Μετάβαση σε περιεχόμενο

μεγαλυτερα διδυμακια


Recommended Posts

γεια σας κ απο εμας !

kyriaki78 , να χαιρεσαι κ συ τα ζουζουνια σου , ειστε λιγακι μεγαλυτερα απο εμας βλεπω ε? Πηγαινετε παιδικο ?..Εμενα παιζουν μαζι απο αρκετα μικροτερες και ιδιαιτερα με τον ερχομο της Αριαδνης σαν να στραφηκαν ακομα περισσοτερο η μια προς την αλλη ..Το δεσιμο τους ειναι γερο αφου ωρες ωρες αναρωτιεμαι την καημενη την μπουλουκα θα την δεχτουν αναμεσα τους ? Και μενα θελουν να παιζω μαζι τους και να σου πω την αληθεια και γω το απολαμβανω , η τελευταια μας μανια μετα την γυμναστικη , ειναι τα παζλ τα οποια τα τσακιζουν οπου τα βρουν τα απλωνουν στο πατωμα κ τα φτιαχνουν μαζι , με πιανουν κ μενα απο το χερι , ελα μαμα ελα να το φτιαξουμε ..Αυτη η ηλικια ειναι απιστευτη ..

vag, ωστε ΛεΠα χορευετε εσεις ε ???Τι να πω τα γουστα της μιας μου κορης διαφερουν λιγο στα μουσικα πραγματα απο της αλλης ..Η Νικη ( η μεσαια ) χορευει οτιδηποτε απο μπαλετο μεχρι μακαρενα , η Σοφια ( μεγαλη ) ειναι σαν να κανει χουλα χουπ χωρις το στεφανι ..Παντως προσπαθουν και οι δυο , σημερα μετα το πρωινο μου λενε μαμα θα χορεψουμε το χορο του βατραχου και αρχιζουν και οι δυο χοπ χοπ σ'ολο το σπιτι , η Αριαδνη χαχανιζε τοσο πολυ ετσι οπως εκαναν την επιασε λοξυγκας αλλα αυτες εκει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 293
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οι δικοί μου μαλλιοτραβιούνται. Αρπάζει ο ένας τον άλλο μέχρι να του ξεριζώσει καμιά τούφα.

Με τον μεγάλο μου γιο παίζουν πολύ. Τρώνε βέβαια και αρκετές.

mama eva η προηγούμενη φωτό της Αριάδνης μου άρεσε περισσότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frosobal, λες να ξαναβαλω την ιδια ε ? Δεν ξερω αλλα μου φανηκε πολυ αστεια αυτη απο την θαλασσα ειχε και το υφακι το αναλογο..

Μαλλιοτραβιουνται τα δικα σου ε αγορακια ειναι το παιχνιδι τους ειναι λιγακι πιο εντονο απο τις τσουπρες ..Βεβαια μην νομιζεις οτι δεν εχουμε κ μεις μαλλιοτραβηγμα εχουμε κ τις στιγμες μας , απειρου καλους αλλα τις εχουμε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε frosobal, οι τιμες που σου ελεγα χτες για τους παιδοτοπους δεν ειναι εξωφρενικες η μονο εγω το βλεπω ετσι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε frosobal, οι τιμες που σου ελεγα χτες για τους παιδοτοπους δεν ειναι εξωφρενικες η μονο εγω το βλεπω ετσι ?

Καλά έτσι πλάκα κάνεις! [smilie=violent1.gif] [smilie=whip2.gif]

Γιατί τόσο ακριβά; Εμένα θα μου στοιχίσει 220ευρώ χωρίς τις τούρτες αλλά είναι όλα μέσα για 20 μεγάλους και 15 παιδιά.

Αν και σκέφτομαι και το σπίτι αλλα ο Αλέξανδρος έχει φαγωθεί. Δεν ξέρω αναποφάσιστη είμαι [smilie=dontknow.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμας !

ναι ειναι οντως τοσο ακριβα , σκεψου οτι πολυ γνωστη αλυσιδα ετοιμου φαγητου που μπορει να φιλοξενησει κ παρτυ γενεθλιων ζητα για παραδειγμα 30ευρο το κεφαλι ...Εμεις σκεφτομασταν αρχικα για σπιτικο παρτυ οπως σου ελεγα αλλα ο Νικος μου προτεινε σημερα μηπως να πηγαιναμε σε ταβερνα σε μια περιοχη κοντα στο Ηρακλειο με ανετο χωρο για παιδια κ μεγαλους κ να κανουμε απλα ενα τραπεζι .Τα παιδια να απασχοληθουν στον παιδοτοπο κ ετσι να ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι.Δεν ξερω κ γω αναποφασιστη ειμαι ...

