Μετάβαση σε περιεχόμενο

μεγαλυτερα διδυμακια


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια μου !

αφησα την συζητηση σχεδον στη μεση χτες και οταν ξαναμπηκα με προλαβε η μπουλουκα μου ..Για μιαμιση ωρα περιπου ειχαμε υστερικα κλαματα .. :dry:

frosobal, σκεφτεσαι και για τεταρτο ?Εμενα δεν περναει καν απ'το μυαλο μου μια τετοια πιθανοτητα μαλλον θα τρελαινομουν τελειως σε ενα τετοιο ενδεχομενο.. :blink: :woohoo: Παρολα αυτα θαυμαζω την natali που το εκανε ..οπως λεει και η μαμα μου τα πολλα παιδια ειναι ευτυχια ..

Θα τα πουμε ξανα μεσα στην μερα

καλημερα σε ολες σας κ στα ζουζουνια μας βεβαιως :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 293
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολες!

nαtali και frosobal τα λεγαμε κι απο τις διδυμομανουλες!

κοριτσια αυτο με το θεμα του μεσημεριανου υπνου πρεπει να το ρυθμισω και συντομα!θα σας πω τις εξελιξεις μου.

εσεις συνεχιζετε να γραφετε τα νεα σας γιατι καθε ενημερωση απο διδυμομανουλα εμπειρη ειναι παντα χρυσος και χρησιμη για εμας τις junior!

χρονια πολλα και για την ημερα!

ειναι μεγαλη γιορτη σημερα ! να μας φυλαει ο Αγιος Φανουριος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμην να μας φυλαει παναγια μου και να μας κραταει ορθιες για να φροντιζουμε τα θηριακια μας !

σας αφηνω παλι παω την μεσαια μου κορη στο γιατρο για τα περιβοητα τσιμπηματα απο τα κουνουπια , εχει πρηστει περισσοτερο και η αντιβιωση δεν την πιανει μαλλον ..αχ το παιδακι μου πως εγινε ετσι η φατσουλα του :(

τα λεμε αργοτερα

καλημερα σε ολες B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

ουφ μερα και η σημερινη ..Τελικα πηγαμε στον παιδιατρο τις πηγα και τις τρεις γιατι δεν ειχα που να τις αφησω ευτυχως δεν ειχε κοσμο .Ποσο ευαισθητο δερμα εχει τελικα αυτο το παιδι χριστε μου ! Οτι την τσιμπησει κουνουπι η οτιδηποτε αλλο τουμπανιαζε πρηζεται κτλ .Ε , η αλλη ειναι αλλου παπα ευαγγελιο ,στο ιδιο δωματιο και δεν καταλαβαινει τιποτα ολα στην καημενη την αλλη πανε .Ακομα και στον παιδικο κολλαει ιωση η μεσαια , η μεγαλη οχι η τουλαχιστον οχι παντα το παιδακι μου ειναι πιο ανθεκτικο .

natali, τα εχεις βαφτησει τα ζουζουνια σου η ακομα ?

Εμεις βαφτηστηκαμε περισυ το Σεπτεμβρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και το μικρο σου επισης βαπτισατε ? Η βαπτιση μας εμεινε αξεχαστη στον παπα τον περιποιηθηκαν και οι δυο μπορω να πω..Η μια του τραβουσε το πετραχειλι κοντεψε να τον πνιξει και η μεγαλη μας σαν πιο τσαουσσα τον αρπαξε απ'τα γενια ..Ρεζιλι γιναμε ..Την μπεμπα μαλλον θα παει τριων - τεσσαρων για να το τολμησουμε ..Επι τη ευκαιρια μια κοπελα ελεγε νωριτερα οτι ο Μαρινοπουλος κ τα καρφουρ εχουν μιση τιμη τα babylino , αν σε ενδιαφερει τρεχα και συ ..Εγω δεν τα καταφερα που να τις τρεχω το πρωι κ τις τρεις στο σουπερ μαρκετ.. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα με ειπε μια οπελα οτι εχουν τα λιμπερο... :huh:

λετε να εχουν και στα 2;;;

ουτως ή άλλως θα πηγαιναμε το απογευμα. αν δεν εχουν αδεισει τα ραφια!!! αλλιως αυριο θα παει το πρωι ο μπαμπας μας...

αν και πιο πολυ συμφαιρει οταν κανει την εκπτωση ο Μασουτης, γιατι δεχονται συγχρωνως και τα κουπονια ανω το καρφουρ οχι :angry:

μου'χει τυχει, να παρω τη μιγαλη συσκευασια λιμπερο 88 τεμ Νο4, μονο με 8Ε!!! γιατι ειχε -2,5Ε αυτοκολητο η συσκευασια, -40% ο Μασουτης και -4Ε κουπονι! να ειναι καλα και η κοπελα βεβαια, που μολις μας ειδε με τα διδυμα, ανοιξε τα χαρτοκουτια και εβγαλε αυτα με την εξτρα προσφορα!!!

