Μετάβαση σε περιεχόμενο

eimai egkuos i oxi..???!!!


sml

Recommended Posts

geia sas koritsia! :P

xreiazomai ligo tin voi8eia sas... exw ka8usterisi 5 meres me sta8ero kuklo, den exw idiatero agxos,den exw 3ekinisei akomi ta mpanakia k den exw kruwsei... tin 2mera ka8usterisis ekana test apo farmakeio k vgike arniyiko..simera 5meres ka8usterisi ekana to prwi to test k vgike 8etiko!! xarika para polu me ton antra mou!!

epeidi omws avrio pame diakopoules na 3ekourastoume ligaki...piga k ekana k aimatologikes.... prin apo ligo me piran k mou eipan otin vgikan arnitikes.. alla epeidi isws einai nwris den einai kai sigouro... mou eipan oti fainetai meta apo 10 meres ka8usterisi....

par ola auta omws autes tis meres niw8w liga ponakia alla oxi polu entona gia periodo... k ennoeitai oti i psuxologia mou epese dramatika k akomi twra pou grafw klaiw.. ti na kanw? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου μη δενεις τιποτα κομπο για να μη σε παρει και απο κατω.η χοριακη που εκανες και ηταν αρνητικη ποσες μοναδες ηταν?κανονικα στις 10 μερες επρεπε να δειχνει η χοριακη...αλλα μπορει να εκανες και καθηστερημενα συλληψη.οσο και να σου βγηκε η χοριακη αν σε 2 μερες ξανακανεις και διπλασιαστει ειναι πολυ θετικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sml έγραψε:

geia sas koritsia! :P

xreiazomai ligo tin voi8eia sas... exw ka8usterisi 5 meres me sta8ero kuklo, den exw idiatero agxos,den exw 3ekinisei akomi ta mpanakia k den exw kruwsei... tin 2mera ka8usterisis ekana test apo farmakeio k vgike arniyiko..simera 5meres ka8usterisi ekana to prwi to test k vgike 8etiko!! xarika para polu me ton antra mou!!

epeidi omws avrio pame diakopoules na 3ekourastoume ligaki...piga k ekana k aimatologikes.... prin apo ligo me piran k mou eipan otin vgikan arnitikes.. alla epeidi isws einai nwris den einai kai sigouro... mou eipan oti fainetai meta apo 10 meres ka8usterisi....

par ola auta omws autes tis meres niw8w liga ponakia alla oxi polu entona gia periodo... k ennoeitai oti i psuxologia mou epese dramatika k akomi twra pou grafw klaiw.. ti na kanw? :(

Καλημέρα κούκλα μου γιατί δεν το λες του γιατρού σου ότι έκανες το τεστ και είναι θετικό ενώ η αιματολογικές είναι αρνητικές… έκανες χορειακή ???Καλυτέρα πάρε συμβουλή του γιατρού σου πριν πας και διακοπές μπορεί να είσαι έγκυος :woohoo:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω πριν φυγεις να ρωτησεις τον γιατρο.συνηθως γινονται λαθη με τα τεστ κ οχι με τις χοριακες.πεντε μερες ειναι αρκετες για να δειξει αν εισαι εγκυος!!!μπορεις αν θελεις στις διακοπες σου μετα απο 2-3 μερες να ξανακανεις χοριακη, αν εχεις την δυνατοτητα βεβαια.τοτε σιγουρα κατι θα δειξει.καλυ επιτυχια να εχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sml έγραψε:

o giatros mou leipei gia diakopes k den sikwnei to til.. oson afora ta ponakia pou niw8w einai fusiologika i k auta einai endeiksi oti den eimai egkuos??

