Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ 4!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 971
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

stk έγραψε:

ΟΠΟΤΕ ΑΡΓΩ ΑΚΟΜΗ ΚΡΙΜΑΑ :( ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ :(

Καλώς ήρθες στην παρέα μας stk!!Βρίσκομαι κι εγώ στην 16η εβδομάδα και έχω νιώσει κάποιες πολύ απαλές κινήσεις του μωρού μου!!Το πότε θα το νιώσεις διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα!!!Σου προτείνω να ξαπλώσεις το βράδυ πριν πας για ύπνο,να χαλαρώσεις και να βάλεις τα χέρια σου χαμηλά στην κοιλία...Συγκεντρώσου αρκετά,κι αν είσαι τυχερή,θα το καταλάβεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) Χαιρετώ όλα τα κορίτσια της παρεούλα μας!!!! stk καλωσήρθες στην παρεούλα μας με το καλό το μωρουλίνι σου. Και εγώ άργησα να το ακούσω είναι 2 με 3 εβδομάδες που το άκουσα και ας είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου. Όσο για το μαλλί βρε κορίτσια και μένα η ρίζα μέχρι κάτω έχει φτάσει αλλά το πήρα απόφαση δεν θα τα βάψω, προτεραιότητα έχει η μπεμπούλα μου και μετά όλα τα άλλα και κορμάρα θα κάνω μετά (τρόπος του λέγειν :silly: :P:P:P ) και κουκλάρα θα γίνω. Τώρα άλλες είναι οι προτεραιότητες μου. Επιτέλους ζυγίστηκα σπιτάκι μου και πήρα 3 κιλά από τα έξι που έχασα. Πάντως ο γιατρός μου δεν μου λέει τίποτα μέχρι στιγμής.

Δεν μπήκα δυο μερούλες γιατί έτρεχα, με το που ήρθα πήρα το γιατρό και μου είπε να πάω επειγόντως να με δει, μου πήρε αίμα για να κάνουμε μια εξέταση να δούμε αν έχω καμιά φλεγμονή απ την άμνιο για να συνεχίσουμε αντιβίωση αλλά ευτυχώς όλα καλά. Τα καφέ που είδα ήταν αποτέλεσμα της άμνιο μιας και ο πλακούντας είναι εμπρόσθιος και αναγκαστηκά τρυπήθηκε κατά την άμνιο, οπότε μου είπε ο γιατρός ότι δεν πρέπει να ανησυχούμε.

Τώρα από εβδομάδα ξανά εξετάσεις αίματος τις μηνιαίες δηλαδή, θα κάνω και καμπύλη ζαχάρου αλλά όχι με γλυκόζη αλλά με γεύμα, δηλαδή θα μου πάρουν νηστική μετά θα φάω τοστάκι θα πιω και μια φάντα και θα μου ξαναπάρουν σε 2 ώρες. Οπότε θα γλιτώσω το μαρτύριο της γλυκόζης.

Σας ζάλισα με την πολυλογία μου αλλά είχα τόσα να σας πω.

Έχω και φώτο με την κοιλούμπα μου θα προσπαθήσω να την βάλω προσεχώς!! σας προετοιμάζω πρώτα μη μου τρομάξετε!! :P

Σας φιλώ όλες γλυκά γλυκά να μου προσέχετε και να έχετε ένα όμορφο Σαββατοκύριακο!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stk έγραψε:

ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΟΜΑΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ :) ΜΑΚΑΡΙ.ΑΠΟ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΠΩΣ ΠΑΤΕ?ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΦΟΥΣΚΟΣΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΑΛΛΟΝ ΑΓΟΡΑΚΙ.

Αν κοιτάξεις στις προηγούμενες σελίδες,θα δεις φωτογραφίες με τις κοιλίτσες μας!Βάλε να δούμε και τη δικιά σου!Κι εγώ δεν φούσκωσα και πάρα πολύ...Σαν να έφαγα λίγο παραπάνω! :P Και εμάς μάλλον αγόρι μας είπαν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stk Καλώς μας ήλθες και με το καλό!

Κάνε αυτό που σου λένε τα κορίτσια και σιγά σιγά κάτι θα νιώσεις!

