Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009!!! Νο14


Recommended Posts

ποια ισμηνη ρε κουλαρα;;για δες το τικερ της μαρκατ.....

μαρκατ τι εγινε ρε;;ολα καλα;;

καλοφωτιστο ο μπιλι ...

εγω δε μπορω να σου πω για το καιρο..γιατι εμεις ακομα καλοκαιρι εχουμε..ηρακλειο..γεωργια..30..απο θεσ νικη..νοσηλευτρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σουσουραδίτσες μου!!!

Μόλις γυρίσαμε από την εκκλησία!

Πρώτη φορά που δεν ήθελε να κοινωνίσει...

Σωσώ, το μάτι φαίνεται ελάχισστα...

Για να καταλάβεις ο Πέτρος το πρόσεξε...

Αρκεί να μην είναι κάτι σοβαρό...

Μείνανε μόνο τα πράγματα του μωρού να ετοιμάσω.

6:45 πετάμε, γι' αυτό είμαι χαλαρή.

4:30 θα φύγουμε από το σπίτι... το αεροδρόμιο είναι στη Λάρνακα.

Ελπίζω να μπορέσω να ξαναμπώ για να σας χαιρετίσω...

Θέλω πολύ να έρθω στη Θεσσαλονίκη να γνωρίσω τα βόρεια κορίτσια...

Ελπίζω να τα καταφέρω...

Μαρκάτ μου, τι έπαθες;

Ελπίζω όλα να είναι καλά τώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου θα λειπω ρε συ νανα....ποιον θελεις να γνωρισεις πανω;;χαχαχαχα...

νανα βαγκ για σας χτυπαει η καμπανα..χαχαχα!!βγειτε για 1 καφε..να δουμε///...υπαρχει;;

μην ανυσηχεις μρε το ματι..απλα παρακολουθησε το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδιαααα!!

με το καλο να βαφτιστουν τα παιδακια σημερα και ολα να ειναι καλοφωτιστα!!!

Γεωργια τι εγινε??για να γραφεις σημαινει οτι ολα καλα αλλα μη μας τρομαζεις..

Νανουκα μην τρομαζεις με το ματακι ..η νονα του μικρου οταν της ειχα πει οτι ο μικρος σιγουρα εχει προβλημα οταν ηταν 3μηνων , μου ειχε πει οτι αν δεν κλεισει τουλαχιστον χρονος δεν ασχολεισαι με τα ματια..θελουν χρονο για να ευθυγραμμστουν..και οντως ολα οκ τωρα..ασε που συνηθως αυτα ειναι και λιγο κληρονομικα.. καλα που τον πατε να κοινωννησει..εεγω οσες φορες τον πηγα μετα τη βαφτιση τον πηγα καθημερινη..δεν εχω καλες σχεσεις με τα κατεστημενα της Εκκλησιας..

Σωσω καλα σε ξεχεσε η αδερφη σου..

Δωρα εδω παντως που δροσισε ο δικος μου ξυπναει την ιδια ωρα..7.15 σταθερα!!!οχι να τον ξυπνησω κιολας!! :laugh: :laugh:

παντως χθες κοιμοταν απο τις 8.45..τρελη κουραση..οργωνει ομως ολο το σπιτι..μπορειτε να τον φανταστετε να κουβαλαει τα 13 κιλακια του??(13 ηταν πριν απο ενα μηνα-πρεπει να εχει σηκωσει λιγο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσες!!!

Μπήκα να σας χαιρετίσω!!!

Όλα έτοιμα!!!

1 σφουγγαρισματάκι, μπάνιο και τέλος!!!

Ευτυχώς τα χόρεσα όλα σε 2 βαλίτσες!!!

Δε φαντάζεστε τι λαχτάρα έχω!!!

Να φανταστείτε, βάζω τα κλάματα συνέχεια από τη χαρά μου!!!

Αλεκάκο, θα σου στείλω με μέηλ το δικό μου!

Θα σου στείλω τον ελληνικό αριθμό!!!

Εκτός αν μου το έστειλες ήδη...

Θα είναι δύσκολο να έρθω αλλά σας υπόσχομαι οτι θα το προσπαθήσω!!!

Φιλάκια πολλά κορτσούδια μου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα ειναι δυσκολο να μενεις μακρια απο την οικογενεια σου...