Εγώ λέω να επιμένεις να του Τήλε και καθυστέρησε της διακοπές σου γιατί αν είσαι έγκυος καλυτέρα ότι σου πει ο γιατρός :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

m aresei pou to test grafei oti se periptwsi pou deiksei 8etiko den uparxei periptwsi na min ifistatai egkumosuni!! apo to iatriko kentro mou eipan an den adia8etisw na ksanakanw tin xoriaki se 2 meres giato mporei na einai arxi tis kuisis k na min fainetai... k i timi monados mou einai 01 mou eipe.. kserete ti simainei..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sml έγραψε:

m aresei pou to test grafei oti se periptwsi pou deiksei 8etiko den uparxei periptwsi na min ifistatai egkumosuni!! apo to iatriko kentro mou eipan an den adia8etisw na ksanakanw tin xoriaki se 2 meres giato mporei na einai arxi tis kuisis k na min fainetai... k i timi monados mou einai 01 mou eipe.. kserete ti simainei..??

Εγώ πιστεύω ότι είναι ακόμα νωρίς για αυτό δεν έδειξε τίποτα για μένα περίμενε ακόμα δυο μέρες και μετά ξανά κάνε αν δεις ότι δεν έχεις αδιαθετήσει ακόμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dreamgirl έγραψε:

Καλά ούτε το Τήλε δεν σηκώνει τι πάει να πει διακοπές γιατρός είναι γυναικολόγος αν τον χρειαστεί μια έγκυος…. :S:S:S:S[/quote

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Η ΟΧΙ.ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΑΚΟΥΜΠΗΣΩ :blink: ΕΧΩ ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΣΑΝ ΝΑ ΓΛΥΦΩ ΚΑΓΚΕΛΑ :laugh: ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΑΝ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ. ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΤΩΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΘΕΤΙΚΟ? ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ? ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΟΣΕΣ ΞΕΡΕΤΕ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Avghi έγραψε:

dreamgirl έγραψε:

[/quote:3g90m3gf]

Καλημέρα και καλός μας ηρθες καταρχάς ο κύκλος σου είναι σταθερός κάθε μηνά α ναι εγώ θα σου έλεγα να πάρεις ένα τεστ και να το κανείς το πρωί και αυτό θα σου δείξει αν είσαι η όχι Η β χοριακή είναι αρκετά σημαντική διότι δε μαθαίνεις μόνο αν είσαι έγκυος.Μαθαίνεις κι αν η κυηση πηγαίνει καλά.Οι τιμές παίζουν ρόλο με βάση το΄πόσο εβδομάδων είσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sml έγραψε:

epeidi eimai kainouria k den exw prolavei akomi na diavasw ola ta post.. dreamy mou esu eisai manoula i 8a gineis?

Όχι δεν είμαι ακόμα και εγώ προσπαθώ 5 μήνες σου εύχομαι να είσαι εγκυουλαααααααααααα B)B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ίσως είναι λίγο νωρίς για να δείξει η χοριακή γιατί η σύλληψη μπορεί να έγινε αργά. Εγω πιστεύω ότι είσαι έγκυος αφου το έδειξε το τεστ. Και εγω όταν ήμουν έγκυος τις πρώτες μέρες είχα πονάκια περιόδου που έλεγα ότι δεν μπορεί τώρα θα μου έρθουν τώρα θα έρθουν αλλά δεν μου ήρθαν ! Πόναγε η κοιλιά μου και το στήθος μου πολύ και πόναγα μέχρι και τον 2 μήνα έτσι. Εγω λέω να κάνεις άλλο ένα τεστ εγκυμοσύνης το clear blou το ηλεκτρονικό σου συστήνω είναι πολύ καλό! Α΄ντε περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kanonika e3wterika ta test grafoun ..apo tin prwti mera ka8usterisis..alla.... h B XORIAKI EINAI AIMATOLOGIKI E3ETASI pou deixnei an eisai egkuos i oxi (kostizei peripou 25euro)..gia ta sumptwmata den 3erw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sml έγραψε:

dreamy mou glukeia s euxaristw euxomai k se esena gragora euxarista nea...

ax makari vre koritsia na eimai...