Αν θες πες μας ΠΗΤ να σε βάλουμε στη λίστα!

BREEZE ναι είδες... ολα γαλάζια!!!

Σε περιμένω σύντομα στο νέο θέμα για συμπαράσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπελιές! Τί κάνετε???

Άννα μακάρι να σας επιλέξουν οι Κηπουροί!! Και πολύ καλή και η ιδέα για τα μεταχειρισμένα έπιπλα, και η τιμή πάρα πολύ καλή! Εμείς θα πάρουμε τα πάντα από ΙΚΕΑ και για καρότσια κλπ ελπίζουμε στην καλή "διάθεση" των πεθερικών ;)

STK μην στεναχωριέσαι! Εγώ νιώθω το μπεμπάκο μου να στριφογυρίζει, είναι πολύ ζωηρό το ατιμούλι, όπου να'ναι θα το νιώσεις σαν γαργάλημα (ειδικά αν φάς λίγη σοκολάτα).

Δέποινα πώς τα καταφέρνεις και κοιμάσαι τόσο? Ζηλεύωωωωω. Κι εγώ ΄δεν μπορώ να κοιμηθώ πάνω από 5 ώρες τελευταία...τι με έχει πιάσει...?

Ειρήνη μην στεναχωριέσαι για τα κιλά ρε συ!!! Σκέψου μόνο πόσα θα χάσουμε με τη γέννα κατ'αρχήν. Μετά θα αντιγράψω όλα τα dvd με γυμναστική που έχω και θα σου τα στείλω!! Πάντως καλά λένε οι κοπέλες, αυτό που πάντα πιάνει είναι να μην τρώμε αργά το βράδυ. Τώρα το καλοκαίρι, μετά τις 21:00 το πολύ λίγο γάλα!

Βibibo το μαλλί μου είναι φυσικό σκούρο ξανθό, όπως η 2η φωτο σου, αυτό σου πάει πολύ, αν και το πρώτο ήταν εξίσου πετυχημένο. Κάνε ότι θες αρκεί να νιώθεις όμορφη ρε συ, είναι σπαστική η ρίζα..

Ρε κορίτσια σας έχει πιάσει και εσάς η μανία να κοιτάτε πράγματα για το παιδικό δωμάτιο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα ετοιμη να σχολιασω :P

Ελεναλντα ενιωσες τον εναν παιδαρο.Αχ τι καλα!!!!!!!!

Μπραβο τα αγορια σου,απο τωρα αγαδες την εχουν δει.

Ενα κομματι παστιτσιο και σε μενα,παρακαλω.Αν κι εγω μακαρονια με κιμα λεω να κανω σημερα.

Αγγελικη εγω μονο σε αντρες γυναικολογους παω.Με τις γυναικες νιωθω λιγο αβολα και δεν χω παει ποτε :blink:

Αννουλα ειναι πολυ καλη τιμη.Οσο εχω ψαξει,650 εχει μονο η κουνια.Να προσεξεις ομως να ειναι σε καλη κατασταση.

Ευχομαι να σας φτιαξουν τον κηπο να σε δουμε και στην TV.

Βibibo σιγουρεψε την κορη για να αρχισει να φαινεται το ροζ στη λιστα.

Ο μπαμπας θα εχει τρεις γυναικες στο σπιτι.Τυχερος αντρας!!!!!!!!!

Συμφωνω με το σκουρο.Σου παει περισσοτερο.

Να χαιρεσαι την κουκλα σου!!!!!!!

Ματινακι απο τη ζηλια σου το λες.Πριν κοιμηθω φροντιζω να καιω τις θερμιδες με διαφορους τροπους. ;)

Ρεββεκακι βαλε λιγο κωλο κατω :P

Συνεχεια στις βολτες εισαι!!!!!!!!

Καλα να περασετε!!!!!!!!!!!! :kiss:

Ειρηνακι μου μην αγχωνεσαι.Μπορει να μην ειναι το πραγματικο σου βαρος αλλα να εχεις κανει κατακρατηση.Αλλα οπως ειπες υπαρχει και ο διατροφολογος ;) (για εκει με βλεπω κι εμενα,εγω φοβαμαι να ζυγιστω πλεον)

Θα ερθω κι εγω στο νεο θεματακι :(

stk καλως ηρθες στην παρεα μας.

