Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ 4!!!!!!!


Recommended Posts

Κι εγώ σκέφτομαι πως θα την κάνω πάλι αυτή την καμπύλη, στην κόρη μου είχα τραυματική εμπειρία, μου έδωσαν να πιω ένα σκέυασμα με γεύση λεμόνι σε 5 λεπτά το πολύ, κ μόλις το ηπια κατ' ευθείαν τα έβγαλα, πρέπει να έισαι κ νηστική..... μετά έπρεπε να το ξαναπιώ, αλλά αυτή την φορά μου έδωσαν κ ήπια ζαχαρόνερο που ήταν λίγο κάπως καλύτερο.... πω πω πως θα το ξαναπεράσω????? Η καμπύλη με φοβίζει πιο πολυ κ απο την καισαρική .....χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 971
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σου Σοφακι συντοπιτισσα. Εκτος την αηδια ηταν κ η αναμονη εγω ανηξερη νομιζα φευγω αμεσως κ περιμενα δυωρο αλλες τριωρο εξαρταται το μοκροβιολογο.

Κοριτσια παρτε κ βιβλιαρακι μαζι σας θα το χρειαστειτε! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια!!!!

έχω να μπω 2-3 μερούλες και σας έχασα..

Ρεββέκα μου τέλειες οι φωτό της Λυδίας σου! Θέλω κι εγώ να βάλω αλλά δεν τα καταφέρνω :(

Ειρηνούλα εύχομαι να πάνε όλα καλά στην αμνιοπαρακέντηση της αδερφής σου και να δείξει ένα υγιέστατο μωράκι!

Τραυματική εμπειρία η καμπύλη ζαχάρου ε? Εγώ δεν την έχω κάνει ακόμα. Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού με την γιατρό και θα μου την γράψει. Ελπίζω να αντέξω!! ;) Επίσης την άλλη εβδομάδα θα κάνω και τον υπέρηχο καρδιάς εμβρύου. το έχει κάνει καμία?

Κι εγώ έχω μιλήσει με την δημόσια τράπεζα για τα βλαστοκύτταρα και θα τα δώσω εκεί. Θεωρώ καλύτερη αυτή την λύση από τις ιδιωτικές που δίνεις τόσα χρήματα και όταν έρθει η ώρα μπορεί να μην μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις, ενώ στην δημόσια τράπεζα μπορεί να τα χρησιμοποιήσουν σε κάποιο άλλο παιδάκι και να σου βρουν και για το δικό σου αν χρειαστεί. Οπότε αφού μπορείς γιατί να μην το κάνεις?

Ελπίζω να είστε όλες καλά.. Φιλάκια στις κοιλίτσες σας! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γλυκα γεια σας! ;)

βρε αυτην την καμπυλη ζαχαρου σε ποια εβδομαδα γινεται εγω εχω ραντεβου με τον γιατρο σε 2 βδομαδουλες!

οσο για τα ρουχαλακια εγκυμοσυνης που λετε εγω αγορασα απο prenatal, benneton επειδη μενω προσ το παρον επαρχια.αλλα επειδη ειμαι απο θεσσαλονικη πηγα με την μανουλα μου και με ψωνισε απο τα λητω τα οποια ειναι πανακριβα και βλακεια εκανα που τα αγορασα, ολα τους τα παντελονια επειδη ειναι ελαστικα μετα πο 2 μερες ανοιγουν και γινονται σαν βρακες!!! :twisted: και το χειροτερο η καημενη μου η μανουλα εσκασε 140 ευρω ( με εκπτωση 40-60% !!!!!) δηλ. τζαμπα λεφτα!πιο πολυ βολευτηκα με ενα παντελονι εγλυμοσυνης απο τα jumbo αξιας 10 ή 15 ευρω!!!!!!α και με μια σαλοπετα απο τα prenatal που την αγορασα τον αυγουστο μονο 14 ευρω λογω εκπτωσεων! :-bd

αννουλα ο αιματοκριτης σου παραειναι χαμηλος.και εγω που νομιζα οτι ο δικοσ μου ειναι χαλια.εγω ειχα την τελευταια φορα 32,5.ο μικροβιολογος μου ειπε οτι ειναι αναμενομενο να πεσει αλλα μεχρι τον 7ο μηνα πρεπει να μην πεσει κατω απο 30.ο γιατρος σου τι σιδηρο σου δινει???και ποσες φορες παιρνεις?εγω 2 φορες.με γεια τα πραγματακια σας! [smilie=wav.gif]

