Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009!!! Νο14


Recommended Posts

Καλά καλέ!!!

2 ώρες έλειψα και γεμίσατε 2 σελίδε;;

Ναι Ισμήνη μου, η κουμπάρα μου έχει πολύ καλό γούστο!!!

και οι 2 οι κοιμπάρες μου έχουν!!!

χαχαχα!!!

Καλή αρχή και στη δουλειά!

Πού δουλεύεις εσύ;

Πήγαμε γιατρό!

Ψήλωσε 1 πόντ0, 74...

Έβαλε 150 γραμμάρια, 9300...

Έπεσε κάτω από το μ.ο. στο βάρος.

Εμένα δε με πείραξε καθόλου!

Ηγιατρός μας έβαλε να κάνουμε εξετάσεις αίματος.

Μου είπε να δίνω κρέμες...

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω το κόλλημα που έχει με τις κρέμες...

Μετά που φύγαμε με μάλωνε κι ο Πετρής μου... δεν ταΐζω καλά το γιο του!

Σας το 'πα;

Αύριο έρχομαι Ελλάδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ante re νανα,,εφτασε επιτελους η στιγμη για το μεγαλο ταξιδι..αντε ωραια..τελικα θα δωσεις κρεμα;;εμεις δε τη πολυτρωμε τη κρεμα παντως..εγω της δινω ,αυτη δε την πολυ θελει..δινω η μεσημεριανο η γιαουρτακι..

καλα ρε σουζαν εσυ το γ...με τη βαφτιση...χαχαχ...ακουσε εκει του χρονου..

μπορει να ειναι καμια εγκυος απο τος μανουλες και να το βαφτισει το δευτερο πριν απο σενα..

εγω τα γελνεθλια θα τα κανω θεσ νικη,σπιτι με βαγκ και αλεκα..

δε σας το πα κοριτσια..σας το λεω τωρα..

εγω λεω ειναι πολυ νωρις για παιδοτοπο..

δε καταλαβαινουν τιποτα..σκοπος ειναι να τα θυμουνται..λεω ργω..

λεμε να παμε καμαι βολτα με το καροτσι..βαριεμαι για οπουδηποτε αλλου..

εφαγα 1 κασεροπιτα και μου κατσε βαρια..

η μικρη κοιμαται..θα κανω και κολοκυθακια γεμιστα αυριο για την αλεξια και ζαμπονοπιτα για την καταψυξη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις εδω στα χανια οι περισσοτεροι τα βαφτιζουμε λιγο μεγαλυτερα απο οτι εσεις...του χρονου θα ειναι 1,5 χρονων....εμεις θα κανουμε και τον θρησκευτικο μαζι...για τα γενεθλια θελω και παιδακια να ειναι γιατι ο μικρος εχει γενεθλια και θα χαρει ενω με τους μεγαλυτερους δεν θα καταλαβει κατι ιδιαιτερο...θα δω τι θα κανω γιατι εχω αγχωθειιιιιιιιιιιιιιιιι παρα πολυυυυυυυυυυυυυ.... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα καλε που αγψωθηκες κιολας..δε μπορω να ακουω χαζα..κοιταξε να βγαλεις κανενα διπλωμα οδηγησες και το χαριτ του μακιγιαζ..που αγχωνεσαι για το ποιος θα ψησει τα λουκανικακια και θα κανει τη τουρτα..σε παρακαλω τωρα!!χαχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω μου αληθεια εχω τρελαθει απο το αγχος,με αγχωνει πιο πολυ απο ολα τα αλλα...θελω να του κανω ενα πολυ ωραιο παρτυ...αλλα δεν ξερω τι να κανω με τους μεγαλους... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να τους στειλεις σπιτι σου και να του δωσεις ντιλιβερι..ελεος ρε σουζαν..ασε που το παιδι θα σου κανει τελμεναδες στα καπακια απο το παρτυ αν βγει παρα πολυ καλο...