Με το καλο να ερθει το αντρακι σου.

Ελενη μου τελος καλο,ολα καλα!!!!!!

Μην το παρακανεις τωρα με τις δουλειες ομως :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια.

Ειπα να κοιμηθω,αλλα που να με πιασει υπνος...

Η Β'επιπεδου γινεται 20η-24η βδομαδα.

stk στο Γαια λες να γεννησεις?Εγω θα γεννησω στη Δραμα (πολη στη Β.Ελλαδα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μπαινω στην 17η βδομαδα πιστευω οτι αντεχω μεχρι την Β επιπεδου..

stk εγω θα γεννησω σε στο 409 στρατιωτικο νοσοκομειο Πατρας και ο Θεος βοηθος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stk έγραψε:

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ.

Ψάξε λίγο το θέμα με το νοσοκομείο,μη σε πιάσουνε κορόιδο και δώσεις ένα σωρό λεφτά!!Εγώ θα γεννήσω με το καλό στο Αττικόν που είναι και δίπλα μου και καινούριο και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!

Τι κανετε??

Πριν λιγο σηκωθηκα απο τον μεσημεριανο μου υπνο.Στις μυτες μην ξυπνησει η μικρη και δεν προλαβω να σας γραψω.Σημερα καναμε και τα

τελευταια ψωνια για το ταξιδι,φαγοσιμα κυριως για την διαδρομη.

Πηγα να παιξω και ενα λοττο και ακουστε σκηνικο!

Δινω το λοττο,με κοιτανε οι πωλητριες καλα καλα και μου λεει η μια:

Ταυτοτητα θελουμε.Τι λεω?? Μου λεει εισαι κατω απο 18 και απαγορευεται να παιξεις λοττο!!! :woohoo: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Κουφαθηκα ρε κοριτσια! Το ωραιοτερο κοπλιμεντο που ακουσα εδω και καιρο! Τους λεω:: Μα καλα ειμαι 29.Δεν σε πιστευουμε λεει! :laugh:

Ε πηγα και την εφερα απο το αμαξι και ησυχασαν και βεβαια μετα γελουσαν και αυτες! :lol:

Αννουλα τα λεφτα ειναι πολυ καλα για ολα αυτα αρκει τα πραγματα να ειναι σε καλη κατασταση.Και βεβαια να σου αρεσουνε.Η μεση ειναι πονεμενη ιστορια.Ενα μηνα και με ποναει αφορητα και υποφερω ολη μερα..

Ελενη μου και το 2 κοριτσακι!!! Μπραβο βρε θυριο!!! Τα μαλλια και εμενα μου αρεσαν τα πιο σκουρα.Αλλα καλυτερα να αποφυγεις την βαφη τωρα που εισαι εγκυος.Εδω την απαγορευουν οι πιο πολλοι γιατροι.

Στκ καλως ηρθες στην παρεα μας! Ειναι το πρωτο νινι σου?? Με το καλο! Το ονομα σου??

Μαριελενχαιρομαι που ειναι ολα καλα!

Ματινακι μου τρελενομαι οταν μου κανει τετοια η μικρη με την κοιλια! Η μικρη σου πως αντιδραει αληθεια?? Ιντερνετ θα εχω ναι οποτε θα τα λεμε και απο Καβαλα. :kiss:

Σας αφηνω γιατι ξυπνησε η μικρη! Θα επανελθω αργοτερα! Φιλακια σε ολες!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stk καλωςηρθες,πως ειναι το ονομα σου???κανε υπομονη τεντωσου ανασκελα βαλε το χερακι χαμηλα και θα το νιωσεις.

δεσποινακι οντως δεν μπορω να βαλω ποπο κατω!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!

αντε λενακι τι καλα ελλαδιτσα,θελω και γω!!!τι λετε οκτωμβρη στον 6ο μηνα θα με σε θεση να κανω ενα 5αωρο ταξιδακι ως την αλεξενδρουπολη???αλλιως θα πρεπει να παρω αδεια παραμονης!!!και κοστιζει!!