βρε κοριτσια εχετε καταληξει σε επιπλα και καροτσι?εμεις ακομη οχι!ξερει καμια για τα καροτσια neonato?μου αρεσαν σαν ποιοτητα και σαν χρωματα σας παραθετω για οποια ενδιαφερεται : http://neonato.it/#/en/products/cat=002/lay=1/prod=574 δειτε και το βιντεακι!τιμη στον ναρλη 589 με 137 ευρω δωροεπιταγη!καλο μου φαινεται αλλα θα παω να το δω και απο κοντα.

ρεβεκκακι τι υπεροχες φωτο ειναι αυτες!!!φτου φτου σκορδα!

ειρηνουλα ολη η θετικη ενεργεια μας με την αδερφουλα σου και το μωρακι της!

κοριτσια οποια ψαχνει επιπλα οικονομικα και καροτσια εχει βγαλει και το prenatal προσφορες για λιγες μερες.συρταριερα και κουνια της pali λιγοτερο απο 500 και τα δυο μαζι( νομιζω γυρω στα 420)και καροτσια σε καλουτσικες τιμες.επισης εχουν 25% εκπτωση σε ολα τους τα ειδη!εγω πηρα 2 φορμακια για τον γιοκα μου ( τα πρωτα που αγορασα!!!)

φιλακια σε ολες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!πως τα πατε?

για τα βλαστοκυτταρα που ρωτατε να ξερετε οτι ειναι καλο να δωσουμε.μπορει να σωθει καποιος αλλος ανθρωπος και να μας χρειαστουν κι εμας.αν σκεφτουν ολοι ετσι θα υπαρχουν και αρκετα βλαστοκυτταρα αν τα χρειαστουμε..εμενα καμπυλη μου ειπε να κανω μετα τις 2 νοεμβρη οταν θα μπω στον 7ο.το β επιπεδου ηταν οκ.απο την αρχη εχω παρει 6 κιλα.ελπιζω να ειναι καλα.ετρωγα αστατα γιατι εμετους ειχα μεχρι πριν ενα μηνα!εχω και διδυμα..εχω ξεκινησει απο τη δευτερα διατροφη οποτε ελπιζω να μαζευτω λιγο.η κοιλιτσα ειναι αρκετα μεγαλη.πεφτω πανω στα επιπλα!εχουν τα τζαμπο ρουχα εγκυμοσυνης??

καλη συνεχεια κοριτσια!!!!περναει ο καιρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες μου!!!! Χάθηκα αυτές τις μέρες γιατί έχω ξεσηκώσει την αποθήκη μου. Ψάχνω τα μωρουδιακά της Μαρίας μου ώστε να δω τι μου λείπει να συμπληρώσω. Αχ τι αναμνήσεις μου έφεραν που τα είδα. Όταν πριν 5 χρόνια κράταγα μωράκι τη μικρούλα μου και τώρα είναι ολόκληρη κοπέλα πια. Χαίρομαι πολύ που θα το ξαναζήσω όλο αυτό!!!!

Κορίτσια την καμπύλη την έκανα αρχές Σεπτέμβρη αλλά όχι με γλυκόζη. Με μέτρησαν νηστική και μετά βγήκα έφαγα ένα ωραιότατο τοστάκι ήπια και μια πορτοκαλάδα αυτή με το ανθρακικό κάθισα και διάβασα το βιβλιαράκι μου που πήρα μαζί για να μη βαριέμαι μιας και δεν κάνει να κινήσαι κιόλας. Και μετά από 2 ώρες μου ξαναπήραν αίμαι και είχα 106 δηλαδή κάτω από 140 που ήταν το όριο. Αυτό λέγεται ζάχαρο μετά από 2 ωρο γεύμα. Την Παρασκευή θα το επαναλλάβω καθώς είμαι στη σωστή εβδομάδα ανίχνευσης διαβήτη κύησης και μιας και ανήκω σε ομάδα υψηλού κινδύνου λόγω οικογενειακού ιστορικού. Αν και κάνω μετρήσεις μόνη μου σπίτι και μέχρι στιγμής όλα φυσιολογικά. Καλή επιτυχία σε όλες!!!

