Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!! Νο4


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!

Καλή εβδομάδα να έχουμε!!!!!!!!!

Δε μπορώ..... δε μπορώ πια.......

Πώς έγινε έτσι το Mammy μας βρε κοριτσάκια?????

Έχω χάσει το μπούσουλα λέμε..........

Καλημέρα Πιπίτσα μου!! Έλα βρε μην απογοητεύεσαι..μια χαρά είναι το νέο mammy...έχει πάααρα πολλές εφραμογές...και πολλές ευκολίες... όταν θα το συνηθίσεις θα το λατρέψεις...υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 918
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Koritsakia mou eimai egkios me xoriaki tin paraskevi 190.2 k simera 863.3...Fouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu sas euxomai oles sintoma me ena bebaki..sas agapw :)

yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii k apo mena ksana:)

to ksereis poso xarika.... mias k eise apo kipro sou eipa...8a vre8ume na to giortasume

ax ti omorfa nea :)

[smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Andria m na exeis mia omorfi ygiestati egkimosyni

ante k sta dika mas

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou eimai egkios me xoriaki tin paraskevi 190.2 k simera 863.3...Fouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu sas euxomai oles sintoma me ena bebaki..sas agapw :)

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Και απο εδώ... Να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!! Πολλές εγκυμοσύνες ο Σεπτέμβρης..Μπράβο..τέτοια να γίνονται!!

:ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: \:D/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou eimai egkios me xoriaki tin paraskevi 190.2 k simera 863.3...Fouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu sas euxomai oles sintoma me ena bebaki..sas agapw :)

Αντρια μου...ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! μπραβο κουκλιτσα μου,1000 μπραβοοοοοο...πολυ χαρηκα...σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου,να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και με το καλο ενα γερο γερο μωρακι...κι απο δω και στο εξης η ζωη σου να ειναι γεματη απο ευτυχια και χαρα!!!! φιλακια πολλα πολλα!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια,

Μπράβο andria τέλεια νέα, καλή τέλεια 9μήνη εγκυμοσύνη κούκλα μου.

όλα να σου πάνε τέλεια.

Άντε κορίτσια και στα δικά μας σύντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou eimai egkios me xoriaki tin paraskevi 190.2 k simera 863.3...Fouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu sas euxomai oles sintoma me ena bebaki..sas agapw :)

Andria μου χάρηκα πάααρα πολύυ!!!! Μπράβο κοπέλα μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!! Εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και να κρατήσεις ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

color=#8040FF]Andria μου συγχαρητήρια! Χάρηκα πολύ με τα υπέροχα νέα σου![ Να έχεις μια ήρεμη, ευχάριστη κ κυρίως τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Χρυσάνθη, Έλενα, Γιελίζ, Χρύσα κ Μαράκι σας ευχαριστώ για τις ευχές σας! Την Τετάρτη πάω στον γιατρό κ αν όλα είναι καλά :-? θα το ανακοινώσω κ επίσημα (στο mammy εννοείται, γιατί στον "έξω κόσμο¨ θα το πω όταν το παιδί πάει φαντάρος, είπαμε... :D Οι γονείς το ξέρουν, βέβαια, είχαν ανάγκη από καλά νέα, όσο κρατήσουν αυτά...

Το πρωί πήγα για τις καθιερωμένες αιματολογικές, τα αποτελέσματα βγαίνουν το απόγευμα. Το απόγευμα θα πάω κ τον πατέρα μου στον 4ο καρδιολόγο, μήπως βρούμε άκρη...

Σας φιλώ! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα!!!!

Ελπιζω να ειστε ολες-οι καλα κ μετα τα νεα της Andria ακομα καλυτερα!!!!!!

Αντε μια μια να φουσκωνετε ;);););) !!!!!

Πολλα φιλια:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Andria μου, είμαι έγκυος, απλά περιμένω να ακούσω καρδούλα κ μετά να το ανακοινώσω... Η χοριακή μου δεν ήταν πολύ καλή, αν κ είδαμε ήδη σάκο... Είμαι 6 εβομάδων κ 5 ημερών περίπου... Ξέρεις, μετά την προηγούμενη εγκυμοσύνη που δεν πήγε καλά, φοβάμαι να χαρώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Γεια σου Γιώργο!

Τι κάνετε?? Εγώ είμαι πολύ κουρασμένη και με ένα χάλια στομάχι..Περιμένω και την ακατανόμαστη που και πάλι με καθυστερεί!

Άντρια μου εγώ τα ήξερα τα νέα αλλά΄χάρηκα πάρα πολύ που αυξήθηκε τόσο η χοριακή σου..Ξέρεις πολύ καλά πόσο χάρηκα....¨ολα θα πάνε καλά κορίτσι μου..από εδώ και πέρα μόνο χαρές!

Δήμητρα μου εύχομαι να έχεις τα καλύτερα νέα και όλα να πάνε καλά κοπέλα μου. Να είσαι ήρεμη και η Παναγία θα βάλει το χέρι της.