σημερα περασα τελεια αραξα κατω απο μια ομπρελα στην θαλασσα εκανα το μπανακι μου χαλαρωσα!!!ποσο μου αρεσει η θαλασσαααααααα!!!

ειμαι σκορπιος με υδροχοο οποτε καταλαβαινετε!!!!αληθεια τι ζωδια εισαστε??τα χουμε ξαναπει??

:kiss::kiss::kiss::kiss: φιλακια σε ολα τα κοριτσακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπουλες μου τι μου κανετε?καλε διαβασα τοσες σελιδεςκ δε ξερω τι να πρωτοσχολιασω!εγω ειμαι με τον αντρουλη μου κ χαλαρωνω πολυ μα παρα πολυ.τον χορτασα.την τεταρτη ξαναπαει για δουλεια κ ξανα ρουτινα.αλα ξεκινανε τα σχολεια κ ετσι θα χω να ασχολουμε.διαβασμα με τη μικρη αχ πρωτη δημοτικου να δω τι θα κανει!!φιλακια κοριτσαρες μου!θα τα πουμε αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββεκακι μου πιστευω πως θα μπορεις να ταξιδεψεις

τον Οκτωμβριο.Σε κοβω να μην κανεις μεγαλη κοιλιτσα! :)

Τι καλα που πηγατε εκδρομουλα και περασατε καλα!!!

Και εγω θελω ξαπλωστρα και ομπρελιτσαααα!!!!

Βασια μου και εγω ειπα που χαθηκε αυτη η ψυχη!!!!

Σου εγραψα και στο φατσομπουκι! ;)

Καλη αρχη για την μικρη σου! Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα.

Και εμενα ο μικρος εχει τις ωρες του! Το πρωι κατα της 8 ξυπναει

μετα τον νιωθω ελαφρος το απογευματακι αλλα το βραδυ απο τετοια ωρα

μεχρι και της 1 περιπου με ταραζει!! τι τελεια που ειναι!!

Ρεββεκακι Ταυρακι ειμαι εγω με οροσκοπο Υδροχοο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!Επιτελους επεστρεψα!Ειχα παει στην Αγια Αννα στην ευβοια και περασαμε πολυ ομορφα!Ξεκουραστηκαμε πολυ και φαγαμε πολυ!Ενα κιλο εβαλα κοριτσια σε 7 μερες!Θα με πρηξει ο γιατρος μου! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Ειδα η λιστα μας εμπλουτιστηκε με χρωμα!Καλα εχω διαβασει τοσα πολλα που δεν θυμαμαι τιποτα!Ειδα και τις κοιλιτσες σας...........ΝΤΡΟΠΗ σας που ειστε τοσο αδυνατες! :P:P:P:P

Δεν θυμαμαι να σχολιασω πολυλογουδες ειμαστε!!!!!!

Βρε κοριτσακια δεν ξερω αν τα εχω χασει αλλα αισθανθηκα μια φορα το νινι μου νομιζω πριν δυο μερες!Ενα απαλο φτερουγισμα σαν να κινειται ενα ψαρακι χαμηλα στην κοιλια μου πανω απο το ηβικο οστο :woohoo: :woohoo: :woohoo: και δεν νομιζω να ηταν το εντερο γιατι αυτο ταρακουνιεται χρονια τωρα και πια το αναγνωριζω!Λετε;;; :):):):)

θ α βρεθουμε εμεις απο Αθηνα τελικα;;;;

Αντε ας κανονισουμε το αλλο Σαββατοκυριακο καπου που να μας βολευει ολες!Ποιες ειναι μεσα για πειτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!

Εγώ εχθές τα πέρασα πολύ όμορφα.

Είχε έρθει η VOYLA από τα Χανιά και βρεθήκαμε για καφεδάκι.

Σούπερ τα περάσαμε!!!! :cheer::cheer:

Σήμερα το πρόγραμμα έχει «προξενιό»

Ναι είμαι και Βασιλιάδου τον ελεύθερο χρόνο μου!