δεν το ειχα πολυσκεφτει αλλοτε αλλα μου εκανε εντυπωση οτι η Νανα κλαιει απο τη χαρα της...

αντε ρε Νανα με το καλο να δεις την οικογενεια σου...

κα αυτοι να χαρουν με τον Ανθιμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελατε καλε..εμεις φευγουμε στις 6..πηγαμε για καφε..γυρισαμε..παραγγειλαμε..εκανα κολοκυθοκεφτεδες..

την παρασκ που μας ερχεται μαλλον θα ερθει η αλεξια κρητη..

τελευταιο ταξιδι και για τους 2..

μεχρι το γαμο εννοω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα!

καλοφωτιστα τα νεα χριστιανοπουλα!!!

Νανα καλο ταξιδι στην πατριδα!!!!!!

Σωσω τρελο κλαμα το κοματι στο γλεντι;;; δεν εμοιασε τη μανα της;;;

Εμεις τα βραδυα ολο και καλυτερα! χθες και τα δυο στματησαν τη γκρινια και κοιμηθηκαν σε λιγοτερο απο 10' !!! ο Σπυρος νον στοπ ως τις 6, απο τις 9, και ξανα ως τις 7:30. η Μαριαννα ως 8:15!

οσο για τη μερα... διαβασαμε καλυτερα το βιβλιο, και ενω για το νυχτερινο υπνο λεει καθαρα οτι στρωνουν σε 7 μερες, νυχτες δηλ, για τις σιέστες δεν το ξεκαθαρισζει σε ποσο χρονο :huh: αρα δεν ανυσηχω...

παντως και τα δυο ειναι ΠΟΛΥ πιο ηρεμα που κοιμουνται καλυτερα τα βραδια!

ΑΑΑΑ!!! ξεχασα!!! ο Σπυρος περπαταει μονος του!!! κανει 3-5 βηματα και ή καθεται ή πεφτει σε κατι μπροστα. εκανα και μπουγατσα για περπατοπητα χθες, αλλα η μαμα μου λεει οτι δδεν πιανεται. οτι πρεπει να κανω πιτα που να μη φουσκωνει για να μην πριζονται τα ποδια του... :ohmy::huh: :silly: θα κανω απο βδομαδα...

αντε φιλια... τα παω για υπνο... λεμε τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

΄μπράβο βρε βαγκ με τον νυχτερινό ύπνο, να ηρεμήσεις και συ!

αυτό με την περπατόπιτα πρώτη φορά το ακούω..

και γω τώρα χαλάρωσα..

μα είμαι πολύ χαζή και πολύ ανεύθυνη, πολύ ομως

τι κάνω χθες βράδυ..

βάζω και τα 2 τα μωρά σε 1 κούνια, ποτέ μην το κάνετε διδυμομανούλες, για να ετοιμάσω τα γάλατα και το μπανάκι τους..

και ακούω ενα γκουπ

πάω στο δωμάτιο και τι να δω

έπεσε ο μικρός απο την κουνια :(

φρίκαρα παιδιά, τρελάθηκα

το παιδάκι μου Παναγιά μου

έκλαιγε πάρα πολύ, αλλά ηρέμησε σχετικά γρήγορα..

τον παίρνω τον πάω για μπανάκι να ηρεμήσει

ψαχούλευα το κεφαλάκι του και το κορμάκι του αλλά πουθενα δεν ηταν κόκκινο, οπως οταν χτυπάνε..

πως έπεσε ρε γμτ, που να χτύπησε?

τα κάγκελα της κούνιας μέχρι πάνω και άδεια..

ο άλλος ηταν μπρούμητα..

εγω πιστεύω οτι πάτησε πάνω στον αδερφό του και επεσε..

τι να πω..

μετα ηπιε το γαλατάκι του όλο

δεν είχε ούτε υπνηλία, ούτε εκανε εμετό

τον παρατηρούσα για πάνω απο 1 ωρα και ηταν μια χαρα, ευδιάθετος

ευτυχως Παναγια μου

σήμερα το ιδιο, μια χαρα

τι τρομάρα ηταν αυτη Θεε μου

το παιδάκι μου

θέλουν πολλή προσοχή βρε κορίτσια σ' αυτη την ηλικία

ζωηρεύουν και θέλουν να τα εξερευνούν όλα

ειδικά εμεις με τα δίδυμα..

