Μετάβαση σε περιεχόμενο

μαμαδες με μεγαλυτερα παιδια


Recommended Posts

ΠΩ ΠΩ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ Η ΜΕΓΑΛΗ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΗΤΑΝ 3 ΧΡ. ΚΑΙ 8 ΜΗΝΩΝ ΕΙΧΕ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΣΤΗ ΖΗΛΕΙΑ!ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΝΑ ΜΗ ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΒΓΑΖΕ ΤΗ ΖΗΛΕΙΑ ΤΗΣ ΑΛΛΙΩΣ!ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΤΟΥΣ ΕΙΧΕ ΑΓΡΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ!ΑΛΛΑΞΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ!ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΛΑΤΡΕΙΑ ΕΧΟΥΝ!ΤΩΡΑ ΠΟΥ Η ΜΙΚΡΗ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 7 ΕΧΟΥΝ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗ ΖΗΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΣΑΚΩΝΟΝΤΑΙ!4 ΑΔΕΛΦΕΣ !! :shock::P ΤΙ ΤΕΛΕΙΟ ΠΟΣΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ Η' ΝΑ ΕΙΧΑ ΑΔΕΛΦΕΣ Η'ΝΑ ΕΙΧΑ ΑΛΛΕΣ 1-2 ΚΟΡΕΣ!ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΙΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΝΑ ΦΕΡΘΩ!ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΙΤΡΙΓΥΡΙΖΟΜΟΥΝ ΑΠΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΝΟ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΝΙΨΟΥΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΞΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ (1η ειναι η μοναδικη μου πρωτη ξαδελφη)ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ! ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΚΟΡΙΤΣΟΜΑΝΑ! :?::idea:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ούτε εγώ ήξερα από αγόρια και όταν έμεινα έγκυος στο πρώτο μου είχα ήδη 2 ανηψούλες μικρούλες.Πίστευα λοιπόν ότι και το δικό μου θα ήταν κορίτσι.Οταν έμαθα ότι ήταν αγόρι,έπαθα σοκ.Κοκκάλωσα.Πέρασε ο καιρός και άρχισα να το δέχομαι.Αφού γέννησα μετά από ένα χρόνο,γεννάει η άλλη μου αδερφή αγόρι και αυτή.Ετσι το σόι μας πια είχε και δύο αγόρια.Και μετά γέννησα και το δεύτερο μου που ήταν πάλι αγόρι.Αρα 3 αγόρια στο σόι μας.Δανάη πώς σου φαινόταν που ήσουν μοναχοπαίδι;Νομίζεις ότι είναι καλύτερο;Οι αδερφές μου έχουν από ένα παιδάκι,δεν αποφάσισαν να κάνουν δεύτερο και για αυτό θα ήθελα να μάθω πώς είναι;Ευτυχώς έχουμε καλές σχέσεις και προσπαθούμε και τα παιδάκια μας να βρίσκονται και να είναι κοντά περισσότερα και από ξαδέρφια.Μακάρι να είναι έτσι και όταν μεγαλώσουν. :lol:

Και μένα αγαπιούνται μεταξύ τους και ειδικά αν μαλώσω το ένα παιδάκι μου τότε ενώνονται για να με αντιμετωπίσουν μαζί.Είναι φοβερό όταν το βλέπω.Εσένα το κάνουν αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΥΛΙΚΑ ΑΓΑΘΑ ΚΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΑΓΑΠΗ!ΟΜΩΣ ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ! :(:( ΠΑΝΤΑ "ΖΗΛΕΥΑ"ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΔΕΛΦΙΑ!ΑΝ ΚΑΙ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΝΑΧΟΠΑΙΔΙΑ!ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1 ΠΑΙΔΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (ΑΝ ΥΠΑΡΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ)!ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟΥΣ ΕΠΡΗΖΑ ΓΙΑ ΑΔΕΛΦΑΚΙ!!!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ (ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ)ΟΠΟΤΕ..... :!: ΕΛΠΙΖΩ ΟΙ ΑΔΕΛΦΕΣ ΣΟΥ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΓΝΩΜΗ!ΕΣΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΡΙΤΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρίτο;Υπάρχουν στιγμές που μου έχει περάσει από το μυαλό μου αλλά μετά μου φεύγει.Θεωρώ ότι δεν έχω τα ψυχικά αποθέματα για κάτι τέτοιο.Τα νεύρα μου θα τεντωνόντουσαν περισσότερο και δεν θα άντεχα.Ειδικά ο μεγάλος μου είναι αρκετά δύσκολος και ζωηρός από τότε που γεννήθηκε.Και τώρα διαπιστώνω ότι και ο μικρός μου τον μιμείται σε αρκετά πράγματα.Ζωή να έχουν, τα λατρεύω.Εσύ αν θυμάμαι τα μεγαλώνεις μόνη σου χωρίς βοήθεια από γονείς ή πεθερικά ή κάνω λάθος;Να φανταστείς ακόμα δεν έχουμε τελειώσει το διάβασμα για αύριο,έχουμε γλώσσα να κάνουμε.Θα βάλω το μικρό για ύπνο να καθήσουμε να διαβάσουμε με ηρεμία όσο γίνεται φυσικά.Περιμένω να μας δώσει και η δασκάλα το τεστ μαθηματικών που έγραψαν την Παρασκευή να δω πώς τα πήγε.Πάντως εγώ βλέπω τις αδερφές μου που έχουν από ένα παιδάκι,είναι λίγο πιο ήρεμες από μενα.Δεν έχουν αυτούς τους τσακωμούς που έχουμε εμείς και όσοι έχουν πιο πολλά παιδάκια.Εχω κουραστεί να κάνω τον διαιτητή.Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα,θα το αναλύσω αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου πω εγω εχω τρια παιδια και το τριτο δε με δυσκολεψε οπως τα δυο πρωτα . ισως επειδη τα πρωτα εχουν 1 χρονο διαφορα . αυτο το πραγμα με τους τσακωμους και εγω δεν το αντεχω ....

