Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βουλωμένα αυτιά...


lena

Recommended Posts

βρε κορίτσια εδώ και κάτι μήνες έχω ένα περίεργο σύμπτωμα...

με το που θα ξυπνήσω, θα φάω , θα πάρω τις βιταμινούλες μου και μόλις περάσει λίγη ωρίτσα βουλώνουν τα αυτιά μου... :angry: αυτό κρατάει όλη την μέρα μέχρι να ξαναξαπλώσω... :dry:

Όταν δηλαδή είμαι όρθια- περπατάω κτλ έχω βουλωμένα αυτιά και όταν ξαπλώνω ξεβουλώνουν!!!! :ohmy: Δεν είναι περίεργο; Το έχει πάθει καμία κοπέλα αυτό το πράγμα; Κατα τ' άλλα δεν έχω κανένα πρόβλημα με την εγκυμοσύνη μου. Όλα είναι μια χαρά αλλά αυτό δεν παλεύεται.... :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena έγραψε:

βρε κορίτσια εδώ και κάτι μήνες έχω ένα περίεργο σύμπτωμα...

με το που θα ξυπνήσω, θα φάω , θα πάρω τις βιταμινούλες μου και μόλις περάσει λίγη ωρίτσα βουλώνουν τα αυτιά μου... :angry: αυτό κρατάει όλη την μέρα μέχρι να ξαναξαπλώσω... :dry:

Όταν δηλαδή είμαι όρθια- περπατάω κτλ έχω βουλωμένα αυτιά και όταν ξαπλώνω ξεβουλώνουν!!!! :ohmy: Δεν είναι περίεργο; Το έχει πάθει καμία κοπέλα αυτό το πράγμα; Κατα τ' άλλα δεν έχω κανένα πρόβλημα με την εγκυμοσύνη μου. Όλα είναι μια χαρά αλλά αυτό δεν παλεύεται.... :silly:

Καλημερα Λενακι μου..αυτο που λες μου εχει συμβει ..στο παρελθον ..μια στο τοσο..ειναι εκνευριστικο πραγματι..Στη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου το επαθα το Πασχα..ημουν στο χωριο σε υψομετρο..γιαυτο δε μου εκανε εντυπωση..αλλα εχει συμβει κι αλλες φορες..για μια δυο μερες κραταγε>Τσεκαρεις τη πιεση σου τακτικα?εγω στο παρελθον ανεβαζα πιεσουλα..και ισως οφειλοταν σε αυτο..για τσεκαρε το..

Περαστικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Λενάκι μου!

Δε μου είχε συμβει καθόλου..Αλλα ξέρω κοπέλα που της συνέβη

κ τελικα ήταν ελαφρώς ανεβασμένη η πίεσή της..Την τσεκάρει

ο γιατρός σας τακτικά??Βέβαια όλα πήγαν καλά κ δεν είχε κανένα

απολύτως πρόβλημα!

Ρώτησες τον γυναικολόγο σου απο τι μπορεί να προέρχεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα μην ανησυχείς!!Είναι και αυτό σύμπτωμα(ενα από τα πολλά :P ) της εγκυμοσύνης.Είναι ορμονικό.Το είχα πάθει και εγω για αρκετα μεγάλο διάστημα της εγκυμοσύνης!Είχα ρωτησει τον γιατρό μου αλλά το διαβασα και στο βιβλίο μου "Τι να περιμένεις όταν είσαι εγκυος"(πολύ καλό!).

Είναι πολύ ενοχλητικό-το ξέρω- αλλά θα περάσει!!!

Με το καλό!!! :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Είναι πάρα πολύ περίεργο όντως και πολύ μα πολύ σπαστικό!!!! Επειδή και γώ στην αρχή σκέφτηκα οτι θα έχει να κάνει με πίεση, την μετρούσα και ήταν στα κανονικά επιπέδα..

έκλεισα ήδη ραντεβού με ωρυλά και θα πάω το απογευματάκι. Τουλάχιστον να μου εξηγήσει τί ακριβώς είναι και να υπάρχει θεραπεία....δεν θέλω να πάω να γεννήσω και να έχω βουλωμένα αυτιά.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φοβαμαι οτι δεν θα μπορεσει να σε βοηθησει ο ΩΡΛ.Πόσο σε καταλαβαίνω!!!!Κι εμένα μου ειχε κρατησει αρκετα! :(

Πες μας τι θα σου πει και εαν σου δωσει κάτι να σε ανακουφίσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλεις να πείς δεν είναι ο πιο κατάλληλος γιατρός; Σε ποιόν αλλόν να απευθυνόμουν; :huh: Θα πάω το απογευματάκι και θα σας πώ τα νέα... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο πιο κατάλληλος είναι και καλά κάνεις που πάς για να δεις αν είναι κάτι ή να στο αποκλείσει αν είναι ορμονικό λόγω εγκυμοσύνης.Περαστικα όπως και να εχει....(όσο το θυμαμαι τρελαίνομαι!! :S )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περίπου από το τέλος του 1ου τριμηνου μέχρι και σχεδόν όλο το 2ο τρίμηνο.Οχι κάθε μέρα αλλά πολύ συχνά.Ημουν και στην δουλειά και ήταν πολύ εκνευριστικό,Πιο πολύ όταν μιλούσα εγώ παρά όταν άκουγα τους άλλους!!!