πιο να πρωτοπροσέξουμε, πιο να πρωτοπρολάβουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aman ρε μαρκερ...ενταξει καλο μου..συμβαινουν αυτα..τωρα τι και πως..ποτε δε θ

α μαθεις..τελος καλα ολα καλα..

φτασαμε ηρακλειο..1 χαρα ολα..βαγκ ητΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΓΛΕΝΤΙ..ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΗΤΝΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΣΤΙς 1 ξυπνησε..και πηγαμε σπιτι και κοιμηθηκε..

βαγκ πολυ χαιρομαι που πατε καλα..δε σε πηρα σημερα γιατι ειχα νευρα..αυριο..

αυριο ειχα γυναικολογο αλλα δε θα παω..αδιαθετησα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια γεια σας!!

Σωσω καλως ορισατε πισω στο σπιτι σας!!!!

Γεωργια αυτα συμβαινουν...μαλλον πρεπει να πατησε πανω στον αλλον οπως ηταν μπρουμυτα..οχι και ανευθυνη εσυ με 4 παιδια!!! :angry::angry:

εισαι φοβερα αξια και μπραβο σου...

Βαγκ και σε εσας μπραβο που τα καταφερατε!!!!να ξεκουραστειτε!!!

απο αυριο απογευμα κανονκα μαθημα..μαγειρευω φασολακια για αυριο, για να εχω λιγοτερα πραγματα αυριο το πρωι γιατ τωρα ξεκινησε και ο αντρας μου δουλεια..τελικα δεν θα την παρει ουτε και τωρα την πατρικη αδεια που δικαιουται...

ο μικρος κοιμηθηκε κατευθειαν μετα το μπανιο και το γαλα ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

markat μου που να το φανταστεις, μην κατηγορεις τον εαυτο σου.

σωσω home sweet home επιτελους.

χρυσουλα γιατι δεν την παιρνει φετος την αδεια ανατροφης τεκνου? περιμενεις για του χρονου που θα εισαι εγκυος? :silly: :silly:

ρε συ vag που εγινες ειδικη επι του θεματος..

εμενα η δικια μου κοιματε μια χαρα το πρωι (αν κοιμηθει) και το μεσημερι μονη της αλλα το βραδυ... σκουζει για παρεα

το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να την αφησω να κλαιει για πολυ ωρα γιατι κανει εμετο. δεν πινει πλεον και αντιαναγωγικο και τα βγαζει αν κλαψει πολυ. με αναφιλητα μιλαμε.

ολα ξεκινησαν απο την χαλκιδικη που κοιμοταν στο ιδιο δωματιο με τον μεγαλο γρρρρρρρρρρρ

τι να την κανω ????????

αχχχχχ την επομενη δευτερα αρχιζει σχολειο ο δημητρης.εχω αγχωθει. πρωτακι το μικρο μου καροτακι σνιφ σνιφ σνιφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ σας

σημερα πολυ καλα

κοιμηθηκαν σερι απο τις 10 εως τις 6:30 που τα ταισαμε και μετα στις 7:45 που τα σηκωσαμε για τον παιδικο

μια χαρα φτου φτου

ο Νικος βεβαια ακομα κανει κονξες το βραδυ για να κοιμηθει αλλα τον καταφερνουμε πλεον

(στον παιδικο εχει πολυ πλακα - ολο εαν φαγανε με ρωταγανε σημερα και αν μου κανανε τιποτ περιεργο κλπ - εχουν αγχωθει παρα πολυ - αφου καθε φορα αυτο μου λενε - ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ )

αχ βρε μαρκατ μου τι επαθες!!!

πω πω το μωρο

ενταξει ομως αφου δεν εγινε τιποτα

να σου πω γενικα εγω τα αφηνω πουλ ελευθερα ειδικα στο σπιτι

δεν μπορω να πω οτι εχουν χτυπησει ιδιαιτερα πλην απο κατι σουπες οταν τρεχουν στο μπουσουλημα.