Μίλησα με την KALLI μας απόψε και ήταν πολύ χαρούμενη!!! Δεν μπορεί να μπει στο μάμμυ και μου είπε να δώσω σε όλες σας πολλά φιλάκια!! Έκανε τη Β επιπέδου και τρίπλεξ καρδιάς της μπουμπούς της και όλα ήταν τέλεια!!! [smilie=blob9.gif]

Ειρηνάκι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά με το μωράκι της αδελφούλας σου.

Άπλωσα το σεντονάκι μου και πάω να ξαπλάρω καθότι πτώμα i-) . Κοριτσάκια μου γλυκά σας φιλώ όλες μία μία να μου προσέχετε τις κοιλίτσες σας!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα!! Τι μου κάνετε? Εγώ καλα, επαντρευθην!!Να ζησετε κι εσεις Αννούλα μου!

Ρεββέκα εγώ έχω πάει από 52 στα 54,5 κιλα....καλά είναι?? Χθες βρε κορίτσια ανέβασα στο πατάρι καμιά 10αριά παντελόνια που δεν κουμπώνουν και μελαγόλησα...αλλά πήρα ένα τέλειο εγκυμοσύνης, για όποια ενδιαφέρεται έχει το Ζάρα 4 τζιν, ένα γκρι, ένα μαυρο, και 2 μπλέ (ένα χοντρό, ένα πιο λεπτό) με 49 ευρω και είναι τέλεια!! Έγώ πήρα το μπλε το χοντρο μιας και γεννάμε μεσα στο χειμώνα και το έχω κατευχαριστηθεί! Είναι νουμερο Small και έχω ψωνιστεί η κοιλαρου! Ο άντρας μου με λέει πατατούλα!! :oops::oops:

Ειρήνη μου καιρο έχουμε να τα πούμε, κι εγώ δεν πρέπει να βάλω πολλά κιλά λόγω άσθματος τελικά οπότε συμπάσχω...θα με βάλεις κι εμένα στη λίστα πλιζ? Στις 7/2 μπέμπης!!

Δέσποινα η πτυχιακή πως πάει? Κορίτσια εγώ πάω για Β επιπέδου τέλος Οκτώβρη, βεβαια ο γιατρός μου έχει ηδη δει ολα τα όργανα και την κυκλοφορία του αίματος και είμαι αρκετά ήσυχη. Να προσθέσω ότι πήγα και αγόρασα φανελάκια για το μεμπη μου, μια ζακετα βελουτε, ενα παντελονακι, 2 σκουφάκια, καλτσάκια και μια φορμίτσα ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΩ!

Και να προσθέσω ότι κλωτσάμεεεεεεεεε!!!

Φιλακια σε όλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις όμορφες κοιλίτσες!!! @};-@};-@};-

Αγγελική μου,ευχαριστούμε!Να ζήσετε κι εσείς!!Αντε βάλε καμιά φωτογραφία να σας καμαρώσουμε!! ;) Με γεια και τα ρουχαλάκια!!!Μου είπαν ότι δύσκολα να βρώ ρούχα στο νούμερό μου εδώ στην Ελλάδα γιατί όλα τα ρούχα εγκυμοσύνης είναι τεράστια!!Και με προβλημάτισαν...Και τη σαλοπέτα που μου έδωσαν και μου έρχεται γάντι,το πήραν από το mothercare στην Αγγλία όμως γιατί δεν έβρισκαν τόσο μικρό νούμερο.. :roll: Θα πάμε σήμερα μια βόλτα στα Λητώ και τo mothercare να ρίξουμε μια ματιά!!

Πόσο χαίρομαι που βλέπω ότι ξεκινήσαμε όλες μας δειλά δειλά τα ψώνια για τα νινάκια μας!! [smilie=binkybaby.gif]

Το Δεσποινάκι χάθηκε πάλι... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφιες!!!!

αγγελικη μου το συζητας??μια χαρα τα κιλακια σου φτου φτου!!!και γω 54.30 ειμαι!!!

