tin mera den me peirazei to bradu omos meta tis 4 koutoulao tous toixous!!! mexri tora me boithouse kai o antroulis mou ekane kai ekeinos bardies ta bradia alla apo deytera paei douleia kai den thelo na sikonete!! eimaste 24 imeron.... noris akoma gia na koimatai poli e??? :P

Κατερινάκι μου η μπουμπούκα μου γεννήθηκε στις 30 Αυγούστου. Τρώει αρκετά για μωράκι. Τώρα π.χ. έφαγαι 50γρ. τσαγάκι κ 125γρ γάλα... και τώρα κοιμάται σαν πουλάκι!!! Εμείς δενέχουμε 2ωρο αλλά 3ωρο. Είναι λίγο βάρβαρο... αλλά ελπίζω μετά τις 40 μέρες να μπορέσουμε να κοιμόμαστε το βράδυ σερί... ελπίζω είπα έτσι ? θα δείξει ! κ ο Θεός βοηθός !!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Εμεις γεννηθήκαμε την 1η Σεπτεμβρίου 38εβδ και 2 ημερών με Φ.Τ. (και μέσα σε 2 ώρες παρακαλώ!!!!), αγοράκι 3120γρ. Όσο για τις θηλές κι εμένα έκαναν πληγή και πονούσαν τις πρώτες μέρες. Έβαλα ούτε κι εγώ θυμάμαι πόσες κρέμες και τίποτα. Τελικά με έσωσε το ... ελαιόλαδο... ναι, ναι το ελαιόλαδο. Το άπλωνα μετά από κάθε θηλασμό και σε λίγες ώρες είχαν μαλακώσει τόσο πολύ.. Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα θα με θυμηθείτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Εμεις γεννηθήκαμε την 1η Σεπτεμβρίου 38εβδ και 2 ημερών με Φ.Τ. (και μέσα σε 2 ώρες παρακαλώ!!!!), αγοράκι 3120γρ. Όσο για τις θηλές κι εμένα έκαναν πληγή και πονούσαν τις πρώτες μέρες. Έβαλα ούτε κι εγώ θυμάμαι πόσες κρέμες και τίποτα. Τελικά με έσωσε το ... ελαιόλαδο... ναι, ναι το ελαιόλαδο. Το άπλωνα μετά από κάθε θηλασμό και σε λίγες ώρες είχαν μαλακώσει τόσο πολύ.. Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα θα με θυμηθείτε...

Και εγώ το είχα δοκιμάσει αλλά μετά δεν πλένεται πολύ καλά και το μωρό γλυστρούσε στον επόμενο θηλασμό. Εμένα με έσωσε το ίδιο μου το γαλατάκι που το βάζω πάνω στις θηλές αλλά και πάλι συνεχίζω και πονάω τα πρώτα δευτερόλεπτα του κάθε θηλασμού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Πολλή αϋπνία και νύστα μιλάμε. 3 ώρες ύπνο τη μια μέρα, 4 την επόμενη... ελπίζω να ισιώσει το πράγμα κάποια στιγμή... Πάω να γράψω. Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημεεραα πεταλουδιτσες!..Μετα apo to diko mas 3enuxti!koimh8hke stis 02:00...apo tis 20:00 ξυπνιος ηταν και κλαμα και γκρινια..Δεν ξερω ποοοσοο εφαγε χτες..ολο γαλα ηθελε...ετρωγε και γκρινιαζε..λες και ηταν ματιασμενος..!Πραγματι..το πιστευω..αυτο!τη νυχτα ξυπνησε παλι στις 0500 και στις 0715 παλι γαλα ηθελε και στις 0900 παλι..ηπιε 50 μλ και τον πηρε ο υπνος!!εγω ειμαι χωμα..ηρθε ο αντρας απο βαρδυα και ξεραθηκε στον υπνο!(στη βαρδια μπορει και κοιμαται αν θελει 12 ωρο εχει και κρεβατι!!)και ξερετε τι ειπε οταν μπηκε για ντους?να ειχες και μια πετσετα κρεμασμενη καλα θα ηταν..!!! :evil::-o τι ειπε το ατομο πρωι πρωι και με εφτιαξε!που μονιμως γκαριζω για τη ταξη μεσα στο σπιτι!!!που εχει γινει..καθημεριντητα η γκρινια..επειδη στις δουλειες δε με βοηθαει..ποτε!Ελεος επιτελους!HEEELPP!! :-o:-o:-o:-o:-o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Κατερινάκι! Ευχαριστούμε! Ο μπέμπης τι κάνει; Σε τρέχει ή είναι ήρεμο παιδάκι μέχρι στιγμής; Βάλε καμια φωτογραφία του (εκτός αν έχεις βάλει και δεν τον έχω δει)!!