Η Νίνα δεν έμφανίστηκε τελίκά?? Helena είσαι κι εσύ από Κύπρο??

Οι άλλες τι κάνετε? Χρύσα μου ευχαριστώ για τις ευχές σου..Όλα καλά πήγαν με το σχολείο απλά κουράστηκα σήμερα και σε λίγο έχω ραντεβού για πρόβα μακιγιαζ για το γάμο..Δεν βρίσκω χρόνο για τίποτα βρε κορίτσια, αλήθεια θέλω διακοπές!!!!!!!!!!!!!! :D8-):?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα συγχαρητηρια στην adria και απο εδω.ευχομαι μια υγιη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

συγχαρητηρια και σε σενα stedim.ευχομαι ολα καλα να σου πανε και με το καλο να ακουσετε καρδουλα για να το ανακοινωσετε και επισημα πλεον :)

ετσι να ξεκιναμε μια μια να φουσκωνουμε :) φυσηξτε ολοι μαζι να τα πιασουμε και εμεις τα σπορακια μας συντομα.να δειτε που θα ακολουθησουν πολλα μωρουλακια σε λιγες μερες,το νιωθω ;):y32b4: για να δουμε ποια θα ειναι η επομενη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα.Παμε λοιπον παλι απο την αρχη....πηρα μια μεγαλη αποφαση.....να χασω κιλα.Δεν μου το ειπε ο γιατρος μου αλλα ειμαι σιγουρη πως επηρεάζουν.Θελω τουλαχιστον 15 με 20 κιλακια στο νερο.Ξεκινησα λοιπον σημερα, θα βγαλω απο το μυαλο μου το θεμα παιδι, ελευθερα θα κανουμε, κι αν ειναι να ερθει ας ερθει.Μολις τα χασω θα μπω ξανα συστηματικα σε ερευνα του θεματος!!!Τι λετε?Ειχε καμια αναλογη εμπειρια, να πρεπει να χασει κιλα για να μεινει εγκυουλα και τελικα να την βοηθησε και να εμεινε?

Μια γνωστη μου εχανε τα μωρακια στο 2ο και 3ο μηνα λόγω κιλων.Ειχε πολυ λίπος στην κοιλια της και δεν επετρεπε στον πλακουντα να αιματώνετε σωστα!Βεβαια εγω δεν εχω φτασει εκει, αλλα γιατι να μην το εξασφαλισω νωριτερα σε περιπτωση που..... :shock:

Και ποιος μου λεει οτι η βιοχημικη που επαθα δεν επαιξαν ρολο τα κιλα.Πρωτα θα το κανω για μενα και μετα για το στοχο που εχω το μωρακι!!!

Σημερα πηγαμε σε μια γιορτη και ηταν απιστευτο.....3 εγκυες και ολες οι υπολοιπες ειχαν μωρα...κλαψ!!

Αυτα.Ελπιζω να μην σας κουρασα.Φιλια σε ολες και ολους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στην παρέα!

Μαράκι υπομονή!! Θα αποζημιωθείς για όοολο το τρέξιμο όταν θα πάτε μήνα του μέλιτος... εκεί θα ξεκουραστείς!!

Αναστασία μου το να χάσεις κιλά είναι καλό απο πολλές απόψεις... αλλά δεν ξέρω κατά πόσο εμποδίζει μια σύλληψη...η ξαδέλφη μου έκανε 2 παιδιά και έμενε έγκυος στα 85-90κιλά και γεννούσε στα 100+ αλλα όπως λέμε πάντα κανένας οργανισμός δεν είναι ίδιος... οπότε αν πήρες απόφαση να χάσεις κιλά μπράβο σου!! όπως λές και εσύ είναι καλό να αδειάσεις το μυαλό σου για λίγο απο το θέμα παιδί και να επικεντρωθείς σε κάτι άλλο...που ξέρεις..ισως όταν πάψεις να το σκέφτεσαι να έρθει και το μωράκι!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia

ola kala???? egw etimazome 8a paw se 1 monastiri na proskinisw me ti giagia mou tis Panagias Tu KYKKOU

tniwsa tin anagki na paw konta tis!! 8a anapsw keraki gia oles mas!

episis to apogevma 8a paw k ston gynek. na dume ti ginete

MARAKI apo Kypro eime k gw

:)

xxxxxxxxxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σας ημέρα παίδες!!!!!!!!!!!!

Για κιλά μιλάτε βλέπω...... δίαιτες.... λίπος....... κτλ....... κτλ......

Εγώ ζυγίστηκα σήμερις το πρωϊ....... και παρόλο που στις διακοπές....... έτρωγα...... για 5........

Το πρωϊνιάτικό μου το σοκ το έπαθα!!!!!!!!!!!

94,8!!!!!!!!!!! Καλέ.... εγώ προτού φύγουμε ήμουν..... γύρω στα 97!!!!!!!!!

Πώς?????? Τί έκανα και δεν το ξέρω????????

Και δεν προσέχω..... σχεδόν καθόλου.... έτσι?????