μαριελεν οταν μιλησεις ξανα με την καλλι δωσε της πολλα φιλια απο μενα!!!!!

αχ εγω ολη την ωρα ψωνιζω και κατι για την λυδια μου!!!ουτε γω μπορω ν αντισταθω!!!!

την αλλη βδομαδα ερχετε η μανουλα μου και θα παμε να κανουμε πολλα ψωνια :D:D:D:D

καλημερες και φιλακια σε ολα τα κοιλουμπακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα. Χτες πήγα στο Ιασώ που γέννησε μια φίλη μου ένα πανέμορφο αγοράκι, και συγκινήθηκα πολύ! Θέλω να γεννήσω τώωωωωρα!!!! Η κόρη μου είναι πια 3,5 χρόνων και είχα ξεχάσει πώς είναι τα μωράκια! Μόλις είδα τον μικρό εχθές θυμήθηκα τι τέλεια είναι και μόνο που σκέφτομαι ότι σε λίγους μήνες θα κρατήσω τα αγοράκια μου αγκαλιά, τρελαίνομαιαιαιαι!!!!!

Faniko, μια χαρά εσύ, ένα και ένα, να είναι καλά τα μωρά σου, εύχομαι τα καλύτερα! Εμένα είναι δύο σάκοι αλλά ένας πλακούντας, οπότε θα μοιάζουν σαν δύο σταγόνες νερό!!

Ρεμπέκα, τι να πω θεά η κόρη σου!

Ειρήνη, μέσα από την καρδιά μου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια στην αδελφή σου!

Πάντως κορίτσια εγώ στην κόρη μου κράτησα τα βλαστοκύτταρα σε ιδιωτική εταιρία και το ίδιο θα κάνω και στα αγόρια μου! ¨Εχω διαβάσει για αρκετές ασθένειες που θεραπεύονται με τα βλαστοκύτταρα και ακόμα θα βρεθούν και άλλες! Στα φυλάνε για 20 χρόνια και μετά αν θέλεις συνεχίζεις την φύλαξη! Εγώ πάντως νιώθω ότι έκανα μια πολύ καλή ασφάλεια ζωής για το παιδί μου αν και εύχομαι να μην την χρειαστεί ποτέ! Μια ξαδέλφη του πατέρα μου στην Αμερική που τα δύο από τα τρία της παιδιά έχουν πρόβλημα στο νεφρό και κάνουν επίπονη αιμοκάθαρση κάθε εβδομάδα, αν είχαν φυλάξει τα βλαστοκύτταρα δεν θα χρειαζόταν να περιμένουν συμβατό δότη ακόμα και θα είχαν γιατρευτεί! Τι να πω εγώ είμαι πολύ θετική για την φύλαξη των βλαστοκυττάρων γιατί ούτως ή άλλως πετάγονται! Και η αλήθεια στην κόρη μου πλήρωσα 1300 ευρώ, ποσό που δεν νομίζω ότι είναι και πολύ μεγάλο αν αναλογιστείς τα θετικά από την φύλαξη! Για τα μωρά δεν έχω ρωτήσει ακόμα αλλά στο δεύτερο έχεις και έκπτωση από ότι ξέρω! Και σχεδόν όλες μου οι φίλες και γνωστές τα έχουν κρατήσει, αλλά το θέμα είναι πολύ υποκειμενικό και δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα σωστού ή λάθους, απλά ο κάθε γονιός κάνει αυτό που πιστεύει πως είναι το καλύτερο για το παιδί του!!

ΦΙλιά σε όλες και να έχετε μια πολύ όμορφη μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κοριτσια τι μου κανετε?

Εγω σημερα δε ξυπνησα καλα, μαλλον κολλησα μια μικροιωσουλα απο τη μικρη μου, ολη τη προηγουμενη εβδομαδα φτερνιζοταν το παιδακι μου και αρχισα κι εγω απο χτες το μεσημερι τα ιδια...

