Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι συμβαίνει ;;;;


merenta

Recommended Posts

20/8 περίμενα περίοδο και ως τώρα τίποτα, ούτε ένα μικρό σημάδι με εξαίρεση το στήθος μου που θα σκάσει!! Συνήθως για να καταλάβετε εκτός το στήθος είχα και πόνους στην κοιλιά και την ημέρα που θα ερχόταν ένα βάρος χαμηλά. Προβλήματα περιόδου δεν είχα, άντε μια μέρα πάνω μια κάτω...

τι μπορεί να συμβαίνει ;;

έγκυος δεν είμαι, 2 τεστ και χοριακή.

λαθος στην χοριακή δεν νομίζω.... δεν μπορεί να είμαι εγώ αυτή που θα της έτυχε το μια στο εκατομμύριο... :P

θα δώσω στην τρελή διορία ως και την Δευτέρα... και αν δεν έρθει θα πάω στον γυναικολόγο μου.

Έχει τύχει σε εσάς κάτι παρόμοιο ; τι μπορεί να γίνετε εκεί μέσα ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολλές φορές από το άγχος μας να μείνουμε έγκυες προκαλούμε διαταραχή της περιόδου, τουτέστιν καθηστέρηση.

πιθανόν να έχεις αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνηθως το καλοκαιρι υπαρχει περιπτωση να παιζει η περιοδος καποιες μερες.περιμενε μεχρι την δευτερα κ πανε στο γιατρο.μην το αμελεις.σιγουρα ομως ειναι καποια διαταραχη του κυκλου με καποια αιτια.μηπως να κανεις ξανα μια χωριακη μπας κ εγινε αργα η συλληψη κ δεν φανηκε?δεν ξερεις καμια φορα.παντως μην αγχωνεσαι γιατι κ αυτο συμβαλει στην καθυστερηση.καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sisi2007 έγραψε:

συνηθως το καλοκαιρι υπαρχει περιπτωση να παιζει η περιοδος καποιες μερες.περιμενε μεχρι την δευτερα κ πανε στο γιατρο.μην το αμελεις.σιγουρα ομως ειναι καποια διαταραχη του κυκλου με καποια αιτια.μηπως να κανεις ξανα μια χωριακη μπας κ εγινε αργα η συλληψη κ δεν φανηκε?δεν ξερεις καμια φορα.παντως μην αγχωνεσαι γιατι κ αυτο συμβαλει στην καθυστερηση.καλη επιτυχια!

το σκέφτηκα και εγώ οτι μπορεί λόγο θάλασσας...

αλλά το άγχος να είναι ποιο πιθανή αιτία.

ουφ!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μerenda μου έχει τύχει να έχω καθυστέρηση 8 ολόκληρες μέρες χωρίς καμία έξήγηση και ξαφνικά να μου έρθει έτσι απλά :( .Μπορεί να φταίει το άγχος, κανένα κρύωμα, αν πήρες κάποιο φάρμακο που ανέστειλε την περίοδο σου αλλά καθόλου απίθανο να είσαι έγκυος και ακόμα να μην ανιχνεύεται. Κανέις δεν ξέρει με σιγουρια. Σου έυχομαι τα καλύτερα πάντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μερέντα μου καλή σου μέρα!!! Μου έχει τύχει κάποιες φορές να μου έρθει 2-3 μέρες αργότερα, αν κ πάντοτε είχα έναν πολύ καλό κύκλο.Μόνο 1 φορά στη ζωή μου είχα μια τεράστια καθυστέρηση 10-15 μέρες, αλλά τελικά αδιαθέτησα κ το απέδωσα σε κάτι φάρμακα για το κρύωμα που έπαιρνα... Τι να πω... Ο οργανισμός καμιά φορά κάνει κόλπα... Παρόλ'αυτά κάνε λίγη υπομονή μήπως όντως η σύλληψη έχει γίνει πολύ πολύ αργά κ δεν φαίνεται κάτι στην εξέταση.Μακάρι να είναι αυτή η περίπτωση! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμενα μου εχει τυχη και μαλιστα ειχα 20 μερες καθηστεριση και ημουνα σιγουρη οτι εχω μεινει εγκυος!!!Αγορασα test -αρνητικο,πηγα στον γυναικολογο μου,τιποτα ολα καλα.Τελικα το μονο που ειχα καταφερει ηταν να ανχοθω και την επομενη μερα απ'τον γυναικολογο μου ηρτηε περιοδος !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

20 μέρες καθυστέρηση; εγώ θα χα αγοράσει και παιδικό δωμάτιο :laugh:

σας ευχαριστώ όλες σας για της απαντήσεις σας, είχα μια μικρή ελπίδα, μια τόση δα.. που στριφογυρνούσε στο μυαλό μου και όχι μόνο στο δικό μου αλλά μου έδινε και θάρρος ο καλός μου λέγοντας μου βρε μήπως έγινε λάθος ;;

ενώ ξέρω οτι χοριακή και λάθος δεν πάνε μαζί..... :huh:

μου ήρθε τελικά πριν απο λίγο :angry:

την επόμενη φορά :):)

:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μερεντα μου επειδη στον παρελθον ειχα και εγω καμια 2 φορες ανεξηγητη καθυστερηση στην περιοδο μου- ειχα ρωτησει τον γυναικολογο μου και μου ειπε ότι κάποιες φορες- στην γονιμη ζωη της γυναικας- ο οργανισμος το παθαινει αυτο. Μπορει να αλλαζει ο κυκλος-όχι ότι(για παραδειγμα) θα σου ερχεται κάθε 28 ενω σου ερχοταν καθε 24 αναγκαστικα , αλλα παιζει να γινει κι αυτο.

επισης, ειναι και τα μπανια στη θαλασσα που μπερδευουν τον κυκλο, ή κάποια αντιβιωση που πιθανον να πηρες.

μετα, αν επαναληφθει το προβλημα σε επομενο κυκλο κανεις και μια ορμονολογικη εξεταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...