οσον αφορα τον πολλαπλασιασμο και η δικια μας η δασκαλα εκανε παραπονα οτι κανενα παιδι δεν τα ξερει . ( ε ! εκει στο υπουργειο , εμεις στην τριτη ξεκινουσαμε τον πολλαπλασιασμο , οχι στην δευτερα !! )

αχ , και εγω βλεπω την κουνιαδα μου με ενα παιδακι και ειναι χαλαρη , το παει βολτες καθε μερα . και εγω σαν την τρελη τρεχω .. ομως τουλαχιστον τα παιδια εχουν το ενα το αλλο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΝΩ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΜΑΚΡΙΑ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ!Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΠΗΡΕ ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΕΚΑΕΤΙΑ (ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ) ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ....ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΒΡΑΔΥ (ΠΟΥ ΣΙΓΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΙΜΗΝΟ)ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ Η' ΚΑΝΕΝΑ ΦΑΓΗΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ 1-2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΨΥΧΙΚΑ ΑΠΟΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΡΙΤΟ ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΖΗΛΕΥΑ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ!ΚΑΙ ΡΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΡΙΑ ΠΑΡΑ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΣΟΥ ΜΕ ΕΝΑ !ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΤΗ ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΕΤΥΧΕ ΕΥΚΟΛΟ ΠΑΙΔΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΜΕΝΑ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ ΜΟΝΟ ΧΑΛΑΡΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΦΟΥ ΚΑΛΟ ΠΑΛΙΟΠΑΙΔΟ ΗΜΟΥΝ!!!!!ΕΚΑΝΑ ΕΚΑΤΟ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΑΝΩ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ....ΚΛΠ! :lol::D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια,Δανάη και Ρούλα και όποια άλλη έρθει.Ρούλα που ήσουν τόσο καιρό βρε ψυχή και χάθηκες;Να μας επισκέφτεσαι πιο συχνά :!::!::!::!::!::!::!::!::!:

Δηλαδή πιστεύεις ότι πρέπει να μην ανησυχώ για την προπαίδεια;Θα το προσπαθήσω γιατί έχουν ξεκινήσει και τις κάθετες διαιρέσεις και η δασκάλα μας είπε ότι θα κάνουν και ατελείς διαιρεσεις.Ο γαμπρός μου και η αδερφή μου που είναι δασκαλοι είπαν ότι είναι αρκετά αυτά που τους κάνει σε σχέση με τις βδομάδες που έχουν ξεκινησει το σχολείο.Επίσης η αλλη μου αδερφή που η κορούλα της πάει Πέμπτη μου είπε ότι πέρσι είχαν κάνει ατελείς διαιρέσεις και όχι στην τρίτη δημοτικού.Εσένα Ρούλα που ο γιος σου πάει και αυτός Τρίτη σαν τον δικό μου, σας είπε η δασκάλα τι θα κάνετε στα μαθηματικά;

Δανάη εσένα πότε έκανε η μεγάλη σου τις ατελείς διαιρέσεις;Ρωτάω γιατί μήπως τελικά η δικιά μας δασκάλα μας πάει πολύ γρήγορα.Ωστε ήσουν λίγο δύσκολο παιδάκι,φαντάζομαι τους δικούς σου θα τους είχες τρελάνει ε; 8-} Προσωπικά δεν πιστεύω ότι το να έχεις ένα παιδί είναι και αυτό εύκολο,απλά γλυτώνεις τους τσακωμούς και τα νεύρα σου είναι σε καλύτερη κατάσταση.Τα έξοδα είναι λιγότερα.Από την άλλη μπορεί να τραβάς τα ίδια ή και χειρότερα έχοντας ένα παιδί,ειδικά όταν μπαίνουν στην εφηβεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΠΕΡΥΣΙ ΚΑΝΑΜΕ ΑΤΕΛΕΙΣ ΔΙΑΙΡΕΣΕΙΣ!ΣΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ!ΜΗ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΗΡΑΜΕ ΜΙΑ ΙΔΕΑ!(ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΦΤΑΙΓΕ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΠΑΙΖΑΝΕ ΚΥΡΙΩΣ ΔΕ ΜΑΘΑΙΝΑΝΕ)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια ... με τις δουλειες και τα διαβασματα δεν προλαβαινω να ανοιξω και καθολου το κομπιουτερ...

