Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως θα καταλαβω αν είμαι έγκυος;


arkoudakia

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!Είμαι 27 ετών και έχω αγχωθεί πάρα πολύ για το αν είμαι έγκυος ή όχι... ο κύκλος μου είναι σταθερός, 28 ημέρες. Η τελευταια περιοδος μου ήταν στις 18 Ιουλιου και ήρθαμε σε επαφή με τον συζυγο μου στις 29 Ιουλιου. Κανονικά χθες ή σήμερα (14 ή 15 Αυγούστου) έπρεπε να μου έρθει η περιοδος αλλα τιποτα... μου έχει πρηστεί πάρα πολύ το στήθος και τίποτα αλλο.... έχω κάνει το τεστ εγκυμοσυνης το clearblue σήμερα (15/ και βγήκε αρνητικό... υπάρχει ενδεχόμενο να είμαι έγκυος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι υπαρχει..σου το ευχομαι..

αν εγινε αργα η συλληψη δε μπορει αν το δειξει το τεστ..

το καλυτερο ειναι να πας σε μικροβιολογικο κ να κανεις μια χοριακη..θα σου τα λυσει ολα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diladi simfona me tis imerominies pou anagrafo pio pano, diladi 18 iouliou itan i telautaia mou periodos kai 29 iouliou irtha se epafi me to sizigo mou iparhoun pithanotites namai egkios? poses meres xriazete i mitra tis ginekas gia na proetoimasti kai na dehti to gonimopioimeno oario? poses meres meta to telos tis periodou?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις αγχος,μάλλον δεν ησουν προετοιμασμένη?!Θεωρητικά η γονιμή σου μέρα είναι η 14 αλλά νομίζω πως δεν είναι απολυτο εχω ακούσει περιπτώσεις,που μέσω εξέτασης η γόνιμη μέρα ηταν ακριβώς μετά την περίοδο.Όπως δεν υπάρχουν κόλπα για να δεις αν είσαι έγγυος,υπάρχουν κάποια συμπτώματα χωρίς αυτά να είναι απόλυτα για την κάθε γυναίκα!Προσωπικά κ γω πάντα είχα σταθερό κυκλό 28 ημερών χωρίς ποτέ να εχω χάσει περίοδο,οταν έμεινα εγγυος,η οποια εγγυμοσύνη διαπιστώθηκε διανύοντας την 10η βδομάδα-τόσο ζωον η αφεντιά μου!-το μονο σύμπτωμα που ςείχα ηταν η απουσία περιόδου κ το παρα πολύ πρισμένο στήθος!!!Κ οσο θυμάμαι καποιες μέρες μετα,αφοτου θα επρεπε να ερθει η πρώτη περίοδος ,κατι καφέ υγρά τα οποια είναι φυσιολογικά κ για την περίοδο κ για την εγγυμοσύνη!Μην ανησυχείς κ ολα καλά θαα πάνε!Επείδη οπως ηδη είπα πιο πάνω νιώθω πως είσαι λίγο στρεσσαρισμένη με το ενδεχόμενο να είσαι εγγυος,κάνε υπομονή κ αυτη τη βδομάδα κ πάνε μετά σε ενα μικροβιολογικό κ κάνε μια χοριακη,είναι γύρω στα 30Ε αν θυμάμαι καλά κ τα αποτελέσματα θα τα πάρεις την ιδια ημέρα!!με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για σας να ρωτήσω κάτι αύριο περιμένω περίοδο και με πονάνε η θηλές αλλά ποτέ δεν με πόναγαν όταν περίμενα περίοδο και έχω πονακια χαμηλά σαν την περίοδο ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego mperdeftika me esas iste mia i dio poy rotate :blush:

pantos an perimenis me mia epafi na minis egios k malasta konta sti periodo tha perimenis poli :blink::S:blink:

an ixes periodo opos les 18/7 eprepe toylaxiston na prospathis apo 30/7 eos 10/8 gia na ise mesa stis gonimes mera para mera.

pes mas an soy erthi gia na soy poume pies meres na erthis se epafi an den kseris. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia...thelw na rwtisw kati giati exw agxw8ei polu ton proigoumeno mina mou ir8e kanonika periodos alla tis teleutaies meres exw entono pri3imo sto sti8os..kai prox8es apofasisa na parw ena test egkumosinis etsi apla gia na eimai pio sigouri alla telika mperdeutika perissotero to test mou evgale miamisi grammi oute mia oute duo...exei sumvei se kamia?3erete ti einai?? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΡΙΛΙΑ ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ?ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΠΟΤΕ.ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ Κ ΣΕ ΚΑΝΑ 2ΜΕΡΕΣ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merylia το τεστ δεν μπορεί να σου δείξει ακόμα τίποτα. Αν έγινε η σύλληψη θα έγινε πριν 2-3 μέρες. Θα πρέπει να περιμένεις να περάσει η μέρα που περιμένεις περίοδο και μετά να κάνεις το τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...