Να σε ρωτησω κατι αλλο ? Εσυ τους χωριζεις τους διδυμους ? Θελω να πω παιρνετε για παραδειγμα μονο τον ενα για βολτα και εναλλαξ την επομενη φορα τον αλλο η κατι παρομοιο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και πως αντιδρουν ? Γιατι εμεις εχουμε το εξης θεμα αυτη που μενει πισω εχει γκρινια αλλα τις περισσοτερες φορες ειναι αμιλητη κακοκεφη κ ρωταει συνεχεια που ειναι η αδερφη της .Το ιδιο ακριβως ομως κανει κ αυτη που εχει βγει βολτα , ακριβως τα ιδια πραγματα της ιδιες αντιδρασεις ..Οταν επιστρεφουμε κ συναντιουνται ξανα αρχιζουν τις αγκαλιες κ τα φιλακια και δεν ξεκολλανε ..Το περιεργο ειναι οτι θεωρουνται ανεξαρτητες , για παραδειγμα στον παιδικο ηταν αλλου η μια αλλου η αλλη , επαιζαν με διαφορετικα παιδια , ειχε η καθεμια το δικο της κυκλο .Παρολα αυτα η δασκαλα τους μου ειχε πει οτι σε ανυποπτες χρονικες στιγμες ηταν σαν να εψαχνε η μια την αλλη με το βλεμμα ετσι για επιβεβαιωση της παρουσιας τους κ μετα επεστρεφαν στις δραστηριοτητες τους .Θελω να πω εσεις εχετε αντιδρασεις απο τα παιδια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο εμας !

kyriaki78 , να χαιρεσαι κ συ τα ζουζουνια σου , ειστε λιγακι μεγαλυτερα απο εμας βλεπω ε? Πηγαινετε παιδικο ?..Εμενα παιζουν μαζι απο αρκετα μικροτερες και ιδιαιτερα με τον ερχομο της Αριαδνης σαν να στραφηκαν ακομα περισσοτερο η μια προς την αλλη ..Το δεσιμο τους ειναι γερο αφου ωρες ωρες αναρωτιεμαι την καημενη την μπουλουκα θα την δεχτουν αναμεσα τους ? Και μενα θελουν να παιζω μαζι τους και να σου πω την αληθεια και γω το απολαμβανω , η τελευταια μας μανια μετα την γυμναστικη , ειναι τα παζλ τα οποια τα τσακιζουν οπου τα βρουν τα απλωνουν στο πατωμα κ τα φτιαχνουν μαζι , με πιανουν κ μενα απο το χερι , ελα μαμα ελα να το φτιαξουμε ..Αυτη η ηλικια ειναι απιστευτη ..

Ναι ξεκινήσαμε φέτος παιδικό σταθμό!! Κι εμένα μου αρέσει να παίζω μαζί τους. Τα απογεύματα είναι αφιερωμένα σε αυτά. Απλά θα ήθελα να παίζουν και λιγάκι μεταξύ τους για να κάνω κι εγώ καμιά δουλειά πότε-πότε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

εμενα οι κορες μου εχουν αφηνιασει σημερα ολο το πρωι ..Θεε μου Παναγια μου ξυπνησαν απο τις 0700 πραγμα σπανιο γι'αυτες και απο τοτε ειναι στην πριζα ! Τις εβαλα στα κρεβατια τους για υπνο κ κανουν τα απιστευτα τραγουδανε μ'ολη τους την δυναμη και χοροπηδανε πανω στα κρεβατια ..Αν ξυπνησουν την Αριαδνη ποιος θα την παλευει παλι μεσα στην γκρινια ..Το απογευμα λεω να τις παω καμια βολτιτσα μπας κ ξελαμπικαρουν λιγακι γιατι σημερα δεν μας βλεπω καλα ..Τσακωθηκα με την μια και μου ορμησε η μεγαλη και μου λεει στο ξεκαρφωτο σοβαρη σοβαρη , ακου να σου πω μαμα , εγω την γαλοπουλα την τρωγω κ να μην μαλωνεις την Νικη μου ...Ασχετο ...η γαλοπουλα που κολλουσε ? Ακομα αναρωτιεμαι ..τι ηθελε να πει η ποιητρια ..Βασικα να με μαλωσει ηθελε που τολμησα να μαλωσω την αδερφη της ...Εχουμε κ τετοια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας !

new_mammy , χαιρομαι που γελας με τις ατακες της Σοφουλας μου η οποια μας κουφαινει κατα καιρους μ'αυτα που μας λεει ..Θα δεις και συ στις δικες σου οταν θα αρχισουν να ερχονται πιο κοντα και θα δενονται με τα λογακια που θα λενε στην αρχη μεταξυ τους τι γελιο θα κανεις ..