λοιπον η δικη μας η δασκαλα ειπε οτι φετος θα κανουν διαιρεσεις και κλασματα και οτι επρεπε ήδη να ξερουν την προπαιδεια και οτι το τμημα εχει μεινει πισω . η δασκαλα ηταν ανησυχη με την επιδοση του τμηματος και μας "πεταξε το μπαλακι" οσον αφορα την προπαιδεια . τι να κανω και εγω . παιρνω 3, 4 πραξεις την ημερα π.χ 7*8=56 7*7=79 8*8=64 , και αρκουμαι σε αυτα να τα μαθαινει απ'εξω . γιατι τα θελει και ανακατεμενα η δασκαλα τους .

αχ , δε μπορω τα λυπαμαι τα παιδακια . χθες ο γιος μου καθισε και διαβασαμε χωρις να κλωτσησει και καναμε 4 ωρες . και εχω και την κορη μου στην δευτερα , ευτυχως που δεν εχει πολλες εργασιες και τελειωνει γρηγορα.

οσον αφορα γιαγιαδες και παππουδες , η πεθερα μου μενει πανω και τα μεγαλα πανε απο μονα τους και την επισκεπτονται . και η μανα μου τα ζηταει για να της κανουν παρεα . βεβαια το λουκι το περασα οταν ηταν και τα δυο πρωτα μωρακια και παρακαλουσα να μου τα κρατησουν αλλα ειχαν τις δουλειες τους . και οταν ηταν 3 και 2 ετων τα μικρα πηραμε μεταθεση . εκει τα επαιξα . εμεινα και εγκυος στο τριτο (ετυχε) . αλλα ολως παραδοξως οταν γεννηθηκε η μικρη ηταν τα πραγματα πιο ευκολα . τα μεγαλα ξεκινησαν προνηπιο και νηπιο και το μικρο ηταν ευκολο (μεχρι να μπουσουλησει). οταν ηταν ενος το μικρο ηρθαμε παλι πισω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια από τα ίδια Ρούλα μου.Και θα δώσω και κάποιες εξετάσεις που αφορούν την δουλειά μου.Να δω ποτε θα προλάβω να διαβάσω.Αύριο έχω μια φούλ ημερα.Να διαβάσω με τον Γιώργο,να ασχοληθώ με το μικρό,να μαγειρέψω και να συνεχίσω τα ρουχα που τα ξεκίνησα από σήμερα.Και αν μπορέσω να φτιάξω λίγο και το σπίτι που είναι χάλια.Αν μπορέσω όμως,δε θα τρελαθώ κιόλας.Λέω να μαγειρέψω σνίτσελ με πουρέ ή τηγανιτές πατάτες.Και ο άντρας μου θέλει να φύγει το πρωί να πάει στο Λουτράκι για να τρέξει σε έναν αγώνα.Τα πήρα κανονικότατα. X(

Καλό το σύστημα που ακολουθείς με την προπαίδεια,θα το κάνω και εγώ μήπως δούμε αποτελέσματα. Ρώτησα την αδερφή μου που είναι δασκάλα και έχει φέτος την τρίτη για τις ατελείς διαιρέσεις και τις κάθετες και μου είπε ότι αυτά τα κάνουν στην Τετάρτη.Φέτος θα κάνουν μόνο απλές διαιρέσεις,κλάσματα και δεκαδικούς.Μου φαίνεται ότι η δικιά μας δασκάλα τα προχωράει γρήγορα.Αυτες τις ημέρες βέβαια η δασκάλα του λείπει γιατι θα κάνει επέμβαση και την αντικαθιστά μια άλλη που τους βάζει λιγότερα.Πώς και κάθησε ο γιος σου 4 ώρες χωρίς να αντιδράσει;Ρούλα μου πες μου τον τρόπο να τον εφαρμόσω. Αληθεια που μένετε; Εμένα η μαμά μου με βοηθάει πολύ και τις αδερφές μου.Η πεθερά μου πάλι.........,ασε να μην συνεχίσω [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] .Το καλοκαίρι παίρναμε με τον άντρα μου άδεια ενναλάξ για να μπορεσουμε να κρατάμε τα παιδάκια μας γιατί και η μαμά μου έπρεπε να κρατήσει τον ανηψιό μου κάποιες μέρες και να ξεκουραστεί λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

γεια σας και παλι μετα απο τοσο καιρο ! αχ, υποφερουμε οικογενειακως απο αγχος ! ο γιος μου παραπονιεται οτι ποναει η κοιλια του ... δεν τρωει καλα . σκεφτομαι να του κανω εξετασεις . εγω δεν ηρεμω ουτε στον υπνο μου .. .

με τα διαβασματα τα ιδια ολη την ωρα προσπαθω να τον καθησω να διαβασει . αλλα επειδη βλεπω οτι το παιδι εχει αγχος , αυτην την εβδομαδα λεω να τον αφησω free αν θελει να διαβασει μονος του . πρωτο παιδι ειναι , πειραματα κανω !! και μετα λεμε "στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...