Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εχω κουραστει!!!


Recommended Posts

Καλησπερα σας κοριτσια,

καποιες ισως με θυμαστε προσπαθω και εγω 1 1/2 χρονο για μωρακι.

Πριν κανενα 6 μηνο ανακαλυψα οτι εχω θειροειδη οπου αυτό σημαίνει ότι έχω πάρει λιγα κιλακια(Υψος 1,67 και βαρος 67-ημουν 60).

Την αλλη εβδομαδα περιμένω και περιοδο και εχω και λιγη κατακρατηση και εχει πρηστεί και η κοιλια μου.

Της Παναγιας ημουν σε μια γιορτη και 3 διαφορετικα ατομα με ρωτησαν αν ειμαι εγκυος και σημερα στο super market με ρωτησε η υπαλληλος αν είμαι εγκυος διοτι λογω αποτομων κιλων φουσκώνει κοιλια μου!!!!!!!!!

Κουραστηκα ρε κοριτσια!!!ειλικρινα

Να περιμένω το θαυμα και αυτο να μην ερχεταιααιαιαιαιαι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΜΙΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΦΟΥΣΚΩΜΑ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

muriam μου σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου!Αν και δεν το βλεπω,

σου ευχομαι και σε σενα να ερθει συντομα ενα μωρακι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ,σε καταλαβαινω...

Κι εγω καπως ετσι αισθανομαι.

Εμεις προσπαθουμε 8-9 μηνες αλλα λογω προβληματος στο σπερμα εχω αρχισει και πιστευω οτι δεν προκειται να γινει κατι.

Για αυτο και το πιο πιθανο ειναι στον επομενο ή στον μεθεπομενο κυκλο να παμε σπερματεγχυση.

Υπομονη θα ερθει το θαυμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barb μου δεν ξερω αυτη τη φορα ειμαι να με κλαινε οι ρεγγες που λενε!!

Σημερα μολις γυρισα απο το σουπερ με επιασε ενα παραπονο... Σκεφτομουν τα κιλα που πηρα, το μωρο που δεν ερχεται,τα λογια που με ρωτουσαν αν ειμαι εγκυος-ενιωσα λες και ηξεραν το πονο μου και με κοροιδευαν!

Δεν ξερω τι να πω να μην σε ψυχοπλακωσω και εσενα!

Σου ευχομαι καλη επιτυχια σπερματεγχυση αν προλαβεις φυσικα διοτι μπορει να σας προλαβει το μωρακι σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eipro ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!!!!!!!!ΠΗΓΕΝΕ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΡΩΤΑ ΚΑΝΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Κ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εκανα ορμονολογικο ελεγχο και σαλπιγγογραφια και ολα ειναι οκ )εκτος του θειροειδη που ξαναεκανε επαναληπτηκες εξετασεις και εχουν ρυθμιστει οι τιμες).

Και ο αντρας μου μολις γυρισουμε απο τις διακοπες(φευγουμε το σαββατο) θα κανει σπερμοδιαγραμμα(αργησαμε να το κανουμε-βλεπεις εχουμε και λιγο εγωισμο)!!!!!!!!

Εσεις λογω σπερματος σκεφτεστε τη σπερματεγχυση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμεις ενα απο τα ιδια ειμαστε...προσπαθουμε εδω και 1,5 χρονο, ειχα μια αποτυχημενη εγκυμοσυνη και αν αυτο το μηνα ή τον αλλο δεν πιασω παλι θα παμε για σπερματεγχυση γιατι εχουμε θεματακι με το σπερμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι λογω σπερματος.

Εκανα κι εγω πριν ενα μηνα σαλπιγγογραφια(ολα ηταν οκ) και περιμενω αποτελεσματα απο τις ορμονολογικες.

Βεβαια ξερω οτι οι πιθανοτητες της σπερματεγχυσης δεν ειναι και πολυ μεγαλυτερες απο την φυσιολογικη συλληψη,αλλα δεν θελω να μπω ακομα στη σκεψη της εξωσωματικης..

Καλα θα κανει ο αντρας σου να δει σε τι κατασταση ειναι το σπερμα.Σε αυτα τα θεματα δεν χωρανε εγωισμοι.Καλυτερα να ξερετε τι γινετε για να μπορειτε να αποκλεισετε καποια πραγματα.