Σημερα ακομα χειροτερα. Ποναει η μεση μου σε σημειο να περπαταω σα ρομποτ, με καιει ο λαιμος μου, εχω μπουκωσει στη μυτη και το κεφαλι μου κουδουνιζει :roll: Στην αρχη σκεφτηκα να το αφησω να περασει μονο του, αλλα δεν ηξερα αν θα εκανα καλα και να σας πω και την αληθεια, δεν αντεχω αυτο το μπουκωμα με τιποτα.... Ετσι πηρα το γιατρο μου του ειπα τα συμπτωματα και μου εδωσε το vibrocil και τις καραμελιτσες orocil αλλα και παλι φοβαμαι να τα παρω και τα δυο μαζι, μονο το vibrocil εβαλα που ειναι σπρευ για την μυτη να ξεμπουκωσω..... Αυτα τα νεα μου . Μη με παρεξηγησετε αλλα εχω χ.....απο το φοβο μου μη παθει κατι το μωρο απο τα φαρμακα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!Πήγαμε μια βόλτα σήμερα το πρωί στα Λητώ και το mothercare!Έχω ξετρελαθεί με τα μωρουδιακά αλλά με προβλημάτισαν τα ρούχα εγκυμοσύνης...Είναι όλα τεράστια!!!!Μόνο μια μπλούζα και ένα χοντρό κολλάν βρήκα στα Λητώ.Σε όλα τα άλλα κολυμπούσα κυριολεκτικά!!! :shock: Αλλά τα μωρουδιακά είναι τέλεια!!! :D Αν και έχουν λίγο τσιμπημένες τιμούλες αλλά θα πάρω κανά 2-3 από εκεί για καλά και για μέσα στο σπίτι θα πάρω από τα Jumbo!Βρε κοριτσάκια που έχετε ήδη παιδάκι,διαφωτίστε εμάς τις νέες μανούλες για το τι πρέπει να προμηθευτούμε τώρα στην αρχή!Μην πάρουμε ένα σωρό πραγματάκια που θα πετάξουμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bibibo,περαστικά σου!Κι εγώ έχει μέρες που φλερτάρω με το σιναχάκι αλλά προς το παρόν την παλεύω! :mrgreen: Ελπίζω να μην χρειαστώ φαρμακάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοιλουμπίτσες!!!!!

bibibo περαστικά κουκλίτσα μου!!! εύχομαι να περάσει σύντομα η ιωσούλα και να γίνεις περδίκι γρήγορα!!

αννούλα να πας και στα Η&M, μου έχει πει η αδερφή μου ότι έχει ωραία ρούχα εγκυμοσύνης. Μου έχει φέρει ένα παντελόνι υφασμάτινο από κει που είχε πάρει και είναι στενούλι και έχει λάστιχο στην κοιλίτσα και κάνει πολύ καλή εφαρμογή! Μόνο που δεν έχει σε όλα τα Η&Μ. Ξέρω σίγουρα ότι έχει στην Αιόλου στο κέντρο και νομίζω και στο Μαll.

εγώ περιμένω να πάει η ώρα 6 να πάω στην Ν. Σμύρνη στην Φαιναρέτη να μιλήσω με μια μαία για τα σεμινάρια για την εγκυμοσύνη και τον θηλασμό που θα κάνω και ανυπομονώ!!

επίσης ανυπομονώ να ξεκινήσω να φτιάξω το δωμάτιο για να ξεχυθώ για ψώνια!!! έπρεπε να κάνουμε κάποιες αλλαγές στο σπίτι κι έτσι δεν έχω κάνει ακόμα τίποτα στο δωμάτιο του μικρού, αλλά την άλλη εβδομάδα θα ξεκινήσω!! [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ομορφιες!!!!

βρε δεσποινακι που εισαι??πολλες απουσιες!!!

αγγελικουλα φτου σας!!!!

μπιμπιμπο περαστικουλια σου!!!

αχ θελω και γω σεμιναρια βρε ζωουλα,θελω να πηγαινω με το αντρακι μου!!!!θα ψαξω μπας και βρω τιποτα εδω γιατι εχουμε αποφασησει να ειναι και ο τζςμ μεσα την ωρα του τοκετου,αναγκαστηκα θα ηταν βεβαια γιατι ποιος θα μου μεταφραζει :D:D:D:D:D:D ωρε γελια!!!!!ελπιζω να μην μου λυποθημησει και δεν εχω κανεναν να μου λεει τι να κανω!!!!