δοκιμασαμε και τα πανες-βρακακια του λιντλ! πολυ καλα! οταν ειναι πολυ ατιθασα και δε μπορω να τους βαλω αμοιχτη πανα, τους βαζω αυτο! τελος η ελληνορωμαϊκη παλη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ευουλα τον μικρο θα τον βαπτισουμε 27/10

ευχαριστω για αυτο δεν το ξερα... ειμαστε στο πορτο χελι και δεν ξερω τι σουπερ μαρκετ εχει εδω πιο μετα παντως που θα βγουμε καμια βολτουλα εξω θα δω μηπως υπαρχει Μαρινοπουλος η καρφουρ!

vagman καλη η λυση σου με τις πανες βρακακια και εμεις τις εχουμε αρχισει γιατι σε λιγο θα κοψουμε και την παναα..βασικα θα προσπαθησουμε τον χειμωνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε με το καλο βρε Ναταλι!

να φυγει και ενα εξοδο! τωρα και με το μωρο... φανταζομαι τι σακουλες με πανες θα πετατε!!! :laugh:

ειχα διαβασει οτι γυρω στα 2,5 ειναι η καταληλη ηλικια για εκπειδευση στην τουαλετα. αρα το χειμωνα μια χαρα θα ξεκινησεις. εκτως και αν ο ερχομος του μωρου τα παει λιγο πισω... μηπως θελουν να παλιμπαιδισουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

τι μου κανετε ?..Προετοιμασια για να βγαλετε τις πανες ε? Εμεις ευτυχως απαλλαχθηκαμε απο αυτο εδω κ περιπου ενα πενταμηνο .Ηταν λιγο δυσκολο στην αρχη , σαν να ειχαμε σκυλακι ενα πραγμα , μονιμως τον κουβα και την σφουγγαριστρα , φανταστειτε την εικονα ..Το καλο ηταν οτι το μονο που εκανα ηταν να πεισω την μεγαλη μου να το κανει , μετα το εκανε και η μικρη μονο κ μονο γιατι το εκανε η αλλη.Τωρα φοραμε πανα αλλα μονο το βραδυ γιατι καμια φορα τους ξεφευγουν τσισα .

Ειχα ρωτησει τον παιδοψυχολογο περισυ στον παιδικο για να βγαλουμε νωριτερα την πανα αλλα με την εγκυμοσυνη τοτε μας συνεστησε να το αναβαλλουμε γιατι θα ηταν καλυτερα μετα την γεννηση του μωρου.Θα περνουσαν την διαδικασια της ..πανοαπεξαρτησης και με τον ερχομο του μωρου θα ξαναγυρνουσαν πισω .

Πηγαμε στο σουπερ για τις πανες σε προσφορα αλλα τις ειχαν λιανισει ρε γμτ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vagman οχι απλα νομιζω πως θα θελουν να κανουν τα μεγαλα και θα του πω οτι και καλα τα μωρα φορανε και εσεις ειστε μεγαλα παιδια πια.. ετσι το εχω σκεφτει..

αχ καλε τιποτα δεν τρωγανε και το βραδυ τους εκανα την μαιμου για να πιουνε το μπουκαλι ολο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ο δικός μου πέταξε κυριολεκτικά μόνος του την πάνα μόλις ήρθαν τα μωρά σπίτι. Ήταν ακριβώς 2 χρονών. Δεν είμαι μωρό μου λέει. Και πήγε κατευθείαν στην τουαλέτα. Και χωρίς το στεφάνι.

Δεν ξέρετε πόσο με βόλεψε αυτό. Αν και τη νύχτα που με ξυπνάει για τσίσα .... με σκοτώνει :P .

Το καλοκαίρι κόψαμε πιπίλες και μπιμπερό. Από αυτά είχαμε μια εξάρτηση.

Νομίζω πώς πλέον κοιμάται πιο ήρεμα και το βασικώτερο δεν ζητά γάλα μέσα στη νύχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια

ελπιζω να ειστε καλα ..Σημερα εχω στειλει τις μεγαλες μου βολτα με τον μπαμπα τους στην αγορα .Τον επρηξα τον καημενο τον Νικο να μου παρει το βιβλιο Κοιμησου παιδι μου ..