Παντως νομιζω τ=οτι ο θυροειδης δεν ειναι προβλημα,στη συλληψη τουλαχιστον.Η νυφη μου εχει και επιασε φυσιολογικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia μου ελπιζω ουτε και εσυ να προλαβεις να κανει τη σπερματεγχυση και τα συμπτωματα σου να βγουν αληθινα!!!

Μακαρι Παναγια μου να μας ερθουν υγιει μωρακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpro έγραψε:

anastasia μου ελπιζω ουτε και εσυ να προλαβεις να κανει τη σπερματεγχυση και τα συμπτωματα σου να βγουν αληθινα!!!

Μακαρι Παναγια μου να μας ερθουν υγιει μωρακια

Την προηγουμενη φορα που ειχαμε πει να παμε για σπερματεγχυση, ηρθε το μπεμπε....ελπιζω κι αυτη τη φορα να ερθει αλλα να μεινει!!!να ειναι γερο!!!Υπομονη κοριτσια κι αλλες κοπελες ειχαν προβλημα σαν το δικο μας και ειναι εγκυουλες και αλλες εχουν τα μωρακια τους αγκαλια.Θα ερθει και για μας, η Παναγιτσα θα κανει το θαυμα της!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barb τωρα τον αφησαμε κατα μερος τον εγωισμο(αυτο ελειπε!)και θα παει μολις γυρισουμε απο διακοπες!

Και εγω ετσι θελω να πιστευω οτι δεν θα μου δημιουργησει προβλημα τωρα που ρυθμιστηκε ο θυροειδης.

Τι τραβαμε για να γινουμε μανουλες!

Παντως για τη σπερματεγχυση τα αποτελεσματα ειναι θετικα αν δεν υπαρχει μεγαλο προβλημα στο σπερμα απο οτι εχω ακουσει!

Βεβαια οπως ανεφερα και παραπανω μακαρι να μην προλαβεις να μπεις σε αυτη τη διαδικασια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια.

Είχα και εγώ μια παρόμοια εμπειρία.Είχα μια αποβολή τον Μάρτιο και απο τότε ταλαιπωρούμαστε...τώρα στις διακοπές αφεθήκαμε τελείως είχαμε καθημερινή επαφή η κοιλίτσα μου αρχισε να μεγαλώνει τοσο που σκεφτόμουν οτι θα έχω δίδυμα άρχισαν να ηλεκτριζονται τα μαλλιά μου να έχω συχνοουρίες το δερμα μου να ''αγριευει'' να νυστάζω συνέχεια και να νιώθω κούραση και ενα σωρο άλλα συμπτώματα. Οποιοι με εβλεπαν μου έλεγαν αντε με τον καλό΄καλη γέννα.. έλεγα οτι επιτέλους τον συλλάβαμε τον μπέμπη αλλά αδιαθέτησα τελικά και ενιωσα τρομερή απογοήτευση ..

Σκεφτομαστε πρώτα σαλπιγγογραφίά αναλόγος πως θα πάει και μετά την εξωσωματική .

Δεν θέλω να σκέφτομαι απαισιοδοξα αλλά μήπως πιέζω τις καταστάσεις?Αν ήταν να ειχα μεινει έγγυος φυσιολογικά δεν θα εμενα? Παλι στην διαδικασια και στην αναμονη...η ψυχολογίά μου στον πάτο.

Συγνώμη αν σας ψυχοπλακωσα ηθελα να τα βγαλω απο μεσα μου μιλώντας με ατομα που περνάνε τα ιδια και μπορούν να με καταλάβουν !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Elpro - νομιζω ότι δεν χρειάζεται να αγχωνεσαι -θα τα παρετε όλα βημα βημα - όπως κάθε ζευγάρι που δυσκολευεται να συλλάβει.

Η επισκεψη στον γιατρό για να εντοπιστει ο λόγος που δεν μενεις έγκυος νομιζω οτι πρεπει να ειναι το επομενο σας βημα. (δεν ξερω ποσο χρονων εισαι αλλα 1μιση χρονος προσπαθειων δικαιολογει να το ψαξετε.

Το ιδιο θεμα ειχαμε και εγω με τον αντρα μου.

βεβαια, η κάθε περιπτωση ειναι μοναδική- αλλά καντε ενα- δυο σπερμοδιαγραμματα- κανε και συ την σαλπιγγογραφία σου, και καθε έλεγχο που θα σου πει ο γιατρος και το θεμα σας θα βρει λυση!

Το ίδιο θελω να πω και στην annyp-

για όλα υπάρχει λύση. Ψυχραιμια και αισιοδοξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...