αννουλιτσα ολο ψωνια μου σε!!!!αλεξανδρουπολη αραγε εχει τζαμπο????θα παω την αλλη βδομαδα ενα διημερο για ψωνια [smilie=sign4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου πήγα το απόγευμα και μίλησα για τα σεμινάρια για την εγκυμοσύνη και το θηλασμό που σας έλεγα και είμαι ενθουσιασμένη που θα ξεκινήσω. Είναι 2-2,5 ώρες κάθε εβδομάδα για δύο μήνες και σου μιλάνε γενικά για την εγκυμοσύνη, τον τοκετό, τον θηλασμό και την λοχεία. Το μάθημα γίνεται από μαία, η οποία λύνει ότι απορίες μπορεί να έχει η κάθε μια και αφού γεννήσεις μπορείς να την παίρνεις τηλέφωνο για ότι απορία έχεις και αν θέλεις μπορείς να πας και με το μωρό από κει να σε δει. Ξεκινάω στις 15 Οκτώβρη για δύο μήνες. Έχει και πρόγραμμα γυμναστικής για έγγυες και θα με πάρουν να μου πουν και γι' αυτό! Επιτέλους θα κάνω κάτι δημιουργικό να παιρνάει η ώρα μου και θα μάθω πολλά πραγματάκια!!! [smilie=wav.gif]

Ρεββεκάκι ψάξτο αν βρεις εκεί να πηγαίνεις με τον αντρούλη σου θα είναι πολύ ωραία εμπειρία. Κι εγώ με τον αντρούλη θα πηγαίνω! Καλό είναι να έχει μια ιδέα περί τίνος πρόκειται, αφού θα είναι μέσα στον τοκετό!

Αγγελικούλα ωραία φωτογραφία!!! Πολύ ταιριαστό ζευγάρι!! :)

Καληνύχτα και όνειρα γλυκά σε όλες [smilie=love5.gif][smilie=love5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!

Ελειψα δυο μερες απο την παρεα γιατι με φαγανε οι δρομοι!Λογω του μαγαζιου ειχα τρεξιματα με τραπεζες εφοριες κτλ.... :?:?:? Εχω τοσα χρονια που εχω αναλαβει εντωμεταξυ τις εξωτερικες δουλειες που αναρωτιεμαι ποιος θα τις κανει οταν με το καλο γεννησω και ειμαι λεχωνα...... :o:o:o:o Παντως γενικως εχω να επισημανω οτι οι Ελληνες δυσκολα δινουν τη σειρα τους στις εγκυμονουσες!!!!Εμενα φανταστειτε ενας στην εφορια πηγε να μου παρει κιολας την θεση γιατι περιμενα καθιστη....μου λεει: ΚΙ ΕΜΕΙς ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΒΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΟΡΘΙΟΙ X(X(X(X(X(X(

Αγγελικουλα να ζησετε κοπελα μου!!!!Κουκλακια ειστε!!! :):):)

bibibo περαστικα με την ιωσουλα.

Ρεββεκακι με τοσα ψωνια που ηδη κανεις θα εισαι πανετοιμη μολις μπεις στον 7ο!Μετα την β επιπεδου θα ξαμοληθω κι εγω!Θελω να φιαξω το παιδικο δωματιο πριν βαρυνω πολυ και δεν εχω κουραγιο :D:D:D:D

Ειρηνακι ευχομαι να ερθουν ολα καλα τελικα για την αδερφη σου και το μωρακι της!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*

Κοριτσια για τα βλαστοκυτταρα δεν εχω αποφασισει ακομα θα συζητησω καιμε τον γιατρο μου που τον εμπιστευομαι και θα δουμε!

Το Λενακι αληθεια που ειναι;Επεστρεψε η ακομα;

Μαριελεν dat μαρακι Ελεναα Φιλιω και στις υπολιπες :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Αχχχ!!!!Μ'αυτη την απεργια των φορτηγων θα γεννησω και μετα θα μου φερουν το παιδικο της Αντωνιτας μου!!!!!! :evil::evil::evil: Εχει και κρυο εδω πανω και δεν μπορω να στρωσω.....αμαν!!!