LOY LOY mou mou eftia3es pali to kefi!!!!!!!!!!!

Μακάρι να είμαι και εγώ αλλά κορίτσια μου σήμερα έχω πόνους περιόδου πάνε και έρχονται αλλά περιμένω 17 περίοδος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dreamgirl έγραψε:

sml έγραψε:

Μακάρι να είμαι και εγώ αλλά κορίτσια μου σήμερα έχω πόνους περιόδου πάνε και έρχονται αλλά περιμένω 17 περίοδος[/quote:32n4tgaa]

min agxwnesai to oti exeis ponakia den simainei kati... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί και από το αιρκοντίσιον να πήρα κρύωμα στην κοιλιά τι να πω αλλά πάντα κάθε φορά που είναι να μου έρθουν με πονάει το αριστερό το στήθος και τώρα τίποτα δεν με πονάει ακόμα αλλά πάντα το έχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Η ΟΧΙ.ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΑΚΟΥΜΠΗΣΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΣΑΝ ΝΑ ΓΛΥΦΩ ΚΑΓΚΕΛΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΑΝ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΜΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ B) . ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΤΩΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΘΕΤΙΚΟ? ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ? ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΟΣΕΣ ΞΕΡΕΤΕ.

ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΑΜΕΣΩΣ ΑΝ ΔΕΙΞΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΤΟ ΤΕΣΤ?

ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΤΕΣΤ? ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΤΟ CLEARBLUE ΤΟ ΨΗΦΙΑΚΟ ΤΙ ΛΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΜΕΣΩΣ??

ΠΟΛΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ!! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ.... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα συμπτωματα που εχεις δειχνουν ενα πραγμα....εγκυμοσυνη!!!κ αυτη η μεταλλικη γευση που εχεις στο στομα δεν ειναι κατι συνηθες σε ολες τις εγκυες οποτε το μονο που σου μενει να κανεις ειναι α)ενα τεστ τωρα! β)μια χωριακη αυριο πρωι! να το βεβαιωσεις κ σε εβδομαδες κ γ)ενα τηλ στο γιατρο για υπερυχο.αυταααα....ε κ μετα απο λιγους μηνες φυσικα για ψωνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Avghi έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Η ΟΧΙ.ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΑΚΟΥΜΠΗΣΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΣΑΝ ΝΑ ΓΛΥΦΩ ΚΑΓΚΕΛΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΑΝ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΜΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ B) . ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΤΩΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΘΕΤΙΚΟ? ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ? ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΟΣΕΣ ΞΕΡΕΤΕ.

ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΑΜΕΣΩΣ ΑΝ ΔΕΙΞΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΤΟ ΤΕΣΤ?

ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΤΕΣΤ? ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΤΟ CLEARBLUE ΤΟ ΨΗΦΙΑΚΟ ΤΙ ΛΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΜΕΣΩΣ??

ΠΟΛΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ!! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ.... :lol:

Καλημέρα και καλός μας ηρθες καταρχάς ο κύκλος σου είναι σταθερός κάθε μηνά α ναι εγώ θα σου έλεγα να πάρεις ένα τεστ και να το κανείς το πρωί και αυτό θα σου δείξει αν είσαι η όχι Η β χοριακή είναι αρκετά σημαντική διότι δε μαθαίνεις μόνο αν είσαι έγκυος.Μαθαίνεις κι αν η κυηση πηγαίνει καλά.Οι τιμές παίζουν ρόλο με βάση το΄πόσο εβδομάδων είσαι

Μπορείτε να χρησιμοποιείτε boardcode και smileys, παρά το γεγονός ότι δεν εμφανίζονται στη φόρμα Γρήγορου Μηνύματος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΤΟ ΤΕΣΤ !!

ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ Η ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ (ΠΗΓΑΜΕ ΕΚΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ)ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΜΕΡΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΣΤ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΣΥΠΤΩΜΑΤΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...