Και τώρα θα σας δείξω το γυμναστήριο Fisher Price που μας έφεραν δώρο! Το χαρήκαμε πολύ. Πάρα πολύ!

IMG_0683.jpg

:ymdevil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia mou!Prospatho na mpaino kai na grafo oso pio sixna mporo.Me ta dio moutsounakia einai arketa diskolo.Exthes eixame mia arketa diskoli nixta.To mikro mou to mousoudaki eixe polles vlennoules me apotelesma na min mporei na anapneusei kala ki etsi kaname fisiologiko oro.Se ligo tha pao sta kep na vgalo amka stis mikroules mou giati thn paraskevi piga na vgalo vivliario sti mikri na tin asfaliso kai mou eipan oti an den exei amka de tha energopoihthei to vivliario.

Ki epeidi vlepo oti sas apasxolei to zitima sex,h maia mou eixe pei tis protes saranta meres apagoreuetai logika logw mikroviwn.Ipomoni koritsia moy!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ Κατερινάκι τα 'παιξες ε! Κουράγιο αγάπη, την κρισούλα του περνάει ο μικρούλης. Κι εδώ παίζει αυτό κάποιες φορές και την επόμενη ημέρα φέεεεετα! Κοιμήσου εσύ όσο μπορείς στο ενδιάμεσο και άσε τον... μεγάλο να λέει τα δικά του. Πού να καταλάβουν όταν κοιμούνται κανονικά τον ύπνο του δικαίου τα βράδια κι εμείς πεταγόμαστε με το παραμικρό :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuaki, το Αλκμηνάκι έχει μεγαλώσει πάρα πολύ, έχει αφρατέψει, έχει γίνει ολόκληρο παιδί!!!Πώς μεγαλώνουν τόσο γρήγορα τα γλυκάκια μου!!!

Κατρινάκι, μη στενοχωριέσαι... έτσι είναι οι άντρες... κάνε υπομονή να περάσει ο δύσκολος καιρός με το μπεμπούλη σου και θα τα δεις όλα πιο αισιόδοξα! Τελικά θα τον βγάλετε Αχιλλέα ή Λεωνίδα?

Foufou, καλά που μας είπες για το ΑΜΚΑ... Σήμερα θα πάρω τη ληξιαρχική πράξη γέννησης και αύριο σκέφτομαι μήπως πάω στα ΚΕΠ και στο ΙΚΑ.

Το στήθος μου με έχει πεθάνει από το τόσο ρούφηγμα. Φαντάζομαι πώς θα ήμουν αν δεν έδινα και συμπλήρωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerinosoupitsa xanasindethika mono kai mono gia na sou po.Exeis anoiksi oikogeneiaki merida sto lixiarxeio tou dimou sou tora pou gennises?An oxi prepei na to kaneis.Sto leo giati gia ton AMKA xreiazetai lixiarxiki praxi gennisis kai pistopoiitiko oikogeniakis katastasis pou to pairnis pali apo to lixiarxeio tou dimou efoson exeis dilosei to moraki.

oso gia to thilasmo ontos diskoli i katastasi.filakiaaaaa.oti thes rota kai tha apantiso otan giriso.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera !!!!!!!!!!!!!! :o:shock::shock: noistazwwwwwwwwwwwwwwwww o mpempis eixe ponalakia ti nyxta kai koimi8ika stis 7 to proi.simera 8a er8oyne kai noni toy mikru kai prepi na magirepsw :twisted::twisted: .,elpizw toylaixton o mpempakos na einai kala ,na mporw na kanw tis doylies!!! :cry: den mporw re gamoto na vlepw na petagete sto ypno toy apo toys ponus :cry::cry: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...