συμπεθερα μπραβο σας μπραβο

εμενα τουλαχιστον κοιμουνται ενω τα ταιζω γαλα ή θελουν πρωτα να κοιμηθουν και μετα να ταισω - οποτε δεν εχουμ θεμα με αυτο τουλαχιστον

αλεκα μου καλη αρχη να εχει ο Δημητρακης σας

τι ταξη θα παει;

οσο για την μικρη της καλάρεσε η παρεούλα;;;εε

εγω εχω εφαρμοσει πλεον -μπανιο-λιγο παραμυθι-αγκαλιτσα και γαλα ας σκουζουν κι ας κανουν οτι θελουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημερα και απο μας..σηκωθηκαμε 8 παρα...φακ..

πηγαμε σουπερ!!1

κοριτσια περιμενουμε νεα σας...και φωτο σας..και εντυπωσεις..

και ...οτι τελος παντων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε που πηγαν οι φωτο μας;;; πρεπει να τις ξαναπερασουμε στο προφιλ μας;;; εχασα επισοδια;;;

εμεις τη νυχτα καλα. να φανταστειτε ηπιαμε και τα ποτακια μας με τον αντρα μου μονοι, ηρεμοι κατω στο σαλονι βλεποντας, που λεει ο λογος, το μπασκετ. χαλια ματσ. και εμεις αν παιζαμε με τους γαλλους θα τους ξεσκιζαμε. τελος παντων... περναμε τελεια με τον αντρουλη μου τα βραδυα μονοι μας πια!!! και ο Σπυρος τη μερα ειναι πιο ηρεμος. και να νυσταζει, δε σκουζει και εχει ποσες μερες να δαγκωσει τη Μαριαννα ή εμενα! βαζει τα δικα του χερια και δαγκανει ή παιχνιδια.

Αλεκα τι να σου πω... δυσκολο που κανει εμετο απο το κλαμα... αν προσπαθησεις σιγα σιγα με λιγα λεπτα να την αφηνεις μονη. 1-2-3-3-3 την πρωτη νυχτα, 2-3-4-4-4-4 τη δευτερη και ουτο καθεξης.

Σωσω εφτασες στο σπιτακι σου πια;;; καλε εγω νομιζα πως η μικρη εκλαιγε στο γλεντι, αλλα αφου την επεσε... μια χαρα!!!

παω να τα αλλαξω και τα τα παω πανω για υπνο... δυσκολο... μαλλον για μια ωρα κλαματος και φωνων....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα!!!

να απαντησω στη φιλεναδα μου την Αλεκα πρωτα....

δεν υπαρχει περιπτωση να ειμα εγκυος του χρονου... :P:P

δεν μπορει να καθεται...και για να εμαι ειλικρνης αφου εχουμε τη βοηθεια των γονιων μου καλυτερα να ειμαστε σε ενα προγραμμα.. :):)

Βαγκ εγω τουλαχιστον σταματησα να βλεπω μπασκετ απο τον 2ο αγωνα της εθνικης..ο αντρας μου το παλευει ακομα...οι φωτο μας θα επανελθουν ;)

ο μικρος καλα κοιμηθηκε..9-5 και 5-7..και φυσικα εφαγε στις 5!!!εβγαλε επιτελους και το 8ο δοντι..τωρα εχει 4 πανω 4 κατω..το τελευταιο τον ταλαιπωρησε πολυ και δεν καταλαβαινω γιατι ετσι αφου τα αλλα δεν τον ειχαν κουρασει..ξανακοιμηθηκε στις 10.30 και αργησε τωρα και αντε ποτε θα φαει φρουτα..αλλα δεν τον κρατανε παντως..και στις 12 να τα φαει στις 2 θα φαει κανονικα φαγητο για να μπορεσει να κοιμηθει στις 3 :P:P

δροσισε αρκετα..εχει μια περιεργη συννεφια :(

θελω να παω γα ψωνια :S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα κοιμαται τωρα...καλο εγινε παντως το μαμυ..ετσι φαινεται τουλαχισοτν.θα δουμε οταν ολοκληρωθει..

και δω εε ιδροσια αλλα παλι ξυπολητοι μικροι και μεγαλοι..απλα τη φοραω 1 σορτσακι κοντο..

θα κανω φασολακια..

