Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009!!! Νο14


Recommended Posts

καλημερα

οχι δεν ανοιξα καινουργιο λογαριασμο.απλα δεν εμπαινα, εστειλα mail το ρυθμισαν αλλα εμφανιζομαι ως καινουργια.

να με προσεχετε εεεεεε.

εκανα ενα νουα στην κατσαρολα μουρλια, με χυλοπιτουλες.θα δωσω και στην μικρη.

σας περιμενω ολες να φαμε. ααα και μελιτζανοσαλατα σπιτικη.

μιαμ μιαμ

απο τωρα το σκεφτομαι

σωσω? κατι σου κανε το καινουργιο mammy.γραφεις πολυ καλα ..... :lol::lol::D;):mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δε ξερω...κατσε να δει η νανα και να εγκρινει...αλλα οντως..μελιτζανοσαλατα δε τρωω..ολα τα υπολοιπα...κομψη κομψα..

ασε καλυτερα τη ταβερνα μου και τα τζατζικια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια....εγω δεν ξερω αν θα δουλεψω ακομα γιατι δεν ειμαι ετοιμη να αφησω το μωρο...ουτε για το σπιτι ξερω γιατι η η...... πεθερα χωνεται παντου...μεχρι εδω ηταν δεν της ξανα μιλαω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεχρι να γυρισει η αθηνα απο τις διακοπες..... θα σας εχω κυριευσει χεχεχχεχεχε

σουζανιτα..... πολυ δυσκολο αυτο με την πεθερα. ο αντρας σου τουλαχιστον σε υποστηριζει ή .... περα βρεχει?

θα παρουμε το φαγητο μας και θα παμε στην λουκια , ξερετε εσεις την ετσι του δημητρη ...

αχχχχ αυριο αγιασμο το πρωτακι μου.

ΠΟΤΕ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΚΑΛΕΕΕ Ο Ι ΟΥ Ι ΟΥ? ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΕ, ΔΕΝ ΕΚΛΑΙΓΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΝΟ Ι ΟΥ ΙΟΥ ΑΝ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ ΚΑΤΙ. ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη σχολικη χρονια λοιπον στο δημητρακη...αντε και να γινει επιστημονας..μη βγει κανενα στουρναρι σα και μας.. :lol::lol:

παιδια με τρελαινουν τα ιμοτικον διπλα.. :shock:

σουζαν τι εγινε καλε;;εμ!!νεα πεθερα ηθελες..τι να σε κανω.. :geek:

για το σπιτι ;;ποιο σπιτι;;κατι χανω;; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λεγαμε να αλλαξουμε σπιτι Σωσω γιατι αυτο δεν γινεται να το παρουμε....αντιθετα επειδη ειναι νεα επρεπε να κατσει στα αυγα τησ...Αλεκα ο αντρας μου περα βρεχει γιατι τον εκβιαζει η μανα του και λεει πως αν φυγουμε να μην του ξανα μιλησει...εγω πραγματικα δεν της ξαναμιλαω...ειναι εντελως μαλακισμενη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον το φρεσκο γαλο ,την ξετρελανε :P το βραδυ 180γρ. κ μετα το πρωι 8 η ωρα αλλα 180γρ. με την σκονη επινε με διακοπη 150 το πολυ ,συνηθως 100-120γρ.κ στις 4 το πρωι ξυπνουσε :?

δεν εκανε διαρρια ...κ εκανε νανι ολοι νυχτα :D:D θα δουμε κ σημερα πως θα παει ...αλλα μαλλον θα μεινω εδω στο φρεσκο!

Σουζανιτα εγω θα εκανα ενα διαλογο με αντρα κ πεθερα γιατι δεν μπορω αλλιως να λητουργισω ,με μουτρα κ τετοια στενεχωριεμαι ,να δεις με κουβεντα κ ειληκρινια ολα θα γινουνε οποως τα θελεις ;)

Αλεκα τι γαλα δινεις στην μικρη?εγω εδινα το βιολογικο της φρεσιντερμ... 13 οκτωμβριου θα γινει 1 :) να παρω το γιατρο λες ? ανχωθηκα πολυ ,αλλα της αρεσε το φρεσκο...τι να πω!

