Μετάβαση σε περιεχόμενο

8elw thn voh8eia sas!!!!!!!


Recommended Posts

με το που αναρτησε το ποστ δεν απαντησα γιατι καταλαβα που θα κατεληγε..και να που βγηκα αληθινη!μπηκα να δω τι εγινε και επεσα πανω σε ολα αυτα!

εχω βαρεθει πια να γραφει η καθεμια οτι θελει και απο κατω να σφαζομαστε μεταξυ μας.εχω βαρεθει να μενουν εγκυος και μετα να ρωτανε να το ριξω η να το κρατησω?την μια να λενε ναι το πηρα αποφαση θα το κρατησω και την αλλη οχι τελεικα θα το ριξω.το μονο που εχω να πω ειναι ΑΝΩΡΙΜΑ ΑΤΟΜΑ και ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΑ!!!!συγνωμη αν φαινομαι σκληρη αλλα εχω κουραστει πια να μενουν καποιες κοπελες εγκυος και να αναρωτιουνται τι θα το κανουν και εμεις που προσπαθουμε τοσα χρονια για αυτο το θαυμα να μην μπορουμε.ειναι αδικο για ολες εμας!ο Θεος βλεπει ομως...οχι οτι εγω ειμαι καλυτερη αλλα η εκτρωση ειναι φονος οσο διαφορετικα και να θελουν να το λενε για να μην ακουστει αυτη η λεξη.ΦΟΝΟΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βρε κορίτσια μην είστε τόσο αυστηρές!! Μακάρι να το κρατήσει το μωράκι η κοπέλα αλλά μην της 'επιτίθεστε'.

Όπως και να έχει φαίνεται ότι είναι ένα πολύ μπερδεμένο άτομο...Μην κρίνετε εξ ιδίων τα αλλότρια γιατί ο καθένας έχει την δική του αντίληψη και νοημοσύνη ανάλογα πάντα και με την ηλικία του και όλοι κάνουν λάθη.

Επίσης για σκεφτείτε, αν σας τύχαινε ένα μωράκι με σύνδρομο down ή κάποιο άλλο πρόβλημα τι θα κάνατε εσείς? Θα το κρατούσατε ή όχι? Εάν όχι κάποιοι θα μπορούσαν να πουν ότι ανήκετε στην ίδια κατηγορία με τους ανθρώπους που δεν κρατάνε ένα υγιές μωράκι γιατί ήταν απρογραμμάτιστο...Είμαι κατά της έκτρωσης αλλά δεν θέλω να είμαι τόσο απόλυτη με τις επιλογές των άλλων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha έγραψε:

Βρε κορίτσια μην είστε τόσο αυστηρές!! Μακάρι να το κρατήσει το μωράκι η κοπέλα αλλά μην της 'επιτίθεστε'.

Όπως και να έχει φαίνεται ότι είναι ένα πολύ μπερδεμένο άτομο...Μην κρίνετε εξ ιδίων τα αλλότρια γιατί ο καθένας έχει την δική του αντίληψη και νοημοσύνη ανάλογα πάντα και με την ηλικία του και όλοι κάνουν λάθη.

Επίσης για σκεφτείτε, αν σας τύχαινε ένα μωράκι με σύνδρομο down ή κάποιο άλλο πρόβλημα τι θα κάνατε εσείς? Θα το κρατούσατε ή όχι? Εάν όχι κάποιοι θα μπορούσαν να πουν ότι ανήκετε στην ίδια κατηγορία με τους ανθρώπους που δεν κρατάνε ένα υγιές μωράκι γιατί ήταν απρογραμμάτιστο...Είμαι κατά της έκτρωσης αλλά δεν θέλω να είμαι τόσο απόλυτη με τις επιλογές των άλλων...

Αν μου συνεβαινε "ατυχημα" και για χψ λογους δεν θα ηθελα να το κρατησω (που αποκλειετε) σιγουρα ΔΕΝ θα εγραφα σε ενα τετοιο φορουμ... Αλλα...ξερει και τα κανει!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha δεν μου αρεσει να κρινω κανεναν γιατι ποια ειμαι εγω που θα το κανει.μιλησα ετσι γιατι εχω δει πολλα τετοια ποστ και εχω κουραστει πια με αυτο το θεμα!συμφωνω μαζι σου αλλο ομως να ερθει η εγκυμοσυνη απο ατυχημα και αλλο απλα να μην προσεχουν.το ατυχημα για μενα σημαινει οτι επαιρναν προφυλαξεις και απλα εσπασε το προφυλακτικο ενω το να μην προσεχουν κανουμε ελευθερα και σιγα μην μας συμβει.αυτο με εκνευριζει περισσοτερο που ολα τα βαζουμε σ'ενα σακι!οσο γι αυτο που λες για παιδι με συνδρομο down ειναι αλλη περιπτωση και οντως ειναι δυσκωλη περιπτωση αυτη και ειλικρινα δεν εχω απαντηση γιατι ακομα και τοτε φονος πιστευω οτι ειναι το να το ριξεις.θελει μεγαλη δυναμη για να μπορεσεις να κρατησεις ενα τετοιο παιδι..σηκωνω τα χερια ψηλα σε αυτο!