Τί να πω........

Κατά τ΄άλλα....... καλά.....

Ξεποδαριάστηκα χθες, το ίδιο προβλέπεται και σήμερα......

Πρέπει ως Παρασκευή να διαλέξω Φροντιστήριο & να γραφτώ....... τα τμήματα κλείνουνε.......

Μέχρι στιγμής είμαι ανάμεσα σε 2, κυρίως λόγω μεθόδου..... κι απέρριψα κι 1 λόγω Ιδιαιτέρου.......

Κάποια στιγμή.... δε λέω....... μπορεί να κάνω κι εγώ Ιδιαίτερα..... αλλά 1.000 φορές προτιμώ το οργανωμένο τμήμα...... υπάρχουνε πάρα πολλά πλεονεκτήματα!!!!!!!!

Κι ένα ευχάριστο (για μένα προσωπικά!!!!!)

Σε ένα από τα Φροντιστήρια, η Καθηγήτρια, που εκτελούσε και χρέη Γραμματέως..... με πέρασε για Φοιτήτρια!!!!! Όταν της είπα την ηλικία μου..... μου λέει.... "Επειγόντως ματάκι!!!!! Δε σας φαίνεται καθόλου όμως!!!!!!!!!" Χε χε χε!!!!!!!!!!!

Εσείς?????? ΄Ολοι κι όλες καλά?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andria συγχαρητήρια μέσα από την καρδιά μου, όλα καλά θα πάνε, χαμόγελα και όνειρα από εδώ και πέρα. Μακάρι να σε μιμηθώ σε λίγες μέρες...

φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια εμείς τελικά χθες δεν γιατί έχω εδώ τον μυξιάρη τον άντρα μου που βήχει λες κι έχει φυματίωση..πω ρε τι γκρινιάρηδες που είναι όλοι τους! Σιγά μην άντεχαν να περάσουν όσα περνάμε εμείς Πάντως και χθες τα υγρά μου γύρισαν σε κολλώδη άρα η ωορρηξία είχε γίνει και νομίζω είμαστε εντάξει. Άντε να δούμε σε δύο βδομάδες! πάντως αυτή τη φορά δεν θα κάνω κάτι νωρίτερα, μόνο με καθυστέρηση..το έγραψα, είστε μάρτυρες
    • Καλημέρα κορίτσια! Να ρωτήσω μια απορία που μου δημιουργήθηκε. Όσον αφορά τα άλματα ανάπτυξης, το 1ο άλμα λέει πως είναι στις 5 εβδομάδες. Ποια θεωρείται 5η εβδομάδα? Από 4εβδ κ 1 μέρα ως 5 εβδ ή 5εβδ ως 5εβδ κ 6 μέρες? Ξέρει καμία?
    • Καλημέρα κορίτσια όπως είπε και Barbiee το Α21 η διαδικασία πως κάνεις αίτηση δεν την ξέρω τα κάνει ο άντρας μου αυτά απλά και εμένα με πλήρωσαν μόνο για το ένα παιδί, τώρα με το δεύτερο θα αυξηθεί το ποσό αλλά από την επόμενη φορά 
    • ναι κορίτσι μου να το πεις! αν και είναι εύκολη διαδικασία αν δεν θες να πληρώνεις το λογιστή... καν την μονη σου!
    • Κορίτσι Μ καλησπέρα! Επειδή από ότι θυμάμαι τα μωράκια μας είναι στις ίδιες βδομάδες... Θα σ πω εμάς τι μας έχει πει για την δυσκοιλιότητα ο δικός μας γιατρός π είναι και ανεπτυξιολογος.  Αν δίνεις ξένο γάλα δεν θεωρείται δυσκοιλιότητα μέχρι 5 μέρες! Και εγώ θυμάμαι είχα πολύ άγχος γιατί ειχε μια κένωση την ημέρα και αυτό με πολύ κλάμα! Αλλάξαμε όμως μόνο ένα γάλα και αυτό γιατί όπως Μ εξήγησε οταν είναι τόσο μικρουλικα αποφεύγουμε να αλλάζουμε συχνά γάλατα καθώς το πεπτικό τους σύστημα δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη οπότε χρειάζονται καποιες βδομάδες μεχρι να καταλάβουμε αν ενοχλεί το μωρό το γάλα ή όχι.Εμείς τώρα κλείσαμε δύο μηνών και μια βδομάδα και αυτή την βδομάδα είμαστε πολύ πολύ καλύτερα! Κάναμε αρκετή υπομονή και πολλές αϋπνίες με πονακια και σφυξιμο και τελικά ο γιατρός μας είχε δίκιο αν και εγώ ως αγχωδης νέα μανούλα τον τρελανα να αλλάξουμε γάλα.  Βέβαια αυτα π σ έγραψα είναι οτι μας έχει πει ο γιατρός μας. Έχεις προσέξει εκτός από δυσκοιλιότητα κάτι άλλο, ίσως εχει δυσανεξία στη λακτόζη; Κολικούς; Υπομονή εύχομαι!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...