μα σεπαρακαλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκερ εχω 4 μερες που τα χωρισα στον υπνο. το εγραφε το βιβλιο οτι ειναι πιο ευκολα ετσι

λοιπον παλι τα εβαλα πριν για υπνο. σκατα. η μικρη στη μιση ωρα κοιμηθηκε 30΄ αλλα ο μικρος τρελος!!! την τελευταια φορα, στη 1ωρα που πηγα μεσα ειπα να δοκιμασω τη μεθοδο της νταντας αμεσου δρασεως που κσανει στα παιδια με κριση νευρων, γιατι ετσι εμιαζε ο Σπυρος. τον κρατησα λοιπον μπροστα μου και αρχισα να αναπνεω δυνατα αλλα με ρυθμο. σε λιγο αρχισε να με παρακολουθει. ηρεμισε και αρχισε και αυτος να αναπνεει καλυτερα. σιγα σιγσ τον εκατσα κατω στο κρεβαρι... του εβαλα πιπιλα στο στομα που πριν μοννο να την πεταει ηθελε και τελικα ξαπλωσε. και βεβαια σχεδον αμεσως αρχισαν τα κουρασμενα του ματακια να κλεινουν και εφυγα πριν αποκοιμηθει. ειχε ηδη ξυπνησει και η μικρη...

εχει 3 τεταρτα και ακομα κοιμαται. ευτχως. λιγο να ηρεμισει ρε γμτ, γιατι μολις μπαινει στο κρεβατι τρελενεται! ελπιζω να μην εκανα μλκια...

Νανα με το καλο να ερθεις πατριδα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουζαν στο σπίτι να τα κάνεις..νομίζω ο,τι ειναι καλύτερα..

Όταν μεγαλώσει θα τον πας και στον παιδότοπο..

Αλλα προς Θεού..μην αγχώνεσαι γι αυτα τα πραγματα!!

Νανά δεν πιστευω οτι έχει κολλημα η γιατρος σας..δως του λίγη κρεμουλα..αφου δεν έχει πρόβλημα με το βάρος του..γιατι όχι?

έχει μια ωραία η Νουνου με 7 δημητριακα και μπανανα..της δικιας μου της αρεσει..

Όσο για τη δουλειά μου..δουλευω ως ερευνητρια σε Ινστιτουτο νευροβιολογικών ερευνων το οποιο συνεργαζεται με δημοσιο νοσοκομειο (ψυχιατρείο) και παραλληλα προσπαθω να τελειωσω τη διατριβη μου..έχω κολλησει!

Με το που ξεκινησα έμεινα έγκυος στον Ορεστη..

Τελος πάντων..όποτε και αν βγει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ισμηνη σε θαυμαζω!!! :ohmy:

Σουζαν ,εγω ειμαι υπερ του σπιτιου! εχουμε μικρο σπιτι αλλα εχουμε αυλη της μιας ειναι Ιουνιο κ της αλλης Οκτωμβριο.Μου αρεσει να ετοιμαζω το σπιτι κ να το στολιζω ,κ ας γινει χαλια μετα...φτιαχνω πιτσα κ τυροπιτακια (οχι ετοιμα)κ η πεθερα μου λουκουμαδες με μελι (ετσι κανουνε εδω στις χαρες!),προσφερω καφεδακι στις μαμαδες κ χυμο στα παιδακια κ ειναι σουπερ -γενικα δεν κανω υπερβολικα πραγματα-

Τωρα που μεγαλωσε η Μαρια στολιζουμε μαζι το χωρο κ το ευχαριστιεται πολυ!Χαλαλι τους :P

Κ στην μπουμπου κατι αναλογο θα κανω ισως με λιγοτερο κοσμο ,γιαγιαδες κξαδερφακι κ λιγα παιδακια αλλα να ειναι μικρουλια σειρα της δλδ μελλον συμαθητες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emeiw πηγαμε τελικαι για μπανιο..καλα ητανε..παγωμενη η θαλασσα αλλα εκατσε το σκατο..2η φορα σαντορινη και δεν ειχαμε παει ακομα για μαπνιο..η βαφτιση ειναι 7.30..

παιδια ελπιζω να κοιμηθει μετα..γιατι...δε ξερω τι θα την κανω στο γλεντι..

ασε που μολις γυρισαμε τη βλεπω κατι μαασουλαει..και τι ητανε;;1 κρεμαστο σκουλαρηκι της αδερφης μου..πως και δε τρυπηθηκε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Σούζαν, αλοίμονο αν αγχωνόμαστε για τέτοια πράγματα...