βαγκ..σε τελεφωνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δροσισε δεν λες τιποτα Χρυσουλα...

Φθινοπωριασε...

αν αρχισουν τα πρωτοβροχια και οι μουντες μερες, θα με πιασουν οπως καθε χρονο και εμενα οι μουνταδες μου και κλαφτα... μου τη σπανε οι συννεφιες... οταν δε βλεπω ηλιο εχω ακεφιες!

ακομα κλαινε πανω... :(

τι να τα κανω πια τη μερα;;; κατεβαινω τωρα στο κατω πατωμα για να μην τα ακουω μες τα αυτια μου!

Μαρκατ εκανε βουτια απο το κρεβατι;;; οταν πηγαμε στο γυναικολογο μου, πριν λιγο καιρο, μας το ρωτησε. και ειπε οτι σε λιγο θα πρεπει να βαζουμε στρωματακια ή μαξιλαρια γυρω απο το κρεβατι. στο Σπυρο τουλαχιστο. και εγω τα βαζω μαζι σε παρκοκρεβατο αλλα η μικρη αν παει ο αλλος να τη στριμωξει, σκουζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι βαγκ..τρελαινομαι για καταθλιπτικο καιρο..μουνταμΡΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕ ΠΑΕΙ..ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗ ΦΥΣΑΕΙ..ΝΑ ΜΗ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΦΥΛλο..

τρελαινομαι..συχαινομια βροχη..συννεφα παντου..και τπρωι να ειναι νυχτα αποα τα συννεφα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τι εννοείς να περιμένεις κ αύριο;!;!;; Να μας σκάσεις θέλεις;;;; Πρωί πρωί τεστ φίλη μου…  Μπράβο κοριτσάκι μου τέλεια τα νέα σου!!! Μακάρι να τα καταφέρατε!! Είχατε επαφές γενικά μέσα στο μήνα ;
    • Κορίτσι μου ισχύει απόλυτα η φράση «εδώ που είσαι ήμουνα…»❤️ κ φυσικά το ίδιο ισχύει κ για μένα που μπορεί να διαβάζει το σχόλιό μου μια γυναίκα που έχει ήδη 3-4-5 παιδιά.  Σε καταλαβαίνω κ ταυτίζομαι μαζί σου. Απλά να ξέρεις ότι το άγχος δεν φεύγει ποτέ απλά μετατίθεται κάθε φορά σε άλλα πράγματα που είναι άγνωστα.    5κοριτσια ναι , ήθελε αγόρι αλλά δεν ήρθε ποτέ 😂   θέλω μεγάλη οικογένεια ναι αλλά σκέφτομαι κ ξέρω ότι με 3 κ πάλι θα είναι δύσκολα να αφιερώσω τον χρόνο που θέλω στα παιδιά κ να μείνω μαζί τους όσο χρειάζεται. Είμαι εκπαιδευτικός όποτε υπάρχει κ το μικρόβιο της καλλιέργειας κ της μάθησης 🤷🏼‍♀️ όλα θα γίνουν όμως. Βήμα βήμα κορίτσια να φτάσουμε στο τέλος.❤️ θα βιώσετε την κυριολεξία της  φράσης «έρωτας  με την πρώτη ματιά» ❤️ 
    • Ευχαριστώ πολύ. Ναι με αμάξι απόσταση 5 λεπτών αλλά δύσκολα βρίσκω να παρκάρω κ έχει σκάλες στην δουλειά ενώ μου έχει πει να τις αποφεύγω. Θα τον πάρω τηλέφωνο.
    • Κορίτσια μου, ξέχασα να σας πω. Εχθές πήγα κι εγώ σε μια παιδίατρο που μου σύστησε μια φίλη μου εδώ. Είναι πολύ γλυκιά και φιλική με τα παιδιά... Θα την πάρω τηλέφωνο όταν γεννήσω και μετά θα τη δει την μπουμπού όταν ανέβουμε Λευκάδα. Μου έδωσε κάποιες πρώτες κατευθυντήριες γραμμές κι όλα καλά.
    • Εγώ πλεον όταν την πιάνει λόξυγγας ξέρω ακριβώς που είναι το κεφάλι της. Αλλιώς μπορεί να είναι και ποπουδέλι το μεγάλο στρογγυλό που πιάνω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...