Σωσω τι κανεις ???? η Μαρθα τι κανει ???? κρητη τωρα ...εχει ακομα καλοκαιρι,για μπανιο λεω.εμεις καναμε με τις μικρες προχθες μαλλον το τελευταιο για φετος ,απο χθες βρεχη κ κανει κρυο :x

Ειναι κανεις εδω ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα1 τους εχω μιλησει 100000000000 φορες...αλλα δεν λενε να καταλαβουν...ειδικα η πεθερα κανει τα ιδια και τα ιδια δεν παει αλλλοοοοοοοοοοοοοοοοο...φτανει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια ας κοριτσια

πωπω μου λειψατε τοσες μερες

καλοφωτιστα τα μωρακια σας σε οσες τα βαφτισατε περιμενουμε νεα να ακουσουμε και τις ευχες μου στη σοφη μας

εμεις ειμαστε κρυωμενοι οικογενειακως

οχι τρελλα πραγματα μιξουλες - βραχναδα κλπ -χωρις πυρετο και τετοια

περπαταμε πλεον κανονικα - τρεχουμε μαλλον θα ελεγα

και εχουμε ενα θεμα με το βραδυ

δεν ξερω γιατι αλλα ξυπνανε συχνα και δεν μπορουν να κοιμηθουν - μας εχουν ξεπατωσει αυτη την εβδομαδα :x

κατι διαβ :x σα για φρεσκο μου φαινεται

εμεις θα αρχισουμε την αλλη εβδομαδα αν και μου ειπε και απο τωρα καλο θα ηταν αλλα δεν ξερω λεω να αφησω καμια :x δομ να περασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα η μικρη μεχρι τελη αυγουστου επινε ακομα το αντιαναγωγικο της almirol.τωρα της δινω το σ26 νο2 και εχει μειωσει και παλι το γαλα.

το πρωι ζητημα να πιει 90 ml και το βραδυ 150 μαξιμουμ.

πια γινονται πρωτα ενος απο τα μωρακια μας?

δεν εχουμε και ολες τικερακια τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aleka234 κλα ειμαστε..ναι ..μαζευτηκσμε ηρακλειο..ηταν να παμε για μπανιο και τελικα εβρεξε..πηγαμε για φαγητο..κλεισαμε και το κεντρο για 20 ατομα για τα ατομα που θα καλεσουμε στο ηρακλειο και δε θα μπορεσουν να ερθουν στο γαμο..16 ευρω..1 χαρα..

με 4 ορεκτικα,πιλαφι και βραστο και ποικιλια κρεατων και σαλατα..1 χαρα..

και τελεια θεα..

εμεις δε κλεισαμε απο μπανα..χρωσταω αππα 4 για να τα κανω 30!!εγω θα τα κανω!!τελος!! :roll:

αληθεια δινετε φρεσκο;;καλε της αρεσε οντω;;τι να πω!!!

αλεκα η μικρη εφαγς το νουα; :o

αλεκα πως ξανα μπαινει το τικερ;;

μαρκερ αληθεια περπατατε;;

εμει νομιζω οτι επιτελους κανμε παλαμακια!!! :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι το εφαγε σωσω, οπως και κεφτεδακια και αγγουρι και πατατες φουρνου στην συνεχεια.

για τα τικερ, τα φτιαχνεται πρωτα και μετα πατε

-πινακας ελεγχου-προφιλ-επεξεργασια υπογραφης και κανετε paste τον BBCODE απο την σελιδα που κανατε το τικερακι και υποβολη μετα.

επιπελον για να εμφανιστει ξετσεκαρετε το απενεργοποιηση BBCODE και εικονιδιων που εχει πιο πανω απο την υποβολη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Test test test.....

Testαρω τα τικερακια!χαχαχαχαχα!

Τι κανετε?

Εμεις ολη μερα σουλατσο. Τωρα μαζευτηκαμε.

Σοφη καλοφωτιστο το ζουζουνι!

Μαρκερ νομιζω εσυ εχεις τη πρωτια!Θα χρονισουν πρωτα τα μαναρακια σου! Περπατησανε κιολας τα μωρα μου?Αχ μωρε! Για πες πως πανε οι ετοιμασιες για το παρτυ?

Φρέσκο γάλα τι εννοείτε?Φρέσκο φρέσκο?Εντελώς? χαχαχαχα! Ή αυτά τα Νουνου που είναι στο σούπερ? Τι μάρκα δίνετε? ΘΑ ήθελα και γω να δώσω.... Μεγάλη ευκολία...