Ευχηθείτε μου καλή επιτυχία να πετύχει… :):)

Lenaki26 φοβερό αυτό με το λόττο! Πρόσεξε μη σε μαζέψει το ανηλίκων καμιά ώρα!!!! Άλλη φορά να λες … τι να κάνουμε … έτσι είμαστε εμείς οι Ελληνίδες … δε μεγαλώνουμε ποτέ! ;);)

rebbeka εγώ είμαι Υδροχόος … οπότε το καταλαβαίνω απόλυτα το κόλλημα σου με το νερό!!! :)

KALLI5 καλή αρχή και καλή σταδιοδρομία για την μικρή σου!!!

ioanna123456 καλώς όρισες … και πρωινή πρωινή … δεν είμαι η μόνη που σηκώνεται από τα χαράματα … Αυτό το ψαράκι με τις φυσαλίδες είναι το ΝΙΝΙ σου!!! Και εγώ έτσι το ένιωθα στην αρχή! Μέρα με την μέρα θα το νιώθεις όλο και πιο καθαρά!! ♥♥♥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ααα ωραία ποσο χρόνων είναι τα μικρά σου αδερφού σου; Εγω να σου πω την αλήθεια αποφεύγω να έρχομαι σε επαφή με παιδεία ειδικά αυτά που πάνε και σχολείο μόνο σε εξωτερικό χώρο πχ καμία παιδική χαρά και αυτο μια στο τόσο λογο του παιδιού  
    • Τι κάνετε ρε κορίτσια; Εμένα με έχει φάει η αϋπνία τις τελευταίες μέρες από τους πόνους στη λεκάνη..δεν ξέρω πώς να κάτσω πια..και δε φτάνει αυτό θέλουν να μου φέρουν τώρα να κρατήσω και τα μικρά του αδερφού μου για πόσες ώρες για να πάνε για φαγητό. Μα καμία ενσυναίσθηση; Γκρρρ τα νεύρα μου..
    • Κορίτσια αποφάσισα να αλλάξω γιατρό. Ή τουλάχιστον να πάρω δεύτερη γνώμη. Τα PI της μητριαίας αρτηρίας είναι πάνω από 2..δν ξέρω. Έχω αγχωθεί με την απάθεια του γιατρού και ότι είναι τόσο απρόσιτος.  Θέλω να ξέρω ότι έχω κάνει ό,τι μπορώ για να προλάβω τις πιθανότητες. Έστω ασπιρίνη προληπτικά.. δεν ξέρω. Ακόμη και το μέτρο στο αλάτι εγώ του το ρώτησα.. καμία οδηγία.. απλά "συνεχίζουμε κανονικά".
    • Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! Ευτυχώς με τον άντρα μου έχουμε πολύ καλή επικοινωνία σαν ζευγάρι και η απόφαση για το δεύτερο μωράκι, πάρθηκε επειτα από πολλή συζήτηση και ανάλυση της υπάρχουσας και ενδεχόμενης μελλοντικής μας κατάστασης. Οπότε είμαι χαρούμενη που ξέρω ότι αυτό το μωράκι το θέλουμε εμείς οι δυο πάρα πολύ (όσο και να αγχωνόμαστε). Απλά, ξέρεις... Ίσως είναι και οι ορμόνες... απλά θα ήθελα ένα πιο υποστηρικτικό περιβάλλον, ειδικά όταν γνωρίζουν τι έχω περάσει. Τελοσπαντων, είμαι με κομμένη ανάσα μεχρι την Τρίτη 🙏🙏  Θα περιμένω και τα δικά σου νέα, θυμάμαι ότι έχεις ραντεβού να δεις το μικρουλι σου και εσύ την Τρίτη 🙏  Σε άλλα νέα, η μπέμπα σήμερα είπε πρώτη φορά μπαμπά, πολλές φορές κιόλας και συγκινήθηκα τόσο πολύ... Αχχχ τι ευτυχία που προσφέρουν αυτά τα μικρά πλάσματα, ξεχνάς αμέσως όλη την κούραση. Κάντε κουράγιο αγαπημένες μου, σε μερικούς μήνες θα έρθουν τα θαυματακια μας,και τότε ούτε που θα θυμόμαστε τις δύσκολες αυτές στιγμές του άγχους και του φόβου ♥️♥️  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...