Το πιστεύετε οτι από ρούχα δεν έχω ετοιμάσει τίποτα;

Αυτό που κάνω πάντα, είναι να γράφω όλα τα πράγματα που πρέπει να βάλω στις βαλίτσες... αυτό είναι το πιο σημαντικό.

Κάτω καθάρισα...

Να σφουγγαρίσω και πάνω και τέλειωσε και το συμάζεμα!

Έχω ετοιμάσει τη βαλίτσα με τα δώρα και τη βαλίτσα με τα μικροπράγματα.

Μπράβο ρε Ισμήνη... δύσκολο επάγγελμα...

Εύχομαι να καταφέρεις να τελειώσεις και τη διατριβή σου!!!

Στις αρχές προσπαθούσα να έχω 1 πρόγραμμα στο μωρό...

Αυτό που κατάλαβα, τουλάχιστον, για το δικό μου μωρό είναι οτι δεν μπορούμε να τα έχουμε σε πρόγραμμα...

Το μόνο που έχω καταφέρει είναι ο ύπνος του...

Κοιμάται νωρίς και μόνος του.

Όταν το κατάλαβα αυτό, χαλάρωσα αρκετά και δεν ήμουν στην τσίτα...

Βέβαια, όταν έχεις 2 μωρά, χρειάζεσαι περισσότερη ξεκούραση!!!

Ελπίζω να τα καταφέρετε!!!

Ρε σκατούλες, πολύ θα μου λείψετε!!!

Τι θα κάνω 2 βδομάδες;

Θα πάρω το νετμπουκ μαζί μου κι ελπίζω να μπορώ να κλέβω από τη γειτονιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ΙΣΜΗΝΗ και εγω σε θαυμαζω. ρε κοριτσια εσεις που δουλευεται ποιος σας φυλαει τα παιδακια , να εμπιστευτω παιδικο τι να κανω ακουω γνωμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια!!!

Νανουκα καλο ταξιδι..με το καλο να ερθετε..

Ισμηνη ολα θα πανε καλα..θα τελειωσεις και τη διατριβη!!!δε ειναι να σε φοβαται εσενα κανεις..τα καταφερνεις μια χαρα!!!

Σωσω η μικρη ριψοκινδυνη!!!

Βαγκ καλα κανεις γιατ εχεις πραγματικα αναγκη να ξεκουραστεις..

Ο εχει ενα σταθερο προγραμμα ακομα και στο βραδινο ξυπνημα. δεν εχω σκεφτει να του το κοψω..ασε που μερικες φορες δεν ειναι μονο ενα τη νυχτα..δεν ξερω...κοιμαται και το πρωι σχεδον 2ωρο και το μεσημερι..Πα΄ντα πστευα οτι αν ειναι να ξυπνανε οτι και να κανουμε θα συνεχισουν../'θα μου πεις την αλλη εβδομαδα συγκεντρωτικα την εμεπιρα σου..

Σουζαν υπερβολικο το να αγχωθεις για τα γενεθλια..εγω δεν εχω καν σκεφτει τιποτα..σιγουρα στο σπιτι και απολυτως οικογενειακα.. ααα και πεειδη πεφτουν καθημερινη θα παω και γλυκο σιγουρα στο φροντιστηριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσουλα το ξερω οτι ειναι υπερβολικο αλλα αγχωνομαι πολυ ευκολα και πολυ...μια ζωη ετσι ειμαι αγχωνομαι πολυ για μικρα πραγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HELLO κοπελιες

απο χθεσ προσπαθω να γραψω και ολο με πεταει.

Αθηνα καλο ταξιδι να εχετε και χρονια πολλα για το ζουζουνι σου.

Σωσωκα περιμενουμε νεα απο την βαπτιση.ηταν ησυχο το κομματι?

σκουλαρικι???????????????? παναγιτσα μου

Ισμηνηηηηηηηηη

σουζανιτα μην αγχωνεσαι τοσο βρε συ.

ακομα δεν κααλαβαινουν τιποτα. δεν θα τα θυμαται το μωρο

χρυσουλα μου γλυκο και εγω θελω :PP

φιλακια σε ολεςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια φορά είπα κι εγώ να μπω αργά και όλες λείπετε...