Εγω ειναι φορες που αναγκαζομαι να τις μαλωσω γιατι κανουν κατι που δεν επρεπε , οποτε τις βαζω και καλα τιμωρια στο δωματιο τους να σκεφτουν οτι εκαναν κατι ασχημο .Ε , οταν βαλω την μια η αλλη πηγαινει για συμπαρασταση ..Ετσι ειναι τα διδυμακια ...κανουν κομμα απεναντι σε ολους ακομα κ στην μαμα .. \:D/ \:D/ \:D/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evoula egw exw ena gio kai mia kori didumakia, eimai sigouri oti ksexastikes!

emeis exoume pathei me ta oula ma s autes tis meres kai koimomaste polu xalia.

panw pou eipa oti perasane ta duskola.

gia peite kai se mena pote vgainoun telika ta dontakia?

ponane ola ta dontakia i mono to prwto?

argei na bgei?

emeis eimaste me ta xeria mesa sto stoma sunexeia.

kai ennoeitai gkrinia....

p.s. apo petherika pws pate didumomanoules>? emena o petheros mou autes tis meres dinei resital m@l@kkkkia@@s!!!

sas filw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mammy , αληθεια πως σε λενε ? sorry μπερδευτηκα και σου ελεγα για κοριτσακια , χι χι..

χμ τα δοντακια ε ? Θυμαμαι αλλη μια μανουλα ειχε ενα τετοιο θεμα στο φορουμ , λοιπον η υποθεση δοντακια ειναι καθαρα υποκειμενικη και διαφερει απο παιδι σε παιδι ..Ειναι παιδακια που βγαζουν δοντια σχετικα νωρις ( 4-5μηνων ) και αλλα που το πρωτο δοντακι αργει μετα τον πρωτο χρονο ..Εμενα η μεσαια μου κορη στους 7 μηνες ειχε ηδη τεσσερα τα οποια τα εβγαλε αναιμακτα , χωρις σαλια , χωρις γκρινια , χωρις καν να την παρουμε χαμπαρι που λεει ο λογος ..Και ετσι συνεχισε , εβγαζε 4 την φορα και μπορω να πω οτι μοναχα λιγακι στους κυνοδοντες ψιλογκρινιαζε αλλα μεχρι εκει .Ουτε ντεπον ουτε τιποτα ..

Η μεγαλη μου κορη ηταν το εντελως αντιθετο ..Χριστε μου τι τραβηξε το καημενο και μαζι της και γω που την κρατουσα μερονυχτα στην αγκαλια μου για να βρει παρηγορια ..Ολα μαζι τα επαθε ..Εβγαλε το πρωτο δοντι στους 8 μηνες και ηταν πραγματικος ψυχοβγαλτης ..Ειχε διαρροια , εμετους , πυρετο , πειραχτηκε το αυτι της, σαλια σε τρελες ποσοτητες , την αλλαζα καθε μια ωρα γιατι γινοταν μουσκεμα κτλ κτλ ..Το ντεπον και το ποσταν μας συστησε τοτε η παιδιατρος μας αλλα η γκρινια και η ανησυχια ηταν τρομερη .Πουθενα δεν εβρισκε ανακουφιση , ξυπνουσε ανα μισαωρο ουρλιαζοντας ...Ετσι τα εβγαλε ολα τα δοντια της , ενα την φορα με μικροτερη ισχυη τα συμπτωματα ευτυχως ..

Η Αριαδνη ειναι 8 μηνων και ειναι τελειως φαφουτα ..Σαλια δεν εχει καθολου , ειναι φουσκωμενα τα ουλα της , βαζει οτι βρει στο στομα ακομα και το μεγαλο δαχτυλο του ποδιου της αδερφης της ..Παρακαλω τον θεο να βγαλει τα δοντακια της οπως η Νικη γιατι αν παρει απο την Σοφια ειλικρινα το λυπαμαι το μωρο μου ...

Καλη μου οσον αφορα το θεμα πεθερικα ειναι πονεμενη ιστορια ...Απο που να αρχισω και που να τελειωσω δεν ξερω .. :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

τι κανετε διδυμομανουλες , πως τα περασατε σημερις ?

εγω εχω ριξει πολυ γελιο με τις κορες μου γιατι σημερα το παιξαμε νοικοκυρες και καναμε κ φασινα ολες μαζι ..Μαζεψαμε το δωματιο τους μαζι ξεχωρισαμε ρουχαλακια δικα τους κ της Αριαδνης , βαλαμε πλυντηριο , μαγειρεψαμε δυο τελειες σουπες μια αληθινη με λαχανικα και μοσχαρακι μουρλια και μια υποθετικη στην δικη τους κουζινα ..Η μεσαια μου παλι μου ζητουσε να φαει κωλομπουρεκο που γι'αυτην σημαινει γαλακτομπουρεκο ..