Τραχανά έδωσα τον τσακιζει! Τον έχει φτιάξει και η μαμά μου! Σούπερ!

Τι άλλο?

Καλά εριξε μια βροχούλα το πρωι! Φοβερη.. Αλλά μετα είχε καιρο σουπερ και πηγαμε για μπανακι μανακι! χεχχεχε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μετα τη βροχη μπανακι,ε;;

ελα ρε αλεκα..μπραβο το θηριο!!τι να πω!!!τικερ...βαριεμι..δε ξερω που ειναι..

αφηστε με..

καλε γαλα κανονικο..οχι απευθειας απο το γελαδι..παστεριωμενο,ομογενοποιημενο!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα ! Έλεγα μήπως είναι απο το γελάδι! αχχαχαχαχαχαα!

Μανούλες έμπειρες για πείτε μου!

Τώρα ο Διονύσης όταν κοιμάται πάει απο δω και απο κει... Τελευταια κάνει ψυχρουλα ομως και θέλω να του βάλω πικέ κουβερτάκι αλλα μέχρι και με τα πόδια πάνω στα κάγκελα τον βρίσκω. Απόψε του έβαλα για να δούμε.... Αλλά προβληματίζομαι για το χειμώνα. Τα δικά σας που είναι μεγαλύετρα καθόντουσαν σε μια μεριά; Θα κρυώνει λέτε και θα μένει με το κουβερτάκι; Ξέρω χαζή ερώτηση! αχχαχαχαχα! Μη βαράτε! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σωσω ναι μπανάκι!Είχε πολύ καθαρή μέρα!Μιλάμε η θάλασσα λάδι. Χωρίς το μωρό πήγαμε κατα τις 3:30. Είναι οι γονείς μου εδω! ;) Το φχαριστηθήκαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεε είδατε το γυαλί που φοράμε στο τικεράκι ? :geek:

Χαχαχαχαχχαχαχαα! Για πολύ τρέντυ!

Η Ντομ που είναι;

Οι υπόλοιπες?

Για εμφανιστείτε κυρίεεεεεεεεεεες μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμμμμμμμ....δε φαινεται καλα το γυαλι..αλλα εγω ξερω οτι δε κανει να φορανε γυαλια..

οσον αφορα τι κουβερτα...καμια καλτσα εγω λεω να τη βαζω,..κουβερτα δε την κραταει!! :? που παω γι το τικερ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ζήσουν τα μωράκια που βαπτίστηκαν.

Εγώ ακομα παιδεύομαι να βρω άκρη.

Σφουγγάριζα σήμερα λίγο τη βεράντα και ο Φίλιππος μέσα δεν ακουγόταν.

Ο Χριστόφορος και ο δον κοιμούνταν.

Κοιτώ και τί βλέπω :shock: .

Είχε βγάλει την πάνα του, είχε κατουρήσει στο πάτωμα και έκανε γλύστρες πάνω στα τσίσα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα τσισα παλευονται ρε φροσω..αμα ηταν σκατα τι θα εκανες;; :idea:

επιτελουε μετα απο την καταλυτικη βοηθεια της αλεκας εβαλα το τικερ μου..

κοριτσια μη σας μπαινουν ιδεες...τους κοντινους βοηθαει... :lol::lol:

ντομ για σενα χυπαει η καμπανα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαν δεν ντρεπεσαι σωσω.ακου μονο τους κοντινους

απλα χρεωνω λιγο παραπανω χεχεχεχ ειμαι και καινουργια εδω μην ξεχνιομαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαλοουυυυυυυυυυυυυ κοριτσια....Σωσω μπραβο για τα παλαμακια....το φρεσκο μπορω να το αρχισω και εγω η οχι ακομα????Ντομ σου ηρθε η μασκαρα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalημερα....σηκωθηκαμε 8.30..

θα κατεβουμε στο κεντρο..ειναι η αδερφη μου εδω απο σαντορινη απο τη παρασκ..θα κατεβουμε κεντρο να δειξουμε τις αιματολογικες της μικρης στη παιδιατρο και ισως μας ξαναγρσψει να κανουμε καινουργιες..

και δε ξερω τι αλλο εχουμε νακανουμε..

καλη βδομαδα!! :arrow:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!!!