Περάσαμε ωραία στο γάμο.

Ήρθε η πεθερά και κράτησε το μωρό.

Ξέχασα να σας πω...

Η γιατρός μας πείραξε την πουλού!!!

Ευτυχώς δεν πόνεσε το μωρό...

Κάναμε και το εμβόλιο της ανεμοβλογιάς.

Οι εξετάσεις αίματος είναι μια χαρά!!!

Τέλειος κι ο σίδηρος!!!

Αλλά, μάλλον, θα έχει το στήγμα της μεσογειακής ανεμίας...

Μου επιτρέπει να δίνω φρέσκο γάλα για να φτιάχνω κρεμούλες.

Σήμερα το απόγευμα πήγα να του δώσω κρέμα και δεν την ήθελε...

Ρε κορίτσια... δε σας είπα και το άλλο...

Το δεξί του ματάκι αλληθορίζει λίγο...

Η γιατρός είπε οτι δεν ανησυχεί... στο χρόνο θα πάμε και σε οφθαλμίατρο...

εσάς τα δικά σας κοιτάνε ίσια;

Καληνύχτα τσουπρίτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα να πω ενα γεια...

ολα οκ για αυριο....

8 ηωρα πρεπει να ξυπνησω για να κανω τη γενικη επισκευη μου κ 10.30 πρεπει να ειμαστε στην εκκλησια..

μακαρι να μην κλαιει πολυ το κοριτσακι μου!!!

δε σας ειπα...αρχισε κ παλι να πινει γαλατακι!!!ευτυχως!!!εκανα κολπο,της εδωσα το μπουκαλι στα χερια για να το βαλει στο στομα μονη της κ πετυχε!!!παλι καλα...

καλοφωτιστα κ τα αλλα μωρακια...

καληνυχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας..νανα μου καλο ταξιδι να εχετε..να περασατε τελεια και να προσεχετε..αυτο με το ματι τωρα..τι να σε πω!!τωρα το καταλαβες η και πιο πριν;;εμεις περασαμε καλα στη βαφτιση..το μωρο εκλαιγιε μεχρι που του κοπηκε η αναπνοη..

καλα ητανε..και στο γλεντι..πολυ καλη παρεα και φαι..γυρισαμε 2 και 3 παρα κοιμηθηκμαε..

7 ξυπνησε για γαλα το γκολουνμ και μεχρι τισ 8 εκλαιγε μπας και κοιμοταν..μετα το λυπηθηκα,πετουσε και 1 εκνευριστικη μυγα και μωρο και μυγα μου εσπασαν τα νευρα..

σηκωθηκα 8 και απο τα νευρα μου εσαπσα το πορτακι του υπολογ και 1 μαγνητακι ψυγειου και τα ειδε και η αδερφη μου,με εχεσε πατοκορφα..ειναι 8,30 και πινω καφε..

η μικρη κατω στο πατωμα..εμενα τα νευρα μου κομματια..θα στρωσω που θα παει!!

καλημερα και καλα βαφτησια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

το μαμμυ μου εσπασε τα νεύρα 2 μέρες τώρα.. :angry:

ελπίζω τώρα να πάρει το μνμ..

Καλοφώτιστο το αντράκι της Ντομ που βαπτίστηκε χθες!

με το καλό και τ' αλλα 3 μωράκια μας σήμερα!

να τα περάσετε τέλεια κορίτσια!

αντε ερχεται και η δική μας σειρά..

Νανούκα μου να χαίρεσαι το γιο σου και καλό ταξίδι σήμερα!

για μας τι να πω..

αυτό που επαθα χθες βράδυ εύχομαι να μη το πάθει ποτε καμια μανούλα..

τεσπα

ελπίζω ολα να είναι καλά..

σας φιλώ κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ κοριτσια .Σωσω τι κανεις ;εμενα κοιμαται ακομα με που αλλαξε λιγο ο καιρος αργει εσεις τα ξυπνατε η οχι ;Εδω πινω καφεδακι και τον περιμενω να ξυπνησει Νανουκα δεν θα ειναι τιποτα μην ανυσηχεις , Ισμηνη πως τα καταφερνεις ολΑ ΑΥΤΑ μπραβο εχεις καποιον να φυλαει το μωρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...