Χτες ειχαμε μια νυχτα ..υπεροχη ..Το μωρο ξυπνουσε ανα ωρα και ξυπνησε και η μεσαια μου 2 φορες για τσισα οποτε παει παλι ο υπνος ...

frosobal, κοψατε κ μπιμπερο ε? Εμας ειναι μαλλον το τελευταιο οχυρο τους ...Δοκιμασα κ στο παρελθον αλλα εκοψαν τελειως να πινουν γαλα ...Η μεγαλη μου αρνητικη και επιρεαζε και την αλλη ως συνηθως εκαναν κομμα και μου δηλωσαν μπουκαλι η τιποτα .Ε , απ'το τιποτα προτημισα να τους δωσω ξανα μπουκαλι και βλεπουμε ..Με τις πιπιλες εχουμε τελειωσει και μεις εδω κ αιωνες ευτυχως...

nataliτσα, το δοκιμασα και γω στις αρχες να τους πω οτι το μωρο τα κανει στην πανα του ενω εσεις ειστε μεγαλα παιδια , αλλα δεν ειχε αποτελεσμα ..Απο κει και επειτα τις δωροδοκουσα μ'οτι μπορουσα να σκεφτω ..Ε σιγα σιγα τα καταφεραμε ..Απλα θελει ποοοολυ υπομονη και να τα παρεις με το καλο .Αυτο μας ειχε πει κ ο παιδοψυχολογος του παιδικου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις τελικα βρηκαμε Λιμπερο! πηραμε 2 mega pack και 2 up&go. τελικα στο ταμειο ηταν μια εμπειρη ταμιας και μας δεχτηκε και τα κουπονια! εκανε ακυρωση της εκπτωσης του καρφουρ, περασε τα κουπονια και μετα πηραμε στη υποδοχη και μας δωσανε τα χρηματα που εκανε ακυρωση εκπτωσης στο ταμειο!!! να το λετε να σας το κανουν και εσας. οχι οπως αλλες φορες που βαριουνται ή δεν ξερουν και λενε δεν περνανε τα κουπονια.τελος.-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama eva και μένα έκοψε το γάλα αλλά τρώει τυρί και γιαούρτι οπότε δεν είναι πλέον απαραίτητο το γάλα νομίζω.

Τις τελευταίες μέρες πίνει κάποια ατομικά γαλατάκια.

Είδα ότι τα δόντια άρχισαν να έχουν μια τάση ελάχιστη προς τα πάνω και είπα τέλος. Ας μην πιει γάλα.

Το εν λόγω βιβλίο το έχω εγώ. Αν είσαι κοντά έλα να στο δώσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου frosobal

νομιζω οτι θα ξανακανουμε σε λιγο καιρο αλλη μια προσπαθεια για να κοψουμε το μπιμπερο και ελπιζω αυτη την φορα να ειναι καλυτερα τα πραγματα...Αρκει να πεισω παλι την μεγαλη μου και θα ακολουθησει και η αλλη ...

Για το βιβλιο που λες ειμαστε ποοοολυ μακρια κριμα ..Ευχαριστω παντως ..Εμεις ειμαστε Ηρακλειο κρητης ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια..

Ααχ αυτα τα μπιμπερο ενταξει εμεις ειμαστε ακομα μικρα για να το κοψουμε.. δεν με πολυ πειραζει ακομα!

σημερα πηγαμε για μπανακι..ααχ ηταν πολυ ωραιαα κουραστηκαν κιολας και επεσαν ξερα κατα τις 2..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως την natali

πηγατε μπανακι ε? Ωραια ιδεα για το απογευμα μου δινεις ..Θα παρουμε και την μπουλουκα και θα περασουμε ζαχαρη ... ;)

τελικα εσυ γεννησες με φυσιολογικο τοκετο τα διδυμακια νομιζω ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο βρε natali ! Μακαρι να μπορουσα και γω ..Δυστηχως η μεγαλη μου κορη ειχε κατσει με τετοιο τροπο που δεν το επετρεπε ..Περασα χοντρο λουκι με την επισκληριδιο και τελικα φταιει ο αναισθησιολογος ..Αν πας να ξεπεταξεις τον καθενα για να τελειωνεις γρηγοροτερα αυτα παθαινεις ..

Ευτυχως ηταν αλλος στην μπουλουκα και σηκωθηκα στα ποδια μου σχεδον λιγες ωρες αργοτερα ..

Θαλασσα καλη εχουμε , μιας και ειμαστε Ηρακλειο μπορουμε να διαλεξουμε αν παμε ανατολικα η δυτικα ..Και στις δυο περιπτωσεις η αποσταση ειναι περιπου μισαωρο με το τουτου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα χθες σε πάρτυ και γνώρισα μια κοπέλα που είχε δίδυμα αγόρια 3 ετών και ένα κοριτσάκι 18μηνών.