Μετά σταμάτησε.Το ξαναέπαθα μόνο 5-6 φορες στο 3ο τρίμηνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα μου κ εγω αρχικά σκέφτηκα αυτό με την πίεσή σου αλλά αφού λες πώς είναι φυσιολογική.Επειτα αυτό που παθαίνω εδώ(ροδο)κ το είχα κ στην εγκυμοσύνη είναι οτι απο την πολύ υγρασία βουλώνουν τα αυτία μου κ είναι σαν να "μικροφωνίζω"!!!Ναι,για γέλια είναι αλλά είναι η καταλληλότερη λεξη!!!Με το καλό τα δίδυμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια, πήγα στον γιατρό και μου είπε οτι δεν έχουν τίποτε τα αυτάκια μου απλά είναι απο την εγκυμοσύνη. :) Μου έδωσε κάτι σταγόνες να τις βάζω για 5 μέρες και ένα σπρει για το στόμα και μου είπε να μασάω συνέχεια μαστίχες. ;)

Να σας πώ ηρέμησα λιγάκι γιατί νόμιζα οτι θα μου μείνει κανένα κουσούρι... :P

Αύριο θα πάω να τα πάρω και ελπίζω να καλυτερεύσει η κατάσταση.. :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο,λένα μου!!Μια χαρά θα είσαι δεν πιστεύω να μείνει κουσούρι αν κ με τα δίδυμα ...για ξανασκέψου το μήπως θα θές τελικά να σε πιάνει να μην ακούς πολύ καλά κάποιες στιγμές!!Γελια!!κ πάλι με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Λενάκι μου!!! Μόνο υπομονή τί αλλο... :lol:

thimidia τώρα που το λές ... το ξανασκέφτηκα...μήπως να το επικαλούμε όταν θα θέλω να λουφάρω;;;;; :P

Γιώτα μου δεν θυμάσαι;;;;; Πολλά χρόνια λες και πέρασαν ρε...... :laugh: μήπως να ξαναμείνεις εγκυος να θυμηθείς τον παλιό καλό καιρό;;;; :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο,Λενα!Ειδες δεν ηταν τίποτα.Ουτε κουσούρι μενει....μην φοβασαι! :laugh: :laugh:

Ειδες κατι περιεργα συμπτωματα που εχει η εγκυμοσυνη??Εγω είχα καιβουλωμενη μυτη(για λιγο καιρο) καικάποιες ρινορραγίες!!!Κατα τα άλλα....καλά!! :laugh: :laugh:

Παντως η τσιχλα με ανακούφιζε λίγο.Περαστικα σου. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενα και γω σημερα το εχω παθει ολη μερα..συνηθως μου συμβαινει οταν εχει πολυ ζεστη, ή οταν κουραζομαι..αλλα και γω εχω διαβασει οτι ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης οπως και το οτι καποιες φορες μου ανοιγει μυτη (ριννοραγια_)..αλλο σπαστικο αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα κορίτσια, ειμαι καινουρια κι εγω και ναι εχω προβλημα στα αυτιά μου!!!! Ειναι πάρα μα παρα πολύ σπαστικο σύμπτωμα. Παρουσιάστηκε στο τρίτο τρίμηνο και το αντιμετωπιζω καθε μερα όλη μερα (χωρια τους εμετους την αναγουλα την μπουκωμένη μύτη ) Δεν έχω παει σε Ωρλ και αν καποια απο εσας ελαβε τελικα καποια θεραπεια και ανακουφίστηκε θα είμουν ευγνόμον αν με βοηθούσε κι εμενα :-(. Το μόνο που με ανακουφιζει για πολύ λίγο ειναι η μαστίχες αλλα δεν μπορω να μασαω ολη μερα με ποναει η μασελα και μου κόβει και την ορεξη πφφφφ.....Στην αρχή νόμιζα οτι ήταν απο τον αυχένα μου μιας και με ποναει ολη την ώρα αλλα ουτε το μασαζ στην περιοχη με βοηθησε....οταν καθομαι μου περνανε τα αφτια οταν σηκώνομαι παλι τα ιδια τι να πω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κορίτσια εδώ και κάτι μήνες έχω ένα περίεργο σύμπτωμα...

με το που θα ξυπνήσω, θα φάω , θα πάρω τις βιταμινούλες μου και μόλις περάσει λίγη ωρίτσα βουλώνουν τα αυτιά μου... :angry: αυτό κρατάει όλη την μέρα μέχρι να ξαναξαπλώσω... :dry:

Όταν δηλαδή είμαι όρθια- περπατάω κτλ έχω βουλωμένα αυτιά και όταν ξαπλώνω ξεβουλώνουν!!!! :ohmy: Δεν είναι περίεργο; Το έχει πάθει καμία κοπέλα αυτό το πράγμα; Κατα τ' άλλα δεν έχω κανένα πρόβλημα με την εγκυμοσύνη μου. Όλα είναι μια χαρά αλλά αυτό δεν παλεύεται.... :silly:

Λενάκη μπορείς να μου πεις αν σε βοήθησαν οι σταγόνες που σου έδωσε και αν ναι πως λέγονται να τις κανω κι εγώ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 years later...

Κορίτσια,

εγώ απο δευτερο τριμηνο εχω βουλωμένο το δεξι αυτί και δυστυχώς ξεβουλώνει μονο με εμετό και ζάλη..εκανα μαγνητική.. δεν εδειξε κατι..εχω παει σε ΩΡΛ και νευρολογο δεν βρισκουν κατι παθολογικο.. έχω απελπιστει πλήρως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...