Bibibo μου περαστικα!!! :-*:-*

Αγγελικουλα, κουκλιτσα μου, να ζησετε και με το καλο το μωρακι σας!!!!! :-*:-*

Ρεββεκακι μου, πες του αντρουλη σου να καταγραψει τον τοκετο.....θα εχει πολυ γελιο!!!!! :lol::lol::lol: Με την πεθερα σου δηλαδη μιλατε με διερμηνεα;;;;TEΛΕΙΑ!!!! :)):)):)):))

Κοριτσαρες μου προσοχη στα νουμερακια που αγοραζετε!!!! Οχι το 00!!! Παει χαμενο....καλυτερα να ειναι λιγο μεγαλα στην αρχη.....εγω ειχα παρει καποια που τα φορεσα 2 φορες στην μικρη μου!!!! καθε 20 μερες θελαμε αλλες φανελες κι αλλες φορμες!!!!Και οχι πολλα, πολλα!!! Να παρετε κανα δυο σκουφακια για μετα το μπανιο και σελτεδακια μικρα για την αλλαγη πανας και αλλα πολλα που θα τα πουμε λιγο αργοτερα!!!! ;):P:P

Πολλα πολλα πολλα φιλια σε οοοοολες!!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια! Χαίρομαι που είμαστε όλες καλά! Μόλις τελείωσα το μαγείρεμα σπανακόρυζο έφτιαξα, και σε λίγο θα έρθει μια φίλη εγκυμονούσα και αυτή να κάνουμε μια εξόρμηση στα μαγαζιά για παιδικά! Θα πάω να πάρω και μια τουρτίτσα για τον αντρούλη μου που έχει γενέθλια σήμερα το μανάρι μου!

Αγγελική να ζήσετε και με το καλό να πληθύνετε!

Ρεμπέκα φιλιά πολλά σε σένα και στην όμορφη Λυδία σου!

Ιωάννα, έχεις απόλυτο δίκιο. Δυστυχώς δεν έχουμε καθόλου παιδεία εμείς οι ¨Ελληνες, βλέπουν εγκυμονούσα να περιμένει στην ουρά όρθια με την κοιλιά τούρλα και κανένας κάφρος δεν δίνει ποτέ την σειρά του, και αν πας μπροστά διεκδικώντας το δικαίωμα σου γιατί έχεις προτεραιότητα μόνο που δεν σε λιντσάρουν!!! Τι να πω ντροπή...!

Μάτα, geozouli, bibibo, αννούλα φιλιά πολλά και σε σας και σε όλες τις υπόλοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!

μα τι γινετε :?: οταν παω νεες δημοσιευσεις τελευταιο μυνημα βλεπω της αννουλας,στην προβολη των δημοσιευσεων μου τελευταιο μυνημα βλεπω της ματας αλλα δεν μου δειχνει το μυνημα της και ουτε το δικο μου :!::!::!::!::!:

κοριτσια εχτες ηταν πολυ ανυσηχη νυχτα,η μικρη μου ηταν τοσο ανυσηχη,μου εκανε ενα ρυθμικο νευρικο τρανταγμα συνεχομενο,ανυσηχησα :roll:

επισης με χτυπαγε τοσο χαμηλα που με πονουσε στην ουροδοχο κυστη και μεχρι τον κολπο μου το ενιωθα,νομιζα οτι θα βγει εξω,ειχα και πετρωματα στην κοιλιτσα,αχ τι γινετε εκει μεσα εχω ανχωθει.τα νιωθετε και σεις???

εχω και ταξιδι την αλλη βδομαδα,πρεπει να παρω την γιατρο μου.

αφηστε που εχω διαροια 2 φορες την μερα εδω και μερες :-??

ματα μου χαχαχαχ σιγα μην εχει κουραγιο να καταγραψει τον τοκετο!!!αντι για μενα θα ζηταει εκεινος επισκληριδιο χαχαχαχα!!!!με την πεθερα μιλαω τα βασικα ,παω φροντηστηριο ξερω τουρκικα να συννενοουμε απλα ενας γιατρος αλλιως μιλαει θελω να τα ξερω ολα εκεινη την ωρα!!!!

ζωουλα ναι τον εβαλα να ψαξει να αρχισουμε!!!!

ιωαννιτσα ντατ πολλα φιλακια!!!και σε ολα τα κοριτσακια μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...