ακομα δεν μπορω να οργανωθω μς το νεο φορουμ..και δεν εχει βγει το αβαταρ μου :evil:

σας διαβασα στα πεταχτα γιατι εχω απο το πρωι απειρο πλυσιμο και σιδερωμα..το Σαββατο κατεβηκα Ιασω για εξετασεις..και μετα ψωνια :P σημερα παλι δουλεια...

και εγω αφου τελειωσουν τα τρια κουτια γαλα που εχω θα του την κοψω τη σκονη. :D

ο μικρος 13.600 και 82..θα μπορουσε με αυτα τα κιλα να ειναι πιο ψηλος..παντως δεν του φαινονται τα κιλα δεν τον λες χοντρο..κσι πιστεψτε με δεν τρωει τιποτα περιττο και τιποτα παραπανω ουτε ζαχαρη ουτε αλατι ακομα τιποτα απολυτως..μονο που πινει παρα πολυ γαλα.

Μαρακι εγω με το σεντονι τον εχω αλλα εχει καλη θερμοκρασια στο δωματιο του και το κραταει το βραδυ τουλαχιστον στα ποδια του..αλλα σιγα σιγα η κουβερτουλα πρεπει να μπει..

Σωσω καλα αποτελεσματα στις εξετασεις της μικρης!!!!

και Καλη Αρχη στο Πρωτακι μας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι παιδια..να οργανωθουμε με το νεο φορουμ..αυτο που μου τη δινει και αθα το πω και στη λενα ειναι οτι ειναι αναποδα..απο κατω προς τα πανω..ειναι δυσκολα να διαβαστουν..πηγαμε κεντρο,δεν εχει τιποτα η μικρη και δε χρειαζεται επανληψη..

σε λιγο θα παμε κινεζους ,τζαμπο και σουπερ..αυριο φευγει η αδερφη μου για σαντορινη..τελος τα δρομολογια :? σας ειπα οτι κανει παλαμακια,ε;;; :o:o:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελιες....εμεις ξυπνησαμε 9 και τωρα παλι κοιμαται το μωρο....εχω του κοσμου τις δουλειες παλι....................πφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχχ τουλάχιστον εσένα πήρε ο μπεμπάκος! Καλύτερο μου ακούγεται για να δούμε τώρα την Τρίτη μαι εγω 35 μπαίνω είμαστε πολύ κοντά…εσύ κατάλαβες οτι πήρε θέση; Εννοώ νιώθεις κλωτσιές μόνο ψηλά στον θώρακα;;
    • Ναι Ε; Μήπως να ψαχτώ και εγώ για την μπάλα θα τον ρωτήσω τώρα που θα πάω την Τριτή τον γιατρό…άσε το βλέπω και στον ύπνο μου…οτι δεν πήρε θέση αλλά ντάξει τι να κάνουμε όπως έρθουν τα πράγματα 🙃
    • Τώρα η μικρούλα σου κοιμάται;; Αχ αναρωτιέμαι ποτε θα ξανά κοιμηθούμε, όπως παλιά!! Ρωτάω την μαμά μου, από ποτε μπορούμε να κοιμόμαστε εμείς και τα μικρά να βλέπουν παιδικά 😂😂😂 Αν και ο άντρας μου είναι πολύ πρωινός τυπος και τα σκ που δε δουλεύει παίρνει την μικρή και βγαίνουν βόλτες…οπότε από αυτήν την άποψη είμαι καλά.  Και να μην τον βάλεις πάντως δεν έγινε και κάτι… από του χρόνου πιστεύω θα το χαίρονται..φέτος πιο πολύ εμείς χαιρόμαστε!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου,εγώ αύριο μπαίνω στην 35η εβδομάδα ο μικρούλης έχει πάρει θέση εδώ και 3 4 εβδομάδες αλλά ο γιατρός μου είπε να μη το δένω και κόμπο γιατί ανά πάσα στιγμή μπορεί να αλλάξει πάλι οπότε μην αγχώνεσαι!!
    • Οχι δεν μου ειπε! Απλα μου ειπε οτι θα το παρακολουθεί η γυναικολόγος κι αν χρειαστεί να ξαναπάω να με δει η ιδια που εκανε την Doppler. Μου ειπε για σημαδια. Και ειπε δεν είναι κ σίγουρο οτι θα γεννήσω πιο νωρις.    Επισης  πήρε θέση, αλλα  μπορει να αλλάξει γιατι  είναι νωρις ακομα. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...