Έφυγα λίγο ράκος χαχααχααα.

Μου είπε ότι τα δικά της πάντα κοιμούνταν 8-7:30 σερί χωρίς κλάματα και τίποτα και ότι το σπίτι της είναι στην εντέλεια πάντα σαν να μην έχει παιδιά και ότι τα μεγαλώνει μόνη της χωρίς βοήθεια. Επίσης όταν τη ρώτησα πότε της έφυγε εντελώς η κοιλιά με συμβούλεψε να πάω γυμναστήριο :huh::blink: .

Καλέ εδώ δεν έχω χρόνο να ανασάνω.....

Α ναι επίσης με συμβούλεψε να σταματήσω τη δουλειά (είμαι καθηγήτρια διορισμένη) για να έχω χρόνο και για μένα.

Και επίσης μου έβαλε ¨χέρι¨ που θηλάζω γιατί καταστρεφω την υγεία μου και κουράζομαι :blink: .

Κορίτσια κι εσείς ετσι είστε;

Είμαι ένα βήμα πριν την κατάθλιψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φροσω γιατι δεν τη ρωτησες που τα σέταρε τα παιδια της;;; σε σηριαλ ή σε διαφημηση παιζουν;;; γιατι πραγματικοτητα... δεν το πιστευω! μηπως ειναι απο αυτες που τα παιδια τους ειναι παντα τα καλυτερα, τα ομορφοτερα, τε εξυπνοτερα, τα ησυχοτερα κλπ κλπ;;;

ακους εκει παει και γυμναστηριο!!! εγω εχω στο ισογειο τα οργανα και το ελειπτικο και δεν εχω χρονο ουτε για κανενα κοιλιακο-ραχαιο στο χαλακι της κουζινας!!!

και σε ειπε να κοψεις τη δουλεια, που εισαι διορησμενη;;;; εχει τοσα λεφτα αυτη;;; μηπως και τα παιδια τα μεγαλωνουν ντανταδες γι'αυτο νομιζει οτι μεγαλωνουν απλα και τελεια;;;

ΕΝΤΑΞΥ;;; ΣΟΥ'ΦΥΓΕ Η ΚΑΤΑΘΛΗΨΗ;;; :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

πες της χαιρετισματα κι απο μενα οτι τα παιδια θελουν την μανα τους κοντα τους και οχι στα γυμναστηρια. αν ειχαμε κι εμεις ατομα πισω θα πηγαιναμε. εχω κι εγω καποια οργανα στο σπιτι αλλα μονο τα κοιταω. δεν υπαρχει χρονος. τωρα αν ειναι αυτη καμια τυπου Μενεγακη και εχει 4 ντανταδες απο πισω με γεια της με χαρα της, εσυ ομως μην χαλιεσαι.

η καθε μια μπορει να λεει οτι θελει. εσυ που το ζεις ξερεις καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο εμας ..

τι ακουω τι ακουω ... :blink::blink:

frosobal μου καλη , πες σε παρακαλω σ'αυτην την κοπελα που γνωρισες οτι το τελειο δεν υπαρχει ..Αν αρχισουμε ολες να παινευουμε τα παιδακια μας τελειωμος δεν θα υπαρχει .. Οπου ακους πολλα κερασια κρατα και μικρο καλαθι λεμε στην Κρητη..Αν εβαζα την μαμα μου να μου κραταει τα παιδια πιθανον να ειχα χρονο για γυμναστηριο , κομμωτηριο κτλ ..Και μεις τα ξερουμε αυτα δεν ειμαστε απ'το αρη ..

Πες τα καλη μου vag, που απο το πηγαινε ελα και τα χιλιομετρα που κοβω καθημερινα γυμναζομαι πολυ περισσοτερο ..

Απλα και τελεια δεν μεγαλωνει κανενα παιδι ..Δεν φυτρωνουν σε γλαστρες , θελει κοπο και δουλεια και οποια λεει το αντιθετο απλα κατα την γνωμη μου δεν περναει αρκετο χρονο με τα παιδια της ..

new_mammy, συμφωνω και με σενα , αν ειχαμε απο δυο ατομα μονιμως μεσα στο σπιτι μας να μας πλυνουν , μαγειρευουν , νταντευουν κτλ θα ηταν αλλιως τα πραγματα ..Εδω η μαμα μου μου παρεχει την υψιστη βοηθεια που για μενα ειναι το σιδερωμα κοριτσια και παλι νιωθω τυψεις , παρολη την καλη της διαθεση ..

Τα πηρα τωρα ... :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...