εγραψε καποια λογια και περιμενε απαντησεις σιγουρα οι γνωμες θα ειναι διαφορετικες και γι αυτο λεω οτι κουραστηκα να σφαζομαστε μεταξυ μας...γιατι εχουν περασει πολλες τετοιες κοπελες οι οποιες ειναι επιτηδειες και γραφουν τετοιου ειδος "ιστοριες" να γινετε ντορος και μετα αντε γεια!ισως αυτη η περιπτωση να ειναι αληθινη δεν ξερω...ευχομαι απλα να καταληξει καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι η Σαμάνθα είναι καινούρια στο μάμμυ και δεν έχει δει τα διάφορα μαργαριτάρια που έχουμε δει οι πιο παλιές. Νομίζω ότι και μόνο ότι η κοπέλα άλλαξε όνομα και έβγαλε τη φωτογραφία, την καθιστά ύποπτη, και καλύτερα να μη συνεχίσουμε ν' ασχολούμαστε μ' αυτό το ποστ.

Είμαστε όλες κατά της έκτρωσης, όλες θέλουμε να κάνουμε μωρό, πολλές δεν μπορούμε και αισθανόμαστε φρίκη όταν διαβάζουμε τέτοια ποστ, οκ, το συνοψίσαμε, καληνύχτα, πάμε γι' άλλα.

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

POPO!AN THN EIXA MPROSTA MOU..TETOIO DOULEMA RE GMT??MPHKA SE PALIES THS SUZHTHSIS STO FOROUM K MEXRI TEST WORHKSIAS H8ELE NA PAREI GIA NA MEINEI EGKUOS!SUN THS ALLHS OTI PROSPA8EI APO TON IANOUARIO POU DIAVASA KATI POST THS!ELEOS!!ELPIZW PANTWS TO MWRAKI POU DUSTUXWS DE FTAIEI NA KATAFEREI NA GENNH8EI..K OSO OTI TELIKA TA MILHSATE ME TO FILO SOU K APOFASISATE NA TO KRATHSETE MAKARI ALLA DE PISTEUW LEKSH!AN K OPWS LES HKSERES POLU KALA TI EKANES TOTE 8A SOU PW K EGW OTI LUPAMAI POU UPARXOUN AKOMA KOPELES SAN ESENA! OLA AUTA KAPOIA STIGMH 8A SOU GURISOUN BOUMERAN K TOTE 8A KATALAVEIS OTI DE SE KRAZAME ALLA PROSPA8OUSAME NA SOU ANOIKSOUME TA MATIA!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

. Διαβασα παλαιοτερα ποστ σου και αναρωτιεμαι...θες? Δεν θες?

κι εκεινη αναρωτιεται απ οτι καταλαβα :P Θελει??? Δεν θελει???(κραξιμο)

Ελεος ρε κοριτσι μου......μας ζαλισες...εισαι εγκυος,δεν εισαι,θα χωρισεις,δεν θα χωρισεις,θα το κρατησεις, δεν θα το κρατησεις....

Ανοιξε ενα λογαριασμο στο FB να παιζεις κανενα παιχνιδι να περναει η ωρα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

κι εκεινη αναρωτιεται απ οτι καταλαβα :P Θελει??? Δεν θελει???(κραξιμο)

Ελεος ρε κοριτσι μου......μας ζαλισες...εισαι εγκυος,δεν εισαι,θα χωρισεις,δεν θα χωρισεις,θα το κρατησεις, δεν θα το κρατησεις....

Ανοιξε ενα λογαριασμο στο FB να παιζεις κανενα παιχνιδι να περναει η ωρα σου![/quote:3rczkard]

Συστήνω τη φάρμα και το καφέ! Κι εγώ αυτά παίζω και είμαι πολύ ευχαριστημένη.

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι είναι αυτό το SIMS ρε παιδιά; Και η Νέλυ (Hope89) έλεγε ότι παίζει αυτό το παιχνίδι. Το παίζουν όλοι οι φαντασιόπληκτοι τελικά και παίρνουν ιδέες για σενάρια; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια .

πρωτα απολα μπραβω στην μαμα σου . απο την αλλη επιβεβαιωσε το τεστ οτι ειναι συγουρο . δωσε λιγο χρονο στον φιλο σου να το σκεφτει τουλαχηστον του ηρθε καπως αποτομο και ειναι λογικο .συγουρεψου η παντε μαζι στον γυναικολογο μπας και μολις ακουσει την καρδουλα του ερθει καπως αλιως η μπαμπαδες κολονουν στην αρχη γιατι φοβουντε κα οτι ειναι κατι καινουργιο . συζητηστε το ωρημα . μην επλεκεις τριτους δεν θα σου βγει σε καλο

usb drive data recoveryγει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πραγματικά δε νομίζω πως αξίζει στην μπουμπού μου να έχει έναν τέτοιο πατέρα. Δεν αξίζει καν να ασχοληθώ μαζί του. 
    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...