εσεις πως περασατε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσουδια μου επανηλθα μετα απο μεεεερες απουσιας..ειχα αρκετα πραγματα να τακττοποιησω..και πολλες δουλειες../

συγνωμη που δεν προλαβα να διαβασω ολα τα νεα σας.. ελπιζω να ειστε καλα και εσεις και τα διδυμακια σας!

εμεις ειμαστε μια χαρα σε 3 μερες κλεινουμε τα 2 και θα κανουμε παρτυ!

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσουδια μου επανηλθα μετα απο μεεεερες απουσιας..ειχα αρκετα πραγματα να τακττοποιησω..και πολλες δουλειες../

συγνωμη που δεν προλαβα να διαβασω ολα τα νεα σας.. ελπιζω να ειστε καλα και εσεις και τα διδυμακια σας!

εμεις ειμαστε μια χαρα σε 3 μερες κλεινουμε τα 2 και θα κανουμε παρτυ!

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κοπελα μου τι κανεις ? Τι κανουν τα ζουζουνια σου , πως τα πηγαινεις με την εγκυμοσυνη ?

και μεις την αλλη εβδομαδα εχουμε γενεθλια και κοιταμε απο τωρα τα πως κ τι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά όλες κοντά κοντά τα γεννήσαμε τα δίδυμα μου φαίνεται.

Εμείς τελικά θα τα κάνουμε σε παιδότοπο. Δεν μπορώ σπίτι κορίτσια. Ούτε να ανασάνω που λέει ο λόγος δεν προλαβαίνω. ΠΟύ να ετοιμάσω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο να χρονησουν και εσενα τα μικρουλια σου! καλη ιδεα ο παιδοτοπος.. θα ξεσαλωσουν το σκεφτηκα και εγω αλλα δεν βγαινουμε τωρα τελευταιαα ειμαστε φουλ! αν και οσο σκεφτομαι οτι με την κοιλια τουρλα μετα εχω να καθαριζω ολοκληρο σπιτι με πιανει πανικος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι ειναι πριν 3-4 μερες η φωτογραφια 28 εβδομαδων ειμαι και εχωω γινειι τεραστιααα! ειλικρινα :?

και μου φαινεται πολυ στο προσωπο.. εχω κανει κατι μαγουλαα :?

οντως Ευα η φωτογραφια ειναι τελειαα! πολυ γλυκες οι ζουζουνες σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natali.str , εσεις τι θα κανετε στα γενεθλια σας ?

frosobal , και σεις εκτος σπιτιου θα τα κανετε τελικα ε?

παιδια το σκεφτηκαμε κ μεις απο πολλες πλευρες κ τελικα θα το κανουμε σε μια ωραιοτατη ταβερνα εδω κοντα στο Ηρακλειο που εχει κ παιδοτοπο ωστε να ειναι ολοι ευχαριστημενοι .Το κακο ειναι οτι πεφτουν καθημερινη κ δεν ξερω τι θα κανει ο Νικος , ευελπιστω να μην αργησει πολυ με την δουλεια ...Θα ηθελα να τα καναμε καθαρα σε παιδοτοπο ομως ρε κοριτσια οι τιμες που ακουσα με τρελαναν !! Ειλικρινα ζητανε χωρις πλακα ενα μισθο για παρτυ γενεθλιων !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τωρα που το θυμηθηκα πειτε μου την γνωμη σας γιατι τα εχω παρει κανονικοτατα στο κρανιο σημερα με τον πεθερο μου :evil::evil::evil::evil:

Ερχεται σπιτι το πρωι ,του κανω καφεδακι , βλεπει λιγο τα παιδια , η Αριαδνη στο παρκο , την σηκωνει και λεει " πως μεγαλωσες π..ακι μου " Το οποιο το τσιμπησαν Σοφια κ Νικη στην στιγμη κ το κοπανανε αλυπητα και συνεχως απο εκεινη την ωρα .Μεχρι κ τραγουδιστα το λενε .. :evil:

Του εκανα για ακομα μια φορα την παρατηρηση του τι λεμε μπροστα στα παιδια και γυρναει κ μου λεει μες την απαθεια " σιγα καλε μεχρι το βραδυ θα το εχουν ξεχασει , δεν πειραζει να μαθαινουν .." Τι να μαθαινουν καλε ??? Δεν μπορω ρε γμτ , δεν μπορω να μιλαω κ να με γραφει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...