Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικη εξωσωματικη μετα απο εξωμητριο???


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια,αρκετες με γνωριζετε οπως και το ιστορικο μου..

Μετα απο τοσο καιρο στο μαμμυ δεν εχω κανει τη συγκεκριμενη ερωτηση..

Ειχε καποια κοπελα θετικο αποτελεσμα εξωσωματικης μετα απο εξωμητριο κυηση?????

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Κατερίνα, απο Αμερική!

Ναι, μια φίλη μου στην Ελλάδα, έπαθε εξωμήτριο στην 3η εξωσωματική και της αφαίρεσαν την μια σάλπιγγα+ωοθήκη. Τελικά κατάφερε να κάνει ένα υγιέστατο αγοράκι μετά απο άλλες 3 εξωσωματικές και με πολύ προβληματικά ωάρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαρικακη,απο Αρτεμιδα-Ραφηνα!!!!!

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου..απλα ειναι μια απορια που γυρναειμεσα στο μυαλο μου εδω και λιγο καιρο..

Εγω ειχα εξωμητριο απο φυσικη συληψη τον 4/08 εκ τοτε παρ ολο που εχω αλλη μια σαλπιγγα βατη με καποιες συμφησεις κανω κανονικα ωορηξια και που καλα ωαρια φυσιολογικα μεχρι τωρα δεν τα χω καταφερει..εκανα και μια εξωσωματικη περυσι τον Οκτωβρη απο 12 ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 11 αριστα τα 8 μου εβαλαν 3 αριστα αλλα δεν πετυχα..εχουμε αλλα 5 καταψυξη..

Ξεκινησα 2η προσπαθεια για τα κατεψυγμενα τον Μαρτιο αλλα λογω ΝΚ σταματησαμε την εμβρυομεταφορα 4 μερς πριν..

Τον Απριλη ξανακανα σαλπιγγογραφια ηταν παλι βατη μου την ανοιξε κιολας αλλα μεχρι τωρα τιποτα!!

Λογω ΝΚ απο Νοεμβριο μαλλον θα κανω την επομενη προσπαθεια..

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου, μένεις εκεί που παιδάκι έκανα όλα μου τα καλοκαιρινά μπάνια :cheer: Μου φέρνεις πολλές αγαπημένες αναμνήσεις στο μυαλό :cheer:

Η φίλη μου ταλαιπωρήθηκε 5-6 χρόνια. Άλλαξε γιατρό μετά την τρίτη εξωσωματική και την αφαίρεση της σάλπιγγας. Ήρθε και στην Αμερική για δεύτερη γνώμη και της είπαν ότι μόνο με ένα θαύμα θα έκανε παιδί, γιατί είχε πρόβλημα με τα ωάριά της. Τελικά με τον δεύτερο γιατρό τα καταφέρανε και στα 41 γέννησε το αγοράκι της.

Μην το βάζεις κάτω και μην απελπίζεσαι. Βεβαιώσου ότι βρίσκεσαι σε καλά χέρια και προχώρα. Μπορεί να είναι μακρύς ο δρόμος, αλλά εάν τα κατάφερε η φίλη μου με ένα θαύμα, θα τα καταφέρεις και εσύ.

Μια χαζή ερώτηση, γιατί δεν γνωρίζω, τι είναι το ΝΚ;;;;; Βλέπω που το αναφέρετε όλες και δεν έχω ιδέα τι είναι... :unsure::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοριτσακι,τωρα μπηκα και ειδα το μνμ σου..

Λοιπον τα Νκ εινα τα Natural killers δηλ φυσικοι φονεις κυτταροκτονα κυτταρα τα οποια τα εχουμε για προστασια απο διαφορες ασθενειες ολες οι γυναικες και περισσοτρο στην κοιλιακη χωρα μητρα κλπ..Εγω αυτα τα εχω αυξημενα και ετσι οτι εισβαλλει στην περιπτωση μου εμβρυα η και το σπερμα ακομη το αναγνωριζει σαν εισβολεα και το σκοτωνει..

Οι γιατροι δεν το δεχονται γενικα..εγω την εκανα μονη μου την εξεταση αυτη..διοτι καποιο αλλο θεμα δεν εχουμε ουτε ωαριων ουτε σπερμα..

Για μενα ειναι προς το παρον η μονη αιτιολογια που μπορω να πω οτι ευθυνεται για την μη συλληψη κ την αποτυχια της εξωσωματικης.

Θα ακολουθησω τη θεραπεια που θα μου δωσει ο γιατρος και ο Θεος μαζι μου!!!!

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτό είναι το θέμα για το οποίο είχαμε μιλήσει και στο άλλο τόπικ και σου είχα αναφέρει την Τζανάτου. Αυτή υποστηρίζει έντονα την θεωρία αυτή με τα ΝΚ. Η εξέταση ήταν η 18 της 3ης λίστας που σου είχα στείλει των εξετάσεων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο,καλά λές! Απλά είχα ξεχάσει να το σημειώσω στη λίστα του Αμερικάνου γιατρού, για να δώ τις αντιδράσεις του. Την ερχόμενη Τρίτη έχω ραντεβού με τον καινούργιο γιατρό και προσπαθώ να συγκεντρώσω τις σκέψεις μου. Μέχρι στιγμής, η λίστα των θεμάτων προς συζήτηση είναι δύο σελίδες! Θα φρικάρει και θα με φοβηθεί το μάτι του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειράζει, σημασία έχει να πάρεις τις πληροφορίες που θέλεις. Να μου πεις όταν θα πας στο γιατρό τι σου είπε. Θα ήθελα να δω τη δική του οπτική γωνία στα θέματα αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω κοριτσακια!!

Το θεμα οτι δεν βλεπω πολλες απαντησεις..και ανησυχω..

Μπορει και λογω διακοπων..θα δειξει!!

Φιλιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...